Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

RETENŢIE Telekom România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
859 replies to this topic

#613
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Ai fix prin fibra?

#614
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Nu, prin sarma, il am de pe vremea lui Ceausescu.

#615
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am inteles... eu dupa reziliere am ramas doar cu FIX prin fibra deci mi-au lasat modemul/ont-ul lor pentru ca altfel nu poate functiona telefonul fix!
Surpriza a fost ca dupa rezilierea tv satelit/net fibra mi-au lasat si netul activ dar unul la doar 300Mbps... pentru 24 LEI lunar este super ok aceasta combinatie de fix + net 300Mbps

#616
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Super! În cazul meu au trecut de la NetM la NetL, iar viteza a „crescut” de la 100 Mbps la 40-60Mbps…

Urmează o lungă discuție la 1234…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PojdI2shbaI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#617
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
La mine scrie ca am fost trecut la pachetul: Net 0Mbps - Suport fizici - Voce nelimitat + (24-26Lei, in functie de euro)
Am crezut ca este o greseala (ca au uitat sa taie netul) dar oferta este totusi pentru ''fidelizare''... asa se asigura ca nu voi renunta si la telefonul fix deci raman activ in baza lor de date cu doua servicii.

Edited by rz, 07 November 2019 - 11:18.


#618
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Și apoi mai aplică o scumpire × numărul de servicii :) Avantaj Telekom ;)

#619
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014

View Postrz, on 07 noiembrie 2019 - 11:17, said:

La mine scrie ca am fost trecut la pachetul: Net 0Mbps - Suport fizici - Voce nelimitat + (24-26Lei, in functie de euro)
Am crezut ca este o greseala (ca au uitat sa taie netul) dar oferta este totusi pentru ''fidelizare''... asa se asigura ca nu voi renunta si la telefonul fix deci raman activ in baza lor de date cu doua servicii.
Am avut Clicknet la ei cand erau Romtelecom, insa atunci aveau suport on-line ca lumea, nu se compara cu mizeria de azi. In martie cand am renuntat la Dolce mi-au facut fidelizare pt. Voce la 2 euro, dar mi-au si prelungit automat inca 2 ani, pana in 2021. Crezi ca daca as renunta acum, m-ar sanctiona cu ceva?

#620
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu stiu ce sa zic.... ceva platesti, pentru a putea rezilia inainte de termen

#621
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
@toto_riina: platesti 50% din abonament x nr luni ramase in caz de reziliere

#622
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Multumesc, csachiri. Ai idee daca pot obtine Voce Zero (stiu ca nu mai exista in oferta lor comerciala), adica vreau doar sa fiu sunat, avand in vedere vechimea numarului?

#623
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Acum 4 ani eu am obtinut voce zero dar dupa multe insistente, acum nu stiu ce sa zic, vezi cand negociezi
Dar cu siguranta poti primi voce nelimitat + , cu 2 euro tva inclusa.
Nelimitat fix mobil national si 200 min internationale

Edited by csachiri, 07 November 2019 - 17:59.


#624
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012

View Postcipcojocaru, on 05 octombrie 2019 - 23:01, said:

Tv -L+netL+2 ci++HBO-uri =61 lei /luna
Vreau si eu oferta asta, sunt in ultima luna de contract.

#625
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Daca la mine se termina perioada contractuala de 2 ani in data de 18 decembrie 2019 cand ar trebui sa ii notific ca nu mai doresc preungirea lui dupa aceasta data? Poate ma suna pentru ceva retentie, daca nu, am la poarta inca doi furnizori.

#626
Morpheus88

Morpheus88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 02.12.2016

View Postconstantinp, on 13 noiembrie 2019 - 14:57, said:

Daca la mine se termina perioada contractuala de 2 ani in data de 18 decembrie 2019 cand ar trebui sa ii notific ca nu mai doresc preungirea lui dupa aceasta data? Poate ma suna pentru ceva retentie, daca nu, am la poarta inca doi furnizori.

Depune cerere de reziliere pana in 18 noiembrie,  ca sa fie acel termen de 30 de zile inainte de expirarea perioadei minime contractuale. Apoi te suna si daca iti convine oferta, prelungesti,  daca nu, ceri sa se inchida.

#627
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
In ultimele sase luni de contract ai dreptul sa renegociezi, iar daca nu iti convine poti rezilia fara penalitati.

Edited by toto_riina, 17 November 2019 - 20:46.


#628
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,008
  • Înscris: 27.02.2006
precum sunt transferurile la fotbalisti, daca intri in ultimele 6 luni de contract poti semna cu orice echipa doresti tu, chiar daca antrenorul te utilizeaza in meciuri sau stai pur simplu pe banca sau in tribuna. atunci de ce se mai fac contracte pe doi ani la telekom? daca tu stai un an si jumatate si apoi decizi sa pleci?

#629
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

View Posttoto_riina, on 17 noiembrie 2019 - 20:45, said:

In ultimele sase luni de contract ai dreptul sa renegociezi, iar daca nu iti convine poti rezilia fara penalitati.
De unde ai scos-o si pe asta?
Citeste in contract, ca scrie altceva

#630
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Dorin, in My Account imi scrie data la care pot beneficia de renegociere, cu 6 luni inainte de expirarea contractului. N-ai vazut ca si la mobil s-a eliminat perioada minima contractuala?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate