Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4918 replies to this topic

#4897
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,945
  • Înscris: 16.01.2023
Toate se conectează, unele chiar mai pot fi apelate.

#4898
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 04.10.2005
Da, și a mea se conectează...atat

#4899
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,945
  • Înscris: 16.01.2023
Ale mele pe 19 expira, va tin la curent daca nu se mai aude tonul

#4900
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,009
  • Înscris: 27.02.2006
eu am trecut cartela pe abonament, expira in martie 2024, dar am zi sa nu mai astept pana in ultima clipa!

#4901
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,945
  • Înscris: 16.01.2023
Eu sunt curios cat le mai ține asa, mi s a părut mai ieftin sa iau alte cartele noi

#4902
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 Sterone, on 06 februarie 2024 - 22:13, said:

Eu sunt curios cat le mai ține asa, mi s a părut mai ieftin sa iau alte cartele noi

Mai așteaptă să mai treacă lumea cartela la abonament 😋

#4903
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 24.04.2013
Ultimele prepay-uri vor termina perioada de gratie pe 26 martie. Data depinde de cand au fot reincarcate ultima data. Dupa aceea gata. Pana la sfarsitul perioadei de gratie insa, trebuie sa aiba semnal si sa poata primi apeluri/SMS-uri.

#4904
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,945
  • Înscris: 16.01.2023
Dar n-am auzit pe nimeni încă să fi ieșit din rețea cartelele, bănuiesc că nu toți au încărcat în ultima clipa

#4905
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,945
  • Înscris: 16.01.2023
Probabil le mai lasa în rețea o vreme

#4906
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016
Pentru cei carora v-a expirat perioada de gratie acum 1 luna sau mai mult: mai aveti semnal pe cartele, sau e "Doar apeluri de urgenta"?

#4907
A3OB

A3OB

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.02.2024

View Postovtd, on 05 martie 2024 - 15:11, said:

Pentru cei carora v-a expirat perioada de gratie acum 1 luna sau mai mult: mai aveti semnal pe cartele, sau e "Doar apeluri de urgenta"?
Am o cartela care a fost activa pana la sfarsitul lunii noiembrie 2023, acuma este in perioada de gratie, dar nu pot primi nici apeluri, nici sms-uri si daca incerc sa apelez *777 imi spune robotul ca numarul a fost dezactivat permanent si se inchide apelul

#4908
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,087
  • Înscris: 04.10.2005
Eu mai am semnal

#4909
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 09.08.2009
Si a mea mai are inca semnal, perioada de gratie este expirata din ianuarie. Mie imi convine, pot sa monitorizez semnalul, sa mappez cu cellmapper, daca o lasa asa definitiv, nu ma supar.

#4910
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 24.04.2013
Posted image

Azi e ultima ultimă zi de viata a cartelelor Digi prepay, zi pe care au prins-o doar cei ce au reincarcat in ultima zi posibila adica pe 30.VI.2023(*). Cei ce pana acum nu au mutat numerele in alta retea sau pe abonament Digi in principiu il pierd; cei ce au reincarcat ultima data mai devreme de ultima zi posibila l-au pierdut deja (daca nu l-au mutat). Desi mai sus unii scriu ca au inca semnal, de maine Digi are liber la tras stecherul din priza.

Digi prepay: Amin!

(*) 30.IV.2023 + 90 zile perioada activa + 180 de zile perioada de gratie = 26.III.2024. Dealtfel aceasta data aparea si la Cost Control.

#4911
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,009
  • Înscris: 27.02.2006
esti sigur? mai sus alti utilizatori spun ca au avut cartela activa pana in luna noiembrie 2023...

Edited by Iaro, 27 March 2024 - 21:51.


#4912
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016

View PostIaro, on 27 martie 2024 - 21:49, said:

esti sigur? mai sus alti utilizatori spun ca au avut cartela activa pana in luna noiembrie 2023...

Cred ca aveau optiuni (de 3 luni) active pana in noiembrie, chiar daca intrasera in perioada de gratie. In perioada activa (pana la final de septembrie) inca puteai activa optiuni daca aveai suficient credit in cont.
De la 1 iulie 2023 nu mai putea nimeni sa reincarce cartela, si daca ne luam dupa termenii si conditiile valabile, cartela ar expira dupa 90 zile perioada activa + 180 de zile perioada de gratie - aka dupa 26 martie 2024.
Nu vad cum ar mai putea fi vreuna neexpirata din moment ce nu mai puteai incarca.

PS. Am si eu o cartela la care i-a expirat perioada de gratie in 22 martie 2024. Inca se inregistreaza in retea. Daca sun de pe ea la orice numar zice "Perioada de valabilitate a cartelei a expirat. Numarul a fost dezactivat permanent". USSD vad ca inca merge.
Daca sun pe numarul ce il avea alocat, telefonul cu Android arata "Apel terminat" si se inchide apelul.

Edited by ovtd, 28 March 2024 - 14:13.


#4913
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 24.04.2013
Optiunile de 3 luni au fost eliminate din timp, din ce tin minte chiar de pe 1 iulie, si nu mai aveai cum sa le activezi. Ramasesera doar cele de 1 luna.

Vizualizare mesajovtd, pe 28 martie 2024 - 14:09, a scris:

… Inca se inregistreaza in retea. Daca sun de pe ea la orice numar zice "Perioada de valabilitate a cartelei a expirat. Numarul a fost dezactivat permanent". USSD vad ca inca merge.
Daca sun pe numarul ce il avea alocat, telefonul cu Android arata "Apel terminat" si se inchide apelul.
Deci simpla inregistrare in retea nu inseamna ca numarul e inca al tau. Un pic cam ciudat, dar probabil au facut-o pentru ca o vreme sa mai primesti macar o explicatie despre ceea ce s-a petrecut.

#4914
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016

View Postsags, on 28 martie 2024 - 15:00, said:

Optiunile de 3 luni au fost eliminate din timp, din ce tin minte chiar de pe 1 iulie, si nu mai aveai cum sa le activezi. Ramasesera doar cele de 1 luna.

Nu tin minte daca exista reactivare automata a optiunii. In cazul asta se puteau reactiva cele de 3 luni cat timp aveai credit pana la final de septembrie.

View Postsags, on 28 martie 2024 - 15:00, said:

Deci simpla inregistrare in retea nu inseamna ca numarul e inca al tau. Un pic cam ciudat, dar probabil au facut-o pentru ca o vreme sa mai primesti macar o explicatie despre ceea ce s-a petrecut.

Da. Doar Digi stie cat timp mai tine platforma prepaid up and running. Cand ii vor da shutdown, cu siguranta toate numerele expirate nu se vor mai inregistra in retea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate