Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Strofa cu Traian din imnul national

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

Poll: Strofa cu Traian din imnul national (57 member(s) have cast votes)

Sunteti de acord cu propunerea d-lui Ponta?

  1. Da. (11 votes [19.30%])

    Percentage of vote: 19.30%

  2. Nu. (46 votes [80.70%])

    Percentage of vote: 80.70%

  3. Nu stiu. (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#73
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postoopsminded, on 13th June 2011, 13:11, said:

Ti-am explicat. "Citand din memorie" asa minti. Ca sa poti sa iti sustii o teorie aberanta.


Ce-am scos omule? :D Tocmai, am aratat partea din declaratie pe care tu nu "ti-o aminteai exact". Restul citatului il vad frumos, cu ghilimele, in postul tau, la care am raspuns.



Iar minti. Nici macar pentru "blestem" nu se "bucura". Doar il mentioneaza.

Sa-ti dau un exemplu, poate esti in stare sa te calmezi si sa intelegi ca una e sa vrei sa citesti tu porcarii printre randuri, alta e ceea ce se spune acolo de fapt. Deci, exemplul: sunt sigur ca daca ai cauta, vei gasi o gramada de citate de PSDisti, probabil chiar si ale lui Ponta, in care se va spune ceva de genul "Evident ca regretam ca Basescu a castigat alegerile, dar nu putem uita cat de fraier a fost Geoana in ultima saptamana anterioara alegerilor". Ia zi, te-ai apuca sa postezi in fibrilatie cum asta inseamna ca Ponta si PSDistii sunt Basisti si ca de fapt se bucura pentru victoria lui?

Bine iti zice vanitty. Te comporti ca un adevarat spalator de cadavre. Nu inteleg legatura dintre treaba cu Geoana si declaratia lui Ponta. Si nu inteleg de ce oamenii care au niste opinii pro-Basescu sau anti-Geoana sau stiu eu mai cum ar trebui sa fie catalogati automat basisti/pesedisti. Asta doar in mintea unor inflexibili in gandire ca tine se poate intampla.

Edit:
http://www.adevarul...._498020197.html app. uite, ca tot cerea lumea link-uri in legatura declaratia lui Ponta cu imnul.

#74
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004

View Postcristi7, on 13th June 2011, 13:27, said:

Bine iti zice vanitty.

Bine ca il am pe ignore atunci, nu? ;) Spalator de cadavre? Haha. Cred ca ti-am mai zis o data sa dai un link sau sa STFU. N-ai facut nici una, nici alta.

Quote

Nu inteleg legatura dintre treaba cu Geoana si declaratia lui Ponta.

ORLY? Nu intelegi, of, pacat.

Quote

Si nu inteleg de ce oamenii care au niste opinii pro-Basescu sau anti-Geoana sau stiu eu mai cum ar trebui sa fie catalogati automat basisti/pesedisti. Asta doar in mintea unor inflexibili in gandire ca tine se poate intampla.


ROFL. Tu faci asta, si exact asta ti-am subliniat OMG POnta a zis ceva care arata ca nu a uitat cum nu stiu ce "democrat" moldovean s-a comportat acum ceva vreme, asta inseamna ca e anti-reformist, pro-comunist, pro-rusofil, anti-UE, OMG hai sa ne revoltam. Asta esti TU, intelegi? Uhm, de fapt, nu, nu intelegi. :peacefingers:

#75
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
O la naiba. Aia a fost tot ce-ai inteles din ce-am vrut eu sa zic? De ce gandesti atat de complicat? Eu spuneam ca ponta este atat de irational cand face declaratii anti-basescu incat nici nu-si da seama cat de penibil este, datorita logicii si incoerentei lui. Adica el crede ca loveste in Basescu si ca e amuzant, dar el nu realizeaza ca devine obsedat si ca asta se vede tot mai tare. Ce urmeaza? Sa-i zica vreunul partener UE ca nu da mana cu el pentru ca a dat ala mana candva cu Basescu? Logic ca nu va schimba Ponta imnul, dar e amuzant cum a putut gandi el "poanta" asta.

App. Ce-i cu tine cu atatea ROLF si STFU-uri? Parca nu asa vorbeai tu. S-a schimbat tura pe userul asta?

#76
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004

View Postcristi7, on 13th June 2011, 14:33, said:

Ce-i cu tine cu atatea ROLF si STFU-uri? Parca nu asa vorbeai tu.

Nervi. Scuze.


On topic: da, nu cadem de acord; daca e sa retii ceva din dialogul nostru e ce am spus de la inceput - o declaratie politica mediocra a unui mediocru, care nu ma afecteaza; cum am spus, ca alte 90% dintre declaratiile politice.

#77
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postoopsminded, on 13th June 2011, 16:40, said:

Nervi. Scuze.


On topic: da, nu cadem de acord; daca e sa retii ceva din dialogul nostru e ce am spus de la inceput - o declaratie politica mediocra a unui mediocru, care nu ma afecteaza; cum am spus, ca alte 90% dintre declaratiile politice.

Corect, nu afecteaza. Nici pe mine, nici pe tine. Dar stii ce face? Caracterizeaza (pe omul politic Ponta sau chiar omul Ponta, fara politic). Insa, ajuns la putere, acelasi tipar de declaratii pot afecta.

#78
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fv57lReAJ-k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#79
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postcristi7, on 12th June 2011, 23:55, said:

Sefu, ma lasasi cu ochii in soare? sau raspunzi la ce iti convine? Ce parere ai de ce-a zis Ponta la adresa lui Chirtoaca cu doar cateva zile inainte de porcaria de la imn.
Cristi, te stiu baiat destept. Ponta e exact cum ii e si numele:o poanta, dar cine naiba e si Chirtoaca asta? Stii pe mana cui pierde AIE voturi in Moldova? Pe mana ”unionistilor” lui Ghimpu si a ”afaceristilor” lui Filat. Se pare ca moldovenii sunt ma dezghetati la minte decat ai nostrii, si voteaza dupa cum le e interesul. Ceea ce e un lucru pozitiv, parerea mea.

#80
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postspider_zero_sapte, on 13th June 2011, 19:49, said:

Cristi, te stiu baiat destept. Ponta e exact cum ii e si numele:o poanta, dar cine naiba e si Chirtoaca asta? Stii pe mana cui pierde AIE voturi in Moldova? Pe mana ”unionistilor” lui Ghimpu si a ”afaceristilor” lui Filat. Se pare ca moldovenii sunt ma dezghetati la minte decat ai nostrii, si voteaza dupa cum le e interesul. Ceea ce e un lucru pozitiv, parerea mea.

Dar nu-i vorba de asta, si-i o alta discutie. Cei din AIE (acolo-s 3, nu 2) pot candida cu succes la titlul de cei mai prosti lideri politici din Europa asta care-si dau cu stangu-n dreptul aproape non-stop. Dar asta nu-l exonereaza pe Ponta de declaratia lui.

Cat despre ultima propozitie, nu-s deloc de acord. Moldovenii mi se par ca voteaza foarte ideologic in momentul asta si aleg intre comunisti si AIE. Nu prea conteaza atat de mult candidatul cat partidul/ideologia (pro-UE vs pro-Rusa)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate