Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Fifa 06

- - - - -
  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#163
Filip the Wise

Filip the Wise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.10.2005
multzam !!! :)

#164
Marele Preot

Marele Preot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.11.2005
Deci, ce-am vazut eu, dupa 2 sezoane, primul la Real Madrid B si al doilea la FC Porto. Acum am ajuns la Real Madrid, si ma dadeau afara clar daca nu renegociam contractele. Este super treaba cu renegocierea contractelor, pt ca altfel trebuie sa vinzi jucatori.

Alta chestie foarte tare este scout-ul. La FC Porto, cu scout de nivel 4 si Deep Search in Europe, mi-a gasit doi fundasi de 85 fiecare, in conditiile in care cel mai bun al meu era de 73 sau cam asa ceva.

Pentru transferuri luati jucatori pentru 1 an si dati salariu foarte mare, eu de exemplu i-am dat lui Hary Kewell vreo 500 ca sa pot sa-l iau. Si dupa aceea am renegociat contractul pe o suma mai mica decat cerea el initial.

Pentru Team Chemistry e importanta posesia (cel putin la 3-4-3), si mai ales daca e facuta de mijlocasi. Cu posesie de 55-60% creste meci de meci Team Chemistry.

Aveti grija la jucatorii batrani care se retrag asa pe sestache, nu zic nimic. Eu ii vand imediat inainte sa se termine anul, ca ce imi aduce jocul in locul lor sunt verze de meserie.

#165
vortex_500

vortex_500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.11.2005

View PostMarele Preot, on Nov 7 2005, 15:00, said:

Deci, ce-am vazut eu, dupa 2 sezoane, primul la Real Madrid B si al doilea la FC Porto. Acum am ajuns la Real Madrid, si ma dadeau afara clar daca nu renegociam contractele. Este super treaba cu renegocierea contractelor, pt ca altfel trebuie sa vinzi jucatori.

Alta chestie foarte tare este scout-ul. La FC Porto, cu scout de nivel 4 si Deep Search in Europe, mi-a gasit doi fundasi de 85 fiecare, in conditiile in care cel mai bun al meu era de 73 sau cam asa ceva.

Pentru transferuri luati jucatori pentru 1 an si dati salariu foarte mare, eu de exemplu i-am dat lui Hary Kewell vreo 500 ca sa pot sa-l iau. Si dupa aceea am renegociat contractul pe o suma mai mica decat cerea el initial.

Pentru Team Chemistry e importanta posesia (cel putin la 3-4-3), si mai ales daca e facuta de mijlocasi. Cu posesie de 55-60% creste meci de meci Team Chemistry.

Aveti grija la jucatorii batrani care se retrag asa pe sestache, nu zic nimic. Eu ii vand imediat inainte sa se termine anul, ca ce imi aduce jocul in locul lor sunt verze de meserie.


Problema aia s-a rezolvat, dar acum am dat de alta.lansez executabilul sar nu imi intra in in joc.Eu am win XP .Oare nu este compatibil cu acest sistem de operare?Am inteles ca as avea nevoie de un crack.Te rog spune-mi si mie cum se numeste acel crack si de unde pot sa-l iau,sau daca il ai tu punemi-l si mie pemail.

#166
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Am patit-o rau de tot.

Dupa destule challenge-uri am inceput cariera.

AM zis sa incep mai de jos, deci am luat Genoa, serie B. Am castigat cupa, campionatul in b, am trecut in a, am luat campionatul cupa, si cupa uefa. Buuuun. Mi-am zis sa avansez, am ales villareal, echipa cu mai mare potential, desi pe genoa o lasasem cu 4 stelesi ch la 76... de la 36.

Bun.. incep sezonul, vad ca imi scad bani din BUGET (banii nu reprezinta salariu!).

Si ma gandesc la o solutie: stadium manager. Villareal fiind oras mic, are stadion mic, zic investesc, ca sa scot bani treptat.

SI bag toti cei 21000 (doua leveluri).

Si tot mi-a scazut bugetul... (cu minus vreo 2000) pana cand m-am dat afara chiar daca eram pe primul loc la 6 pcte dif.

O sa mai incerc acum... cu renegocierea contractelor, sa le dau mai putini bani.... dar cre ca astia oricum ma dau afara. :))

Supces, aveti grija cu banii!

#167
dvlad79

dvlad79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.10.2005
Aaaasea... problema cu renegocierea contractelor este ca jucatorii accepta salariile mai mici, DAR le scade moralul (si implicit moralul total al echpei). Dar de ce nu vinzi si tu vreun jucator-doi? asa vei scapa de problemele cu banii, si nu vei mai avea de ce sa te plangi! Bafta...

#168
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Trist. Pai am inceput sezonul.... nu aveam ce sa vand. Intrasem in campionat deja... era salvat.

M-am invatat minte. Si am luat-o de la capat, manager mode nou. :) Si merge treaba acuma. Villareal e echipa de cinci stele etc. Bun. Renegocierea e f. buna. Am facut-o pe parcurs. Au fost cazuri cand a acceptat un salariu la jumate. ;)

#169
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Si Atletico Madrid e o echipa foarte buna.Dupa 2 sezoane,am castigat tot ce se putea castiga,si am in echipa 3 jucatori de 99,unul pentru fiecare post si un buget bun.
Sfat:pastrati-l pe Torres(daca alegeti Atletico) cu orice pret :naughty: si investiti in scouting.

Edited by FCBARCELONA, 14 November 2005 - 20:54.


#170
Marele Preot

Marele Preot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.11.2005
Realu merge struna, chiar am profit la pereche de meciuri acasa-deplasare (rezerve d kkt), renegocierea in continuare face minuni, insa scout-ul ala a inceput sa dea gherle, chiar si la level 7. Foarte tare este ca poti sa ramai cu un singur portar, ceea ce e beton, foarne nasoale sunt accidentarile care ma seaca la suflet (am bagat la bani in ala cu fitnessu' lui ca la balamuc, si, Cristiano Ronaldo n-are decat 4 luni de stat pe bara).

#171
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Priest: save, load, quick sim. :D

#172
Stef@n

Stef@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2005

View PostPiorel, on Nov 16 2005, 22:33, said:

Priest: save, load, quick sim. :D

:naughty:  :naughty: cine nu a mai facut asa ceva ??  :naughty:

#173
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
cat ia instalat jocu ? sa stiu daca am loc pe hard ... mhm .. .sa-l cumpar

#174
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
3,7 giga... la mine... Merita oricum, asa zic eu

#175
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View PostBehindDark, on Oct 1 2005, 20:36, said:

am si eu o problema deci am instlat jocu am intrat in joc si am dat la profile si am creat un profil dar cand dau sami aleg echipa se schimba ea singura la fel si cu liga in care vreau sa joc.. la settings tot asa se modifica ele singure cand vreau sa dau pe 1 se duce la alta.. merge singur mouseu sau tastatura cum sar zice :(( puteti sa ma ajutati ?

cum se rezolva problema asta?

#176
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004
mai oameni buni spuneti si mie cum sa fac sa nu mai primesc gol din corner.joc cu un tip si mi da gol mereu numai din centrari si din corner.cum,pe ce se apasa ca sa sara si jucatorul meu sa respinga.sau cum faceti voi sa scapati din astfel de situatii

#177
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
d? si q as zice eu. Tre sa te bagi in ei. Shift iarasi mai face treaba cat de cat.

#178
Oribilul Mosh

Oribilul Mosh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 19.07.2002
Salutare !

Am citit subiectul in intregime si o sa spun si eu cateva cuvinte...pentru ca imi place si mie jocul mult. Il am de vreo 2 saptamani.

Joc pe cariera cu West Ham United (i-am luat ca mi-a placut filmul Green Street Hooligans  :P ) si ocup locul 2 in campionat dupa 14 etape. Castig bani la fiecare meci ; nu conteaza ca e home sau away. Pretul biletelor e mediu, am ca sponsor pe Stimorol (ca imi placea ciunga de la ei cand eram mic )...si de asemenea am umblat pe la contractele jucatorilor..micsorandu-le pe alocuri banii care ii iau la un meci. Mi-am upgradat antrenorii, mi-am trimis om d'ala care se ocupa de transferuri si mi l-a adus pe Albelda de la Valencia pe care l-am si cumparat. Din pacate mi s-a accidentat Sheringam pentru vreo 6 luni. In rest e totul ok.

Daca termin pe locurile 1-4...voi putea juca in Champhions League in sezonul urmator ? Are aceasta optiune jocul ?

A...si daca e cineva amabil..poate mai explica o data cum se executa o lovitura libera. Nu ca pozitionare...ci care-i faza cu energiile alea care sunt in numar de 3. Cum se procedeaza ?

A...de ce jocul nu are nationala Olandei dar are cometariu in olandeza si campionatul Olandei ? De ce nu e comentariu si in spaniola sau portugheza ???
Francezii comenteaza cel mai marfa ! :)

#179
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Am terminat cariera. M-au pensioant astia dupa 15 sezoane. :)

Aveam vreo 1 mil si 300, nu mai stiam ce sa fac cu banii. :)

Cul.

#180
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
ce inseamna sa te pasioneze un joc..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate