Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme la acoperis datorita ins...

Transferuri instant intre bancile...

player video

Carrefour Act for good
 Parcare gratis in Bucuresti pentr...

Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...
 Schimbare destinatie imobil din l...

Dorsalgie

Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar
 Vechime vs km reali

Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...

Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...

Cartela Prepay Digi.Mobil.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4904 replies to this topic

Sterone

Sterone

Active Member

• Grup: Members
În sfârșit, cineva a inteles. Daca e creditul consumat, nevasta rămâne. Altfel ți-o confisca, n-ai valorificat-o la timp, oferta a expirat.

Edited by Sterone, 18 November 2023 - 09:16.

sopavh

sopavh

Member

Am o cartela prepay de la Three UK de aproape 10 ani. O mai reincarc din cand in cand si fac apeluri ca sa nu pierd numarul, chiar daca sunt in Romania.

Ultima reincarcare a fost in 2020, parca. Mai am 12 lire pe ea. Three spune ca acest credit nu expira si, chiar asa e.

In cazul Digi, ei au spus din prima ca are data de expirare creditul reincarcat.

darkangel2

darkangel2

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postdaniel28, on 18 noiembrie 2023 - 08:04, said:

Și nevasta înapoi la socri dacă o doare capul ��

View PostSterone, on 18 noiembrie 2023 - 09:16, said:

nevasta rămâne. Altfel ți-o confisca, n-ai valorificat-o la timp, oferta a expirat.

Geniala gluma...
Le-a placut si nevestelor? :)

Sterone

Sterone

Active Member

Eu nu cred că vreo nevasta sta pe prepaid. Toate-s pe abonament. Așa e limba românească polisemantică și se înțelege altceva.

MAVEXD

MAVEXD

Junior Member

• Grup: Junior Members
Cartelele prepay stiu ca au fost retrase ,  mai primesc cumva semnal fara nici o optiune activa ?

sags

sags

Senior Member

@MAVEXD: Da, cu conditia sa nu se fi terminat si perioada de gratie (care depinde de data la care ai reincarcat credit ultima oara). Si poti primi apeluri/SMS-uri, nu poti initia insa nimic indiferent daca mai ai credit sau nu.

Sterone

Sterone

Active Member

MAVEXD, pe 24 noiembrie 2023 - 18:31, a scris:

Cartelele prepay stiu ca au fost retrase ,  mai primesc cumva semnal fara nici o optiune activa ?

Încă primesc semnal

csachiri

csachiri

Senior Member

Si se pot migra la abonament chiar dacă sunt în perioada de gratie

vdingo11

vdingo11

Senior Member

Care era perioada de gratie la cartela prepay?
Ultima data mi-a expirat creditul pe la sf de iulie, deci am incarcat cu 2 euro /3 luni la inceput de mai.
Apoi nu am mai folost cartela si acum as fi vrut sa o trec pe abonament dar cand sunt la *100# imi spune ca reteaua nu este disponibila.
Ma gandesc ca a trecut si perioada de gratie si am pierdut numarul.

Edited by vdingo11, 10 December 2023 - 14:28.

sags

sags

Senior Member

Vizualizare mesajvdingo11, pe 10 decembrie 2023 - 14:27, a scris:

… *100# …
Eu stiu de *110#.

Perioada de gratie este de 180 de zile, deci cam 6 luni. Daca spre sfarsitul lui iulie era inca in perioada activa, ar trebui sa fi inca perioada de gratie.

LE: Daca a trecut si perioada de gratie telefonul nu ar trebui sa afiseze numele operatorului pentru acel SIM ci ‘Doar urgent’. Deci, ce afiseaza?

Edited by sags, 10 December 2023 - 16:30.

vdingo11

vdingo11

Senior Member

View Postsags, on 10 decembrie 2023 - 16:29, said:

Eu stiu de *110#.
Scuze, am gresit eu

Eu stiu de *110#.
Perioada de gratie este de 180 de zile, deci cam 6 luni.
Deci 6 luni de cand se termina perioada activa - asta ar insemna in jur de 20dec. Daca sunt 6 luni de la ultima incarcarea am trecut de mult de perioada de gratie.

Daca a trecut si perioada de gratie telefonul nu ar trebui sa afiseze numele operatorului pentru acel SIM ci ‘Doar urgent’. Deci, ce afiseaza?
La gestiune SIM afiseaza operatorul si numarul de telefon, dar pe ecranul principal unde este afisat semnalul apare cu x (am pus si alta cartela digi care este pe abonament si pentru aceasta nu mai afiseaza x la semnal)

Edited by vdingo11, 11 December 2023 - 08:41.

MELODY

MELODY

Senior Member

Suna si tu la *777 de pe un numar Digi. Vezi exact la relatii clienti daca mai e valabiil numarul.

sags

sags

Senior Member

@vdingo11:
Verifica sa nu ai vreo setare de genul ‘3G only’ (desi nu ai avea semnal nici pe abonament Digi), pune pe ‘Auto 2G/3G/4G’ apoi incearca selectarea manuala a operatorului si vezi daca te accepta in reteaua Digi. Oricum, sfarsitul sfarsitului ar fi foarte aproape si zici ca vrei sa treci pe abonament deci mergi rapid intr-un magazin Digi si te lamuresti si daca ai pierdut sau nu numarul.

Cele 6 luni de gratie sunt de la terminarea perioadei active. Nu stiu insa daca la Digi e vreo regula de genul ‘daca nu ai trafic taxabil timp de 3 luni se dezactiveaza cartela’ cum au altii. (Taxabil = excluzand cost-control si alte asemenea; apelurile ‘normale’ primite sau efectuate sunt contorizate pentru a nu dezactiva SIM-ul chiar daca in acel moment din diferite motive tu nu platesti nimic pentru ele.)

Ar mai fi ceva: perioada activa este de 90 de zile de la reincarcare, nu de la finalul optiunii pe care ai avut-o. Daca ai reincarcat mai din timp sa ai credit pentru ultima Diva, atunci in ultimele zile din cele 3 luni erai deja in perioada de gratie si deci cele 180 de zile se termina mai curand decat ~6 luni de la finalul DIvei. Cum esti deja foarte aproape de limita, cele sub 2 saptamani pot face diferenta. LE: La reincarcare se primeste SMS de informare. Verifica daca mai ai acel SMS sa te lamuresti care e data exacta cand ai reincarcat ultima data; de atunci socotesti 90+180 de zile.

Edited by sags, 11 December 2023 - 09:32.

csachiri

csachiri

Senior Member

MELODY, on 11 decembrie 2023 - 09:24, said:

Suna si tu la *777 de pe un numar Digi. Vezi exact la relatii clienti daca mai e valabiil numarul.
Merge sa suni și în perioada de gratie

marin62

marin62

Junior Member

În cazul portări unui nr de tel din vodafone la digi cartela vodafone rămîne în tel sau primești cartelă digi?

sags

sags

Senior Member

@marin62: La orice portare primesti cartela de la noul operator, cea de la vechiul operator nu ramane in uz ci se dezactiveaza. Se poate porta si peste, inlocuind, un numar de telefon pe care deja il ai la operatorul catre care portezi, dar si in acest caz SIM-ul ce il vei folosi este de la noul operator.

PS: Nu vad legatura cu obiectul topicului. Daca portezi catre Digi, sigur-sigur nu poti porta pe un prepay ca nu mai au asa ceva.

Edited by sags, 15 December 2023 - 07:33.

florynsv

florynsv

Active Member

Am o cartelă prepay de la Digi care a expirat de tot joi, dar se conectează in continuare in retea, funcționează și serviciul USSD, in schimb apelurile spre ea nu mai funcționează, nu zice nimic robotul, doar se intrerupe apelul.

Attached Files

Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

Active Member

E posibil să se mai conecteze la rețea o perioadă, iar pe urmă, kaput. Digi a închis pre-pay-ul vara trecută.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate