Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Mai exista manelisti-rockeri? jos cu discriminarea!

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#19
temporal13

temporal13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 13.04.2011
Sigur, si eu combin Salam cu Beethoven...

#20
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Treaba-i clara, si basta.
Nu putem asculta toti Schopenhauer, am zis !

#21
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006

View Posterrai, on 22nd April 2011, 20:33, said:

Ce inseamna manelist-rocker: pe strada stai cu telefonul in tramvai si asculti melodia de la ultima nunta unde a cantat guta si acasa iti tai venele ascultand  Marilyn Manson???
Nu inteleg cum poti combina aceste doua stiluri muzicale. Primul vorbeste despre -bani, femei, iubirea dusmanilor- iar al doilea despre ura, distrugere si in mare parte despre satanism, doar daca nu asculti rahaturi comerciale de rock.
Cat despre "unii"care se bat pe strada sunt prea prosti sa le dam atentie.

Se pot combina foarte bine daca te gandesti la dualitatea omului si la nevoile acestuia.Ce,vrei sa zici ca un satanist n-are nevoie de femei/bani sau ca un manelist nu simte nevoia sa se exteriorizeze in gen "rock"?

View Postn00bzZ, on 22nd April 2011, 23:43, said:

sadd 2000, sunt perfect de acord cu tine :) . Fiecare asculta ce-i place . Mi se pare o aberatie sa fii catalogat dupa genul de muzica pe care`l asculti .

Subscriu.Mai nou,mi-am dat seama ca-i o tampenie sa vorbesti de rau oamenii doar prin prisma faptului ca-s manelisti/rockeri etc.Fiecare gen satisface anumite nevoi.
2 la mana,una e discutia despre calitatea manelelor/rockului si alta e sa vorbesti tampenii despre oamenii aflati sub un pseudonim pe forum. E ca? :)

#22
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 06.04.2006
si cand credeam ca le'am vazut pe toate.cum naibii sa asculti floyd/zeppelin si apoi sa asculti  manele? pfuaii .

np:primordial-death of gods

#23
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Si mie imi plac manele-rock [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iBmMWVwtLGI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Posterrai, on 22nd April 2011, 20:33, said:

al doilea despre ura, distrugere si in mare parte despre satanism, doar daca nu asculti rahaturi comerciale de rock.

Eu zic sa iti scoti capul din dulap. Parerea mea umila...

Adevarul e ca nu exista 2304921249894375 de formatii de power metal care canta despre dragoni si unicorni si Tolkien, 183920481905235 de formatii de folk metal care canta despre natura si mitologie, 928340285624706 de melodii rock de dragoste si cu siguranta NU, dar absolut nu exista 203492062749 de formatii de rock crestine. CLAR rockul este in mare parte despre satanism, ura si distrugere. Multumim pentru aceasta moment de iluminare profunda.

Desi... daca toti impartasesc intelepciunea coplesitoare a lui errai, cred si eu ca nu e nici o problema sa asculti si rock si manele. Daca ai intelege despre ce e vorba in fiecare dintre genurile astea muzicale si daca ai avea niste gusturi muzicale bine definite (adica ai sti ce vrei de la muzica, ai intelege-o si nu ai asculta orice iti trece pe la ureche doar asa sa fie zgomot), nu ai putea sa zici ca iti plac si rockul si manelele. Cum poti sa treci de la simplitatea si superficialitatea aia acuta din manele la complexitatea si sensibilitatea unei piese formatii rock cu adevarat bune, chiar n-as putea sa inteleg. Sincer, apreciez mesajul de toleranta de tipul "suntem cu totii oameni" (chiar daca unii au gusturi mai mult sau mai putin educate decat ceilalti) si chiar nu judec oamenii dupa muzica pe care o asculta (prietena mea cea mai buna asculta Rihanna si Tiesto), dar cred ca este imposibil sa fii fan cu adevarat al ambelor genuri. Poti sa le tolerezi pe amandoua, dar sunt atat de diferite, la atat de multe niveluri incat nu ai cum sa iti placa amandoua. Inevitabil daca iti plac Dream Theater iti vor iesi bube la Guta, iar daca iti place Adrian Copilul Minune sau cum il mai cheama acum, iti va veni sa iti tai urechile la Slayer. E vorba de un mod de a te raporta la muzica si de niste asteptari pe care le ai de la muzica ce nu se schimba peste noapte.

#25
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 06.04.2006
+1

#26
sequential_one

sequential_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.02.2008
mori.

#27
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007
Unde ai vazut tu batai intre manelisti si roackeri? Roackerii au bun simt.

Totusi.. E  cam ciudat faptul ca asculti amandoua genuri, daca ascultai manele si ceva electronic mai intelegeam. Dar asa.... E ciudat rau.

#28
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postabancor, on 23rd April 2011, 21:02, said:

Si mie imi plac manele-rock [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iBmMWVwtLGI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacă citești comment-urile îți dai seama că trăim într-o țară de ....

#29
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007

View Postkosty91, on 25th April 2011, 12:22, said:

Dacă citești comment-urile îți dai seama că trăim într-o țară de ....
Poate vrei sa spui ca asta e impresia ta!

#30
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

View Postsadd_2000, on 22nd April 2011, 19:06, said:

E un razboi continuu intre manelisti si rockeri; unii se mai bat si pe strada pe tema asta, sau cel putin unii iau bataie degeaba.

Nu stiu unde dracu' se intampla razboiul asta, ca au avut grja mereu sa isi mute bataliile cand ma vedeau pe mine.

Edited by magul132001, 26 April 2011 - 08:44.


#31
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postblack_dizzy, on 24th April 2011, 18:05, said:

Inevitabil daca iti plac Dream Theater iti vor iesi bube la Guta, iar daca iti place Adrian Copilul Minune sau cum il mai cheama acum, iti va veni sa iti tai urechile la Slayer.
Îți ies bube? Îți vine să-ți tai urechile? Come on!

Mda, recunosc, și eu mai ascult manele în mașină, mai ales când merg cu o prietenă care e "fană". Salam, fără număr!  :notangel:   Dar ascult și rock, în liceu eram rockeritză. :blush: Ascult și chestii comerciale de pe la radio (Magic FM, Kiss, Zu), deși de obicei radioul stă pe Rock FM. Marea lor problemă e că repetă același playlist muuult prea des.

#32
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postblack_dizzy, on 24th April 2011, 18:05, said:

Eu zic sa iti scoti capul din dulap. Parerea mea umila...

Adevarul e ca nu exista 2304921249894375 de formatii de power metal care canta despre dragoni si unicorni si Tolkien, 183920481905235 de formatii de folk metal care canta despre natura si mitologie, 928340285624706 de melodii rock de dragoste si cu siguranta NU, dar absolut nu exista 203492062749 de formatii de rock crestine. CLAR rockul este in mare parte despre satanism, ura si distrugere. Multumim pentru aceasta moment de iluminare profunda.

Desi... daca toti impartasesc intelepciunea coplesitoare a lui errai, cred si eu ca nu e nici o problema sa asculti si rock si manele. Daca ai intelege despre ce e vorba in fiecare dintre genurile astea muzicale si daca ai avea niste gusturi muzicale bine definite (adica ai sti ce vrei de la muzica, ai intelege-o si nu ai asculta orice iti trece pe la ureche doar asa sa fie zgomot), nu ai putea sa zici ca iti plac si rockul si manelele. Cum poti sa treci de la simplitatea si superficialitatea aia acuta din manele la complexitatea si sensibilitatea unei piese formatii rock cu adevarat bune, chiar n-as putea sa inteleg. Sincer, apreciez mesajul de toleranta de tipul "suntem cu totii oameni" (chiar daca unii au gusturi mai mult sau mai putin educate decat ceilalti) si chiar nu judec oamenii dupa muzica pe care o asculta (prietena mea cea mai buna asculta Rihanna si Tiesto), dar cred ca este imposibil sa fii fan cu adevarat al ambelor genuri. Poti sa le tolerezi pe amandoua, dar sunt atat de diferite, la atat de multe niveluri incat nu ai cum sa iti placa amandoua. Inevitabil daca iti plac Dream Theater iti vor iesi bube la Guta, iar daca iti place Adrian Copilul Minune sau cum il mai cheama acum, iti va veni sa iti tai urechile la Slayer. E vorba de un mod de a te raporta la muzica si de niste asteptari pe care le ai de la muzica ce nu se schimba peste noapte.

+1. Nu cred ca puteam sa o spun mai bine.

#33
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Posterrai, on 22nd April 2011, 20:33, said:

Ce inseamna manelist-rocker: pe strada stai cu telefonul in tramvai si asculti melodia de la ultima nunta unde a cantat guta si acasa iti tai venele ascultand  Marilyn Manson???
Nu inteleg cum poti combina aceste doua stiluri muzicale. Primul vorbeste despre -bani, femei, iubirea dusmanilor- iar al doilea despre ura, distrugere si in mare parte despre satanism, doar daca nu asculti rahaturi comerciale de rock.


Marilyn Manson reprezinta intreaga muzica rock? Sunt destule melodii rock care vorbesc despre pace, dragoste si moarte, nu doar despre ura etc.

Nu am mai auzit de manelisti-rockeri si nu imi pot da seama cum pot sa existe, maneaua e o chestie comerciala, cantata in special de rromi iar muzica rock e muzica adevarata care iti transmite cu adevarat un mesaj, nu iti lalaie toata ziua de femei, bani, bautura etc.

#34
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postmadalina26, on 26th April 2011, 16:51, said:

lalaie toata ziua de femei, bani, bautura etc.
Nu toate lălăie de femei, bani și băutură. Nu vreau să fiu avocatul diavolului, majoritatea manelelor cred că se înscriu în tiparul definit de tine, dar sunt și excepții!

#35
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View Postblack_dizzy, on 24th April 2011, 18:05, said:

Eu zic sa iti scoti capul din dulap. Parerea mea umila...

Adevarul e ca nu exista 2304921249894375 de formatii de power metal care canta despre dragoni si unicorni si Tolkien, 183920481905235 de formatii de folk metal care canta despre natura si mitologie, 928340285624706 de melodii rock de dragoste si cu siguranta NU, dar absolut nu exista 203492062749 de formatii de rock crestine. CLAR rockul este in mare parte despre satanism, ura si distrugere. Multumim pentru aceasta moment de iluminare profunda.

Desi... daca toti impartasesc intelepciunea coplesitoare a lui errai, cred si eu ca nu e nici o problema sa asculti si rock si manele. Daca ai intelege despre ce e vorba in fiecare dintre genurile astea muzicale si daca ai avea niste gusturi muzicale bine definite (adica ai sti ce vrei de la muzica, ai intelege-o si nu ai asculta orice iti trece pe la ureche doar asa sa fie zgomot), nu ai putea sa zici ca iti plac si rockul si manelele. Cum poti sa treci de la simplitatea si superficialitatea aia acuta din manele la complexitatea si sensibilitatea unei piese formatii rock cu adevarat bune, chiar n-as putea sa inteleg. Sincer, apreciez mesajul de toleranta de tipul "suntem cu totii oameni" (chiar daca unii au gusturi mai mult sau mai putin educate decat ceilalti) si chiar nu judec oamenii dupa muzica pe care o asculta (prietena mea cea mai buna asculta Rihanna si Tiesto), dar cred ca este imposibil sa fii fan cu adevarat al ambelor genuri. Poti sa le tolerezi pe amandoua, dar sunt atat de diferite, la atat de multe niveluri incat nu ai cum sa iti placa amandoua. Inevitabil daca iti plac Dream Theater iti vor iesi bube la Guta, iar daca iti place Adrian Copilul Minune sau cum il mai cheama acum, iti va veni sa iti tai urechile la Slayer. E vorba de un mod de a te raporta la muzica si de niste asteptari pe care le ai de la muzica ce nu se schimba peste noapte.


Sper ca nu ai mai  mult de 16 ani.


View Postsequential_one, on 25th April 2011, 12:08, said:

mori.

+1

#36
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postinside_spy, on 26th April 2011, 19:15, said:

Nu toate lălăie de femei, bani și băutură. Nu vreau să fiu avocatul diavolului, majoritatea manelelor cred că se înscriu în tiparul definit de tine, dar sunt și excepții!


Da un exemplu!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate