Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Parteneriate/Colaborari/Asocieri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Majorare tarife pentru ofertele noi Clicknet?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
106 răspunsuri în acest subiect

#55
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.518
  • Înscris: 01.01.2009

View PostciNicu, on 5th April 2011, 21:28, said:

Iar eu cred ca vorbeam limbi straine. Ca e ADSL simplu, "compus", VDSL,  fibra sau ce o mai fi, ca ai viteza de 8,10,50 sau 100 de mega, abonamentul Clicknet Power are acelasi pret. Pentru Romtelecom nu e nici o diferenta, toti abonatii Clicknet Power platesc la fel, nu sint abonamente distincte. Diferenta o dau soarta, astrele, ursitoarele, etc., care fac ca X sa locuiasca intr-o zona in care ii trece fibra pe la usa, iar Y intr-o zona in care  daca prinde 10 mega se considera norocos.
Si la ERDȘ e la fel. Cați clienți nu s-au plâns serios de serviciul cable link????
Este o discriminare la adresa abonaților.... De partea ambelor companii...

#56
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.830
  • Înscris: 04.09.2006
Pai si daca imi expira contractul inseamna ca o sa platesc cu 24% in plus conform noilor tarife din "oferta" actula ?

#57
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View PostSyneweap, on 15th April 2011, 07:14, said:

Pai si daca imi expira contractul inseamna ca o sa platesc cu 24% in plus conform noilor tarife din "oferta" actula ?

NU. Contractul tau se poate derula in continuare pe vechea oferta, cel putin pana tu iti manifesti interesul pentru alte servicii / prelungire de contract etc etc.

#58
Danny77

Danny77

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 264
  • Înscris: 19.09.2006
La incheierea unui contract nou pentru internet (si, implicit, pentru voce) se mai acorda gratuit serviciul IPTV (pachetul iNational)?

#59
BlackHand

BlackHand

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 10.07.2008
intreb si eu ca n-am unde in alta parte si poate nici nu merita sa deschid un topic nou.

daca in jurul dulapiorului aluia(nu stiu cum se cheama exact)de la Romtelecom se sapa, asta in conditiile in care deja exista vdsl, inseamna c-o sa am fibra in curand ? :-)

#60
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Buna ziua,

Leilla aveti PM de la mine.

Va multumesc anticipat!!

O saptamana linistita !!

#61
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View PostDanny77, on 16th April 2011, 23:42, said:

La incheierea unui contract nou pentru internet (si, implicit, pentru voce) se mai acorda gratuit serviciul IPTV (pachetul iNational)?

NU. Pachetul Inational nu mai este disponibil in oferta comerciala.

View PostBlackHand, on 17th April 2011, 11:27, said:

intreb si eu ca n-am unde in alta parte si poate nici nu merita sa deschid un topic nou.

daca in jurul dulapiorului aluia(nu stiu cum se cheama exact)de la Romtelecom se sapa, asta in conditiile in care deja exista vdsl, inseamna c-o sa am fibra in curand ? :-)

Tot ce este posibil :) Se poate lucra pentru o cu totul alta mancare ... dar fibra se intinde in draci ...

#62
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.191
  • Înscris: 05.08.2006
Se intinde, dar probabil doar in orasele mari acum. Asteptam si in orasele mici "minunea". :)

#63
catalinux1

catalinux1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 16.05.2010

View Postexperthouse, on 18th April 2011, 04:02, said:

Tot ce este posibil :) Se poate lucra pentru o cu totul alta mancare ... dar fibra se intinde in draci ...

se intinde, se intinde, dar lipseste cu desavarsire! (cel putin la mine in oras nu e nici o miscare)..ma gandeam ca un vdsl ar fi usor debagat...cu o cheltuiala minima, dar cred ca vor aduce direct fttb..oricum orasul meu e mic, (e foarte indesat) nu le trebuie mare investitie

Editat de catalinux1, 18 aprilie 2011 - 13:45.


#64
bicu_23

bicu_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 27.10.2007

View Postcatalinux1, on 18th April 2011, 14:40, said:

se intinde, se intinde, dar lipseste cu desavarsire! (cel putin la mine in oras nu e nici o miscare)..ma gandeam ca un vdsl ar fi usor debagat...cu o cheltuiala minima, dar cred ca vor aduce direct fttb..oricum orasul meu e mic, (e foarte indesat) nu le trebuie mare investitie
extinderea retelei de internet se face acum doar prin fibra optica, si obiectivul RTC este ca pana la finalul anului sa atinga peste 72 de orase,sa vdem daca asa va fi.

#65
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.191
  • Înscris: 05.08.2006

View Postbicu_23, on 18th April 2011, 14:46, said:

extinderea retelei de internet se face acum doar prin fibra optica, si obiectivul RTC este ca pana la finalul anului sa atinga peste 72 de orase,sa vdem daca asa va fi.

Presupun ca te referi doar la municipii, nu?

PS: De unde ai informatia asta? :)

#66
bicu_23

bicu_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 27.10.2007

View Postyonutz80ro, on 18th April 2011, 15:39, said:

Presupun ca te referi doar la municipii, nu?

PS: De unde ai informatia asta? :)
nu doar municipii, ci si in orasele maricele, se are in vedere intrarea in acelasi orase in care rds are instalata fibra+ in cateva in care nu exista inca.informatia o stiu de la un dep din interiorul RTC.

#67
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postexperthouse, on 18th April 2011, 04:02, said:

Tot ce este posibil Se poate lucra pentru o cu totul alta mancare ... dar fibra se intinde in draci ...

Cu cursorul de la mouse desigur... Așa se aude la birou? Înseamnă că unii au nevoie de niște delegații în teren... Să mai întindă niște fibră...

Editat de ParapantaFlavia, 18 aprilie 2011 - 18:45.


#68
skplayer

skplayer

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 537
  • Înscris: 07.12.2010
bai nene eu inteleg ca internetul de la rtl vine peste linia telefonica, dar sa te oblige sa iei telefon atunci cand comanzi internet mi se pare o mojicie de nedescris...
mentalitatile comuniste nu se dezic orice ar zice aparatorii infocati ai rtl-ului
da, e adevarat au fost niste pachete de craciun care s-au dat, etc...

#69
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.251
  • Înscris: 20.10.2008
Păi eu ca să mă abonez la clicknet le-aș pune condiția să îmi dea voce zero și nu aș lega nici un telefon în casă.

#70
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
nu te obliga nimeni sa le iei pe amandoua.
aaa, ca asa zic ei, ca se vinde numai impreuna cu vocea si unii (multi) ii cred, asta e altceva.

"stiti, fara un serviciu de voce nu se poate!" imi zice o tanti, candva, cand inca mai credeam in Romtelecom.
"sa moooori tu?" vine replica in secunda doi.
aia bineinteles ca se pierde, ii spun ca pe la noi binding-ul unor servicii (adica vanzarea unui serviciu numai impreuna cu un alt serviciu) e nitel cam interzis si o da in balbaiala.
eu imi continui ideea ca vreau numai internet si ca nu am ce face cu vocea, ea o tine pe-a ei pana aude cuvantul magic OPC, la care imi cere un numar sa revina ea cu un apel sa cada daca poate face ceva "in special" pentru mine. nu m-am obosit sa raspund a doua zi.

Editat de dygey, 18 aprilie 2011 - 20:04.


#71
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.191
  • Înscris: 05.08.2006

View Postbicu_23, on 18th April 2011, 19:22, said:

nu doar municipii, ci si in orasele maricele, se are in vedere intrarea in acelasi orase in care rds are instalata fibra+ in cateva in care nu exista inca.informatia o stiu de la un dep din interiorul RTC.

Deci in orasele cu 20-25 de mii de locuitori exclus deocamdata. Desi in judetul Bacau exista un oras cu sub 20 de mii de locuitori in care exista RDS cu Fiberlink, deci acolo s-ar putea sa intre. :)

#72
Cciprian22

Cciprian22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 158
  • Înscris: 26.01.2011

View Postskplayer, on 18th April 2011, 19:40, said:

bai nene eu inteleg ca internetul de la rtl vine peste linia telefonica, dar sa te oblige sa iei telefon atunci cand comanzi internet mi se pare o mojicie de nedescris...
mentalitatile comuniste nu se dezic orice ar zice aparatorii infocati ai rtl-ului
da, e adevarat au fost niste pachete de craciun care s-au dat, etc...

Vezi ca acum merge sa te abonezi la clicknet platind doar netul, abonamentul de telefon fiind 0 lei (voce zero plus). Nu stiu sigur cum sunt ofertele dar ele sunt disponibile in ofertele de la germanos nu la romtelecom, ei incearca sa te faca sa iei si un abonament la telefon.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate