Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Sa boicotam....

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
106 replies to this topic

#91
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View Post>ficus, on 10th March 2011, 17:15, said:

ady1981, nu exista nici un fel de protest, doar alimentezi din alta parte si astepti cu rabdare rezultatul


Si aceasta metoda nu inseamna ca este un protest? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J09GryDHXJ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#92
duster2010

duster2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,912
  • Înscris: 29.01.2011
ce ne fac austriecii! MARESC EI- maresc toti.

mi se pare o prostie am mers si am bagat ieri de la lukoil si cam acelasi pret cu petrom deci nu am rezolvat nimic.

ba da. omv are dublu ca nr. de statii. ei dau tonul! Daca ei coboara- coboara toti!

LUKOIL vinde in rusia cu  0,8 euro/l benzina si in romania cu 1,4 euro/l benzina. PRET APROAPE DUBLU!
UNDE E PRETUL INTERNATIONAL?

Edited by duster2010, 10 March 2011 - 22:58.


#93
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postduster2010, on 10th March 2011, 22:54, said:

ce ne fac austriecii! MARESC EI- maresc toti.

mi se pare o prostie am mers si am bagat ieri de la lukoil si cam acelasi pret cu petrom deci nu am rezolvat nimic.

ba da. omv are dublu ca nr. de statii. ei dau tonul! Daca ei coboara- coboara toti!

LUKOIL vinde in rusia cu  0,8 euro/l benzina si in romania cu 1,4 euro/l benzina. PRET APROAPE DUBLU!
UNDE E PRETUL INTERNATIONAL?
pretul e de fapt cam 0,5 - 0,6 euro, restul sunt taxe...

#94
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
de ce crede lumea ca boicotind o sa schimbe ceva, dracu stie. actiunile astea ridicole au inceput deja de citeva luni si tot ce vad e o SCUMPIRE :w00t:

#95
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,724
  • Înscris: 30.01.2006
Am mai spuso pana acum, boicotand o statie OMV sau Lukoil sau ce vreti voi, nu faceti decat sa-i bagati in faliment pe patronii statiiolor peco, deci nu pe cei de la petrom. Petrom are  terminal, daca nu cumparati voi, prin statiile peco care nu sunt ale lor, or sa vanda la export, si o sa rezolve problema, si daca de exemplu am cumpara toti de la lukoil, aia de unde credeti ca se alimenteaza cu combustibili? din rusia? ma faceti sa zambesc, va zic eu, de la petrom. Nu exista cale de prostest, decat daca ies in strada si Francezii, Nemtii, Spaniolii, Englezii, etc. Altfel, o sa ne zica "nu-ti place nu mananci, papa" Si nu trebuie dat in OMV, ci in Statele UE care accizeaza la greu combustibilii. Dar toate statele accizeaza asa ca... nu vad de ce noi am fii mai cu mot si sa nu bagam accize.

Edited by test_driver, 11 March 2011 - 09:50.


#96
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

View Postduster2010, on 10th March 2011, 22:54, said:

LUKOIL vinde in rusia cu  0,8 euro/l benzina si in romania cu 1,4 euro/l benzina. PRET APROAPE DUBLU!
UNDE E PRETUL INTERNATIONAL?
Rusia nu este in UE. Taxele sunt impuse de UE.
Mai apoi, ei stiu cum sa-si exploateze zacamintele astfel incat de ele sa beneficieze in primul rand populatia. La noi ca sa beneficieze altii. In mod normal, zacamintele naturale ale unei tari sunt bunul intregii tari, de ele trebuie "se sa bucure" cetatenii intregii natii. Dar cum la noi privatizarile s-au facut cu valizele si cu niste clauze contractuale "confidentiale" de iti pui mainile in cap atunci avem ce meritam. Preturi mari la combustibili, preturi mari la gaze, preturi mari al energie electrica, preturi imense la mancare etc.

#97
assyrian

assyrian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 843
  • Înscris: 09.09.2010

View Postmotanul13, on 9th March 2011, 17:08, said:

Crezi ca daca vine Zambila si cu Prostanacul secund se iefteneste benzina ?
ba motane,bre...da' ce limbaj de latrina ai tu si "pretenii" tai ....!!!unde amaru' v'ati nascut,in (vreo latrina de ?) de tot vorbiti asa de "elevat"?va ascundeti in spatele unui nick si dai si lupta ....am observat  ca mai toate posturile tale/voastre ( adica cumatrul wezzart & comp.) numai vorbe de alint folositi!!!!  :naughty:

#98
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postassyrian, on 11th March 2011, 15:18, said:

ba motane,bre...da' ce limbaj de latrina ai tu si "pretenii" tai ....!!!unde amaru' v'ati nascut,in (vreo latrina de ?) de tot vorbiti asa de "elevat"?va ascundeti in spatele unui nick si dai si lupta ....am observat  ca mai toate posturile tale/voastre ( adica cumatrul wezzart & comp.) numai vorbe de alint folositi!!!!  :naughty:

Rade ciob de oala sparta . :w00t:
Sau , mai bine zis , nu iti vezi barna din ochi din cauza paiului din ochiul meu .

Mars bre . :puke:

#99
assyrian

assyrian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 843
  • Înscris: 09.09.2010

View Postmotanul13, on 11th March 2011, 15:39, said:

Rade ciob de oala sparta . :w00t:
Sau , mai bine zis , nu iti vezi barna din ochi din cauza paiului din ochiul meu .

Mars bre . :puke:
asa  sa i te adresezi mamelor tale,bre'...sau eventual celor din aceeasi latrina cu tine,care tot 'latrinati' pe forumul softpedia.... vezi ca eu ma leg de limbajul tau prostesc,latrinat, nu de cu cine votezi tu....
si cum adica "rade ciob de oala sparta"?? te referi la olita de noapte in care isi face nevoile Basescu si ti-o da tie s-o papi??

#100
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postassyrian, on 11th March 2011, 15:46, said:

asa  sa i te adresezi mamelor tale,bre'...sau eventual celor din aceeasi latrina cu tine,care tot 'latrinati' pe forumul softpedia.... vezi ca eu ma leg de limbajul tau prostesc,latrinat, nu de cu cine votezi tu....
si cum adica "rade ciob de oala sparta"?? te referi la olita de noapte in care isi face nevoile Basescu si ti-o da tie s-o papi??

Puiule , te-ai bagat in seama absolut gratuit . Si o faci in continuare , cu nesimtire .
Esti pe ignore deja , asa ca vomita in continuare .

#101
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Sa inceput pana la urma acel protest? Au inceput sa planga PetromOMV. ca dau faliment?

O intrebare. acum litru de benzina cat este 60 mii? in euro fac undeva la 1,40 €  Daca este asa inseamna ca este mai scumpa ca aici?  
Asta nu este  rau este los si de mai rau,

#102
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postady1981, on 11th March 2011, 16:17, said:

Sa inceput pana la urma acel protest? Au inceput sa planga PetromOMV. ca dau faliment?

O intrebare. acum litru de benzina cat este 60 mii? in euro fac undeva la 1,40 €  Daca este asa inseamna ca este mai scumpa ca aici?  
Asta nu este  rau este los si de mai rau,

5,25 , am alimentat acum o ora .

#103
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View Postmotanul13, on 11th March 2011, 15:19, said:

5,25 , am alimentat acum o ora .


Care benzina de 95-98.?

#104
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postady1981, on 11th March 2011, 16:20, said:

Care benzina de 95-98.?

95

#105
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Mare diferenta nu este. faceti comparatie cu Spania la pretul benzinei. (fara a calcula rata salar pret care nu mai conteaza) http://geoportal.mit...ocarburos/eess/  din stanga alegeti benzina sau motorina. in functie de categorie. Si pe zone. care nu difera prea mult. bifati optiunea Sólo con venta al público si dat cautare faceti o comaparatie.

Alte comparati  Italia http://www.prezzibenzina.it/
ungaria http://www.holtankoljak.hu/
Portugalia http://www.maisgasolina.com/
Franta  http://www.prixcarburants.com/

Mai vreti?

Edited by ady1981, 11 March 2011 - 16:56.


#106
duster2010

duster2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,912
  • Înscris: 29.01.2011
Rusia nu este in UE. Taxele sunt impuse de UE.

Iesim din UE. Ce dracu- mor de foame in UE si merg cu bicicleta.

Sa primim atunci investitori din china, japonia, rusia, arabia.
Nu murim fara UE. Au nevoie de noi - PENTRU PIATA.

#107
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Putem sa-i primim si fara sa iesim din UE. Problema e ca nu vin. Din acelasi motiv pentru care nici in UE nu ne e bine. pentru ca suntem corupti din cap pana in varful piciorelor si asteptam in continuare valize de la cei care pot fi potentiali investitori sau asteptam valize de la cei care chiar vor sa atraga fonduri UE si li se resping proiectele in tara pentru ca nu au "donat".

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate