Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

Filtru carbon hota Gorenje

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Chicago

Chicago

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.05.2007
Salut,

Am cumparat recent de pe domo.ro o hota Gorenje DF6116E si as dori sa cumpar un kit de filtru de carbon pentru folosirea in recirculare (nu am cum sa montez burlanul de evacuare).

Nu am reusit sa gasesc nicaieri filtrul pt acest model - am nevoie si de suportul de plastic pe care se monteaza filtrul, nu doar filtrul in sine (filtre se gasesc universale care pot fi taiate in forma respectiva).

Aceasta este hota:

http://domo.ro/Elect...renje_DF_6116_E
Codul filtrului este: 646780

As fi recunoscatoare oricui ma poate indruma unde as putea gasi sa cumpar kitul sau ce alt model s-ar potrivi.

Multumesc,
Ella

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Intra pe gorenje ro la contact si trimite-le un maill , nu cauta la nimereala ca e destul de greu , eventual sa-ti recomande un magazin din oras de unde poti ridica produsul .
Dar totusi nu poti manufactura unul din ce gasesti in comert la "cearcaf" pentru ca cele dedicate trec de 30-40 lei si tin fix 3 ture de cartofi prajiti sau 2 portii de peste . Filtru de carbune este pentru miros si din experienta spun ca sunt fix pix , bani aruncati . Cel pentru vapori de grasimi ,da , este ok , condenseaza grasimea in el nu pe tavan .

#3
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

 Chicago, on 10th May 2011, 21:00, said:

Salut,

Am cumparat recent de pe domo.ro o hota Gorenje DF6116E si as dori sa cumpar un kit de filtru de carbon pentru folosirea in recirculare (nu am cum sa montez burlanul de evacuare).

Nu am reusit sa gasesc nicaieri filtrul pt acest model - am nevoie si de suportul de plastic pe care se monteaza filtrul, nu doar filtrul in sine (filtre se gasesc universale care pot fi taiate in forma respectiva).

Aceasta este hota:

http://domo.ro/Elect...renje_DF_6116_E
Codul filtrului este: 646780

As fi recunoscatoare oricui ma poate indruma unde as putea gasi sa cumpar kitul sau ce alt model s-ar potrivi.

Multumesc,
Ella
AM mai zis-o si-o s-o mai zic:nu te cred ca nu ai cum sa pui burlan!

#4
De-LuX

De-LuX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 23.03.2011
O hota fara evacuare e exact "mobilier"...sa dea bine! Fa tot posibilul si leag-o la burlan si nu uita un lucru foarte important lasa-i o priza de aer.Hota scoate daca are de unde!

#5
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

 De-LuX, on 2nd June 2011, 14:22, said:

O hota fara evacuare e exact "mobilier"...
Hai sa nu exageram , o hota fara evacuare nu va scoate umiditatea si caldura afara dar va filtra vaporii de ulei , de mirosit in casa daca prajesti ceapa sau peste tot va mirosi si cu si fara evacuare .

#6
De-LuX

De-LuX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 23.03.2011

 Neohori, on 4th June 2011, 14:09, said:

Hai sa nu exageram , o hota fara evacuare nu va scoate umiditatea si caldura afara dar va filtra vaporii de ulei , de mirosit in casa daca prajesti ceapa sau peste tot va mirosi si cu si fara evacuare .

Depinde mult de unde-si ia aerul! Am folosit la inceput vre-o doua luni cu filtru de carbon activ dar e chiar o frectie pe langa evacuare.In primul rand ca nu-ti creeaza depresiune in bucatarie astfel incat aerul sa fie obligat sa intre in bucatarie nu sa-ti "inunde" casa prin vaturare continua.Azi am fost in Practiker si am vazut vre-o 8 modele de filtre cu carbon activ diferite dimensiuni!

#7
daiana

daiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.06.2006
am o intrebare: daca hota este cu evacuare directa, mai trebuie pus filtru de grasime sau este de ajuns asa cum a venit ea din fabrica cu acele filtre metalice care se spala periodic?

#8
De-LuX

De-LuX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 23.03.2011

 daiana, on 6th June 2011, 08:45, said:

am o intrebare: daca hota este cu evacuare directa, mai trebuie pus filtru de grasime sau este de ajuns asa cum a venit ea din fabrica cu acele filtre metalice care se spala periodic?
Pai alea sunt filtrele de grasime nu-i mai trebuie altele.

#9
GorenjeRO

GorenjeRO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.07.2011
In primul rand cand cumperi o hota trebuie sa faci cumva sa o "scoti" afara,in al doilea rand trebuie sa vezi ce putere iti trebe sa nu fie prea putin(deobicei se calculeaza astfel:inmultesti cu 10 cati m3 are bucataria),apoi ca raspuns la intrebare cei de la Agora aveau filtre de carbon pe stoc...vezi contact pe agoraconfort.ro

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate