Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Chestionare insultatoare pe aria ateism

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
490 replies to this topic

#19
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
"Parca religia ne invata ca toti oamenii sunt egali, nu?"

Nu prea am vazut asta in Biblie.

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Chestionarul este oki, nu va mai ambalati atata, scopul lui e cunoscut numai de initiator si asta e altceva. Personal mi se pare puerila discutia cu superioritatea, nu scoate nimic bun din oameni dar poate unii considera ca afla lucruri noi din asta... :P Care doriti votati care nu ignorati si gata, nu moare nimeni...

View Postdorin69, on 17th February 2011, 19:07, said:

Insulta mi se pare poza din avatarul tau
Nu e nici o insulta.

Edited by andreic, 17 February 2011 - 20:42.


#21
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostThomas-, on 17th February 2011, 19:54, said:

Subscriu, mi se pare pricina de banat deschiderea de astfel de chestionare profunde.
Putintica rabdare, sa avem un numar de raspunsuri aproape egal si suficient de semnificativ la ambele chestionare si va voi desvalui skepsisul lor.

View PostFumatorul, on 17th February 2011, 20:25, said:

Billy,

Din chestionarele tale descoperim cã jumãtate dintre ateii care au votat cred cã sunt superiori...

P.S. Nu înþeleg ce au unii cu avatarul fetei...
Deocamdata nu intelegem suficient dar vom intelege destul cand vor raspunde destui forumisti la chestionare; promit.

View Posttamtamtam, on 17th February 2011, 20:33, said:

Poate ii incita si asta e contra religiei lor ;)).PS : alea sunt cele mai imbecile chestionare peste care am dat vreodata
O sa vedem, dragul meu tamtamtam, o sa vedem ...

View Postandreic, on 17th February 2011, 20:41, said:

... discutia cu superioritatea, nu scoate nimic bun din oameni ...
Eh ...

#22
Alexutsa

Alexutsa

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 944
  • Înscris: 23.12.2010
si nici macar nu sunt bine formulate intrebarile.
credinta in zeitati nu constituie o diferenta atat de semnificativa incat sa imparta oamenii in rase

Edited by Alexutsa, 17 February 2011 - 21:12.


#23
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
De cand ateu inseamna apartinator al unei anumite rase? Crestinul e o alta rasa si musulmanul alta? Billy, de cand stii tu ca un individ apartinator al unei rase isi poate schimba rasa? Eu nu am auzit de un dobeman transformat in ciobanesc mioritic pana acum.

Si pentru ca e prost conceput formularul nu isi poate atinge scopul. Trebuia conceput asa:
crezi ca ateul e o rasa superioara?
1. sunt ateu si raspund da
2. sunt ateu si raspund nu
3. sunt teist si raspund da
4. sunt teist si raspund nu

Asa cum a formulat nu poti trage concluzii asura modului in care su votat.

Edited by eu_unul, 17 February 2011 - 21:16.


#24
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostAlexutsa, on 17th February 2011, 21:08, said:

si nici macar nu sunt bine formulate intrebarile.
credinta in zeitati nu constintuie o diferenta atat de semnificativa incat sa imparta oamenii in rase
Hai mai Alexutsa, este vorba de o exprimare plastica; aici "rasa" este folosit cu sens diferit de cel din biologie. Daca vrei, poti s-o iei ca fiind vorba despre o "rasa intelectuala".

View Posteu_unul, on 17th February 2011, 21:11, said:

Eu nu am auzit de un dobeman transformat in ciobanesc mioritic pana acum.
Si totusi, rase noi ... evoluate de caini se pot obtine, esti de acord nu?

#25
thunder91

thunder91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 03.11.2007
Doar simteam ca e ceva diferit la mine fata de altii. Acum mi-am dat seama ca fac parte dintr-o alta rasa :roflmaofast:

#26
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Eu am votat la misto ;).Trebuia sa zic ca sunt teist da na(chestionare imbecile => raspuns pe masura).Stiu ce iti poate capu si cum o sa incerci (tu ala impartial) sa arati ca ateii is ipocriti sau mai stiu eu cum deci numai face pe misteriosu ca nu esti.

#27
perplexmind

perplexmind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 09.02.2011

View PostAlexutsa, on 17th February 2011, 21:08, said:

si nici macar nu sunt bine formulate intrebarile.
credinta in zeitati nu constituie o diferenta atat de semnificativa incat sa imparta oamenii in rase


Vrei sa zici ca culoarea pieli sau forma ochilor e mai materiala decat inclinatia genetica inspre ...CREDULOSMUL STIINTIFIC(=CREATIONISM) ??


PS: Daca ochii chinezilor sunt din cauze de gene (rasiale!) atunci si fenotipul religios e din cauze materiale (tot un genotip dar mai polisemantic)....ca doar nu-i acauzal credulismul draga (dragele!) mele !
:coolspeak:  E chiar posibil ca credulismul indus bisericeste sa fie real doar la unii predispusi genetic pentru asta ...si restul doar sa fie ceva ....atei mascati (adica cu studii teologice si cu dreptul de a pune poale pe capete si ierta pacate :deadtongue:  )...etc.

Edited by perplexmind, 17 February 2011 - 21:29.


#28
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View Posttamtamtam, on 17th February 2011, 21:23, said:

Eu am votat la misto ;).Trebuia sa zic ca sunt teist da na(chestionare imbecile => raspuns pe masura).Stiu ce iti poate capu si cum o sa incerci (tu ala impartial) sa arati ca ateii is ipocriti sau mai stiu eu cum deci numai face pe misteriosu ca nu esti.
Daca stii cumva rezultatele, spune-le aici; esti invitatul meu, de onoare.

Putintica rabdare, caci inca nu sunt suficiente raspunsuril in ambele chestionare; intr-unul au raspuns 49 de useri iar in celalalt doar 27. Sa mai urce numarul de raspunsuri in cel cu 30 si dam liber la interpretarea rezultatelor, si unii si ceilalti. Trust me, va fi interesant.

Edited by Billy, 17 February 2011 - 21:28.


#29
ain

ain

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,458
  • Înscris: 03.11.2006

View Posteu_unul, on 17th February 2011, 21:11, said:

...Si pentru ca e prost conceput formularul nu isi poate atinge scopul.
Pai de unde stii tu care este scopul intiatorului?
Scopul, evident, e sa faca flame. Cu offtopicul lui sistematic deja ne-a obisnuit. Acum si-a propus sa-si mai diversifice prestanta pe forum.
Domnule "moderator", din partea mea ai toata libertatea sa te desfasori. :)

#30
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View PostBilly, on 17th February 2011, 22:13, said:

Hai mai Alexutsa, este vorba de o exprimare plastica; aici "rasa" este folosit cu sens diferit de cel din biologie. Daca vrei, poti s-o iei ca fiind vorba despre o "rasa intelectuala".
De unde vrei sa stie ignorantul de mine ce sens plastic ii dai tu cuvantului rasa?

Quote

Si totusi, rase noi ... evoluate de caini se pot obtine, esti de acord nu?
Toate rasele sunt evoluate.

#31
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Ca sa zic ce va zice : ateii se crede superior maaaaah.Uite si tu ce ipocriti poti sa fie si ce lipsesiti de inteligenta !!!!Cam pe liniile astea o sa fie raspunsu

#32
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View Postain, on 17th February 2011, 21:31, said:

... din partea mea ai toata libertatea sa te desfasori. :)
OK

View Posteu_unul, on 17th February 2011, 21:32, said:

Toate rasele sunt evoluate.
OK

View Posttamtamtam, on 17th February 2011, 21:34, said:

Cam pe liniile astea o sa fie raspunsu
OK

#33
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Nu ii vad deloc relevanta, e extrem de imprecis, tocmai pentru ca nu stii ce au votat ateii si ce au votat teistii, stii doar rezultatele si cati au votat dar nu poti afla cine ce a votat. Poate e menit doar sa ne arate ceva, dar in nici un caz nu ne poate oferi ceva exact sau precis... Cel putin nu cand vine vorba de a spune ce gandeste una dintre tabere, nu poti afla asta, dar putem vedea opinia generala.

Edited by Ovidiu93, 17 February 2011 - 21:40.


#34
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Billy, inca o observatie, pui cititorul in fata unei false dileme acolo unde nu e o dilema. Daca vreau sa votez nu pot vota deca una din variante in conditiile in care nici una din ele nu corespunde opiniei mele.
Ateul poate sa fie egal teistului.
In plus, nu si specificat la ce te referi prin superior. Cu o inteligenta superioara, mai bine adaptat mediului, superior fizic, cum adica superior?

#35
perplexmind

perplexmind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 09.02.2011

View Posttamtamtam, on 17th February 2011, 21:34, said:

Ca sa zic ce va zice : ateii se crede superior maaaaah.Uite si tu ce ipocriti poti sa fie si ce lipsesiti de inteligenta !!!!Cam pe liniile astea o sa fie raspunsu

Nu cred ! Mai degraba va zice :
-ateii sunt nishte natafleti ia uite cum lupta cu argumente stiintifice in loc sa ia ciomagul ca si  credinciosii !
INOCTRINARE CU ARGUMENTE-LOGICE  SI FARA EMOTIONALITATE NU SE EXUISTA !

PS: Mda , asa e ! Forta bruta conteaza nu ....exportul de libertate !

Amen !
Si cine nu-i cu noi e impotriva lui Dumnezeu ...adica impotriva noastra !
Si daca voi nu ne vreti si ne ignorati ATEISTILOR ...noi va vrem (BINELE...? .. ... ... ... ....ca sa ramaneti cu raul ! ) :nonobad:

Edited by perplexmind, 17 February 2011 - 21:43.


#36
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Teistii ar trebui sa fie smeriti, nu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate