Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Politica pe arie...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
150 replies to this topic

#1
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
E un lucru care ma macina de extrem de mult timp...cat de multi dintre cei care posteaza pe SP, pe aria de politica, sunt oameni al caror singur scop e sa "discrediteze inamicul" ? In alte cuvinte, cat de multi oameni de aici lucreaza in folosul cuiva ?

In primul rand, mi se pare ciudat ca pe un forum public sa existe astfel de personaje al caror singur scop este propaganda. In al doilea rand, mai ciudat este chiar scopul aceste propagande, ce se urmareste ? Serios vorbind, ce poate obtine un individ sau un partid politic, de exemplu, de la un forum ?

Nu cred ca se poate nega faptul ca exista astfel de oameni pe arie si nu fac referire la unii oameni in particular...

#2
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Ovidiu93, on 19th May 2011, 17:55, said:

E un lucru care ma macina de extrem de mult timp...cat de multi dintre cei care posteaza pe SP, pe aria de politica, sunt oameni al caror singur scop e sa "discrediteze inamicul" ? In alte cuvinte, cat de multi oameni de aici lucreaza in folosul cuiva ?

In primul rand, mi se pare ciudat ca pe un forum public sa existe astfel de personaje al caror singur scop este propaganda. In al doilea rand, mai ciudat este chiar scopul aceste propagande, ce se urmareste ? Serios vorbind, ce poate obtine un individ sau un partid politic, de exemplu, de la un forum ?

Nu cred ca se poate nega faptul ca exista astfel de oameni pe arie si nu fac referire la unii oameni in particular...

Te referi la zvoneri, răspândaci și postaci (ca mine) ?

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,681
  • Înscris: 26.11.2001
Tin sa te anunt ca sustinatorii/postacii (ca mine) etc sunt din toate taberele politice, insa de departe cei mai agresivi sunt anti-PDL (atentie, nu am spus ProUSL).

Solutia este sa stabilesti pe cat e posibil un echilibru si sa mai dai la cap celor infierbantati.

Ce urmaresc ei?
- Unii sunt useri simpli, doar inflacarati
- altii sunt rebeli fara cauza
- in preajma alegerilor apar cei profesionisti, cu IP-uri de Ag de PR si Publicitate (stupid, I know).

#4
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

 tomaso, on 19th May 2011, 18:03, said:

Te referi la zvoneri, răspândaci ?i postaci (ca mine) ?

Exact si nu numai... Mai exista si cei "profesionisti"  :lol: care sunt prezenti tot timpul. Cineva chiar te-a acuzat ca ai fi asa ceva si desigur, luand doar posibilitatea un calcul, un om ca tine este mai eficient decat 100 de postaci (ca mine)... Desigur, exista si acei 100 dar cei de care ma tem sunt cei care ar putea fi ca...tine. Doar un exemplu, nimic altceva dar astfel de oameni...pur si simplu ma inspaimanta gandul ca ei sunt aici, ca stiu ca sunt aici. Nici macar nu pot realiza ce fel de interese ar avea.

 Courage, on 19th May 2011, 18:08, said:

Tin sa te anunt ca sustinatorii/postacii (ca mine) etc sunt din toate taberele politice, insa de departe cei mai agresivi sunt anti-PDL (atentie, nu am spus ProUSL).

Solutia este sa stabilesti pe cat e posibil un echilibru si sa mai dai la cap celor infierbantati.

Ce urmaresc ei?
- Unii sunt useri simpli, doar inflacarati
- altii sunt rebeli fara cauza
- in preajma alegerilor apar cei profesionisti, cu IP-uri de Ag de PR si Publicitate (stupid, I know).

Dar...de ce ? Ce cred acesti oameni ca ar putea realiza prin propaganda ? La urma urmei, scopurile ar putea fi multe dar...nu stiu, motivele imi sunt neclare, totul e confuz dar chiar nu pot realiza ce s-ar putea obtine de pe un simplu forum...


Sunt la un pas aproape de a intra pe taramul conspiratiilor dar...nu, pur si simplu, nu...

Edited by Ovidiu93, 19 May 2011 - 17:41.


#5
46doc

46doc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.12.2010
Ar fi oare o solutie sa se renunte la discutiile pe teme politice, pe forum (mai ales ca nu exista interese de nicio natura, din partea celor care detin forumul)?

#6
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Ovidiu93, on 19th May 2011, 18:40, said:

Mai exista si cei "profesionisti"  :lol: care sunt prezenti tot timpul.

Să îți spun ce am constat eu.
Nu sunt postaci (ca mine) profesioniști care să activeze pe SP, în această clipă.
Sunt foarte convins de ceea ce spun.


În schimb, sunt o grămadă de militanți ai partidelor.  Aceștia sunt cei mai insistenți.
Diferența dintre militanți și postaci (ca mine) este aceea că ultimii sunt plătiți pentru ceea ce fac, iar posturile lor nu sunt musai și opiniile lor.

Din ceea ce știu eu, niciun partid nu plătește postaci (ca mine), în acest moment.
Probabil ( posibil ) să existe un fel de celule de criză compuse din membri de partid, dar este puțin probabil să fie plătiți pe bază regulată, în geniul unui salariu.

#7
umilboc

umilboc

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 18.08.2010

 Courage, on 19th May 2011, 17:08, said:

Tin sa te anunt ca sustinatorii/postacii (ca mine) etc sunt din toate taberele politice, insa de departe cei mai agresivi sunt anti-PDL (atentie, nu am spus ProUSL).

Solutia este sa stabilesti pe cat e posibil un echilibru si sa mai dai la cap celor infierbantati.

Ce urmaresc ei?
- Unii sunt useri simpli, doar inflacarati
- altii sunt rebeli fara cauza
- in preajma alegerilor apar cei profesionisti, cu IP-uri de Ag de PR si Publicitate (stupid, I know).

nu mi se pare ca cei mai agresivi sunt cei anti pdl ... dar sa fie cum zici tu
nu ti se pare normal ca cei impotriva guvernului ar trebui sa fie cei mai agresivi? nu asa e si in alte tari? (exceptand coreea de nord si cuba)
:P


 tomaso, on 19th May 2011, 17:56, said:

Să î?i spun ce am constat eu.
Nu sunt postaci (ca mine) profesioni?ti care să activeze pe SP, în această clipă.
Sunt foarte convins de ceea ce spun.


În schimb, sunt o grămadă de militan?i ai partidelor.  Ace?tia sunt cei mai insisten?i.
Diferen?a dintre militan?i ?i postaci (ca mine) este aceea că ultimii sunt plăti?i pentru ceea ce fac, iar posturile lor nu sunt musai ?i opiniile lor.

Din ceea ce ?tiu eu, niciun partid nu plăte?te postaci (ca mine), în acest moment.
Probabil ( posibil ) să existe un fel de celule de criză compuse din membri de partid, dar este pu?in probabil să fie plăti?i pe bază regulată, în geniul unui salariu.

asa ti-au spus? hahahahaha

platesc doar moderatori? hahahahahaha


faptul ca nu sunteti platiti va descalifica si mai tare hahahaha .... inseamna ca asa "ganditi", ceea ce este chiar foarte grav si poate fi considerat pericol social

Edited by umilboc, 19 May 2011 - 18:04.


#8
ego_zenovius

ego_zenovius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,399
  • Înscris: 24.11.2006
Interesant ar fi sa stim (lucru pe care numai administratorii Softpedia ni-l pot spune) cati vizitatori unici/zi are acest forum. Asta ne-ar da masura eficientei eventualilor postaci (ca mine).


 46doc, on 19th May 2011, 17:52, said:

Ar fi oare o solutie sa se renunte la discutiile pe teme politice, pe forum (mai ales ca nu exista interese de nicio natura, din partea celor care detin forumul)?
Cum adica "sa se renunte"? Probabil ca vrei sa zici "sa se interzica". Ceea ce ar insemna cenzura.

#9
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Cum facem diferenta intre propaganda si realitate ? Interesele pot deveni comune extrem de usor, chiar daca pentru o perioada scurta de timp si, nu stiu daca au existat, dar pot fi subiecte in care absolut toti se dedica unui singur scop comun... Dintr-un subiect cu 100 de posturi, putine ar putea fi cele care nu apartin clonelor, cum se face diferenta ?

Edited by Ovidiu93, 19 May 2011 - 18:07.


#10
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 umilboc, on 19th May 2011, 19:02, said:

platesc doar moderatori? hahahahahaha

Alalaltu e prin țările calde ( la mare, la soar, unde fetițele sunt goale ...) și i se cam rupe de partidele din Românika.
Astrul e prin zonă, dar nu îl prea trage inima ( nu-i place politica )

Presupun că te referi la Tomaso, nu ?

 Ovidiu93, on 19th May 2011, 19:07, said:

cum se face diferenta ?

Oamenii inteligenți știu să facă diferența.

#11
umilboc

umilboc

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 18.08.2010

 tomaso, on 19th May 2011, 18:11, said:

Alalaltu e prin țările calde ( la mare, la soar, unde fetițele sunt goale ...) și i se cam rupe de partidele din Românika.
Astrul e prin zonă, dar nu îl prea trage inima ( nu-i place politica )

Presupun că te referi la Tomaso, nu ?

departe de mine gandul asta

hahahahahaha

#12
Ballano

Ballano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 30.01.2010

 46doc, on 19th May 2011, 18:52, said:

Ar fi oare o solutie sa se renunte la discutiile pe teme politice, pe forum (mai ales ca nu exista interese de nicio natura, din partea celor care detin forumul)?

Poate numai ratingul pe care il au cateva topicuri pe teme strict de politica interna, face ca softpedia sa-i tolereze pe acei postaci (ca mine). Eu am luat odata un warn, din cauza unei dispute cu un astfel de inregimentat(care dupa catva timp a fost banat), iar de atunci evit topicurile pro sau contra Basescu& comp. Parerea mea este ca acesti postaci (ca mine) inversunati nu aduc nici un plus de valoare Forumului.

Edited by Ballano, 19 May 2011 - 18:19.


#13
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Politica e amuzantă.

#14
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

 tomaso, on 19th May 2011, 19:16, said:

Politica e amuzantă.
Cand cineva are de castigat de pe urma ei. Eu castig mereu :) Din partea mea, de-ar fi alegeri din 6 in 6 luni...

Edited by December, 19 May 2011 - 18:18.


#15
Ballano

Ballano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 30.01.2010

 December, on 19th May 2011, 19:18, said:

Cand cineva are de castigat de pe urma ei. Eu castig mereu :) Din partea mea, de-ar fi alegeri din 6 in 6 luni...

Tomaso zice ca politica este amuzanta, tu castigi bani de pe urma campaniei electorale(presupun), dar pentru majoritatea cetatenilor Romaniei, politica inseamna o adunatura de nesimtiti parveniti, care sug sangele poporului.(mai bine ar suge...altceva). Sunt doua tipuri de politicieni-vampiri: cei care sug sange si cei care sug...acadeaua. Parerea mea. ;)

#16
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

 tomaso, on 19th May 2011, 19:12, said:

Oamenii inteligenți știu să facă diferența.

Da ? Cum demaschezi inteligenta ? Nu toti sunt postaci (ca mine) de weekend. E mult mai greu si mai complicat decat lasi tu impresia ca e, mai ales atunci cand se evita caderea in putul fara sfarsit al paranoiei...

#17
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

 Ballano, on 19th May 2011, 19:29, said:

Tomaso zice ca politica este amuzanta, tu castigi bani de pe urma campaniei electorale(presupun), dar pentru majoritatea cetatenilor Romaniei, politica inseamna o adunatura de nesimtiti parveniti
De acord cu tine. Dar daca ei (astia, ailalti si ceilalti) tot nu fac nimic pentru popor si implicit pentru mine, prost as fi sa nu profit.

#18
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 Courage, on 19th May 2011, 18:08, said:

Tin sa te anunt ca sustinatorii/postacii (ca mine) etc sunt din toate taberele politice, insa de departe cei mai agresivi sunt anti-PDL (atentie, nu am spus ProUSL).
....

Cu tot respectul, in momentul in care tupeul pedele-ului a depasit cu mult orice imaginatie nu stiu cum ramine cu "agresivitatea" celor anti-pedele


 Ovidiu93, on 19th May 2011, 19:07, said:

Cum facem diferenta intre propaganda si realitate ?  ......

Iesind pe usa afara din locuinta si luind contact cu mediul inconjurator

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate