Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Teapa pe okazii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#19
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Prea putin 6 luni......sau eventual combinat cu munca in folosul comunitatii

#20
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 24.01.2007

View PostHeinHiLL, on 26th May 2011, 15:32, said:

Asta stiu dar are cum sa dovedeasca ca eu am fost ?? daca ar fi ceva amicul meu nu m-ar baga si pe mine..
Ma gandesc poate sa imi gaseasca nr de tel sa vina la adresa mea sa imi gaseasca ip`ul ??
Are rost sa imi fac griji ?

Siiiiiiiiiiiigur.

#21
moshmondica

moshmondica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 11.11.2010

View Post_avy_, on 26th May 2011, 15:49, said:

Recomandare> ia legatura cu persoana pagubita, explica-i faptul ca a fost o greseala si trimitei produsul pe care l-a comandat cat mai urgent.

Daca pagubitul nu a depus deja o reclamatie la Politie, si este dipus sa va treaca cu vederea inselaciunea.

#22
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Ce sa-i ceri... are maxim 17 ani ca l-am mai vazut pe aria de chimie, cerea ajutor la probleme...
Cel mai bine pentru tine e sa le spui la parinti ce ai facut. Iti iei o bataie buna de tot. Il suni pe ala, ii trimiti banii inapoi, ii ceri scuze, eventual le spui si parintilor sa vorbeasca cu el, sa-si ceara scuze in numele tau la cat de varza esti si poate se rezolva, asta daca nu si parintii sunt implicati  :D .

#23
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Ia zi ... amicul asta al tau ... ar sta 3 ani dupa gratii sau ti-ar da si tie 1 an astfel incat sa ramana cu 1 an ? Acum serios ...

Miscati-va mai repede ... ca daca partea pagubita, adica ala de a primit pietre, a depus plangere chiar daca partile se impaca adica voi cu el nu se inlatura raspunderea penala, adica veti fi oricum pedepsiti.

#24
razvanvladd

razvanvladd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.08.2010
Iti dai seama ca te risti pentru 700 lei nu?...in cazul in care tipul insista sa ii dati bani inapoi si inca mai are rabdare da-i bani si cere-i scuze .Bafta!

#25
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009

View Postrazvanvladd, on 26th May 2011, 16:01, said:

Iti dai seama ca te risti pentru 700 lei nu?...in cazul in care tipul insista sa ii dati bani inapoi si inca mai are rabdare da-i bani si cere-i scuze .Bafta!

Care 700 ? Ca i`au dat in 2 ...

P.S. .. sunt senior member :lol:

#26
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
Dupa ce o sa te toarne tovarasultau la politie, o sa te bage in arest preventiv 24 de ore, cu niste recidivisti d-aia cu bile pe p... Si o sa faca aia trenuletul cu tine toata noaptea, bineinteles asta dupa ce in prealabil o sa te bata gaborii cu creionul la coaie si cu pulanul in rinichi. Si n-o sa ai ce sa zici, ca daca marai ceva, o sa-ti faca dosar si n-o sa mai scapi de el toata viata. Bravo, ti-ai ales un mod ideal de a-ti incepe cariera  :thumbup:

#27
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
Daca as fi in locul pagubitului in prima secunda as fi la politie.Ba dar voi ganditi asa un pic , poate e salariul omului pe toata luna.Cine mm va permite sa va bateti joc ma.E bine totusi ca ai recunoscut aici fapta si in caz de ceva e luata ca dovada.Sper din tot sufletul sa primesti in primul rand bataie de la parinti sa numai ai acces la inernet 1 an si o amenda de peste 30 de mil sa vezi ce o sa regreti toata viata ca ti-a placut sa dai "Teapa pe okazii"fmm

#28
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Unii merita impuscati, cunosc si eu un specimen de genul asta si de fiecare data cand il vad, simt nevoie sa-i infig ceva in craniu.

#29
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Sper să te tăvălești în chinuri în timp ce eu o să mă tăvălesc de râs. :roflmaofast:

#30
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

Quote

PS: Trebuia sa postezi la drept anal.
e deja cu parnaie treaba.... amice, pregateste-te pentru placeri nebanuite...

#31
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009

View PostTVWLTOOZ, on 26th May 2011, 16:14, said:

Sper să te tăvălești în chinuri în timp ce eu o să mă tăvălesc de râs. :roflmaofast:

O sa fie tavalit ... poate :lol:

#32
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
NU scapa sapunul !

#33
zagon

zagon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 30.11.2009
sigur vei avea probleme tehnice nespecifice la partea dorsală. :roflmaofast:

#34
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009
Sper din tot sufletul sa patiti ceva.

#35
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Discuta cu pagubitul (asa cum ai facut-o si inainte) si spune-i sa refuze coletul si sa nu dea niciun ban, iar daca deja l-a platit, sunati la curier sa pastreze banii in cel mai apropiat oras unde are reprezentanta, si sa ii returneze omului.
Rânjeați cand l-ati pacalit, nu ? Cine rade la urma, rade mai bine, parca asa spune vorba din popor ...
--

Quote

Înșelăciunea

Art. 215. - Inducerea în eroare a unei persoane, prin prezentarea ca adevărată a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasă a unei fapte adevărate, în scopul de a obține pentru sine sau pentru altul un folos material injust și dacă s-a pricinuit o pagubă, se pedepsește cu închisoare de la 6 luni la 12 ani.
Înșelăciunea săvârșită prin folosire de nume sau calități mincinoase ori de alte mijloace frauduloase se pedepsește cu închisoare de la 3 la 15 ani. Dacă mijlocul fraudulos constituie prin el însuși o infracțiune, se aplică regulile privind concursul de infracțiuni.
Inducerea sau menținerea în eroare a unei persoane cu prilejul încheierii sau executării unui contract, săvârșită în așa fel încât, fără această eroare, cel înșelat nu ar fi încheiat sau executat contractul în condițiile stipulate, se sancționează cu pedeapsa prevăzută în alineatele precedente, după distincțiile acolo arătate.
Emiterea unui cec asupra unei instituții de credit sau unei persoane, știind că pentru valorificarea lui nu există provizia sau acoperirea necesară, precum și fapta de a retrage, după emitere, provizia, în totul sau în parte, ori de a interzice trasului de a plăti înainte de expirarea termenului de prezentare, în scopul arătat în alin. 1, dacă s-a pricinuit o pagubă posesorului cecului, se sancționează cu pedeapsa prevăzută în alin. 2.
Înșelăciunea care a avut consecințe deosebit de grave se pedepsește cu închisoare de la 10 la 20 de ani și interzicerea unor drepturi.


#36
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
@CuteGuy el oricum se incadreaza la complicitate si nu au folosit alte mijloace frauduloase, cred

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate