Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Cum am fost prejudiciat de 6100 de lei de magazinul online www.3e.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#181
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011
Draga blueff imi cer scuze daca te-am deranjat cu cele 2 pm. Ai dreptate, trebuia sa fi scris direct aici, fara sa te mai deranjez. Ceea ce am scris in pm catre tine am scris si aici si poti da copy paste sau print-screen, nu este nimic de ascuns.

Repet ce am scris si mai sus : ultimul post nu este pentru tine (am "comentat" foarte scurt cele spuse de tine si fara nici o rautate ci cu intelegere si deschidere pentru opiniile tale) si nu doresc sa intru in polemica cu tine. Scopul principal a fost pentru a ruga potentalii cumparatori sa citeasca tot topicul.

Multumesc pentru intelegere si iti doresc multa bafta!

#182
alexoiuy

alexoiuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 23.10.2006
Te-ai inselat de nenumarate ori, incercand nu sa combati ceea ce am spus ci sa ma ataci personal:

View Postconcret, on 8th February 2012, 23:12, said:

Eu nu cred ca userul e in Franta : uita-te la posturile lui mai intai :) ... later edit: e posibil, dar nu asta conteaza oricum :)
Ce importanta avea? Aaa, poate era o aluzie cum ca as fi mincinos. Si da, chiar sunt in Franta.

View Postconcret, on 9th February 2012, 01:48, said:

[...] as vrea sa stiu cum explici grobianul elevat din fraza de mai jos (este tot un mod de a enerva pe cineva ca sa vezi ce gandeste :) ? este tot inducerea mea in eroare ? ...) :

http://forum.softped...t...t&p=6008331
cuvintele tale:
"duamne, cit tupeu are cretinul asta da, dobitocule, atunci cind vii si jignesti pe toata lumea, trebuie sa suporti consecintele. asta e lectia pe care un bou ca tine ar fi trebuit s-o invete azi. dar tu, fiind prost ca oaia cind se caca-n lapte, n-ai invatat nimic. pentru ca esti un bou. si nu e o jignire, ci o parere argumentata, sustinuta (de toti cei care au scris in acest topic) sint sigur...."

[...]
Da, ai fost iarasi indus in eroare. Nu sunt cuvintele mele ci ale altcuiva. Protestam chiar fata de limbajul tolerat pe forum.

View Postalexoiuy, on 15th February 2012, 16:39, said:

Draga Sherlock,

Astept cu interes sa ne spui deznodamantul cazului, folosind dovezile de aici.
Chiar nu te-am injurat eu. Nu inteleg de ce nu vrei sa impartasesti cu toata lumea rezultatul investigatiilor tale si de ce ii tot dai inainte cu aluziile. Te rog inca o data sa clarifici situatia.

PS: iti sugerez sa citesti/recitesti legea comertului electronic si sa intri in legalitate.

Edited by alexoiuy, 29 February 2012 - 18:16.


#183
concret

concret

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.05.2011

View Postalexoiuy, on 29th February 2012, 18:12, said:

1. Te-ai inselat de nenumarate ori, incercand nu sa combati ceea ce am spus ci sa ma ataci personal:

Ce importanta avea? Aaa, poate era o aluzie cum ca as fi mincinos. Si da, chiar sunt in Franta.


2. Da, ai fost iarasi indus in eroare. Nu sunt cuvintele mele ci ale altcuiva. Protestam chiar fata de limbajul tolerat pe forum.


3. Chiar nu te-am injurat eu. Nu inteleg de ce nu vrei sa impartasesti cu toata lumea rezultatul investigatiilor tale si de ce ii tot dai inainte cu aluziile. Te rog inca o data sa clarifici situatia.

4. PS: iti sugerez sa citesti/recitesti legea comertului electronic si sa intri in legalitate.

Draga Alex, crezi ce doresti, dar nu mai repet ce am scris deja pe larg, voi scrie cat pot de scurt si concis.

1. am vorbit despre coincidenta ca un ip din Franta ne-a injurat pe emailul firmei, fix in zilele in care tu ai fost activ (de asemenea, am mentionat ca nu am primit niciodata injuraturi, poti sa crezi sau nu). Sustii ca nu ai fost, drept urmare te cred pe cuvant si imi cer sincer scuze in aceste conditii. Mentionez ca nu s-au mai primit injuraturi de atunci decat de la un ip din orasul X (si coincidenta face ca in acea perioada un user din acelasi oras X sa ne injure si aici  ). Inteleg foarte bine routare si ascundere IP dar sunt foarte mari coincidentele, sper ca esti de acord.
2. ai dreptate: am fost indus in eroare. Dar uita-te pe postul tau de acolo, ca nu contine ghilimele sau sa se vada ca ar fi citat cineva. Am cautat si pe acel cineva care a postat ce ai spus tu si nu l-am gasit. Nu te-am facut in vreun fel, ci doar te-am intrebat ce este cu postul acela. Este normal ceea ce ai facut, adica sa sustii ca nu tu ai scris, ci doar ai dat copy paste :) Consider ca nu ti-am vorbit rautacios ci doar am exprimat o mirare ca poti fi si asa ... din pacate, te-ai simtit atacat "la persoana" (vezi poza atasata).
3. iese din discutie investigatia :) in conditiile in care punctul 1 evidentiaza clar ca nu am avut vreo intentie de a te acuza direct de ceva.
4. multumesc pentru sugestie si te rog sa imi spui in pm (daca nu te derajeaza acest lucru) care este ilegalitatea comisa

Multa bafta draga Alex si te rog sa citesti modul in care ai intrat in acest topic: prin offtopic la adresa mea, nu la adresa celor care au folosit cu adevarat un ton grobian. Cred ca ai fi putut sa intervii mai devreme legat de limbajul tolerat pe forum, pe care in mod evident nu il sustii si felicitari pentru acest lucru (esti unul dintre putinii..) ... dar asta este alta poveste si nu cred ca mai are rost sa fie dezbatuta si sper ca raspunzandu-ti concret la tot vei inceta offtopicul.

#184
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 28.12.2004
Asa e in Romania, daca nu deschizi  ochii , deschizi punga .Chiar daca persoana in cauza nu a stiut cum sa abordeze problema in relatia cu 3e.ro , eu nu voi cumpara niciodata de pe acest site .SI da, sunt de acord cu blueff , vehementa cu care concret a postat, afecteaza imaginea magazinului online , si nu in bine.  Succesuri ! ;)

#185
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Revin cu informatia rezolvarii cazului si imi cer scuze pentru faptul ca am omis sa o postez la timpul respectiv. O fac insa acum pentru toti cei care doresc sa stie cum s-a finalizat povestea. Am vazut ca 3e a taraganat lucrurile si am considerat ca nu mai e cazul sa continui demersul aici. La scurt timp insa am primit de la HP Romania o nota prin care ma informau ca asteapta sa returnez echipamentul printr-unul din service-urile lor autorizate, urmand sa primesc integral banii inapoi la o data ulterioara. Am returnat cu nota de predare-primire laptopul prin service-ul local din Brasov si in 30 de zile HP mi-a virat integral in cont suma cheltuita (inclusiv taxele de curierat platite pentru livrarea initiala).

As dori sa incurajez si alte persoane sa urmeze o cale de a-si apara drepturile, in primul rand dreptul de a fi respectat. Daca nu pe cale juridica, atunci pe cale mediatica. O seara buna tuturor!

#186
RDog

RDog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.02.2007
Ma bucur ca ai reusit sa-ti recuperezi bani.
Cu alta ocazie sper sa te documentezi mai eficient si sa nu mai treci prin asa ceva.

#187
mishulete

mishulete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.11.2005
Concluzii:
1. Eduard a fost credul in specificatiile sumare de pe 3e.ro - pt cine nu s-a lamurit pana acum pe internet, daca ceva e neclar, omis, prea sumar, atunci sunt 99% sanse sa fie intentionat asa
2. Daca ceva nu este acoperit de lege (return la PFA, etc), calea amiabila paleste si doar pe cale juridica se poate rezolva ceva
3. Prostia celor de la 3e.ro a fost ca s-au bagat in seama aici. NU se face asa ceva pt corporatii ca oricum iesi sifonat chiar daca ai dreptate cu carul.
4. In cazul in care se rezolva ceva cu magazinele si serviceurile de mana a 2-a, termenul tine in general 2 ani. (martie 2011 - octombrie 2013)
PS:
5. Acum si eu sunt in dubii daca sa mai iau tableta aceea de la ATU IT, de pe orice site ar avea ei: 3e, camere..., emag. Dar cred ca o iau ca e ieftina. Iar daca crapa, o trimit inapoi, platesc retur, fac reclamatie la OPC.
Mai bine n-o mai iau de la ei. O iau de pe amazon ca e si mai ieftina.
6. E incurajator indemnul lui Eduard ca oricine "sa urmeze o cale de a-si apara drepturile"

Edited by mishulete, 27 July 2016 - 02:36.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate