Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Revenirea lui HRISTOS !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
90 replies to this topic

#19
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postktulu22, on 20th May 2011, 10:42, said:

Inseamna ca ai o problema mare... Tu chiar nu vrei sa intelegi unele lucruri si ti le rastalmacesti ca sa iti dai dreptate singur, numai lui Dumnezeu nu, dar ai pretentia ca esti crestin... :deadtongue:

1 Apoi am văzut pogorîndu-se din cer un înger, care ținea în mînă cheia Adîncului și un lanț mare. 2 El a pus mîna pe balaur, pe șarpele cel vechi, care este Diavolul și Satana, și l -a legat pentru o mie de ani. 3 L -a aruncat în Adînc, l -a închis acolo, și a pecetluit intrarea deasupra lui, ca să nu mai înșele Neamurile, pînă se vor împlini cei o mie de ani. După aceea, trebuie să fie deslegat pentru puțină vreme.

4 Și am văzut niște scaune de domnie; și celorce au șezut pe ele, li s'a dat judecata. Și am văzut sufletele celorce li se tăiase capul din pricina mărturiei lui Isus și din pricina Cuvîntului lui Dumnezeu, și ale celorce nu se închinaseră fiarei și icoanei ei, și nu primiseră semnul ei pe frunte și pe mînă. Ei au înviat, și au împărățit cu Hristos o mie de ani. 5 Ceilalți morți n'au înviat pînă nu s'au sfîrșit cei o mie de ani. Aceasta este întîia înviere. 6 Fericiți și sfinți sînt ceice au parte de întîia înviere! Asupra lor a doua moarte n'are nicio putere; ci vor fi preoți ai lui Dumnezeu și ai lui Hristos, și vor împărăți cu El o mie de ani.

7 Cînd se vor împlini cei o mie de ani, Satana va fi deslegat; 8 și va ieși din temnița lui, ca să înșele Neamurile, cari sînt în cele patru colțuri ale pămîntului, pe Gog și pe Magog, ca să -i adune pentru război. Numărul lor va fi ca nisipul mării. 9 Și ei s'au suit pe fața pămîntului, și au înconjurat tabăra sfinților și cetatea prea iubită. Dar din cer s'a pogorît un foc care i -a mistuit. 10 Și diavolul, care -i înșela, a fost aruncat în iazul de foc și de pucioasă, unde este fiara și proorocul mincinos. Și vor fi munciți zi și noapte în vecii vecilor.

11 Apoi am văzut un scaun de domnie mare și alb, și pe Celce ședea pe el. Pămîntul și cerul au fugit dinaintea Lui, și nu s'a mai găsit loc pentru ele. 12 Și am văzut pe morți, mari și mici, stînd în picioare înaintea scaunului de domnie. Niște cărți au fost deschise. Și a fost deschisă o altă carte, care este cartea vieții. Și morții au fost judecați după faptele lor, după cele ce erau scrise în cărțile acelea. 13 Marea a dat înapoi pe morții cari erau în ea; Moartea și Locuința morților au dat înapoi pe morții cari erau în ele. Fiecare a fost judecat după faptele lui. 14 Și Moartea și Locuința morților au fost aruncate în iazul de foc. Iazul de foc este moartea a doua. 15 Oricine n'a fost găsit scris în cartea vieții, a fost aruncat în iazul de foc.

Iar tu te duci cu credulitate pe mana teologilor prerferati :


ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΙΩΑΝΝΟΥ 20:3 Greek NT: Westcott/Hort with Diacritics
καὶ ἔβαλεν αὐτὸν εἰς τὴν ἄβυσσον καὶ ἔκλεισεν καὶ ἐσφράγισεν ἐπάνω αὐτοῦ, ἵνα μὴ πλανήσῃ ἔτι τὰ ἔθνη ἄχρι τελεσθῇ τὰ χίλια ἔτη. μετὰ ταῦτα δεῖ λυθῆναι αὐτὸν μικρὸν χρόνον.

χιλια  adjective - nominative plural neuter

Insa cand vine lumina si n-o primesti esti vinovat.

#20
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

View Posthusand, on 20th May 2011, 11:20, said:

Iar tu te duci cu credulitate pe mana teologilor prerferati :


ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΙΩΑΝΝΟΥ 20:3 Greek NT: Westcott/Hort with Diacritics
καὶ ἔβαλεν αὐτὸν εἰς τὴν ἄβυσσον καὶ ἔκλεισεν καὶ ἐσφράγισεν ἐπάνω αὐτοῦ, ἵνα μὴ πλανήσῃ ἔτι τὰ ἔθνη ἄχρι τελεσθῇ τὰ χίλια ἔτη. μετὰ ταῦτα δεῖ λυθῆναι αὐτὸν μικρὸν χρόνον.

χιλια  adjective - nominative plural neuter

Insa cand vine lumina si n-o primesti esti vinovat.
Degeaba te dai mare... ca nici nu stii ce ai scris acolo... dar o faci pe ala superior...

Nu cred pe nimeni... cred Scriptura... nu sunt secretar ca sa scriu dupa dictare asa cum faci tu...

Alte argumente mai credibile ai? Ca asta e egala cu 0...
Ti-am dat text din Traducerea Cornilescu....

<< Revelation 20 >>
New International Version

The Thousand Years

1And I saw an angel coming down out of heaven, having the key to the Abyss and holding in his hand a great chain. 2He seized the dragon, that ancient serpent, who is the devil, or Satan, and bound him for a thousand years. 3He threw him into the Abyss, and locked and sealed it over him, to keep him from deceiving the nations anymore until the thousand years were ended. After that, he must be set free for a short time.

4I saw thrones on which were seated those who had been given authority to judge. And I saw the souls of those who had been beheaded because of their testimony for Jesus and because of the word of God. They had not worshiped the beast or his image and had not received his mark on their foreheads or their hands. They came to life and reigned with Christ a thousand years. 5(The rest of the dead did not come to life until the thousand years were ended.) This is the first resurrection. 6Blessed and holy are those who have part in the first resurrection. The second death has no power over them, but they will be priests of God and of Christ and will reign with him for a thousand years.

Satan’s Doom

7When the thousand years are over, Satan will be released from his prison 8and will go out to deceive the nations in the four corners of the earth—Gog and Magog—to gather them for battle. In number they are like the sand on the seashore. 9They marched across the breadth of the earth and surrounded the camp of God’s people, the city he loves. But fire came down from heaven and devoured them. 10And the devil, who deceived them, was thrown into the lake of burning sulfur, where the beast and the false prophet had been thrown. They will be tormented day and night for ever and ever.

The Dead Are Judged

11Then I saw a great white throne and him who was seated on it. Earth and sky fled from his presence, and there was no place for them. 12And I saw the dead, great and small, standing before the throne, and books were opened. Another book was opened, which is the book of life. The dead were judged according to what they had done as recorded in the books. 13The sea gave up the dead that were in it, and death and Hades gave up the dead that were in them, and each person was judged according to what he had done. 14Then death and Hades were thrown into the lake of fire. The lake of fire is the second death. 15If anyone’s name was not found written in the book of life, he was thrown into the lake of fire.


Uite si o traducere in engleza... Tot o mie de ani spune...

Asa ca... degeaba postezi daca postezi minciuni...

#21
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postktulu22, on 20th May 2011, 11:35, said:

Degeaba te dai mare... ca nici nu stii ce ai scris acolo... dar o faci pe ala superior...

Nu cred pe nimeni... cred Scriptura... nu sunt secretar ca sa scriu dupa dictare asa cum faci tu...

Alte argumente mai credibile ai? Ca asta e egala cu 0...
Ti-am dat text din Traducerea Cornilescu....

<< Revelation 20 >>
New International Version

The Thousand Years

1And I saw an angel coming down out of heaven, having the key to the Abyss and holding in his hand a great chain. 2He seized the dragon, that ancient serpent, who is the devil, or Satan, and bound him for a thousand years. 3He threw him into the Abyss, and locked and sealed it over him, to keep him from deceiving the nations anymore until the thousand years were ended. After that, he must be set free for a short time.

4I saw thrones on which were seated those who had been given authority to judge. And I saw the souls of those who had been beheaded because of their testimony for Jesus and because of the word of God. They had not worshiped the beast or his image and had not received his mark on their foreheads or their hands. They came to life and reigned with Christ a thousand years. 5(The rest of the dead did not come to life until the thousand years were ended.) This is the first resurrection. 6Blessed and holy are those who have part in the first resurrection. The second death has no power over them, but they will be priests of God and of Christ and will reign with him for a thousand years.

Satan’s Doom

7When the thousand years are over, Satan will be released from his prison 8and will go out to deceive the nations in the four corners of the earth—Gog and Magog—to gather them for battle. In number they are like the sand on the seashore. 9They marched across the breadth of the earth and surrounded the camp of God’s people, the city he loves. But fire came down from heaven and devoured them. 10And the devil, who deceived them, was thrown into the lake of burning sulfur, where the beast and the false prophet had been thrown. They will be tormented day and night for ever and ever.

The Dead Are Judged

11Then I saw a great white throne and him who was seated on it. Earth and sky fled from his presence, and there was no place for them. 12And I saw the dead, great and small, standing before the throne, and books were opened. Another book was opened, which is the book of life. The dead were judged according to what they had done as recorded in the books. 13The sea gave up the dead that were in it, and death and Hades gave up the dead that were in them, and each person was judged according to what he had done. 14Then death and Hades were thrown into the lake of fire. The lake of fire is the second death. 15If anyone’s name was not found written in the book of life, he was thrown into the lake of fire.


Uite si o traducere in engleza... Tot o mie de ani spune...

Asa ca... degeaba postezi daca postezi minciuni...

Prietene Cuvantul scris de apostoli iti transmite ca ai o doctrina falsa referitor la mileniu .

Tu vi cu teologi tai si-i pui in balanta.

Sant 0 fata de Cuvant = Hristos

Acolo scrie negru pe alb.  

χιλια adjective - nominative plural neuter


Ori tu si teologi tai ? Ori Hristos Cuvantul ?

#22
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007
Tu ori nu vrei sa vezi, ori iti place sa bravezi... Nu ma intereseaza parerea ta... ce e asa ce greu de priceput? Pentru ca roadele pe care le ai se vad... iti cauti slava, nu sa dai slava lui Dumnezeu... Eu spun ceea ce cred eu, nu teologul x sau y...
Cred in urma a ceea ce am studiat din Cuvantul Sau... Nu ceea ce imi dicteaza x sau y asa cum faci tu...  Postezi copy paste fara a pricepe ce ai postat... dar atat poti... mai mult nu ti se poate cere...

#23
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postktulu22, on 20th May 2011, 11:52, said:

Cred in urma a ceea ce am studiat din Cuvantul Sau......

NU tine cu studiul si grupul tau .

pentru ca n-am primit-o, nici n-am invatat-o de la vreun om, ci prin descoperirea lui Isus Hristos. (Gal.1:12)

Edited by husand, 20 May 2011 - 12:06.


#24
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007

View Posthusand, on 20th May 2011, 12:05, said:

NU tine cu studiul si grupul tau .

pentru ca n-am primit-o, nici n-am invatat-o de la vreun om, ci prin descoperirea lui Isus Hristos. (Gal.1:12)

Hai ca esti chiar comic... Cum se face ca Hristos descopera sfarstitul Legii, cand El a respectat-o? Cum sa spuna ca Legea nu mai e cand

Fara Lege = Nelegiuire

HAhahahha hai ca esti mai tare ca un film de comendie....


Astept cu cel mai mare neinteres alte aiureli... :rolleyes:

#25
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postktulu22, on 20th May 2011, 12:08, said:

Hai ca esti chiar comic...

HAhahahha....


Astept cu cel mai mare neinteres alte aiureli... :rolleyes:


Prtietene dai ignore la Cuvantul= Hristos trimis prin apostoli  si nu-l primesti.  

Problema ta dace acesta este o aiureala.

Caci pacatul nu va mai stapani asupra voastra, pentru ca nu sunteti sub Lege, ci sub har. (Rom.6:14)
Stim insa ca tot ce spune Legea, spune celor ce sunt sub Lege, pentru ca orice gura sa fie astupata, si toata lumea sa fie gasita vinovata inaintea lui Dumnezeu. (Rom.3:19)

Insa acum:

Caci toata Legea se cuprinde intr-o singura porunca: "Sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insuti." (Gal.5:14)

pentru ca porunca Legii sa fie implinita in noi, care traim nu dupa indemnurile firii pamantesti, ci dupa indemnurile Duhului. (Rom.8:4)

Edited by husand, 20 May 2011 - 12:55.


#26
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postjeremiah, on 4th May 2011, 15:52, said:

Incepand cu Ev lui Matei si pana la sfarsitul cartii Apocalipsa gasim exprimari despre diferitele veniri ale Domnului Isus Hristos si despre revenirea Lui .Este necesar ca Duhul lui Dumnezeu sa reveleze fiecare data ,ptr a afla despre care venire este vorba .Aceste referinte biblice nu sunt asezate intr-o ordine cronologica .
De fiecare venire a Domnului sunt legate diferite evenimente carte trebuie sa se implineasca .Este important de retinut ca peste 100 de profetii s-au implinit la prima venire ca Mesiah .
In ce priveste Biserica dintre neamuri ,ea experimenteaza trei veniri ;
1.Domnul a venit in trup ca Mantuitor ptr a -i rascumpara pe alesii Lui .
2.Revenirea Lui ca Mire sa-i ia acasa pe cei rascumparati din toate generatiile .
3.Venirea dupa nunta in cer ,impreuna cu mireasa Sa ptr a lupta impotriva vrajmaslui care s-a instalat in Templul lui Dumnezeu .Asezarea Imparatiei de 1000 de ani ,inaintea Vesniciei .
Ai mai uitat o venire, stimabile, cea in care vine sa le ia bisericior sfesnicul. Insa, asta nici nu se comentezaza la voi, la bisericosi......

Apocalipsa 2

5Adu-ți dar aminte de unde ai căzut; pocăiește-te, și întoarce-te la faptele tale dintîi. Altfel, voi veni la tine, și-ți voi lua sfeșnicul din locul lui, dacă nu te pocăiești.

#27
ady_maris

ady_maris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 29.03.2006

View Postzexelica, on 20th May 2011, 20:44, said:

Ai mai uitat o venire, stimabile, cea in care vine sa le ia bisericior sfesnicul. Insa, asta nici nu se comentezaza la voi, la bisericosi......

Apocalipsa 2

5Adu-ți dar aminte de unde ai căzut; pocăiește-te, și întoarce-te la faptele tale dintîi. Altfel, voi veni la tine, și-ți voi lua sfeșnicul din locul lui, dacă nu te pocăiești.

daca nu te pocaiesti ....
stimabile nu prea intelegi Scripturile .
Si era vorba despre o venire spirituala nu o parousia ,adica venire in trup vizibila ,cum zice ca orice ochi il va vedea,esti paralel stimabile profet de carton .

#28
Mattachine

Mattachine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 22.04.2011

View Postjeremiah, on 4th May 2011, 15:52, said:

Aceste referinte biblice nu sunt asezate intr-o ordine cronologica .

In ce priveste Biserica dintre neamuri ,ea experimenteaza trei veniri ;
1.Domnul a venit in trup ca Mantuitor ptr a -i rascumpara pe alesii Lui .
2.Revenirea Lui ca Mire sa-i ia acasa pe cei rascumparati din toate generatiile .
3.Venirea dupa nunta in cer ,impreuna cu mireasa Sa ptr a lupta impotriva vrajmaslui care s-a instalat in Templul lui Dumnezeu .Asezarea Imparatiei de 1000 de ani ,inaintea Vesniciei .

Pai sigur...asa prostiti lumea cu Biblia in mana sa vina la secte sa va dea zeciuiala?

:roflmaofast:

#29
ady_maris

ady_maris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 29.03.2006

View PostMattachine, on 20th May 2011, 21:28, said:

Pai sigur...asa prostiti lumea cu Biblia in mana sa vina la secte sa va dea zeciuiala?

:roflmaofast:

De aia sunt 98% ortodocsi si super destepti .Te-ai intrebat vreodata ;de ce tarile ortodoxe sunt asa de ignorante ,iar nivelul de intelepciune si de trai sunt sub cota de subzistenta de sute de ani ?Bolboroseala liturgica adica pasareasca religioasa nu i-a inteleptit deloc pe "eruditii"valahi ,dimpotriva .

#30
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postady_maris, on 20th May 2011, 21:23, said:

daca nu te pocaiesti ....
stimabile nu prea intelegi Scripturile .
Si era vorba despre o venire spirituala nu o parousia ,adica venire in trup vizibila ,cum zice ca orice ochi il va vedea,esti paralel stimabile profet de carton .
Normal, insa tot venire este. Iar, este vreo biserica ce nu propovaduieste liberul arbitru si nu adauga la Cuvant? Si care recunoaste aceste greseli? NU. Deci nu exista pocaire la nicio biserica.

#31
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007
Uite unde era pocaitul.... sau sfatul luminat... Mai zexe ia recunoaste... Cat de prosti ne crezi?

#32
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 20th May 2011, 20:44, said:

Ai mai uitat o venire, stimabile, cea in care vine sa le ia bisericior sfesnicul. Insa, asta nici nu se comentezaza la voi, la bisericosi......

Apocalipsa 2

5Adu-ți dar aminte de unde ai căzut; pocăiește-te, și întoarce-te la faptele tale dintîi. Altfel, voi veni la tine, și-ți voi lua sfeșnicul din locul lui, dacă nu te pocăiești.


Ba da . Se comenteaza :


  Si cand va veni El, va dovedi lumea vinovata in ce priveste pacatul, neprihanirea si judecata. (Ioan.16:8)


Acea venire este din ziua  mantuirii unde se face si judecata si iertarea.

Nu va voi lasa orfani, Ma voi intoarce la voi. (Ioan.14:18)


Numai ca:

Imparatia cerurilor se mai aseamana cu un navod aruncat in mare, care prinde tot felul de pesti. (Mat.13:47)

48. Dupa ce s-a umplut, pescarii il scot la mal, sed jos, aleg in vase ce este bun si arunca afara ce este rau.

49. Tot asa va fi si la sfarsitul veacului. Ingerii vor iesi, vor desparti pe cei rai din mijlocul celor buni

Dar tu si spectatorii tai preferati cand aplauzi  nu distingi graul de neghina.

30. Lasati-le sa creasca amandoua impreuna pana la seceris; si,

la vremea secerisului, voi spune seceratorilor: "Smulgeti intai neghina si legati-o in snopi, ca s-o ardem, iar graul strangeti-l in

granarul meu." (Mat.13:30)


Si diavolul care statea in fata si-i picta tot ca voi,  a primit raspuns:

Cine-i va osandi? Hristos a murit! Ba mai mult, El a si inviat, sta la dreapta lui Dumnezeu si mijloceste pentru noi! (Rom.8:34)



Asa ca spectatorii raman se pare pe tusa. Sa nu fie sifonati la urma ? Au vorbit peste Dumnezeu.




View Postzexelica, on 21st May 2011, 12:01, said:

Normal, insa tot venire este. Iar, este vreo biserica ce nu propovaduieste liberul arbitru si nu adauga la Cuvant? Si care recunoaste aceste greseli? NU. Deci nu exista pocaire la nicio biserica.

Stimabile citeste scriptura:


totusi acum ma bucur, nu pentru ca ati fost intristati, ci pentru ca intristarea voastra v-a adus la pocainta. Caci ati fost

intristati dupa voia lui Dumnezeu,
ca sa n-aveti nicio paguba din partea noastra. (2Cor.7:9)



7. Ingerului Bisericii din Filadelfia scrie-i: "Iata ce zice Cel Sfant, Cel Adevarat, Cel ce tine cheia lui David, Cel ce deschide, si nimeni nu va inchide, Cel ce inchide, si nimeni nu va deschide:

8. "Stiu faptele tale: iata, ti-am pus inainte o usa deschisa pe care nimeni n-o poate inchide, caci ai putina putere, si ai pazit Cuvantul Meu si n-ai tagaduit Numele Meu.

9. Iata ca iti dau din cei ce sunt in sinagoga Satanei, care zic ca sunt iudei si nu sunt, ci mint; iata ca ii voi face sa vina sa se inchine la picioarele tale, si sa stie ca te-am iubit.

10. Fiindca ai pazit cuvantul rabdarii Mele, te voi pazi si Eu de ceasul incercarii, care are sa vina peste lumea intreaga ca sa incerce

pe locuitorii pamantului.


Astia n-au vorbit peste Cuvant, n-au avut teologi ci un singur invatator  Duhul Sfant si n-au elaborat teze teologice pentru a gresi.

Niciuna deci ?

Ma lasi ?

Edited by husand, 30 June 2011 - 12:47.


#33
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Posthusand, on 30th June 2011, 13:27, said:

Si diavolul care statea in fata si-i picta tot ca voi, a primit raspuns:

Cine-i va osandi? Hristos a murit! Ba mai mult, El a si inviat, sta la dreapta lui Dumnezeu si mijloceste pentru noi! (Rom.8:34)
Altfel spus, e pe stat de salariu si are serviciul asigurat.
Cum e cu pensia?

#34
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostBen_Gal_1, on 5th July 2011, 11:47, said:

Altfel spus, e pe stat de salariu si are serviciul asigurat.
Cum e cu pensia?


Are si este asigurat .


תהילים 110:1 Hebrew Bible Psalm

לדוד מזמור נאם יהוה לאדני שב לימיני עד אשית איביך הדם לרגליך׃


iar despre pensie deasemenea:

תהילים 89:36 Hebrew Bible Psalm

זרעו לעולם יהיה וכסאו כשמש נגדי׃

Edited by husand, 05 July 2011 - 12:59.


#35
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View Posthusand, on 5th July 2011, 13:57, said:

Are si este asigurat .


תהילים 110:1 Hebrew Bible Psalm

לדוד מזמור נאם יהוה לאדני שב לימיני עד אשית איביך הדם לרגליך׃


iar despre pensie deasemenea:

תהילים 89:36 Hebrew Bible Psalm

זרעו לעולם יהיה וכסאו כשמש נגדי׃
Dar si intelegi ce ai scris aici.

#36
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postanticristul, on 5th July 2011, 23:27, said:

Dar si intelegi ce ai scris aici.

Da ,este un translator in fata:


Noua insa Dumnezeu ni le-a descoperit prin Duhul Sau. Caci Duhul cerceteaza totul, chiar si lucrurile adanci ale lui Dumnezeu. (1Cor.2:10)

Luca 20
41. Isus le-a zis: "Cum se zice ca Hristosul este fiul lui David?

42. Caci insusi David zice in cartea Psalmilor: "Domnul(Yah;weh) a zis Domnului meu (la;do;ni): "Sezi la dreapta Mea,

43. pana voi pune pe vrajmasii Tai sub picioarele Tale."

44. Deci David Il numeste Domn; atunci cum este El fiul lui?"

Edited by husand, 06 July 2011 - 14:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate