Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Nisip la rinichi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
onutza88

onutza88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 27.06.2008
Buna tuturor, recent am fost la medic pentru ecografie unde mi s-a spus ca am nisip la rinichi. Asi dori sa stiu daca de aceasta problema scap doar cu pastile sau sunt si tratamente naturiste. Multumesc pentru eventuale raspunsuri. :)

#2
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Ia tratament medical si nu leacuri babesti.

#3
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,501
  • Înscris: 13.10.2010
Tatal meu a avut nisip si pietre la rinichi si stiu ca bea numai ceai, de nici un fel apa! Ceaiul il facea din cozi de cirese, coada calului si matase de porumb!  :peacefingers:

#4
do_it

do_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 18.05.2007
Salut. Eu am problema asta de multi ani (vreo 20) Din cind in cind se formeaza o piatra mica care o elimin cind urinez. In perioada respectiva beau multe lichide si bere ca sa produc mult pipi si sa "imping" piatra mai repede afara... am dureri la eliminare... Am gasit in Germania pastile efervescente care "dizolva" piatra mica (daca este nisipoasa) si imi este mai usor. Inainte de asta, am incercat cu Rowatinex dar aceste pastile desprind piatra si eu trebuie sa ma chinui sa o eliberez... pe cind efervescentele dizolva piatra... cel putin la mine asta functioneaza... Mi se intimpla in general sa fac piatra la 2 ani...

#5
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010
ceai de cozi de cirese si matase porumb.este amestec.si berea este buna chiar recomandata de medic.mergi la un medic ecograf pentru un consult.uneori piatra poate ajunge la dimensiunea de 1cm.

Edited by sosodriver, 02 January 2012 - 14:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate