Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Femeia la volan

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4546 replies to this topic

#4483
MBSL

MBSL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 16.11.2021
Din punctul meu de vedere există șoferițe/șoferi :

- experimentate/experimentați care dețin abilitățile necesare,

- neexperimentate/neexperimentați care sunt în curs de a dobândi abilitățile necesare.


Împărțirea în categoriile : femei și bărbați, nu are relevanță.

#4484
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,363
  • Înscris: 29.01.2008
Mai e și categoria "antitalent". Cam cum sunt afonii în muzică.

#4485
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Așa e …și sincer….am văzut bărbați mult mai anti-talent decât femeile anti-talent

Edited by richelieu, 26 October 2022 - 09:39.


#4486
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005
pun asta aici ptr ca aici e cel mai potrivit loc: sofer de autobuz (o femeie) inchide usile peste rucsacul unui copil si il taraie mai departe agatat de autobuz
https://9gag.com/gag/a1P2jdY#comment

#4487
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

View Postrexx, on 05 iunie 2023 - 11:08, said:

sofer de autobuz (o femeie)
bolnava rau  Posted Image

#4488
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,215
  • Înscris: 24.07.2022
nu-mi vine sa cred ca femeile tin AC-ul numai pe recirculare. a trebuit sa o trimt pe una pe google fiindca era convinsa dupa logica ei ca asa trebuie. desi nu credea ca nu vine si aer de afara in acelasi timp. mai rar asa logica... :/ iar pe urma mi-a spus ca o prietena a vazut ca nu mai tine asa AC-ul si a intrebat-o ce prost i-a zis sa schimbe!! de unde logica asta pe femei?! Posted Image

Edited by Punter, 23 September 2023 - 18:04.


#4489
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007
La masinile mai moderne, recircularea se dezactiveaza singura dupa o perioada de timp.

#4490
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,215
  • Înscris: 24.07.2022
da, stiu. totusi masina in cauza era un prius din 2010. si se mai mira ca uneori sufla ceva alb din duze cand ii dadea drumul. plus o chestie ciudata, avea "buretele" ala alb de pe capacul de plastic sa ajunga la filtru, ros.

#4491
corleone2023

corleone2023

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 01.10.2023

View PostMBSL, on 30 ianuarie 2022 - 07:20, said:

Împărțirea în categoriile : femei și bărbați, nu are relevanță.

Are relevanta, femeile conduc mult mai prost fata de barbati si crede-ma ca e o constatare obiectiva.

#4492
cosmin57

cosmin57

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 13.02.2015
Aș fi curios dacă există o analiză cu accidentele în care sun implicate mașini conduse de femei

#4493
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postcorleone2023, on 21 noiembrie 2023 - 18:58, said:


Are relevanta, femeile conduc mult mai prost fata de barbati si crede-ma ca e o constatare obiectiva.

E o constatare obiectiva, da' proasta :). Barbatii care conduc bine, sunt putini. In rest, aia care nu conduc bine, de multe ori conduc mai prost decat femeile.
Ca li se pare unora ca ei sunt zmei....e altceva.

#4494
corleone2023

corleone2023

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 01.10.2023
@richelieu, barbatii in general sunt mai tupeisti si mai nesimtiti (desi femeile vin tare din spate) si astfel fac tot felul de manevre dar nu o fac atat de mult din prostie cat o fac din obraznicie. In schimb femeile pur si simplu nu sunt capabile sa conduca bine. Am permis din 1996 si am prins toate etapele de trafic din Bucuresti, conduc si auto si moto si crede-ma ca de pe moto evaluezi mult mai bine traficul si  vezi mult mai clar ce si cum.

#4495
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Nu contează motivul, dacă faci o tonă de prostii din tupeu/obrăznicie sau din prostie, tot șofer prost ești. Un șofer bun nu îi pune pe alții în pericol. De multe ori se evită tragedii, nu din meritul lor, ci al celorlalți, care îi feresc, dar mulți dintre ei nici măcar nu realizează asta.
Nu pun egal între a fi șofer bun și a respecta legea, însă un șofer bun e prudent și nu își asuma riscuri inutile. Femeile din punctul ăsta de vedere sunt mai OK.


#4496
corleone2023

corleone2023

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 01.10.2023
@richelieu

Un sofer nesimtit si tupeist nu face accidente, se baga in fata ta la semafor, poate depaseste pe linie in continua unde are vizibilitate, samd. Un sofer PROST, tupeist si nesimtit sau doar PROST creaza situatii de accident.

Femeile nu stiu sa conduca si punct, e o limitare biologica la fel cum au si barbatii in chestiuni unde femeile se descurca in mod natural mai bine. De exemplu o femeie nu se poate orienta, este stabilit stiintific ca in majoritatea cazurilor aseaza harta invers in schimb sunt capabile ca dintr-o privire intr-un dulap sau sifonier sa-ti spuna ce haine lipsesc in timp ce pentru un barbat este imposibil acest lucru.

#4497
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,215
  • Înscris: 24.07.2022
eu studii cu dulapul nu am vazut.

#4498
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postcorleone2023, on 29 noiembrie 2023 - 13:07, said:

@richelieu

Un sofer nesimtit si tupeist nu face accidente, se baga in fata ta la semafor, poate depaseste pe linie in continua unde are vizibilitate, samd. Un sofer PROST, tupeist si nesimtit sau doar PROST creaza situatii de accident.

Femeile nu stiu sa conduca si punct, e o limitare biologica la fel cum au si barbatii in chestiuni unde femeile se descurca in mod natural mai bine. De exemplu o femeie nu se poate orienta, este stabilit stiintific ca in majoritatea cazurilor aseaza harta invers in schimb sunt capabile ca dintr-o privire intr-un dulap sau sifonier sa-ti spuna ce haine lipsesc in timp ce pentru un barbat este imposibil acest lucru.
Eu am văzut mult mai multe accidente provocate de “șoferi” tupeiști, decât de femei.


#4499
Marincos

Marincos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 03.01.2023
Azi, eram în parcare la Kaufland și a venit o doamnă să mă roage să îi deschid sticla de antigel, că se învârtea în gol capacul. I-am deschis-o și sper că a completat unde trebuie .

#4500
Intaritu

Intaritu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.06.2023

View Postcorleone2023, on 29 noiembrie 2023 - 13:07, said:

Femeile nu stiu sa conduca si punct, e o limitare biologica

Pare-se ca tu esti cel cu limitarea biologica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate