Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

Cum am fost prejudiciat de 6100 de lei de magazinul online www.3e.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#127
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 30.12.2005
Quertiy, nu-nteleg! Ce vrei sa spui?

Doar nu-ti imaginezi ca o sa-mi pun mintea cu oricine si-o sa vin peste tine!!! Ce dracu'! Nici chiar in halu' asta! Stai linistit! Daca fereasca Dzeu, o patesti vreodata, nu-i de la mine!
Datele alea sint publice, are acces la ele toata lumea! Am vrut sa-ti dau peste bot apropos de echipa aia de detectivi! Mi s-a parut cam virulenta abordarea ta si-atunci...
Iar fii-tu'... chiar e simpatic! Jur! Repet: sa-ti traiasca!

Edited by doktoru, 09 February 2012 - 00:42.


#128
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011
querty - e mai rar asa e :) dar uite ca se poate! Recunosc ca nu ma asteptam sa ingroape securea razboiului :), dar uite ca intelepciunea lumii da roade.

eu m-as bucura sa nu fie ironic, doktoru :)
va tin la curent daca ori ma trezesc cu o scatoalca pe strada, ori o sa postam aici ce a cumparat doktoru de la noi ;)

later edit: ok, doktore, daca nu iau vreo scatoalca pe nevazute in urmatoarele luni si mai vii si cumperi de la noi, atunci e o lectie pentru noi toti asta ...

ps. legat de PF si PJ, te rog sa intelegi ca sa nu te mai pun sa citesti, ca dl in cauza NU a raportat de la inceput DOA ... adica defect! A zis ca nu se vede bine si ca vrea alt model care era cu x mai scump ... si a insistat pe acest lucru, pana s-a descoperit ca produsul era de fapt defect din fabrica ! este o mare diferenta ... Chiar si asa citeste atent ce s-a intamplat ulterior.
ps2. Pentru extragarantia de retur ar trebui sa marim preturile cu minim 5% daca nu chiar mai mult ... Personal, doresti acest lucru ?

Edited by concret, 09 February 2012 - 00:54.


#129
alexoiuy

alexoiuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 23.10.2006

View Postconcret, on 8th February 2012, 23:12, said:

Eu nu cred ca userul e in Franta : uita-te la posturile lui mai intai :) ... later edit: e posibil, dar nu asta conteaza oricum :)
Ma intristeaza totusi sa vad ca nu sesizezi fiinetea situatiei :) ... O sa detaliez imediat eu :) dar am mai gasit niste lucruri simpatice si e pacat sa le ratam :)

Inainte de a ii replica pe masura dlui incepem putin sa analizam si impresiile dansului si lectiile pe care dansul le da :
http://forum.softped...t...=825410&hl= >> cum sa ii spui unui student sa invete romaneste pentru ca a scris cu ' in loc de cratima, cand e evident ca a facut-o intentionat. Prin asta demonstrezi intr-un singur rand ca esti din genul celor pe care i-am pomenit mai devreme, care arunca rautati gratuite  ... cum te bagi intr-o discutie si ii spui unui om pentru nimic sa se duca sa invete romaneste ? mai, mai, ce lup moralist avem aici !

revin ...

Ce poti sa faci atunci cand vrei sa afli cu ce fel de om stai de vorba? Il enervezi. Topicul asta e dovada clara ca functioneaza.
Tu ce crezi ca o sa castigi daca faci pe detectivul paranoic pe forum? Incercam sa iti spun ca ai gresit ca nu ai facut nicio distinctie intre pozitia oficiala a magazinului si razboiul personal pe care ai ajuns sa il porti impotriva unora.
Pe deasupra mai esti si un detectiv prost. Citeste te rog tot mesajul scris de domnul student blatist aici. Te-am indus in eroare pentru ca nu am citat tot postul respectivului. Si nu, nu arunc cu rautati gratuite ci am doar o toleranta foarte scazuta la prostie.

#130
Quertiy

Quertiy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 15.02.2007
Faptul ca respectivul a inlocuit cratima cu apostroful, in mod evident voit, nu demonstreaza ca e prost.

View Postalexoiuy, on 6th December 2011, 22:17, said:

mergi la scoala si invata sa scrii si sa vorbesti corect romaneste.
De unde stii ca nu vorbeste corect romaneste?

View Postalexoiuy, on 9th February 2012, 00:50, said:

am doar o toleranta foarte scazuta la prostie.
Si totusi te tolerezi.

edit: Si eu am fost indus in eroare de citat. Rectific, este analfabet. Si chiar unul mare.

Edited by Quertiy, 09 February 2012 - 01:20.


#131
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011
doktore: eu nu sunt suparat pe tine sau pe altcineva care a aruncat cu pietre in noi. Insa gandeste-te putin la faptul ca vine cineva care nu ne cunoaste si ne face escroci si hoti si altele cand stim foarte bine ca nu e asa si am si demonstrat acest lucru. Pune-te in pozitia noastra si reactioneaza tu apoi. Daca altii nu o fac pentru ca se stiu cu musca pe caciula, noi reactionam pentru ca stim cat muncim sa rezolvam orice mica problema ... Daca te-a deranjat acel termen atat de mult, gandeste-te ca nu a fost spus cu intentia de jignire si are multe echivalente : a varsa, de exemplu :) ... Si este si o persoana fff publica cu o emisiune seara la TV care foloseste acelasi termen cu care te-am iritat ;) ...

View Postalexoiuy, on 9th February 2012, 00:50, said:

Ce poti sa faci atunci cand vrei sa afli cu ce fel de om stai de vorba? Il enervezi. Topicul asta e dovada clara ca functioneaza.
Tu ce crezi ca o sa castigi daca faci pe detectivul paranoic pe forum? Incercam sa iti spun ca ai gresit ca nu ai facut nicio distinctie intre pozitia oficiala a magazinului si razboiul personal pe care ai ajuns sa il porti impotriva unora.
Pe deasupra mai esti si un detectiv prost. Citeste te rog tot mesajul scris de domnul student blatist aici. Te-am indus in eroare pentru ca nu am citat tot postul respectivului. Si nu, nu arunc cu rautati gratuite ci am doar o toleranta foarte scazuta la prostie.

Dumneata ce castigi din faptul ca te-ai bagi ca musca-n lapte ? Nimic, ci doar si expunerea dumitale. Pacat de multele posturi pertinente pe care ti le-am citit si pentru care esti de apreciat ...
Dupa cum ziceam orice actiune are si reactiune... Iar daca te apuci sa scrii bazaconii si sa impungi asuma-ti faptul ca vei fi si tu expus. Daca aveai decenta sa iti ceri scuze pentru cuvinte aruncate inutil, era ceva ...
Puteai sa spui frumos ce aveai de spus, nu sa judeci totul datorita unui cuvant si sa fii si OFFTOPIC ...
Ai apreciat gresit ca am luat-o personal in cazul doktorului, a fost sarcasm si atat. Si daca am gresit ca am fost sarcastic merit sa fiu penalizat, dar cred ca in nici un caz de dumneata (vezi mai jos de ce). Si se pare ca doktoru a inteles pana la urma ca nu e ok sa faci escroci doar pentru ca poti .... si a ingropat securea ...
-----

Initial scrisesem ceva dar din pacate trebuie sa editez mult :) ... Pentru ca eu am spus grohaie, ai spus ca e grobian >> in afara de ce am mentionat mai sus, as vrea sa stiu cum explici grobianul elevat din fraza de mai jos (este tot un mod de a enerva pe cineva ca sa vezi ce gandeste :) ? este tot inducerea mea in eroare ? ...) :

http://forum.softped...t...t&p=6008331
cuvintele tale:
"duamne, cit tupeu are cretinul asta da, dobitocule, atunci cind vii si jignesti pe toata lumea, trebuie sa suporti consecintele. asta e lectia pe care un bou ca tine ar fi trebuit s-o invete azi. dar tu, fiind prost ca oaia cind se caca-n lapte, n-ai invatat nimic. pentru ca esti un bou. si nu e o jignire, ci o parere argumentata, sustinuta (de toti cei care au scris in acest topic) sint sigur...."


Nu este nevoie sa scriu nimic mai mult despre ce ai scris mai sus! Alte exemple sunt de prisos.

In posturile tale i-ai criticat pe toti onlinerii. Macar ai decenta prin prisma a ceea ce ti-am aratat mai sus sa incetezi cu morala si dezgustul tau la adresa acestei firme sau a mea, daca eu sunt acela care te deranjeaza! Daca in alte cazuri pot sa zic ca ai dreptate sa fi fost nemultumit, in cazul acesta daca nu ai avut niciodata legatura cu noi, de ce te apuci sa critici? Sau macar de ce nu o faci constructiv si ONTOPIC? Macar daca erai tu acela perfect ... Am vazut ca stii legile si incerci sa ajuti oamenii si sincere felicitari pentru asta - citind printre randuri chiar am vazut multe sfaturi pertinente din partea ta! Dar aici ce treaba aveai ? Cum iti plac pildele, o stii banuiesc si pe acesta: "Vezi paiul din ochiul altuia ºi nu vezi bârna din ochiul tãu" ...

Legat de ce te-am intrebat mai sus, cu interventia ta. Te intreb si eu ceva de aici : http://forum.softped...;#entry10991037
De ce aici iei apararea unui comerciant cu argumente clare, precise, etc si in acest caz nu ai avut nimic de spus ONTOPIC ? Aici ai avut de spus doar ceva sa scoti in evidenta ca eu sunt "the bad guy".
Acolo sfatuiai omul care avea produs in garantie sa fie politicos si ii citai din legi ! Mai sa fie, dar aici nu ai scris nici un cuvintel de lege ci imi dai lectii si ma si scoti pe tusa. Tin sa te anunt ca intregul tau post este offtopic. Iar legat de cazul cu hardul din acest topic, cu toate ca blueff a avut foarte mare dreptate in ce a scris, eu nu am auzit niciodata de vreun caz in care importatorul sa refuze schimbarea in garantie pe motiv ca au crescut preturile. Indiferent de ce cataclisme se intampla. Asta este praf in ochi ! Si daca deranjez magazinul a carei pozitie ai sustinut-o, nu ma intereseaza ... Pot sa mai vina inca 50 de sustinatori si sa ma faca in toate felurile, pentru ca oamenii cu experienta stiu ca adevarul este cel spus de mine.
Iti spun un caz intamplat acum 2 saptamani la noi care demonteaza argumentele tale: hdd defect de 160GB inca in garantie venit in service, a fost schimbat de service cu hdd de 250GB pentru ca nu au mai putut aduce nici pe canal de serrvice hdd de 160GB! Daca este nevoie si cineva nu ma crede, vin cu acte doveditoare. Cazuri de genul acesta au mai fost de-a lungul timpului destule ...

In final, iti multumesc pentru intervenite, pentru ca ai ajutat inca X oameni care vor citi aceste randuri, sa isi cunoasca drepturile si ca daca au un produs defect trebuie sa primeasca minim unul la fel ! Iar daca tehnologia a avansat, atunci unul mai bun. Legea respectiva se aplica daca exista imposibilitate de produs similar! Iar aici nu era cazul ! Si de asemenea, este optiunea cumparatorului ca in cazul in care nu doreste unul mai bun sa ceara banii inapoi, nu a vanzatorului ! Repet: pot demonstra cu caz recent cum am spus mai sus.

ps. Cu toate ca poate te deranjeaza ce am scris mai sus, eu nu imi doresc sa continui o polemica cu tine sau oricine altcineva. Reactiunea de mai sus se cerea scrisa pentru ca nu a fost deloc elegant modul in care ai vrut sa imi atragi atentia ca eu am gresit. Daca luam personal interventia ta iti replicam cu totul altfel. Dar eu cred in conciliere in conditiile in care (ai spus si tu intr-un post ceva asemanator) cealalta persoana nu "ataca".
Repet: Eu, sau firma aceasta nu ti-a gresit cu nimic ca sa fi avut interventia respectiva. Prin urmare daca vrei sa dezbatem ceva hai sa dezbatem cazul de fata ONTOPIC sau sa deschidem/continuam un topic unde putem fi de real ajutor, atat eu, cat si tu.

Bafta!

Edited by concret, 09 February 2012 - 02:03.


#132
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 30.12.2005

View Postconcret, on 9th February 2012, 00:35, said:

ps. legat de PF si PJ, te rog sa intelegi ca sa nu te mai pun sa citesti, ca dl in cauza NU a raportat de la inceput DOA ... adica defect! A zis ca nu se vede bine si ca vrea alt model care era cu x mai scump ... si a insistat pe acest lucru, pana s-a descoperit ca produsul era de fapt defect din fabrica ! este o mare diferenta ... Chiar si asa citeste atent ce s-a intamplat ulterior.
....

- in primul lui post a zis asa: "... Am incercat in termen de 10 zile de la achizitionarea produsului sa determin comerciantul sa mi-l SCHIMBE (conform legii comertului eletronic si ordonantei privind protectia consumatorului), dar acesta a refuzat nonsalant spunandu-mi ca daca nu imi convine sa-l dau in judecata. ...". Eu inteleg d-aici ca vroia unu' la fel, dar functional, nu ca vrea altu' mai scump.
- dupa aia, rezumind, omu' zice ca a tot incercat sa va contacteze, sa vorbeasca cu voi etc. etc. Voi l-ati aburit, ca au trecut mai mult de 48h, ca mai vedem etc. etc. ca pin' la urma sa-i spuneti clar in fata ca: "... In urma deciziei comunicate prin telefon de cei de la 3e.ro in care mi s-a spus ca imi este refuzata schimbarea produsului...". Dupa care v-ati bagat si voi pe fir (aici) si ati zis ca-l ajutati si a-nceput tambalau'!
- in final tipu' si-a retras plingerea si... tot nu stiu cum a ramas! Am mai intrebat! A ramas cu scula aia belalie? I-a fost reparata/inlocuita? I-ati dat banii? Tu trebuie sa stii.
Astea-s datele problemei, nu? Sau, cel putin asta am citit aici!

Vreau sa te mai intreb, nu stiu, chiar sint curios: vinzi un produs, clientu' vrea sa-l returneze, ii dati banii inapoi. Tu ce faci cu produsu'? Il returnezi la furnizor? Ramii cu el?

Si ca un sfat personal, nu te mai baga in polemici cu toti nebunii (ca mine!), pe tot felul de forumuri ca nu faci decit sa "ametesti" imaginea magazinului tau. Cu alte cuvinte nu amesteca afacerea in forumuri publice! Ca tot imi zici de eMag: l-ai vazut pe Stanciu pe Softpedia? Zicea altcineva de Orange! E Millet pe Softpedia? Pierzi si o gramada de timp aiurea, iti mai sare si mustaru' (cum s-a si-ntimplat), iti mai pierzi controlu' si ... tot 3e-u' sufera!! N-ai facut decit sa-ti aprinzi paie-n cap, initial cu el si dupa aia cu mine, cu altu', cu... Si, vorba aia, dintr-un cacat inchegat pe care-l cureti in doi timpi si trei miscari, l-ai intins si l-ai frecat ca gletu' pe perete! c-acuma tre' sa cureti pin' la caramida! V-a apostrofat pe 4-5-8 forumuri! Si?... Ce-ati pierdut? V-au scazut in asa hal vinzarile incit sa devii asa disperat sa-ti faci cont pe forumuri ca sa "pui lucrurile la punct"? Eu cred ca nu!
Si decit sa pierzi cel putin o ora zilnic cu timpeniile astea, postind reply-uri tuturor, repet, nebunilor, sapind dupa postari mai vechi, polemizind pe niste subiecte ..., mai bine jucai un "Macao" cu ala micu' sau mergeai la un film cu a ta sau ... pur si simplu stateai si te gindeai la un plan de bussiness prin care in doi ani sa-i tai p-aia de la eMag!!!

Si, repet, gata, haideti cu totii sa ne potolim ca ... Ne-am pularit suficient, ne-am facut in toate felurile... Ca in trafic! Mi-a taiat fata, am "pupat-o" pe masa, s-a pus verde, mergem mai departe! Gata!

... si zi-ne odata FINALUL! Ce dracu' s-a-ntimplat cu scula aia?

#133
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011
Tu ai dreptate cu pierderea de timp, si posibil si cu implicarea mea prea mare. Este greseala mea pana la urma pe care momentan o fac voit pentru ca noi nu dam tepe si reparam greselile si nu le bagam sub pres. Si prin urmare este innaceptabil sa fim facuti hoti, escroci, mincinosi, etc.
Revin cu raspuns la ce ai intrebat ...

#134
alexoiuy

alexoiuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 23.10.2006

View PostQuertiy, on 9th February 2012, 02:18, said:

Faptul ca respectivul a inlocuit cratima cu apostroful, in mod evident voit, nu demonstreaza ca e prost.

De unde stii ca nu vorbeste corect romaneste?

Si totusi te tolerezi.

edit: Si eu am fost indus in eroare de citat. Rectific, este analfabet. Si chiar unul mare.

:ciocan:


View Postconcret, on 9th February 2012, 02:48, said:

"duamne, cit tupeu are cretinul asta da...."[/b]

Nu am scris eu asta, a fost un copy-paste. Chiar nu cred ca meriti mai multe explicatii. :ciocan:
Cum vad ca amandoi aveti mintea foarte odihnita eu ma retrag.

#135
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View Postconcret, on 8th February 2012, 14:00, said:

@adi : Nu esti singurul cu aceasta parere despre justitie, ci chiar 99% cred asta, dar aici nu discutam despre acest lucru. Asa este


Asa cum tu alegi sa dezvalui/spui niste lucruri este alegerea mea sa fac acelasi lucru, corect ? Corect

E democratie si pe stradda noasstra, iar in cazul nostru este foarte corect exprimata. Asa este

Este dreptul tau sa faci ce doresti si ti-am zis deja: bravo tie si mult succes! Mersi

Eu te-am rugat doar sa nu arunci cu pietre in altii (in cazul acesta noi) In general am facut remarcii, Si am facut comparatie cu alte tari.

... gratuit ... ;) De unde stiti, ca nu am luat bani de la concurenta!?

La partea de detectivi iti spun urmatorul lucru (nu o lua personal, se aplica mai jos in special) : este foarte usor sa te ascunzi in spatele unui nickname si sa faci afirmatii nesustinute despre unul altul, sunt totusi niste cuvinte rostogolite si nu trebuie sa fii Eminescu pentru asta. Internetul (pe care stupizenia umana vrea sa il restrictioneze - vezi ACTA) si democratia (care e restrictionata deja :) )
Daca vrei imi dau numele,adresa,CNP.cont bancar, pin etc., Are fiecare dreptul pe forum sa isi spuna cum vrea. Si este un forum public,unde fiecare are dreptul sa isi dea cu parerea.

sunt lucruri gresit intelese de unii, care confunda dreptul la libera exprimare si usurinta cu care pot sa se exprime pe internet cu o cocina in care trebuie sa grohaie Fiecare cu cocina lui!! Nu fac referinta la Dvs.

(repet: nu fac referire la tine, tu ai fost doar gratuit rautacios :) ). Dar cand acel cineva este putin expus incepe sa inteleaga ca e bine sa stie mai intai ce este ok si ce nu este ok sa expuna si el.
Prin urmare, orice actiune are si reactiune. Si orice atac are si aparare. Iar de multe ori apararea este mai buna decat atacul, nu :) ?


Legat de orice vrei sa cumperi de la o firma sau alta, voi mentiona din nou un lucru foarte important pe care trebuie sa il stie toti. Majoritatea brandurilor comercializate de firmele vechi (printre care si noi) au reprezentanta oficiala si serviceuri autorizate in Romania. Asta inseamna ca ar fi bine ca si cumparatorul sa se intereseze mai intai daca firma de la care vor sa achizitioneze este partener al acelui brand. Se intra pe pagina oficiala a brandului respectiv, se trimite un mail sau se da un telefon si se intreaba : Nene Brandule, cutarescu este reseller autorizat al matale ? (atentie: reseller nu distribuitor ! Distribuitori sunt cei gen asesoft pe care ii stie toata lumea ...). Daca nu au bunavointa sa va rasspunda, intrati si vedeti care sunt distribuitorii (cativa la numar) si sunati la ei - nene, cutare este reseller de la tine, ca vreau sa cumpar ceva de la el ... De assemenea puteti intreba comerciantul (adica pe noi) : nene la cine se face garantia ? Inca un lucru foarte simplu de facut : daca vezi acelasi partnumber (cod unic de produs) la mai multe magazine online mari, atunci 99% nici nu mai trebuie sa intrebi, pentru ca distribuitorii lor sunt comuni !! Si nu va mai luati intotdeauna dupa - cel mai mare magazin online - pentru ca ei nu au toate produsele de la toti distribuitorii !! Nu le fac antireclama, este optiunea lor de unde se aprovizioneaza. Dar cine are ochi de citit si urechi dde ascultat va intelege ce am scris mai devreme !!

Aici deja se exagereaza, magazinul trebuie sa aiba, in pagina link. catre pagina producatorului, si unde normal este trecut numele lui, tel,adresa etc. (vezi pe paginile din occident)
Am cumparat din strainatate foarte mult, Personal nu imi trebuie sfaturii pentru achizitionari,
-----

Bafta in continuare!!!

Edited by ady1981, 09 February 2012 - 19:28.


#136
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011
@adi : Am dat un sfat pentru ceea ce este aici (produse cu garantie la reprezentanta sau nu ...) ... nu este nici o exagerare. Cine vrea sa asculte sfatul meu - bine, cine nu - nu.

Aceasta nu exclude ca ar trebui intr-adevar toti sa aiba pe site postat asa ceva : http://www.newegg.co...-_-Manufacturer

Totusi, multi pun link catre pagina producatorului chiar pe pagina produsului - asta nu inseamna ca este gresit ci este o alta modalitate de redirectionare catre producator.

Ideea pe care am vrut sa o subliniez se va intelege din urmatorul exemplu: Daca tu vezi pe un site un pret mic la un brand renumit (de care stii ca este in Romania), iar pe siteul lor au link catre producator si numarul lor de telefon (cum ai mentionat ca trebuie si sunt de acord cu asta), inseamna ca e ok sa cumperi? Nu este bine sa treci prin pasii pe care eu i-am specificat ?
Majoritatea clientilor care au luat teapa pe internet, au cumparat de la siteuri care nu iau marfa de la producatorii autohtoni ci aduc marfa pe canal neoficial. Iar verificarea pe care sfatuiesc eu sa o faca toti este in interesul tuturor. Unele preturi pot fi mai bune pentru produse aduse de afara, dar trebuiesc luate in calcul mai multi factori - garantie, suport tehnic, longevitatea si seriozitatea magazinului de unde cumperi. Recunosc ca sunt cazuri cand chiar merita, dar : "nu tot ce zboara se mananca" :)
Cred ca ai interpretat gresit ce am dorit sa spun :( ... Nu ti-am dat nici o lectie despre cum sa cumperi, ci am dat un sfat general.
E bine ca iti faci achizitii de afara si ar fi super sa si postezi preturile bune la care le-ai luat : poate asa reprezentantele si distribuitorii vor scadea preturile la anumite produse ... Multe sunt aliniate insa la preturi de afara, ba chiar si mai bune (pentru ca mai da reprezentanta din Romania suport :) ), dar nu la toate brandurile/categoriile.

@doktoru : o sa revin cu linkuri pe sectiuni de aici - e mai simplu si mai detaliat ... nu te uit ;)

#137
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011
Scuze de OFFTOPIC:

Nu cunosc pe cineva la softpedia si nu am timp de hackareala, dar daca e careva de treaba si se pricepe mai bine sa ne zica cine e la ip-ul din FRANTA de mai jos :

ip / countrycode   / latitude  / longitude
62.35.238.64    /       FR          /        46        /       2

Poate sunt paranoic, poate nu, dar e mare rau coincidenta ca un francez care injura in limba romana sa scrie azi acest mesaj pe chatul nostru : http://3e.ro/chat_ne...3BENZIK798JBcFc

Edited by concret, 10 February 2012 - 00:29.


#138
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011
doktore, am citit articoul ala pe care l-ai gasit mai devreme ... este incredibil ... in sensul fff rau ... sugerez tuturor sa dea 1 pagina in urma si sa citeasca ...

#139
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 30.12.2005

View Postdoktoru, on 9th February 2012, 10:22, said:

... si zi-ne odata FINALUL! Ce dracu' s-a-ntimplat cu scula aia?

View Postconcret, on 9th February 2012, 11:22, said:

Revin cu raspuns la ce ai intrebat ...

???

#140
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 16.07.2007

View Postconcret, on 10th February 2012, 00:21, said:

ip / countrycode   / latitude  / longitude
62.35.238.64    /       FR          /        46        /       2

De unde stii ca scrie din Franta? Fiind in businessul online ar trebui sa stii de proiecte ca tor.
Mai nou si un copil il poate downloada sub forma de iso, porni intr-un virtualbox si are IP de unde vrea.

#141
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011

View Postdoktoru, on 14th February 2012, 20:34, said:

???

doktore, imi pare rau, dar nu am timp acum sa raspund punctual sau sa caut dau linkuri la sectiuni unde toate intrebarile tale au fost raspunse.
Pe scurt, se intelege foarte clar din ceea ce am spus ca persoana si-a retras plangerea.

Legat de ce s-a intamplat cu laptopul HP, nu stiu de ce tot insisti sa raspund la intrebarea aceasta :(, cand e logic ca nu am/avem de unde sa stim ce s-a intamplat cu el! Chiar crezi ca ne-a sunat sa ne spuna ce a facut? .... In ultimele posturi era nemultumit ca nu ii dadeau toata valoarea ... probabil i-au dat de 2 ori valoarea .... Din partea noastra, asa sa fie!

@fezo: oau ... nu mai comentez afirmatia ta cu orice copil ... si cu lucratorul din online care ar trebui sa stie tot (gen ip routing, etc ..) ...

Cred ca incerci sa deviezi inutil de la intrebarea ridicata de mine legata de COINCIDENTA ENORMA dintre faptul ca un vorbitor de limba romana care sta in Franta a postat aici intr-un mod "dascalesc" si ce i s-a raspuns nu i-a convenit, pentru ca apoi cateva ore mai tarziu sa ne trezim cu injuraturi in romana de pe un IP din Franta! In conditiile in care nu ne-a injurat nimeni de x ani incoace, de pe orice IP ?! Fie el ascuns, routat, etc ... Una este sa fii un client nemultumit si sa trimiti un mail deranjat (nu am vazut vreodata 1 injuratura!)  si alta este aceasta "coincidenta" ... Mai citeste o data, te rog, ce a scris cutarescu in linkul de mai sus, pentru ca nu se face sa postez aici latraturile acelea ...

Ma astept acum sa ne mai injure in urmatoarea perioada inca 100 ip-uri din intreaga lume :) ...

#142
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 30.12.2005

View Postconcret, on 15th February 2012, 12:14, said:

doktore, imi pare rau, dar nu am timp acum sa raspund punctual sau sa caut dau linkuri la sectiuni unde toate intrebarile tale au fost raspunse.

Legat de ce s-a intamplat cu laptopul HP, nu stiu de ce tot insisti sa raspund la intrebarea aceasta :(, cand e logic ca nu am/avem de unde sa stim ce s-a intamplat cu el! Chiar crezi ca ne-a sunat sa ne spuna ce a facut? .... In ultimele posturi era nemultumit ca nu ii dadeau toata valoarea ... probabil i-au dat de 2 ori valoarea .... Din partea noastra, asa sa fie!

La singura intrebare pe care am pus-o dintr-o curiozitate "sanatoasa", puteai sa raspunzi de acu' ... zile, simplu: nu stiu! si gata! nu?
M-asteptam sa-ti schimbi un pic atitudinea si sa raspunzi cu o "octava" mai jos.
Comentariul ala pe care l-ati primit ... cu ipu' de franta .... ce coincidenta stranie, nu? .... mai alex ca voi n-ati mai fost injurati de atita amar de vreme... in fine! Deja am obosit ...asa ca ma retrag!
In plus, apropos de ce spunea alex ca sinteti cu mintea odihnita, as adauga si vorba aia batrineasca "De unde nu e, nici Dzeu nu cere!".

#143
alexoiuy

alexoiuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 23.10.2006

View Postconcret, on 15th February 2012, 13:14, said:

Cred ca incerci sa deviezi inutil de la intrebarea ridicata de mine legata de COINCIDENTA ENORMA dintre faptul ca un vorbitor de limba romana care sta in Franta a postat aici intr-un mod "dascalesc" si ce i s-a raspuns nu i-a convenit, pentru ca apoi cateva ore mai tarziu sa ne trezim cu injuraturi in romana de pe un IP din Franta! In conditiile in care nu ne-a injurat nimeni de x ani incoace, de pe orice IP ?! Fie el ascuns, routat, etc ... Una este sa fii un client nemultumit si sa trimiti un mail deranjat (nu am vazut vreodata 1 injuratura!)  si alta este aceasta "coincidenta" ... Mai citeste o data, te rog, ce a scris cutarescu in linkul de mai sus, pentru ca nu se face sa postez aici latraturile acelea ...

Draga Sherlock,

Astept cu interes sa ne spui deznodamantul cazului, folosind dovezile de aici.

#144
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011
helpless ... va rog sa ma iertati domnilor, dar eu ma retrag din discutiile offtopic si pe care am gresit ca le-am alimentat ... va doresc oricum multe succese!

ps. daca cineva vrea sa comenteze legat de caz voi raspunde.
ps2. daca are cineva nevoie de ajutor in probleme legate de IT, etc ii rog sa imi dea un PM cu link unde ar avea nevoie de un sfat.

Edited by concret, 15 February 2012 - 20:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate