Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 

Ce ai face ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

Poll: Ce ai face ? (43 member(s) have cast votes)

Ce ai face daca ai avea atat de multi bani incat nu ai avea pe ce sa-i cheltui ?

  1. M-as retrage pe o insula si as uita de lume. (23 votes [53.49%])

    Percentage of vote: 53.49%

  2. As trai in continuare in societate si as convietui cu cat mai multi cu oamenii. (20 votes [46.51%])

    Percentage of vote: 46.51%

Vote Guests cannot vote

#1
pllictissitt4

pllictissitt4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 26.05.2011
Ce ai face daca ai avea atat de multi bani incat nu ai avea pe ce sa-i cheltui ? Sunt curios ce ati alege voi.

Eu, odata ce mi-as indeplini toate visele personale (calatorit,vazut lumea, etc) m-as retrage frumos, stiind ca imi permit orice si as vizita lumea o data la vreo 2 ani.

Edited by pllictissitt4, 08 June 2011 - 10:59.


#2
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Ma aflu in aceasta situatie in acest moment.
Am destui bani, si nu gasesc ceva ce mi-as dori sa cumpar (cu alte cuvinte, nu am pe ce sa-i cheltui).

Continui sa vietuiesc printre oameni.

#3
pllictissitt4

pllictissitt4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 26.05.2011

 LordRaptor, on 8th June 2011, 11:58, said:

Ma aflu in aceasta situatie in acest moment.
Am destui bani, si nu gasesc ceva ce mi-as dori sa cumpar (cu alte cuvinte, nu am pe ce sa-i cheltui).

Continui sa vietuiesc printre oameni.
Foarte amuzant :P

Eu daca as fi implinit din punct de vedere financiar si professional, as renunta la viata cotidiana pentru o viata departe de lume, traita in comfortul personal.

#4
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Comfortul personal implica si nevoia de socializare.
Trust me, dupa 3 luni pe o insula unde iti tiua urechile, o sa urli dupa orice forma de contact uman.

#5
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
mai bine v-ati gandi cum sa faceti banii si dupaia ce sa faceti cu ei.

#6
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008
Copiii sub 16 ani parca nu aveau voie pe aceasta arie...

#7
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Probabil as cumpara un atol. Dupa ce in prealabil as cumpara si as invata sa pilotez un elicopter.

#8
pllictissitt4

pllictissitt4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 26.05.2011
Nu stiu, poate ca asa e. Am zis, as mai face o vizita din cand in cand sa imi mai cumpar cate ceva, gen un sistem audi ultraperformant de care sa ma bucur dupa ce ma satur de linistea naturii, mancare, etc. Nu as renunta la tehnologie, doar la oameni si la societate in general.

 Imperathor, on 8th June 2011, 12:05, said:

Copiii sub 16 ani parca nu aveau voie pe aceasta arie...
In fiecare din noi e un copil :) Intelegi ce vreau sa zic...

Edited by pllictissitt4, 08 June 2011 - 11:07.


#9
zengaro2

zengaro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 12.07.2010
As investi in afaceri profitabile si pentru mine si pentru stat. In felul asta as face si eu cativa bani in plus si as ajuta si statul.

#10
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

 zengaro2, on 8th June 2011, 11:11, said:

As investi in afaceri profitabile si pentru mine si pentru stat. In felul asta as face si eu cativa bani in plus si as ajuta si statul.

Bwahaha, uite cum zace mecenatul nemuls pe dealuri.

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
i-as da la saraci si as trai ca si pina acum, sarac

#12
pllictissitt4

pllictissitt4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 26.05.2011

 Mosotti, on 8th June 2011, 11:14, said:

i-as da la saraci si as trai ca si pina acum, sarac
Foarte tare... Esti mai tare ca Bill Gates, Ghandi sau calugarii buddhisti care traiesc in munti... :P

Edited by pllictissitt4, 08 June 2011 - 11:19.


#13
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006
As avea grija ca numele meu sa ramana amintit mult timp. Hmm! cred ca e mai usor prin fapte rele. :deviltongue: .

#14
zengaro2

zengaro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 12.07.2010

 Mosotti, on 8th June 2011, 12:14, said:

i-as da la saraci si as trai ca si pina acum, sarac
Toti am face la fel :) :w00t:

#15
pllictissitt4

pllictissitt4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 26.05.2011

 DtzDanutz, on 8th June 2011, 11:19, said:

As avea grija ca numele meu sa ramana amintit mult timp. Hmm! cred ca e mai usor prin fapte rele. :deviltongue: .
Pana la urma tot vei fi uitat. Tre sa faci ceva cu adevarat mare: sa ajuti la eradicarea saraciei, sa scoti medicamente miraculoase, sa omori o vedeta/un presedinte.

#16
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

Quote

Tre sa faci ceva cu adevarat mare: sa ajuti la eradicarea saraciei, sa scoti medicamente miraculoase, sa omori o vedeta/un presedinte.
Era unu' de prin Berceni sau Pantelimon parca, ii zicea Alexandru cel Mare (cred).
Cica s-a dus cu bata peste vecini, si le-a dat la bostan pana au inteles aia sa-l recunoasca de jupan.

Inca il mai tine minte lumea.
Acum te rog sa-mi zici unu' din asta care a scos medicamente miraculoase, si pe care il tine minte lumea (sa zicem ala care a inventat vaccinul contra polimielitei). Nu cauta pe google, zi-l din cap de la tine.

#17
pllictissitt4

pllictissitt4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 26.05.2011

 LordRaptor, on 8th June 2011, 12:24, said:

Era unu' de prin Berceni sau Pantelimon parca, ii zicea Alexandru cel Mare (cred).
Cica s-a dus cu bata peste vecini, si le-a dat la bostan pana au inteles aia sa-l recunoasca de jupan.

Inca il mai tine minte lumea.
Acum te rog sa-mi zici unu' din asta care a scos medicamente miraculoase, si pe care il tine minte lumea (sa zicem ala care a inventat vaccinul contra polimielitei). Nu cauta pe google, zi-l din cap de la tine.

Acu pe moment, nu stiu...Fleming ? Nu neaparat medicamente, dar sa faci ceva unic, sa inovezi, sa ajuti... Deh, se poate si prin alte mijloace...

Eu sunt mai egoist asa, odata ce mi-as vedea sacii in caruta din toate punctele de vedere, as vizita civilizatia, asa cum am spus, cam o data la 2 ani. Eventual familia si niste prieteni atunci, atat.

Edited by pllictissitt4, 08 June 2011 - 11:27.


#18
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
M-asi sinucide , de ce sa mai traiesc daca am atitia bani ? Pot sa ma sinucid si sa-mi permit cea mai tare inmormintare posibila , ba chiar cred ca imi iau racheta personala si lansez hoitu' in spatiu. Ce Laika , primu' sicriu in spatiu , asta fita si basini.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate