Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Photo Studio Easy Tools

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
valentinobv

valentinobv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.05.2008
Salutare,
Sunt nou pe aici dar folosesc Catia de ceva timp, in special doua module si anume: Part Design si Assembly Design.
Pana aici toate bune. Ajung si la pb. care ma framanta. La un proiect recent, trebuiesc date culori pieselor componente ale unui ansamblu - zis si facut. Clientul doreste apoi print screen - zis si facut din nou. Ca sa arate mai bine ansamblul, dar fara a fi randat, am folosit Photo Studio Easy Tools, de unde am pus 2 lumini, am facut setari la Ambient, Diffuse, etc. Apoi print screen, inserare poza intr-un PowerPoint si gata.
Acum urmeaza adevarata incercare.  Nu stiu cum sa fac sa pastrez luminile exact in pozitia preferata de client  daca de ex lucrez pe un alt calculator. Exista cumva posibilitatea de a salva o scena cu tot cu pozitia luminilor intr-un fisier? Si sa iau fisierul, sa il pun pe alt calculator si sa am exact aceleasi setari. Pozitia luminilor este esentiala, restul sunt cifre ce se pot memora undeva; si daca am un print screen al pozitiei luminilor, tot nu le voi nimeri 100%.
Sau aveti alte sugestii / propuneri?
Multumesc anticipat!

Vali

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate