Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Alimentatia inteligenta

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5612 răspunsuri în acest subiect

#5167
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.104
  • Înscris: 17.01.2006
Avem sectiune speciala pentru medicina alternativa. Recent au fost reanalizate 160 si ceva de studii: eficacitate 0.
richelieu, poate ne scrii acolo cum te-ai vindecat de guturai cu Oscilo. Posted Image
Am vazut adevarate jigniri tolerate pe SP. Oricine poate sa faca confuzii si sa fumeze. Mai bine spune ca ti-e rusine ca ai confundat Inchizitia bisericeasca cu comunitatea stiintifica.

Editat de EXIT, 23 februarie 2016 - 19:10.


#5168
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.528
  • Înscris: 04.05.2006
Am dormit doar vreo 3 ore noaptea trecuta, deci nu am nervii sa ma apuc sa disec evul mediu dpdv al nivelului de fuziune dintre comunitatea stiintifica si cea religioasa.....pentru ca nu imi place sa depun eforturi in van. Mai degraba am gresit referitor la Einstein, care a avut "contre" mai mult pe spete filosofice, decat pe fizica. Dar .....tot timpul uit ca filosofia nu e o stiinta...nu e asa? :D
Cu oscilococcinum nu m-am vindecat de guturai, de obicei, in foarte rarele cazuri cand ma prinde vreunul,  ma vindec cu tuica fiarta. Daca nu reusesc cu asta, trece sigur cu o sticla de cognac.  Oscilo, oricum e eficient mai degraba in scopuri profilactice.
Cat despre jigniri.....fiecare e liber sa-si seteze nivelul de toleranta. Al meu e foarte redus. Si e diferit de la om la om, ca sa fim intelesi.

Da' nu mi s-a parut pana acum ca scepticul ar avea nevoie de avocat......

Editat de richelieu, 23 februarie 2016 - 20:19.


#5169
skeptikal

skeptikal

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 330
  • Înscris: 23.02.2008

View Postrichelieu, on 23 februarie 2016 - 18:41, said:

E clar.....traim in dimensiuni extraordinar de diferite.

Si te-as ruga sa iti masori cuvintele, pentru ca jignirile chiar nu le accept!

Nu vii cu argumente, in schimb te victimizezi datorita unei mici intepaturi. Acum nu mai suporti nici ironia ? Uite, ca sa nu escaladam situatia imi cer scuze de pe acum, daca te-ai simtit jignit, nu stiam ca esti o fire atat de sensibila si de delicata !

#5170
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postskeptikal, on 23 februarie 2016 - 18:05, said:

Homeopathy

De ce este permisa ?  insa asa cum arata si studiile, in general sunt ineficiente.
Scrii aici kilometri de randuri pe care n-o sa le citeasca cineva... parca ai fi un preot care recita o slujba lunga pe care nimeni n-o asculta...
Ti s-a relevat marea arhiva a internetului si incerci sa o plasezi aici. Problema e ca ori nu stii engleza bine, ori esti superficial.
Bineinteles ca stii originea farmacologiei... si ca oamenii iau tratamente de 10.000 de ani, nu numai de 100...

Ai auzit ca HIV se vindeca cu lapte de capra? (un actor foarte cunoscut a spus saptamana trecuta ca asa s-a vindecat)

#5171
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.528
  • Înscris: 04.05.2006

View Postskeptikal, on 23 februarie 2016 - 20:57, said:

Nu vii cu argumente, in schimb te victimizezi datorita unei mici intepaturi. Acum nu mai suporti nici ironia ? Uite, ca sa nu escaladam situatia imi cer scuze de pe acum, daca te-ai simtit jignit, nu stiam ca esti o fire atat de sensibila si de delicata !

Now you know Posted Image

Ce argumente? Ca stiinta a dat rateuri big time in trecut, ca o face si acum si o va mai face multa vreme? Ca abia incepem sa descifram cuantele de energie? Ca mediul stiintific este puternic (daca nu decisiv) influentat de cel politico-economic?
Chiar mai trebuie argumente pentru asta?

Editat de richelieu, 23 februarie 2016 - 21:10.


#5172
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.104
  • Înscris: 17.01.2006
Absolut.

#5173
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 15.10.2006
Las asta aici si plec putin. Posted Image

http://www.diabetes....t-94949430.html

#5174
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.104
  • Înscris: 17.01.2006
Ar fi fost interesant daca indica studiul de caz.ca eu nu-l gasesc.

L-am gasit:Type 1 diabetes mellitus successfully managed with the paleolithic ketogenic diet
Dar n-are noua ani ci 19! Posted Image

După 20 de zile de tratament cu insulină s-a băgat pă keto și i-a trecut, n-a mai avut nevoie de insulină 6 luni cât a fost cazul urmărit. Autorii zic în concluzie că perioada a fost prea scurtă ca să zică că dieta asta minune chiar l-a vindecat. Tot ei zic că ar putea fi doar efectul luna de miere. Dar sunt optimiști.

Editat de EXIT, 23 februarie 2016 - 23:04.


#5175
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 15.10.2006
N-ai gasit nimic. Posted Image  Asta e studiul:
http://www.ijcaserep...h-full-text.php

Are 9 ani, exact asa cum scrie in articolul pus de mine. Ce ai gasit tu e doar o confirmare a ceea ce noi stim deja dar tu refuzi cu obstinatie sa crezi.

#5176
skeptikal

skeptikal

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 330
  • Înscris: 23.02.2008

View Postdiorama, on 23 februarie 2016 - 22:37, said:

Las asta aici si plec putin. Posted Image

http://www.diabetes....t-94949430.html

Si concluzia ta este.....

#5177
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.104
  • Înscris: 17.01.2006
... ca toata lumea ar trebui sa manance paleo; dieta paleo este cea mai potrivita dieta pentru om pentru ca persoanele cu diabet isi pot controla mai bine glicemia cu low carb. Mai ales baietii aia doi.
Toata lumea in afara de mine, bineinteles: toata inghetata cu zahar si fructoza sa vina la mine! Si cerealele.
Dar eu nu sunt om, se vede.

#5178
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006

View Postdiorama, on 23 februarie 2016 - 23:28, said:

N-ai gasit nimic. Posted Image  Asta e studiul:
http://www.ijcaserep...h-full-text.php
Are 9 ani, exact asa cum scrie in articolul pus de mine. Ce ai gasit tu e doar o confirmare a ceea ce noi stim deja dar tu refuzi cu obstinatie sa crezi.
Nu se poate. Mecanicistic vorbind, e imposibil. Doar se știe că LCHF duce la rezistență la insulină și diabet de tip 0. Trebuie să fie o înscenare. Sau un uranian.

#5179
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.104
  • Înscris: 17.01.2006
proxtu, iti dau voie sa incerci dieta paleo dar numai daca ai diabet de tip 1.

#5180
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Mersi, eu am deja diabet de tip 0, nu-mi mai trebuie și de tip 1.

#5181
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.528
  • Înscris: 04.05.2006
Binarule :))

#5182
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
De la IT mi se trage.

#5183
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.601
  • Înscris: 10.12.2014
Diabet ziceți? I'm in :roflmao:

#5184
skeptikal

skeptikal

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 330
  • Înscris: 23.02.2008
Nimeni, nimeni, nu se incumeta la niste concluzii, in legatura cu studiul ? Hmm...ma puneti pe ganduri !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate