Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Coltul Politehnistilor...

- - - - -
  • Please log in to reply
418 replies to this topic

#109
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postcrz, on Aug 18 2006, 08:46, said:

Pai da. E vorba de conditiile in care se desfasoara procesul de invatamant. Cand stai sa te feresti de cuie, cand tre sa iti misti fundu din 5 in 5 minute ca ai intepenit, cand bate vantu prin geamuri, numai de notite nu iti mai arde.

mai sunt geamurile alea lipite direct pe cornier (vopsite gri)?
eu am luat niste friguri prin BN 0nustiucat (pe langa librarie).....

#110
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
213 arata bine, chiar daca au mai scris cretinii pe pereti, e decenta. peste tot unde se lucreaza cu oameni exista degradare si porcarii din cauza ca majoritatea oamenilor sunt neeucati.

#111
Apophis78

Apophis78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 25.04.2006
He..he..he..parca imi aduc aminte ca si pe vremea mea, tot asa era....conditii "periculoase"...multe chefuri...nervi in facultate, nervi in Regie, Profesori buni, profesori rai...fete frumoase, fete deosebit de frumoase, secretara cu zambetul acru pina in anul 3 cand incepusem sa "ridicam" pretentii de ingineri......si tot restul.....
Dar a avut parti bune si parti rele.....si sincer...nu e pt oricine.....nu e pt cei ce vor o viata usoara....o viata linistita...mai ales in Regie acum cativa ani...si cu atat mai putin la o facultate cu pretentii....
In schimb...salariile alea de 1000 de euro despre care se vb mai sus sunt o iluzie ......din pacate.

Edited by Apophis78, 22 August 2006 - 20:57.


#112
igoana

igoana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.04.2006
da, inca mai e secretara Nutzi-spaima putzii  :boxing: dupa ce k tre s-o suport tot anu, m-am mai si intalnit cu ea la mare la neptun. a intrat si soarele in nori cand a vazut-o cat de urata poa' sa fie :surprise:

#113
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006
in anul unu de facultate aveam in camera de camin un coleg anul 2 economie
imi aduc aminte cand venea de la unele examene si-l intrebam cum a fost: "A intrat profu' a dat subiectele, a plecat  si a venit peste 2-3 ore sa ia lucrarile"
si la mine la automatica erau in stare sa vina trei sa ne supravegheze

la politehnica se face cea mai multa carte, dar dupa ce termini facultatea iti dai seama ca ai invatat degeaba 5 ani

#114
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostGreuHip, on Aug 23 2006, 01:08, said:

si la mine la automatica erau in stare sa vina trei sa ne supravegheze

la politehnica se face cea mai multa carte, dar dupa ce termini facultatea iti dai seama ca ai invatat degeaba 5 ani

eu am avut 5 supraveghetori si nu am invatat 5 ani degeaba!

#115
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Sunt student la Politehnica la Automatica si Calculatoare, si sincer in afara de definitie si de terminologie nu mai am tangenta cu nimic din interiorul facultatii. Colegii sunt cum sunt (inchisi la minte, cel putin cei de la mine din serie), profesorii au severe tendinte ale fostului regim (vezi corectarea lucrarilor de la examen in timp ce croseteaza), salile sunt miZeraBiLe (totusi, putin spus mizerabil), atmosfera este cum este. Va intreb: asa ar trebui sa fie, sau este doar o senzatie proprie si personala? Mai am 3 ani si termin, trebuie sa ii trec si pe astia cumva.

#116
blackliviu

blackliviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.11.2005
eu incep acu anu I la energetica.... dupa cate am citit pe forumul asta, pe cuv meu de nu mi-e frica.... :deadtongue:

#117
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postblackliviu, on Aug 28 2006, 23:42, said:

eu incep acu anu I la energetica.... dupa cate am citit pe forumul asta, pe cuv meu de nu mi-e frica.... :deadtongue:

energetica...coooooool! ce MF am facut eu acolo (Mecanica Fluidelor)!
laboratoare sunt mistoace de tot!parca esti alchimist in evul mediu! laborantele si asistentele alea uscate cu ochelari si buze subtiri o sa te excite la culme...
profi psihopati...
ce mai,te-ai scos!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#118
Junkey

Junkey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.08.2006
Salut! Am terminat si io primul an la poli si am o mare nelamurire......am 3 restante. Stiam ca daca le pic o sa trebuiasca sa le platesc data viitoare cand le dau dar am auzit ca daca am un anumit numar de restante sunt trecut automat la cu plata! Este adevarat? Si daca da care e nr de restante la care se intampla regretabilul eveniment?

#119
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View PostJunkey, on Aug 31 2006, 16:53, said:

Salut! Am terminat si io primul an la poli si am o mare nelamurire......am 3 restante. Stiam ca daca le pic o sa trebuiasca sa le platesc data viitoare cand le dau dar am auzit ca daca am un anumit numar de restante sunt trecut automat la cu plata! Este adevarat? Si daca da care e nr de restante la care se intampla regretabilul eveniment?
Nu cred sa fie adevarat. Cel putin in generatia mea si cea mai mare cu un an (adica cei care au terminat acum anul 3 si anul 4) sunt destui care au promovat un examen-doua :). Si inca sunt la stat :).


Anyway, straduieste-te sa le iei de pe acum (adica din toamna), pentru ca din anul doi se impute treaba rau. ;)

#120
Cosmin Bratu

Cosmin Bratu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.02.2006
Si asa tinerii studenti se duc acolo sperand sa faca ceva in viata (inclusiv eu, anul 1 acum  :) ) si numai in timp ne vom da seama daca o sa merite efortul...stiu ca nu e de glumit.
Deci combinatia succesului e Calculatoare + Regie + Fara rude in Bucuresti =  ;)

#121
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Conform ultimelor barfe ajunse la urechile mele, taxa pe anul 2006-2007 va fi de 32 de mil (am auzit si de 36, dar mi se pare aberant de mult...bine...nici cu 32 nu mi-i rusine). Ce poti sa mai spui?  -_-

#122
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postcrz, on Sep 4 2006, 22:09, said:

Conform ultimelor barfe ajunse la urechile mele, taxa pe anul 2006-2007 va fi de 32 de mil (am auzit si de 36, dar mi se pare aberant de mult...bine...nici cu 32 nu mi-i rusine). Ce poti sa mai spui?  -_-

indiferent de facultate si specializare?este o tampenie....

#123
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postcarman, on Sep 5 2006, 08:39, said:

indiferent de facultate si specializare?este o tampenie....
Sorry, n-am specificat. Eu am auzit doar despre Electronica Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei. Restul nu stiu...

#124
morass

morass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.03.2006
la electronica si telecomunicatii intotdeauna a fost mult..la transporturi, la electronica si telecomunicatii intransporturi nu e taxa oentru ca nu s-au inscris destui ca sa acopere si locurile cu taxa, poate in septembrie..

#125
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
E drept, intotdeauna a fost mult, dar arata-mi ce s-a mai scumpit de anul trecut pana acum cu peste 30%. A fost 27 si se aude acum de 36... :cursing:

#126
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004

View Postcrz, on Sep 9 2006, 19:21, said:

A fost 27 si se aude acum de 36... :cursing:

A fost 26 si se aude de 32. (si o sa fie 32...)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate