Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Cum votati?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

Poll: Cum votati? (77 member(s) have cast votes)

Cum votati?

  1. Pentru un anumit candidat (33 votes [42.86%])

    Percentage of vote: 42.86%

  2. Pentru un anumit partid (doctrina) (14 votes [18.18%])

    Percentage of vote: 18.18%

  3. Cu oricine impotriva unui anumit candidat/partid (30 votes [38.96%])

    Percentage of vote: 38.96%

Vote Guests cannot vote

#55
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

 gabicen, on 13th June 2011, 21:54, said:

Ai descoperit oul lui Columb: vecinii nu se saluta sau stau cu spatele la tine, nimeni nu te asteapta la lift, daca simti un vecin pe scara nu deschizi usa ca sa mergi la gunoi si te asiguri ca nu te intalnesti cu un alt vecin.
Dezbinarea este evidenta intre oameni. Habar nu ai cu cine a votat vecinul dar simti ca este bine sa te izolezi.

Toate aste de ce? Din cauza unor politicieni?
De aceea ne injuram, balacarim pe forum...din cauza unor politicieni?
Eu nu am descoperit nimic cu acest topic. Posibil ca tu sa fi descoperit.
De cand am cont pe acest forum nu m-am balacarit niciodata. E drept, sunt useri carora asta le place.

#56
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 kodiak, on 13th June 2011, 21:47, said:

Capitalism, ca n-am cumparat nici cirese  :D ! I-am pastrat pentru investitii  :lol: !

Care-i diferenta intre cele doua :eek:  ?

Scuze lui anarch, ca i-am farimat topicul cu prostiile mele !

Si acum on-topic si serios: inca nu stiu daca ma voi duce la vot, cel mai probabil nu voi vota ca n-am cu cine !

Nu ma multumeste guvernarea actualei puteri, iar despre actuala opozitie am impresia ca nu stie nici macar sa faca opozitie, daramite sa guverneze !

Ok, te duci la vot. Votezi si iti faci datoria de cetatean responsabil, dar daca primarul localitatii in care votezi este pro-putere si tu votezi pro-opozitie, ai 99,99 %
sanse ca votul tau sa nu conteze. Reciproca este valabila.
Chestie verificata de mine personal in decurs de 12 ani de zile. Ultima oara la prezidentiale, intr-o localitate din jud. Suceava, in primul tur procentul era 60% Geoana-32% Base.
Eu cica il reprezentam in birou pe handi ala de Cernea. Am facut ceva "gargara" vazand ca au de gand sa fure in stil barbar. Nu le-a reusit, asa ca era sa mi-o iau urat de tot de la
primar & CO. Politaiul se facea ca ploua. In al doilea tur nu m-am mai dus de frica. Ia ghici care au fost procentele? Cam asta e adevarul cu alegerile "libere si democratice", vorba lui
Iosif Visarionovici... In rest": zahar, ulei,pungi, pixuri, umbrele, cartofi, malai, telefoane, pelerine, ghiozdane si miliarde de afise. Per total, un biznis foarte profitabil. :thumbdown:

#57
GigiMaciuca

GigiMaciuca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 27.01.2010

 kodiak, on 13th June 2011, 21:47, said:

LE: Am uitat, daca nu ma duc la vot economisesc 4.32 lei  :coolspeak: !
+ timp :naughty:

#58
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

 spider_zero_sapte, on 13th June 2011, 22:02, said:

Chestie verificata de mine personal in decurs de 12 ani de zile. Ultima oara la prezidentiale, intr-o localitate din jud. Suceava, in primul tur procentul era 60% Geoana-32% Base.Eu cica il reprezentam in birou pe handi ala de Cernea. Am facut ceva "gargara" vazand ca au de gand sa fure in stil barbar. Nu le-a reusit, asa ca era sa mi-o iau urat de tot de la
primar & CO. Politaiul se facea ca ploua. In al doilea tur nu m-am mai dus de frica. Ia ghici care au fost procentele? Cam asta e adevarul cu alegerile "libere si democratice", vorba lui
Crezi ca te vor crede mujahedinii portocalii ? Nu au crezut ei dovada suprema in care Basescu lovea un copil,dar o declaratie a unui anonim...

#59
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 dragospas, on 13th June 2011, 22:08, said:

Crezi ca te vor crede mujahedinii portocalii ? Nu au crezut ei dovada suprema in care Basescu lovea un copil,dar o declaratie a unui anonim...
Nu ma intereseaza daca ma cred sau nu. Important e sa deschida ochii...daca o vor face vreodata.
In alta ordine de idei, sa stii Dragose ca, datorita purtarii mele (prostesti zic eu) de atunci am reusit sa ies din anonomat. Din nefericire pentru mine.
Cat despre Cernea...stii si tu al cui "satelit" era. Sfatul meu pentru alegatori. Votati ideologii, propriile voastre ideologii si bagati-va***in el
militantism ca nu va foloseste la nimic.

#60
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,642
  • Înscris: 26.03.2008
Pe doctrina.

Pentru cei ce considera ca mersul la vot e nefolositor ii rog sa reconsidere optinea si sa se gandeasca daca, in mod benevol, vor sa fie victimele unei manipulari. In fond si la urma urmei cea mai proasta decizie e sa nu iei nici o decizie.

Cum te privesc vecinii tai si cum ii privesti tu pe vecini:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5Knz100ldLM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Patefon, 14 June 2011 - 01:18.


#61
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,585
  • Înscris: 05.11.2009

 dragospas, on 13th June 2011, 22:08, said:

Crezi ca te vor crede mujahedinii portocalii ? Nu au crezut ei dovada suprema in care Basescu lovea un copil,dar o declaratie a unui anonim...
eu il cred, dar tu crezi cazurile (multe) in care pnl-ul si psd-ul au furat si ei? :naughty: sau tu crezi numai povestile care pun intr-un con de umbra adversarii, in timp ce daca e despre ai vostrii si prietenii vostrii, in mod sigur nu e adevarat? :naughty: Daca vrei, iti dau exemplu recent..

#62
anarch

anarch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 13.06.2008
Fratilor, voi va dati seama ca ce vorbim noi aici e una din cauzele faptului ca am ajuns bataia de joc a unora ca vanghelie sau talmaceanu, da?

#63
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
1 Citesc programul de guvernare al fiecarui  candidat in parte
2Verific care a comis ilegalitati in trecut sau prezent
3Dau o nota fiecarui candidat
4Votez cu candidatul cu nota cea mai mare,candidatul cu cel mai bun program, sau cu raul cel mai mic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate