Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Majorare tarife pentru ofertele noi Clicknet?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
106 răspunsuri în acest subiect

#73
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 733
  • Înscris: 05.03.2006

View Postyonutz80ro, on 18th April 2011, 21:04, said:

Deci in orasele cu 20-25 de mii de locuitori exclus deocamdata. Desi in judetul Bacau exista un oras cu sub 20 de mii de locuitori in care exista RDS cu Fiberlink, deci acolo s-ar putea sa intre. :)

Poate doar in Moldova si Muntenia. Orasul meu are 200.000 nu 20.000 de locuitori si nu are fibra pt abonatii persoane fizice.

#74
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postskplayer, on 18th April 2011, 19:40, said:

bai nene eu inteleg ca internetul de la rtl vine peste linia telefonica, dar sa te oblige sa iei telefon atunci cand comanzi internet mi se pare o mojicie de nedescris...
mentalitatile comuniste nu se dezic orice ar zice aparatorii infocati ai rtl-ului
da, e adevarat au fost niste pachete de craciun care s-au dat, etc...
sa mori tu ? incearca sa te abonezi acum la rcs doar la internet sau doar tv (mai ales pe gpon) si vei refuzat .la ei tre sa achizitionezi minim 3 servicii. la upc nu poti lua doar internet sau doar telefon ,e minim 2 servicii. cine-i mai comunist in cazul asta (daca evident stii sa definesti cuvantul respectiv)? daca nu aveti in formatii corecte macar abtineti-va de a abera.

#75
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 30.07.2010
au scumpit serviciile pt ca inca mai exista prosti care dau 30 de lei pe 100 de minute pe o linie fixa
a ajuns o onoare sa poti avea un fix de la romtelecom in casa :deadtongue:

#76
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.551
  • Înscris: 16.12.2006

View Postunchiujim, on 18th April 2011, 23:09, said:

sa mori tu ? incearca sa te abonezi acum la rcs doar la internet sau doar tv (mai ales pe gpon) si vei refuzat .la ei tre sa achizitionezi minim 3 servicii. la upc nu poti lua doar internet sau doar telefon ,e minim 2 servicii. cine-i mai comunist in cazul asta (daca evident stii sa definesti cuvantul respectiv)? daca nu aveti in formatii corecte macar abtineti-va de a abera.
corectie, minim 2 ;)

oricum cu 30 de lei ai si cablu tv si telefonie !

#77
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postcatalinman, on 18th April 2011, 23:27, said:

corectie, minim 2 ;)

oricum cu 30 de lei ai si cablu tv si telefonie !
agentii de teren care ma tot streseaza pe acasa au alta parere-minim 3.cat despre pret sa-ti zic ce raspund cei din casierie cand li se reproseaza de catre clienti ca pe analogic se vede prost( rcs nu mai livreaza decodoare digitale :naughty: ):... pai la banii astia ce mai vreti ?!... in concluzie :low price,low quality!sa nu mai zic de cum arata reteaua (pretentios termenul! pe bune!) din cartierul meu? marea majoritate a cutiilor albe marcate cu sigla voastra deja nu mai sunt legate de stalpi si stau cu capul in jos spanzurate in fibra....asta dupa ce in septembrie au terminat de cablat.

Editat de unchiujim, 18 aprilie 2011 - 22:46.


#78
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.878
  • Înscris: 06.01.2008
Bine ca RTC sta mai bine decat RDS-ul nostru. :ack:
In timp ce RTC se kka in cel mai bun caz pe locuitorii din orasele mai mici sau comune, RDS baga net 99% stabil si cu viteze chiar si de 5-6 ori mai mari in sate situate la 50+Km de orasele cu peste 30.000 locuitori.

Editat de Hider141, 19 aprilie 2011 - 12:09.


#79
bicu_23

bicu_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 27.10.2007
Oameni buni dasta exista trei companii mari de internet pe piata sa-ti iei de unde iti convine.Nu vrei RTC nu lua, sau RDS sau UPC, nu te obliga nimeni sa faci nimic, nu vrei linie tel la RTC nu iti instalezi. Este atat de simplu.

#80
dnnydemon

dnnydemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 161
  • Înscris: 23.09.2006

View PostHider141, on 19th April 2011, 13:06, said:

Bine ca RTC sta mai bine decat RDS-ul nostru. :ack:
In timp ce RTC se kka in cel mai bun caz pe locuitorii din orasele mai mici sau comune, RDS baga net 99% stabil si cu viteze chiar si de 5-6 ori mai mari in sate situate la 50+Km de orasele cu peste 30.000 locuitori.

Zau? Si care sunt satele alea? Ca eu stau intr-un oras cu 35k de locuitori si nu am net de la Rds chiar daca locuiesc la 1.5 km de zona cu blocuri cablata de rds...

#81
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.878
  • Înscris: 06.01.2008
Pai, in Mocira, localitate situata la 3Km de Baia Mare am conexiune ADSL de 4Mbps (~440kbytes/s) ce pica la vreo 3-4 ore cand merge beton-armat, iar in majoritatea timpului pica la 40-50 de minute. I-am tot sunat, s-a deplasat si o echipa de interventii acolo (daca a fost chiar asa, deoarece am avut pe cineva acasa in ziua respectiva, dar n-a vazut picior de angajat RTC) si concluzia lor a fost ca n-au ce sa faca, daca vreau net mai stabil sa fac downgrade la 1Mbps (tot la costul de 50RON netul, evident).
Mai vrei sa-ti spun si de modem-routerul lor care trebuie sa-l tin oprit, ca altfel imi suna telefonul si la 2-3 noaptea, dupa fiecare deconectare-reconectare.

In tot acest timp intr-o comuna numita Bontaieni+multe altele lumea se bucura de conexiuni RDS stabile, de 6-10Mbps.
Concluzia e ca nu as renunta deloc la conexiunea RDS ce o folosesc deja de mai bine de un an.

Editat de Hider141, 20 aprilie 2011 - 13:02.


#82
Jinxie

Jinxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 18.08.2006
Oameni buni, asta nu e topic versus... Eu am servicii de internet de la RTC(VDSL) si de la RDS(Fiberlink2) si digital tv de la UPC(tot transmisie de date e, nu a picat, deci daca as fi avut net de la ei mergea ok) si nu am avut nici un fel de probleme cu nici un operator de 5 ani.

Preturile sunt ok, in zonele unde nu e RDS dar este RTC(VDSL). Apare si UPC acum cu fiberpower in zone unde e RTC dar NU e RDS pentru persoane fizice(Botosani), cu preturi cam mari, dar na vrei viteza platesti. Din cauza asta cred ca cei de la RTC au urcat pe VDSL in unele zone din BT viteza pana la 100mbiti/s.

Editat de Jinxie, 20 aprilie 2011 - 13:18.


#83
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.878
  • Înscris: 06.01.2008
I-am raspuns lui dnnydemon, iar continutul qoute-ului din mesajul sau era destinat raspunsului lui unchiujim.

Editat de Hider141, 20 aprilie 2011 - 13:20.


#84
constantin1971

constantin1971

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 02.03.2005
buna ziua tuturor,

am un abonament facut anul trecut prin martie: Pachet Telefonie (Voce 1000+) + Internet Clicknet 8 Mbps cu modem 4 x ETH (luni gratuite) la care platesc 18.50 Euro fara TVA
(22.015 Euro cu TVA).
pe situl romtelecom la sectiunea acoperire imi arara ca disponibile la adresa mea sunt urmatoarele optiuni:
Clicknet Power - 22 Mbps
Clicknet Play - 6 Mbps
Clicknet Surf - 2 Mbps

intrebarea este:
exista sanse sa imi fie marita viteza pina la maxim disponibil (Clicknet Power - 22 Mbps) fara a plati in plus? renuntarea la contract este exclusa ptr ca mai am inca 9-10 luni.

mersi mult.

#85
Jinxie

Jinxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 18.08.2006
La pachete din ce stiu eu, nu poti sa umbli.

#86
constantin1971

constantin1971

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 02.03.2005

View PostJinxie, on 20th April 2011, 14:54, said:

La pachete din ce stiu eu, nu poti sa umbli.

ok, mersi mult.
oricum ma intereseaza numai viteza la net daca am ceva sanse sa imi creasca.

Editat de constantin1971, 20 aprilie 2011 - 14:16.


#87
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postconstantin1971, on 20th April 2011, 14:27, said:

Pachet Telefonie (Voce 1000+) + Internet Clicknet 8 Mbps cu modem 4 x ETH (luni gratuite) la care platesc 18.50 Euro fara TVA
(22.015 Euro cu TVA).
Da... un pret foarte bun.

M-am mutat de curand in zona Garii de Nord intr-un bloc cablat de UPC.
La scurt timp dupa ce UPC lanseaza netul de 120 Mbps cu acoperire in acest bloc (am verificat pe site-ul lor) vad la usa o pagina A4 cu oferta Romtelecom:
Clicknet Power 100 Mbps (ei zic MB) + Voce 100 - 61 RON
Clicknet Play 50 Mbps + Voce 100 - 51 RON

Iar mai jos este un pachet complet voce TV si internet:
iStar (76) - 46 RON
iMaxim (98) - 66 RON care include:
- router gratuit in functie de perioada contractuala
- 200 de minute voce in retelele fixe gratuite lunar
- telefon DECT
- chirie STB suplimentar 2,5 euro

Ma indeamna sa sun la numarul agentului de vanzari ca sa reprogrameze vizita in caz ca nu m-au gasit acasa.
Toata oferta e condimentata bineinteles cu mentiuni, net de 100 Mbps, cele mai mici preturi, imagine si sunet HD doar ca are un singur minus - e alb-negru pe hartie obisnuita. Nu pot scana oferta pentru a o atasa pe forum.

Si ca totul sa fie complet, azi gasesc atasat la usa noua oferta UPC cu netul de 120 Mbps si pachetele Cuceritor si Galant.

Oricat ar incerca ei nu vor reusi niciunul sa ma cucereasca, netul mobil de 15 lei de la RDS nu are concurenta.
Insa e mai rau de cei care nu au solutii si depind de un singur provider, mai ales daca e vorba de Romtelecom.

Editat de danutz1, 20 aprilie 2011 - 18:49.


#88
Amedio_67

Amedio_67

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 550
  • Înscris: 10.02.2002

View Postdanutz1, on 20th April 2011, 19:36, said:

Da... un pret foarte bun.

M-am mutat de curand in zona Garii de Nord intr-un bloc cablat de UPC.
La scurt timp dupa ce UPC lanseaza netul de 120 Mbps cu acoperire in acest bloc (am verificat pe site-ul lor) vad la usa o pagina A4 cu oferta Romtelecom:
Clicknet Power 100 Mbps (ei zic MB) + Voce 100 - 61 RON
Clicknet Play 50 Mbps + Voce 100 - 51 RON

Iar mai jos este un pachet complet voce TV si internet:
iStar (76) - 46 RON
iMaxim (98) - 66 RON care include:
- router gratuit in functie de perioada contractuala
- 200 de minute voce in retelele fixe gratuite lunar
- telefon DECT
- chirie STB suplimentar 2,5 euro

Ma indeamna sa sun la numarul agentului de vanzari ca sa reprogrameze vizita in caz ca nu m-au gasit acasa.
Toata oferta e condimentata bineinteles cu mentiuni, net de 100 Mbps, cele mai mici preturi, imagine si sunet HD doar ca are un singur minus - e alb-negru pe hartie obisnuita. Nu pot scana oferta pentru a o atasa pe forum.

Si ca totul sa fie complet, azi gasesc atasat la usa noua oferta UPC cu netul de 120 Mbps si pachetele Cuceritor si Galant.

Oricat ar incerca ei nu vor reusi niciunul sa ma cucereasca, netul mobil de 15 lei de la RDS nu are concurenta.
Insa e mai rau de cei care nu au solutii si depind de un singur provider, mai ales daca e vorba de Romtelecom.


Eu unul, sincer, chiar nu inteleg de ce postezi pe aria "Romtelecom". Din ceea ce spui, nu ai niciun serviciu de la RTC. Deci? Flame-urile sunt viata ta... nu? Aaa... si apropo, sa stii ca se poate scana si un document alb-negru, scris pe hartie "obisnuita". Daca nu stii cum, intreaba aici. Sigur se va gasi un utilizator de servicii RTC care sa-ti explice...
Bafta.

#89
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View Postdanutz1, on 20th April 2011, 18:36, said:

...
Oricat ar incerca ei nu vor reusi niciunul sa ma cucereasca, netul mobil de 15 lei de la RDS nu are concurenta.
...

Ma bucur ca varza, ciupercile, pieptul de pui si vinul rosu sunt tot una pentru tine!
Ce pasta mea de dinti Colgate are netul tau mobil de la RDS cu un internet prin fibra optica ?!
Are megaoperatorul tau net mobil de 100 Mbps ? Serios ? La 15 lei / luna?
Si marmota invelea ciucalata ...

#90
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postdnnydemon, on 20th April 2011, 12:49, said:

Zau? Si care sunt satele alea? Ca eu stau intr-un oras cu 35k de locuitori si nu am net de la Rds chiar daca locuiesc la 1.5 km de zona cu blocuri cablata de rds...
iti spun eu ca exista ...eu unu am ;) ..si inca ce viteza [ http://www.speedtest.net/result/1261373165.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ... iar ping-ul este f ok..abonamentul de 50 Mb

Editat de zeus1, 20 aprilie 2011 - 21:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate