Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Cum se scapa de matreata?

- - - - -
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#19
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005
Eu nu am avut niciodata matreata! Cred ca pot sa ma spal co orice ca nu fac matreata! :coolspeak:

Edited by jericho, 14 September 2005 - 15:12.


#20
Anjelics

Anjelics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 15.12.2004
nici nu ma mai stresez cu capitolul asta. Am incercat toate cacaturile de pe piata romaneasca. Singurele care au dat rezultate au fost Crisan albastru inchis (antimatreata concentrat) de care nu am mai gasit si un Nivea antimatreata (tot albastru inchis) al carui efect a durat pana am cumparat urmatorul flacon (identic), dupa care matreata a reaparut.

#21
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005
yo cred ca depinde si de capatzana! :w00t:

#22
ioooo

ioooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.03.2004
eu am folositul sampnul de la Vichy contra matretii desi e cam scump aproape 400.000 dar a dat rezultate.

#23
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

maxy, on Sep 14 2005, 13:39, said:

Dacă folosești șampon cu sulf, poți da apoi cu altul (altceva) pentru a dispărea mirosul ?

și mie mi s-a recomandat așa ceva....

<{POST_SNAPBACK}>

nu inteleg de ce va complicati.  :confuzzled:
exista nizoral, probabil si alte marci de sampoane care se gasesc la farmacii. nu sunt sampoane obisnuite, daca vrei poti sa le consideri medicamente.

Edited by zuppy, 14 September 2005 - 16:47.


#24
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

zuppy, on Sep 14 2005, 17:46, said:

exista nizoral, probabil si alte marci de sampoane care se gasesc la farmacii. nu sunt sampoane obisnuite, daca vrei poti sa le consideri medicamente.

<{POST_SNAPBACK}>

Pentru că, după cum s-a spus, mătreața dispare atât timp cât folosești acest șampon.

#25
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
apropos, stiati ca si un șampon prost sau care nu e potrivit pentru tipul tau de par produce matreața?

#26
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

maxy, on Sep 14 2005, 17:57, said:

Pentru că, după cum s-a spus, mătreața dispare atât timp cât folosești acest șampon.

<{POST_SNAPBACK}>

lasa ce s-a spus, am avut si eu matreata si cu nizoral am scapat.
acum depinde si de ce genereaza matreata.

#27
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
daca te speli zilnic pe cap nu prea ai cum sa faci matreata, parerea mea

#28
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ba da, eu ma spal zilnic si tot am facut, asta pana sa iau nizoral.

#29
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
de vreo 4 ani folosesc numai wash&go. nu mai am porbleme cu matreata (doar cand schimb cu un alt fel de wash&go, insa dispare rapid)

#30
FBKK

FBKK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.09.2005
bah , in PRIMUL RAND : Imi bag puncte, puncte( cei carel-au ascultat pe Becali shtiu , ceilalti sa-l asculte) in aia care n-au matreatza.

DOI : Sa-mi mai bag odata puncte puncte in aia care n-au matreatza

TREI : Sa-mi bag puncte puncte in aia care se spala pe cap in fiecare zi, si de 2 ori in aia care zic ca se spala in fiecare zi si de fapt nu !

PATRU : dupa ani de zile petrecti in lupta cu matreatza , in care am incercat tot ce exista in romania si cateva de afara, contra matretzii si galbenele si petrol si toate
Nimic n-a dat rezultate : de nervi nu m-am mai spalat pe cap o luna , dupa o luna dau cu mana in cap si.. aproape nu mai aveam matreatza , m-am ambitionat si nu m-am spalat pe cap doua luni .. nu mai aveam matratza deloc .

Concluzii:
UNU : Matreatza e boala celor care se spala prea des pe cap facandu-si griji ca au matreatza !

DOI : Daca va spalati pe cap o data la 2 spatamani ( cum fac yo aku ) matreatza nu dspare dar e sub control abia se oserva.

TREI : sa NU incercati sa nu va spalati pe cap 2 luni !

PATRU : chestia cu nespalatu pe cap e numai pentru cei destul de finuti ca sa nu se murdareasca , sa nu transpire etc, (si in nici un caz vara)

SASE : Tunsul cu lama de barbierit nu te scapa de matreatza , doar o scoate in evidentza

SAPTE : Scrisul scestor randuri : cateva minute
            Bucuria provocata de cei care ma iau in serios crezand ca am fost : nepretuita


;)

Edited by FBKK, 14 September 2005 - 18:27.


#31
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004
O alternativa pt Nizoral e Ducray. E mai puternic si mai scump din pacate.

#32
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
prostulplanetei, tu esti ma ?  :P

Quote

TREI : Sa-mi bag puncte puncte in aia care se spala pe cap in fiecare zi, si de 2 ori in aia care zic ca se spala in fiecare zi si de fapt nu !
ma spal pe cap in fiecare zi deoarece am probleme cu parul care probabil ca este prea gras. nu recomand nimanui deoarece am dat in extrema cealalta acum si incepe sa imi cada. multumesc de puncte puncte  :w00t:

Edited by zuppy, 14 September 2005 - 18:42.


#33
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005
Din pacate tot ce se gaseste pe piata noastra e .. apa de poaie..
La strainezi gasesti alceva.
E verificat.
Pai cu pasta de ras nu e la fel ? Inmoaie barba ...

Bdw.
Incercati cu sampoanele cu Aloe Vera, made in US. Da nici alea prea mult ca se-nvata ciuperca cu ele.
Si oricum spalati-va cat mai des, ca altfel degeaba.

#34
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Sau nu va spalati niciodata. La un moment dat, cade tot si scapi de problema.

#35
soimule

soimule

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.10.2005

View PostBlueSpirit, on Sep 14 2005, 12:05, said:

Folosesc cam de 5 luni sampon de la LOREAL  marca Fruttis iar balsamul e tot de la Loreal aceeasi marca si am observat ca mi-a aparut matreata. Ce as putea face sa scap de problema aceasta?
E obligatorie schimbarea marcii de sampon ?
Sincer am crezut in marca Loreal.



pai tinind cont de ce apare matreata si ce este ea  cred ca trebuie sa ai o alimentatie mai bogata in vitamine.
si o solutie mai iefina dar care functioneaza e sa-ti pui 2-3 linguri de otet in apa cu care-ti clatesti parul.

#36
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005
Samponul de urzica este cel mai bun...ti-o spun din proprie experienta. Sampoanele "la moda acum" sunt o mare porcarie...nu sunt bune de nimic.
Incearca samponul de urzica si vei vedea ca vei scapa de matreata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate