Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

cuptor aragaz

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
pratel

pratel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.01.2009
Sînt nevoit să cumpăr un aragaz (nu contează firma) care să aibă plita de 60x60cm și să aibă un cuptor bun. Nu mă interesează să fie cu fața de inox sau link-uri catre magazine online cu respectivul produs.
Întrebare pentru gospodine: ce aragaz are un cuptor bun (care să nu ardă coptura, să încălzească uniform astfel încît coptura să fie la același nivel, și tot ceea ce presupune un ?cuptor bun?).
lăsați PM că accesul la net este restricționat.

Edited by pratel, 16 May 2011 - 21:21.


#2
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006
Eu nu-s gospodina, dar am un cuptor electric de-ala incorporabil. Ceva fara nici o fita, dintre cele mai ieftine. Mama si viitoarea soacra as putea insa sa spun ca sunt gospodine, si au avut nushcate aragazuri. Ele se chinuie de vesnic la prajituri, eu si mandra n-avem nici o treaba, in foarte rarele ocazii cand nu ne-au iesit a fost doar din vina noastra, nu din vina cuptorului. Intr-un cuptor de aragaz pur si simplu n-ai cum sa distribui uniform temperatura, si nici sa setezi relativ exact o temperatura ok. Daca cumva te sperie consumul, din punctul meu de vedere acesta e nesemnificativ si chiar iesi mai bine daca iei in calcul si esecurile la un cuptor pe gaz. Cuptoarele incorporabile sunt foarte bine izolate, mult mai bine decat cele de aragaz deoarece trebuie sa stea in mobila fara ca aceasta sa se arda. In plus au termostat, si consuma curent doar pana cand ajung la temperatura setata. Daca nu se poate sa fie incorporabil, sunt si aragazuri cu cuptor electric. Sigur sunt mai bune decat alea pe gaz.

Edited by andrei_0, 16 May 2011 - 23:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate