Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 

Logitech Z-5500 si placa de sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
WhoWhere

WhoWhere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 29.03.2003
Recent am cumparat un sistem Logitech Z-5500 in urma numaroaselor review-uri favorabile de pe tot net-ul.. si nu sunt foarte multumit de sunet (la muzica nu sunt multumit mai deloc cum se aude; cand e vorba de DVD-uri, am conectat sistemul in mod optic la un DVD player si sunt ft multumit; la jocuri nu ma joc)

Problema e urmatoarea: placa mea de sunet e doar un Creative Sound Blaster Live 5.1 (probabil prima editie), asadar boxele le-am conectat analogic, folosing cele 3 cabluri - verde, galben si negru. Din cele 3, practic 2 nu au nici un efect daca le scot sau daca le bag (si anume cel negru si cel portocaliu). Tot semnalul vine prin cel verde. In urma acestui fapt, NU mai am nici un fel de control asupra bass-ului si a treble-ului din placa de sunet. Presupun ca si de aici vine problema cu calitatea sunetului.

Vreo sugestie? E normal sa nu mai am control pe bass si treble din control panel? E normal ca din cele 3 cabluri doar cel verde sa transmita ceva?

Multumesc.

Edited by WhoWhere, 30 August 2005 - 02:01.


#2
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
Am si eu un Logitech Z 5500 si o placa de sunet Creative Audigy 2 Platinum Pro si folosesc un cablu optic si vreau sa spun ca am control la tot ce vreau eu iar sunetul e fantastic. S-ar putea ca placa  ta de sunet sa nu suporte aceste optiuni cu toate ca ma indoiesc sau poate ca nu ai softul adecvat

#3
rapttorx

rapttorx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.08.2005
Problema ar putea interveni din soft (sa fie setat pe 5.1) si la fel si boxele ...tot pe 5.1.

#4
vali_str8

vali_str8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.09.2005
Si eu am cumparat un Z 5500. Am un Audigy 2 zs si redau prin MyMP3 Pro.
Nu sunt deloc multumit. Bass-ul este puternic, dar inaltele distorsioneaza si mediile lipsesc cu desavarsire. Problema este din setarile placii si a player-ului. Deasemenea, boxele sunt legate analogic de placa de sunet.
Se aude mai bine prin optic sau coax?
Poate cineva sa-mi dea sfaturi privind setarile sau un player mai bun?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate