Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Samsung Ch@t 335

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Salut. Sunt si eu posesorul unui Samsung chat 335 de vreo 4 ore.Pana acum am descoperit urmatoarele:

PRO:
-bateria este ok din cele 4 ore,3 ore a stat numai aprins si l-am butonat mult,a scazut o liniuta incarcat fiind din fabrica,
-se misca destul de bine prin meniu ,setari,browsing,etc...,
-sunetul este destul de clar in difuzor precum si in casca,
-trackpad-ul face toti banii(doar dupa ce-i dai sensibilitatea mai mica),
-display-ul este ok,se vede bine si clar,m-am uitat si la o portiune mica dintr-un film(in format MP4 bineinteles),
-butoanele sunt bune,bine delimitate(in comparatie cu Nokia C3,unde se cam misca putin si sunt mai inghesuite),
-probabil ca mai sunt altele,dar le voi descoperi pe parcurs.

CONTRA:
-chiar daca este hot swap,trebuie sa dai jos capacul sa pui un microSD,
-castile din dotare se aud prost,
-nu citeste imagini cu rezolutie mai mare de 1600x1200,
-traficul prin bluethooth este extrem de lent,cam 4-5 minute la o poza de 5mb,
-nu citeste pdf-uri,
-nu pot face trafic sub nici-o forma pe conexiunea wi-fi,
-ca sa setezi un wallpaper,imaginea va trebui copiata de pe card in telefon,valabil si pentru ton de apel,mesaj,etc...

Cu toate cele spuse mai sus,il consider un telefon(nu smartphone) ok,merita la banii astia,exceptand faza cu wi-fi. Nu inteleg care este problema,am un router normal cu 4 porturi si un "access point" conectat la unul din porturi; telefonul se conecteaza la access point,dar nu se conecteaza pe niciun site. Pe acelasi access point ma pot conecta cu orice alt device,ex.laptop,fara nici-o alta setare. Are cineva o problema asemanatoare,sau cineva care se pricepe mai bine,il rog sa-mi dea niste sfaturi.
Toate bune.

Edited by seniordady, 29 June 2011 - 14:53.


#38
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008

 panaramex, on 13th June 2011, 13:47, said:

cum fac setarile pt internet (orange)
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

#39
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Vreo idee daca se poate decoda asa acest telefon?

#40
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010
Am achizitionat si eu azi acest model de la Samsung si sincer sa fiu sunt chiar incantat cat de fain poate sa fie acest 335 ch@t. Am intampinat ceva probleme, cum fac sa folosesc wi-fi'ul?

#41
drag0sh2009

drag0sh2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.07.2009
ieri mi-am luat telefonul asta si am o problema:
cand ma suna cineva ringtone-ul mi se aude foarte incet timp de 2-3 secunde ier dupaia revine la normal. de ce?

#42
danielfp

danielfp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 24.04.2010
Selecreaza la profilul pentru sunet vibration+melody.

#43
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010
stie cineva cu ce program sau site sa ma conectez pe yahoo messenger?

#44
danielfp

danielfp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 24.04.2010
E deja instalat Yahoo messenger. Vezi ca il ai la Communications.

#45
Blondini

Blondini

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.07.2011
Recomandarea mea celor care aveti probleme cu wifi sau ceva program instalat pe el sa introduceti *2767*3855# - acest cod da un reset total la telefon deci recomand un backup dupa agenda- si  *2767*5282# - reseteaza setarile Java.

Edited by Blondini, 29 July 2011 - 23:08.


#46
themaster950

themaster950

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.12.2010
imi poate spune si mie cineva daca acest telefon citeste fisierele word,excel?

#47
dodobluffer

dodobluffer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2011
Salut vreau sa desfac si eu telefonul si nu reusesc.... nici nu vreau sa il stric de tot. I-am scos suruburile dar nu ma descurc mai departe, stie careva vreo metoda ? sau vreu site specializat ??

#48
skyppy

skyppy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.02.2006
Am si eu o problema. Am trimis setarile automate de pe orange, dar imi cere PIN utilizator.... am bagat 0000 sai 1234, dar degeaba.Vre-o idee?

#49
skyppy

skyppy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.02.2006
Asta am rezolvat-o, era doar un zero ca si cod pin. Alta problema. Nici una dintre setarile trimise nu functioneaza, nu am gasit pe site la orange setari pt Samsung Ch@t 335 si nici pt gt - s 3350, asa ca am improvizat, dar degeaba. Vre-o idee?

#50
nicc

nicc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 08.11.2007
Am si eu telefonul acesta de 2 zile
Pentru a descarca si folosi aplicatie mobila care foloseste java, trebuie  sa descarc vreun driver pentru telefon?

#51
nicc

nicc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 08.11.2007
Cum pot sa descarc pe telefon midlet manager Jbed ?Este necesar pentru a folosi o alta aplicatie

#52
Croine

Croine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.09.2011
Stiti cumva unde pot gasi si eu husa de silicon petru el?,,sau..se gaseste? am vazut doar pe okazii..dar..nu stiu,nu mi`as lua de acolo..si nici nu sunt din bucuresti,sau vreun oras mare,,cred ca pe net ar fi cea mai buna solutie..sa comand. dar nu prea gasesc:-??

#53
skyppy

skyppy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 07.02.2006
Da, probleme care mai de care. Deci:
1. Setări de net, mms, merg cele de la prima versiune de samsung ch@t, 332 parca. Cel putin la orange ca asta ma afecta pe mine. deci orange.ro/setari , parcă ceva de genul
2. Aplicatia de yahoo messenger sin ecranul principal - cea care vine preinstalată, nu am reusit sa o fac să meargă, imi da eroare de conectare
3. Am activat 2 conturi de email pe telefon, i-am setat verificare inbox la 30 de minute, dar in afară de faptul că se aprindea ecranul, nu facea nimic altceva. A, manca si bateria
4. Am intrat pe pagina facebook de pe telefon, am descarcat o aplicatie pt tel. la prima folosire merge, este f ok meniul, dar daca inchizi aplicatia de facebook si incerci sa o redeschizi se restarteaza telefonul, cel putin asa face al meu, asa ca am renuntat la asta si am rămas cu aplicatia nativă a telefonului
5. Pt a rezolva prb cu emailul, am intrat pe pagina la yahoo.com, iar acolo in josul paginii, am găsit aplicatie de descarcat pt yahoo mail. Merge f ok, are optiunea de attache, meniul e ok, dar pt verificare email trebuie sa ii dai manual actualizare. La fel am facut si cu gmail
6. Problema messengerului - am intrat pe shmessenger.org, daca nu ai cont, iti faci - user si parola, apoi dupa ce te loghezi cu userul si parola respectiva, poti s ate loghezi pe contul de mess, facebook,etc, chiar si mai multe. Asta dupa ce bineinteles descarci pe telefon cele doua fisiere pt a functiona shmessenger
7. Toate acestea se instaleaza in folderul Jocuri si alte aplicatii din - Aplicatii. Am incercat sa le asociez cate o tasta de pe telefon, dar nu merge decat folderul intreg, dar e f ok si asa: alegi o tasta cu functia de deschis rapid, iar apoi din folder iti alegi ce iti trebe: yahoo, gmail, mess.
PS - functia de asociere a tastelor cu diverse actiuni e f utila
Partea nasoală, este că nici una din aplicatiile expuse mai sus nu pot fi lăsate să ruleze în background. in momentul în care vrei să părăsesti aplicatia, iesi de tot.
Succesuri.

#54
Croine

Croine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.09.2011
Mi-am luat azi unul...si daca incerc sa scriu mesaj sau sa bag o parola(pt wi-fi de exemplu),deci..ce tine de tastatura..mi se restarteaza:-??..e defect?sau..nu stiu ce sa zik..ca daca tot face asa de mai multe ori..aia o sa fac..voi ce ziceti?ati patit asa cv cumva?
va rog sa imi raspundeti cat mai rpd,daca stiti cumva..multumesc

Edited by Croine, 23 September 2011 - 11:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate