Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Informatii Antalya - Turcia - 1 săptămână

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
lunetistu8

lunetistu8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 16.04.2011
Salut,


In primul rand trebuie sa va spun ca Turcia este o tara superba cu orase foarte mari si cu locuri extraordinare ( nu cred ca e ceva nou )
Chestia e ca s-au europeinizat foarte tare, adica religia nu mai are o asa mare valoare, veceurile sunt ca la noi, hainele mancarea etc ( bineinteles cu exceptii )
Am fost si prin bazar si am avut ocazia sa intalnesc tot felu de oameni incepand de la cei cu care trebuia sa stai de vorba 15 minute pentru un tricou pana la cei pe care ii duceai mai usor. Apropo Salem, nu prea te-am ascultat m-am mai dus si singur prin bazar si sa stii ca mi-a iesit :)).
Cel putin la ei acasa, umblau si desculti sau in pantaloni scurti, la fel ca si pe strada.
La ei circulatia e data naibii, adica  trec pe unde apuca si  au o viteza relativ mare...
Plaja e superba la fel ca marea si ca plimbatul cu barca.
Am fost si la Aspendos, Perge si Side niste  locuri superbe, mai ales Aspendos!
Mancarea e foarte buna, am incercat: Lahmacun, Sarma, Kebap, Gozleme, Kofte, Rahat turcesc, Cafea, Ceai

Trebuie sa va mai spun ca abia astept sa mai merg...

#20
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Ma bucur ca ti-a placut. :)
Ti-am zis, tu ai cerut sfaturi asa incat sa nu intri in belele, eu ti-am dat. Acum, depinde de fiecare familie, unii sunt mai conservatori, altii mai moderni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate