Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Fifa 06

- - - - -
  • Please log in to reply
212 replies to this topic

#1
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Este si pe acest site la urmatorul link.
O sa revin cu impresii....

Edited by necromanc, 31 August 2005 - 18:08.


#2
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Impresii:

[+] Grafica imbunatatita
[+] Gameplay imbunatatit, diferit de ce am vazut pana acum in seria FIFA
[+] Dinamica jucatorilor este mai buna(alunecarile sunt mai realiste, controlul jucatorilor este mai bun)
[+] Dribling-urile sunt mai spectaculoase; am dat si am primit goluri spectaculoase
[+] Un feature nou este Dummy Move - concret: jucatorul evita contactul cu mingea daca primeste o pasa; deocamdata nu am reusit sa imi creez avantaje folosind acest feature, dar se pot crea situatii in care la o lansare, un jucator sa lase mingea pentru un coechipier
[+] Comentariul este diferit, parca nu mai seamana cu cel care deja mie unul mi-a scos "peri albi"

[-] A fost scos Off-The-Ball Control, o unealta extrem de utila in multe situatii

  De asemenea imi place cum "interactioneaza" mingea cu jucatorul si cu gazonul - am vazut suturi cu pamantul realiste. Nu am obtinut inca nici o lovitura libera sau un corner. Revin cu acele aspecte mai incolo.
Deocamdata mai multe plusuri decat minusuri. Asteptam versiunea finala. Un lucru este cert: Fifa 2006 este mai bun decat titlurile precedente. :D

#3
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
In plus fata de ce a zis FCBARCELONA e faptul ca si arbitrajul e modificat, s-a introdus legea avantajului  :)

#4
somalezudj

somalezudj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.01.2004
OffTheBall Control ... Hmmm
Cu miscarile astea eram super-obisnuit. Sper sa gasesc alte modalitati de control.
I'm downloading  :coolspeak:

#5
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
legea avantajului era de la Uefa Champions League 2005. mi se pare impresionant controlul jucatorului, care are o mai mare libertate si nu mai este atat de greoi. abia astept varianta finala.

#6
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Descărcat. Se instalează. Revin cu impresii. :)

#7
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Ok, am instalat, am jucat, am învins. :)

Am jucat numai două meciuri, dar pot să zic că îmbunătățirile se simt. Îmi place faptul că arată sus o iconiță când arbitrul lasă jocul să continue, înainte de pauză apare sub timp o iconiță cu minutele de prelungire, portarul reține destul de greu mingea, chiar și de la șuturile de la distanță boxează foarte multe (lucru bun). Mai îmi place faptul că pot seta fiecare jucător să marcheze un alt jucător din echipa adversă, un lucru care mi-l doream de mult timp (parcă la Fifa 99 a fost ultima dată implementat), comentariul este într-adevăr mult mai interesant, mai real parcă, a ieșit la pensie John Motson. :D De asemenea faulturile sunt mult mai realiste, este acum foarte greu să faci o deposedare prin alunecare fără să iasă măcar o lovitură liberă și am făcut niște faulturi de cădeau jucătorii ca secerați, foarte realist, îmi place la nebunie cum zboară. :lol: Mai merită menționat faptul că mingea "curge" realist pe plasă, nu mai pică la fel ca în jocurile precedente ca un bolovan după ce a lovit plasa.

Înapoi la joc! :coolspeak:

Attached File  MILAN_PSG.JPG   119.21K   589 downloads

#8
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
puteti face unele modificari (rezolutie, dificultate) in demo-ul de FIFA06 prin adaugarea unor parametri la shortcut...

ex:
"...\fifa06 demo.exe" RESOLUTION=1024x768x32 DIFFICULTY_LEVEL=0 INJURIES=1 NO_EXTRA_TIME=0

DIFFICULTY_LEVEL=0 - amateur
NO_EXTRA_TIME=0 - nu se mai fluiera fix dupa 45 min, repriza se poate prelungi

Edited by UNBREAKABLE, 02 September 2005 - 16:40.


#9
ionutvd

ionutvd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 14.07.2005
Am observat ca s-a introdus si hentul. Cand apare full?

#10
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
a aparut si un trainer care "ingheata" timpul in demo... enjoy

Quote

Installation:Extract 06DemoTrainer.exe from the zip file. It doesn't matter where it's placed.

Startup & Configuration:
1. Start 06DemoTrainer.exe.
2. Start Fifa 06 Demo.
3. Press F10 to freeze time.
4. Press F11 to unfreeze time.

DOWNLOAD

#11
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

UNBREAKABLE, on Sep 2 2005, 17:38, said:

puteti face unele modificari (rezolutie, dificultate) in demo-ul de FIFA06 prin adaugarea unor parametri la shortcut...

ex:
"...\fifa06 demo.exe" RESOLUTION=1024x768x32 DIFFICULTY_LEVEL=0 INJURIES=1 NO_EXTRA_TIME=0

DIFFICULTY_LEVEL=0 - amateur
NO_EXTRA_TIME=0 - nu se mai fluiera fix dupa 45 min, repriza se poate prelungi

Ooo! Super! Chiar am căutat pe net ceva fix cu care să-i schimb rezoluția sau prin registry și nu am găsit. Thanks! ^_^

#12
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Cand estimati ca apare jocul full ?

#13
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
Din cate am auzit apare pe 30 sept.

#14
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004

UNBREAKABLE, on Sep 2 2005, 17:15, said:

a aparut si un trainer care "ingheata" timpul in demo... enjoy
DOWNLOAD

<{POST_SNAPBACK}>


la mine nu merge, da eroare.

#15
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
ai nevoie de .NET Framework...

#16
Florin4Dinamo

Florin4Dinamo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.08.2004
hmz dupa ce am despachetat FIFA06DemoEn.exe intr-un folder pe care l-am numit "fifa 2006 setup" pt. ca asta e defapt impachetarea aia, incerc sa rulez AutoRun.exe si aleg limba,dau next si imi zice ca jocu are nevoie de DirectX 9.0c or higher, bineinteles ca am dx`u instalat, nu stiu ce il apuk m-o cam indispus faza si m-am refugiat intr-un pes 4 (cunosctorii stiu). pls ajutati-ma ce sa fac ?

edit: hmz totusi kred ca dx`ul e f**** cand ma uit din AIDA cica (doar) DirectX 9.0, iar cand incerc sa instalez DirectX 9.0c, aleg acolo accept the agreement -> next -> si apoi mesajul urmator fara a arata ca copiaza nimik in windows : "The components intalled are now ready for use".

Edited by Florin4Dinamo, 02 September 2005 - 20:36.


#17
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
acum merge, multumesc mult. am reusit sa obtin o lovitura libera. paradoxal nu mai e nici o sageata care sa indice traseul mingii, dar poti pozitiona jucatorul in directia in care vrei sa trimiti sutul. am tras destul de bine dar nu am dat gol :D

ce mi se pare urat e faptul ca jucatorii adversi fataie prea mult mingea inainte de a da pasa. am observat momente in care se duc pana in margine sa dea pase pt. a centra. au cam exagerat cu acest lucru.

#18
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 07.12.2004
Florin4Dinamo, banuiesc ca ai instalata o versiune beta de XP SP2 (RC) care vine cu DX 9.0b... din cate stiu nu merge sa faci update la 9.0c. singura solutie e sa-ti pui SP2 final.

Edited by UNBREAKABLE, 03 September 2005 - 10:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate