Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Cazurile de pedofilie din Biserica Catolica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
337 replies to this topic

Poll: Ar trebui ca preotii din BC sa se casatoreasca? (84 member(s) have cast votes)

Ar trebui ca preotii din BC sa se casatoreasca?

  1. DA (62 votes [73.81%])

    Percentage of vote: 73.81%

  2. NU (22 votes [26.19%])

    Percentage of vote: 26.19%

Credeti ca BC nu doreste rezolvarea acestor cazuri?

  1. DA (54 votes [64.29%])

    Percentage of vote: 64.29%

  2. NU (30 votes [35.71%])

    Percentage of vote: 35.71%

Vote Guests cannot vote

#55
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

Quote

Probabil doar cei care gandesc cu al treilea picior.
Unele au in cap numai "picioare" si bine ar face sa caute vreun binevoitor de babe.

View Postorlandosorin, on 24th August 2011, 14:59, said:

FALS !!!! Inseamna ca toti care la un moment dat nu nu-si gasesc jumatatea din anumite motive ne facem gay. Din contra Biblia da voie la casatorii inclusiv la nivel de Episcop nu numai de preot. Scrie negru pe alb ca Episcopul sa fie casatorit o singura data.
Casatorit cu femeie?
Oricum, FALS  ca e FALS. Orice medic iti va spune ca, anatomic vorbind, creierul barbatului difera de al femeii si ca creierul homosexualilor difera de al ambilor.

Edited by Ben_Gal_1, 29 August 2011 - 16:33.


#56
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostMegara, on 29th August 2011, 17:50, said:

Spuneam ca creierul unora ca tine este in capul unuia dintre "picioare".
Chiar daca este asa, nu ma bag la tine. Cauta un altul.

#57
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View PostBen_Gal_1, on 29th August 2011, 18:17, said:

Chiar daca este asa, nu ma bag la tine. Cauta un altul.
Tocmai ai dovedit ceea ce spuneam anterior, anume ca creierul unora ca tine  este in capul unuia dintre "picioare".  :console:

OK, traduc. Nu e nevoie sa cauti la altii, priveste in oglinda si iti vei gasi creierul acolo unde ti-am zis ca iti este.  :rolleyes:

#58
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostMegara, on 29th August 2011, 18:21, said:

Tocmai ai dovedit ceea ce spuneam anterior, anume ca creierul unora ca tine  este in capul unuia dintre "picioare".  :console:

OK, traduc. Nu e nevoie sa cauti la altii, priveste in oglinda si iti vei gasi creierul acolo unde ti-am zis ca iti este.  :rolleyes:
pastile ai luat?

#59
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View PostBen_Gal_1, on 29th August 2011, 19:47, said:

pastile ai luat?
Te-ai grabit tu sa le iei inaintea mea.

#60
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

Quote

Te-ai grabit tu sa le iei inaintea mea.
Vrai sa spui ca pastilele alea cu cap de mort pe ele iti apartineau? Acum inteleg de ce a murit Grivei care a crezut ca sunt bombonele. Dar sa stii ca nu te las de izbeliste, minca-te-ar cel ce scirba nu stie, asa ca iti voi aduce in dar ciuperci otravite care sunt mult mai sanatoase decit stricnina aia ne-organica.

Edited by Ben_Gal_1, 07 September 2011 - 05:35.


#61
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View PostBen_Gal_1, on 7th September 2011, 06:32, said:

Vrai sa spui ca pastilele alea cu cap de mort pe ele iti apartineau? Acum inteleg de ce a murit Grivei care a crezut ca sunt bombonele. Dar sa stii ca nu te las de izbeliste, minca-te-ar cel ce scirba nu stie, asa ca iti voi aduce in dar ciuperci otravite care sunt mult mai sanatoase decit stricnina aia ne-organica.
Ahm Grivei o cheama? Si io care credeam ca e o iapa. Uf, sodomitii astia nu mai au nici o jena, Rabinul ti-a dat binecuvantarea? :console:

#62
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

Quote

Ahm Grivei o cheama? Si io care credeam ca e o iapa. Uf, sodomitii astia nu mai au nici o jena, Rabinul ti-a dat binecuvantarea? :console:
Fii pe pace [pe catafalk] Medicul Ben_Gal, Conte, adica eu, va avea grija de stabilirea tratamentului pt. ambele gloabe

#63
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View PostBen_Gal_1, on 8th September 2011, 04:25, said:

Fii pe pace [pe catafalk] Medicul Ben_Gal, Conte, adica eu, va avea grija de stabilirea tratamentului pt. ambele gloabe
Fii pe pace [pe catafalk] Medicul Megara, Ducesa, adica eu, va avea grija de stabilirea tratamentului pentru ambii guitatori desertici.

Edited by Megara, 08 September 2011 - 12:34.


#64
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

Quote

Fii pe pace [pe catafalk] Medicul Megara, Ducesa, adica eu, va avea grija de stabilirea tratamentului pentru ambii guitatori desertici.
Napuleon nu esti?
Fii pe pace [pe catafalk] Medicul Ben_Gal, Conte, adica eu, va avea grija de stabilirea tratamentului pt. ambele gloabe

#65
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View PostBen_Gal_1, on 8th September 2011, 14:03, said:

Napuleon nu esti?
Fii pe pace [pe catafalk] Medicul Ben_Gal, Conte, adica eu, va avea grija de stabilirea tratamentului pt. ambele gloabe
Fii pe pace [pe catafalk] Medicul Megara, Ducesa, adica eu, va avea grija de stabilirea tratamentului pentru ambii guitatori desertici.

#66
orlandosorin

orlandosorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 26.03.2009
Era mai buna intrebare astfel. Este bine ca acuzatiile de pedofilie sa fie musamalizate sau sa fie afisate ?????
Dar mai intai puneti-va dvs. in situatia in care ati fi acuzat pe nedrept si la sfarsit sa se dovedeasca contrariul.

R: In tarile civilizate (nu e cazul celor balcanice precum Romania) justitia mai ales in cazul acuzatiilor grave nu se face la televizor ci in mod ultramusamalizat. Cand se da publicitatii deja este totul cucoscut anchetat parademonstrat etc. Cam greu de priceput pentru gandiri primitive.
Pe urma tam tamul inainte de finalizarea anchetelor este complet pagubos intrucat infractorii se pun la adapost, devin complet imaculatii si le mai platesti si daune de imagine. V. cazul romaniei (nu merita litera mare) cati corupti cu tam tam au fost condamnati definitiv ?????? Va dau eu cifra absoluta ,,0,, Iar e greu de priceput pentru neamdertalezii care probabil prefera condamnari si linsaje asa dupa cum ni se pare sau dupa cum se da in presa. Probabil nu se gandesc ca ar putea fi si ei in ipostaze nefavorabile ca atunci ar gandi exact invers.

#67
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postorlandosorin, on 16th September 2011, 21:14, said:

Era mai buna intrebare astfel. Este bine ca acuzatiile de pedofilie sa fie musamalizate sau sa fie afisate ?????
Dar mai intai puneti-va dvs. in situatia in care ati fi acuzat pe nedrept si la sfarsit sa se dovedeasca contrariul.

R: In tarile civilizate (nu e cazul celor balcanice precum Romania) justitia mai ales in cazul acuzatiilor grave nu se face la televizor ci in mod ultramusamalizat. Cand se da publicitatii deja este totul cucoscut anchetat parademonstrat etc. Cam greu de priceput pentru gandiri primitive.
Pe urma tam tamul inainte de finalizarea anchetelor este complet pagubos intrucat infractorii se pun la adapost, devin complet imaculatii si le mai platesti si daune de imagine. V. cazul romaniei (nu merita litera mare) cati corupti cu tam tam au fost condamnati definitiv ?????? Va dau eu cifra absoluta ,,0,, Iar e greu de priceput pentru neamdertalezii care probabil prefera condamnari si linsaje asa dupa cum ni se pare sau dupa cum se da in presa. Probabil nu se gandesc ca ar putea fi si ei in ipostaze nefavorabile ca atunci ar gandi exact invers.
De cand musamalizarea a devenit o practica normala? De cand ascunderea adevarului adica minciuna a devenit o virtute? Tin sa iti reamintesc ca acele cazuri date publicitatii nu sunt devoalate de catre BC ci de catre alte institutii si presa.

#68
sext

sext

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 28.12.2009
mai e cineva care mai crede ca BC are vreo legatura cu crestinismul sau Iisus ? :wacko:
idem BOR si restul de mafioti care le conduc.

#69
ionel.sat

ionel.sat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 26.11.2005
eu cred ca mai sunt cateva milioane de oamenii care cred asta, altfel nu ar fi pline bisericile si randurile la pupat icoane

#70
goguboeru

goguboeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 19.07.2004
Poate intr-un tarziu un moderator modifica acest titlu de topic jignitor la adresa Catolicilor Romani :Cazurile de pedofilie din Biserica Catolica, discutie strict despre acest fenomen generalizat in BC. Cine est marele statistician de isi permite sa spuna ca e generalizat .La cate miliarde de Crestini Catolici sunt pe tot globul, isi permite un oarecare sa jignesaca o intreaga comunitate printr-o generalizare complet exagerata si neavenita. Cred ca daca o generalizare de acest gen era scrisa la un topic Ortodox sau Musulman exploda forumul.Ca au fost destule stiri  de acest gen si din mediul Ortodox ca sa ma rezum numai la aceasta religie ce ar permite unui oarecare sa deschida un topic asemanator.

#71
Zyklona-M

Zyklona-M

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,532
  • Înscris: 24.10.2011

View Postgoguboeru, on 15th March 2012, 00:06, said:

Poate intr-un tarziu un moderator modifica acest titlu de topic jignitor la adresa Catolicilor Romani :Cazurile de pedofilie din Biserica Catolica, discutie strict despre acest fenomen generalizat in BC. Cine est marele statistician de isi permite sa spuna ca e generalizat .La cate miliarde de Crestini Catolici sunt pe tot globul, isi permite un oarecare sa jignesaca o intreaga comunitate printr-o generalizare complet exagerata si neavenita. Cred ca daca o generalizare de acest gen era scrisa la un topic Ortodox sau Musulman exploda forumul.Ca au fost destule stiri  de acest gen si din mediul Ortodox ca sa ma rezum numai la aceasta religie ce ar permite unui oarecare sa deschida un topic asemanator.
E plin forumul de astfel de generalizari la adresa tuturor preotilor crestini sau l adresa crestinilor, nu numai catolicii sunt vizati ci si ortodocsii. Si chiar sunt moderatori care fac constant astfel de generalizari. Cand am atras atentia ca astfel de generalizari nu isi au locul, mi s-a raspuns ca libertatea cuvantului este respectata pe acest forum.
Insa, aceasta libertate nu e respectata in cazul evreilor. Stiu un utilizator care a luat suspend 3 zile si amenintat cu banarea definitiva pentru ca a spus "rabini pedofili".

#72
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005
Eu nu reusesc sa inteleg de ce atata pasiune, in atat de multi oameni, este gresit plasata ...

Ca moderator, va dau o zi ca sa reveniti la o discutie linistita si fara jigniri, daca se poate. Daca nu, maine inchid subiectul.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate