Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Chestionare insultatoare pe aria ateism

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
490 replies to this topic

#37
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostAlexutsa, on 17th February 2011, 18:58, said:

un moderator a deschis aici niste subiecte in care poti vota daca ateii sunt sunt o rasa superioara sau inferioara:
http://forum.softped...howtopic=752314
http://forum.softped...howtopic=752219

mi se par total nepotrivite pt un astfel de forum.

in plus, rezultatele unui astfel de chestionar nu au nici o legatura cu realitatea. fiecare, si in special "rasa inferioara" voteaza in baza unor sentimente personale, si nu ratiuni obiective!
- daca ateii sunt o rasa superioara in mod cert nu vor vota asta
- daca teistii sunt o rasa inferioara in mod cert vor vota ca ateii sunt o rasa inferioara

e valabil si invers.

daca vi se par nepotrivite aveti doua variante:
1. va intoarceti inapoi in pesteri si nu aveti parte de alte pareri decat cele personale
2. stati pe ariile dedicate prietenilor vostri imaginari si nu venite pe ateism sa cititi blasfemii d'astea cutremuratoare

#38
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View Posteu_unul, on 17th February 2011, 21:40, said:

Ateul poate sa fie egal teistului.
Atunci vei raspunde NU in ambele chestionare; simplu, dragul meu eu_unul.

#39
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010

Quote

Teistii ar trebui sa fie smeriti, nu?

=))))))))))))))))))))).Poti sa numeri numarul de teisti smeriti pe care ii cunosti pe degetele de la o mana sau tre sa le folosesti pe amandoua ?

#40
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View PostCelest, on 17th February 2011, 21:43, said:

daca vi se par nepotrivite aveti doua variante:
1. va intoarceti inapoi in pesteri si nu aveti parte de alte pareri decat cele personale
2. stati pe ariile dedicate prietenilor vostri imaginari si nu venite pe ateism sa cititi blasfemii d'astea cutremuratoare

Acum serios, de ce toate bataliile exista vs nu exista sunt purtate pe la noi ? Si de ce vedem doar crestini si deisti ? Ceva pute...

#41
perplexmind

perplexmind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 09.02.2011

View Posttamtamtam, on 17th February 2011, 21:44, said:

=))))))))))))))))))))).Poti sa numeri numarul de teisti smeriti pe care ii cunosti pe degetele de la o mana sau tre sa le folosesti pe amandoua ?


De la o mana ciunga ! Am auzit az'vara-n vacanta  o discutie in tren (spre litoral) cum  ca aia din IAD isi merita soarta !

PS: Ca sa vezi cum Dumnezu tre' sa ierte , dar crestini au retineri (: adica cum eu sufar s-ajung in rai si altu' care s-a distrat si n-a cotizat zeciuiala sa fie cu mine in rai ? ...nu-s de acord ca-mi ia aerul ...si nu-i loc destul in rai daca nu-i arvunit dinainte ....adica cu "fapte bune" din prima viata pentru aia d'apoui !
:console:

#42
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostOvidiu93, on 17th February 2011, 21:47, said:

Acum serios, de ce toate bataliile exista vs nu exista sunt purtate pe la noi ? Si de ce vedem doar crestini si deisti ? Ceva pute...
FOARTE INTERESANTA si Adevarata aceasta observatie!

#43
RegeleCocalarilor

RegeleCocalarilor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 15.10.2010

View Posteu_unul, on 17th February 2011, 21:40, said:

Ateul poate sa fie egal teistului.
:console:
In cazul in care consider ca asta e adevarat, votezi ”ateii nu sunt superiori” & ”ateii nu sunt inferiori”.
:console:

#44
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostCelest, on 17th February 2011, 21:43, said:

daca vi se par nepotrivite aveti doua variante:
1. va intoarceti inapoi in pesteri si nu aveti parte de alte pareri decat cele personale
2. stati pe ariile dedicate prietenilor vostri imaginari si nu venite pe ateism sa cititi blasfemii d'astea cutremuratoare

Ma intreb cat de rapid as fi eu banata daca-as iesi cu un topic de genul ,,Sunt tiganii inferiori ca rasa?"

#45
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Faci misto de mine Billy  :lol: ? Ma miram doar cum de nu prea exista nici un fel de contradictie pe oricare alt topic, nici unul, iar pe ateism parca vin toti si se lupta... Parca toti ar uita diferentele dintre ei si se ingramadesc in fata "inamicului" comun, intrusului... Cea cu religiile protestante ar trebui pusa la fun, nu e inclusa. Rar apare cate un musulman, deloc chiar sau macar vreun evreu, sau orice altvceva...

Edited by Ovidiu93, 17 February 2011 - 21:56.


#46
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostOvidiu93, on 17th February 2011, 21:47, said:

Acum serios, de ce toate bataliile exista vs nu exista sunt purtate pe la noi ? Si de ce vedem doar crestini si deisti ? Ceva pute...

serios? cum de ce? chiar si dusi la biserica si credinciosi si alea alea in fapt nu-s idioti (nu toti cel putin) si vad si ei ca se roaga si nimic, ca slavesc un dumnezeu dar ala nu este pe nicaieri, etc

insa este greu sa gandesti si sa te rupi de ceva in care ai fost crescut si chiar daca au tentativa, sunt ingroziti probabil ca nu au pe ce sa-si sprijine viata, desi in mod clar, nici acum nu le-o sprijina nimeni

iar cireasa pe tort este evident invierea si in felul asta, prezenta unui sens "superior" care sa le ofere o semnificatie in viata si nu un nimic absolut

#47
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View PostOvidiu93, on 17th February 2011, 21:53, said:

Faci misto de mine Billy  :lol: ?
Deloc, Ovidiu ...

#48
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostThomas-, on 17th February 2011, 21:51, said:

Ma intreb cat de rapid as fi eu banata daca-as iesi cu un topic de genul ,,Sunt tiganii inferiori ca rasa?"
e hai lasati .. chiar si asa agresiv cum am intentionat sa fie, ar trebui sa remarci cele 2 idei: dreptul la opinie si libertatea de a abera despre religia preferata pe aria dedicata. Nu ii cheama nimeni aici ca sa ne tot explice cat de minunat este prietenul lor imaginar.

Pe de alta parte, eu, in virtutea celor 2 idei de mai sus, nu te-as suspenda.

#49
tamtamtam

tamtamtam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,042
  • Înscris: 16.09.2010
Pe ce arie pot sa fac topicu ala ?

#50
RegeleCocalarilor

RegeleCocalarilor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 15.10.2010

View Posttamtamtam, on 17th February 2011, 21:59, said:

Pe ce arie pot sa fac topicu ala ?
Dezbateri.

Edited by RegeleCocalarilor, 17 February 2011 - 22:01.


#51
perplexmind

perplexmind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 09.02.2011

View PostOvidiu93, on 17th February 2011, 21:53, said:

Faci misto de mine Billy  :lol: ? Ma miram doar cum de nu prea exista nici un fel de contradictie pe oricare alt topic, nici unul, iar pe ateism parca vin toti si se lupta... Parca toti ar uita diferentele dintre ei si se ingramadesc in fata "inamicului" comun, intrusului... Cea cu religiile protestante ar trebui pusa la fun, nu e inclusa. Rar apare cate un musulman, deloc chiar sau macar vreun evreu, sau orice altvceva...


Panspermismul  de ce orientare tine ....? New age ?

PS: Pa astia-i inteleg insa practica e obositore rau .....(trebuie sa te dedici cu totul ...= ... un fel de anti- calugarism !)

#52
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Apropo, observati ceva ciudat aici  :lol: ?

Este ateul o rasa superioara, evoluata de om?

Da [ 13 ]    *83* [41.94%]
Nu [ 18 ]    *116* [58.06%]


Sunteti ateu ori teist / non-ateu?

Ateu                      [ 18 ]           *116* [58.06%]
Teist / Non-ateu      [ 13 ]           *83*   [41.94%]

Pacat ca nu am facut un screenie rapid. Presupun ca puteti face analogia, Atei-18-Nu, teisti-13-Da.

@Billy, ai scris ciudat, cu majuscule multe, nu scrii asa de obicei, din cauza asta am inteles ce am inteles...

Edited by Ovidiu93, 17 February 2011 - 22:03.


#53
perplexmind

perplexmind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 09.02.2011

View PostOvidiu93, on 17th February 2011, 22:01, said:

Apropo, observati ceva ciudat aici  :lol: ?

Este ateul o rasa superioara, evoluata de om?

Da [ 13 ]    *83* [41.94%]
Nu [ 18 ]    *116* [58.06%]


Sunteti ateu ori teist / non-ateu?

Ateu                      [ 18 ]           *116* [58.06%]
Teist / Non-ateu      [ 13 ]           *83*   [41.94%]

Pacat ca nu am facut un screenie rapid.

@Billy, ai scris ciudat, cu majuscule multe, nu scrii asa de obicei, din cauza asta am inteles ce am inteles...

Pai de aici nu reiese decat ca unii sunt ...fara proprietatile LOGICI ! Si nu voteaza logic/coerent la ambele chestionare !  Cine or fi aia ....this is the question ? .... :notangel:

Edited by perplexmind, 17 February 2011 - 22:04.


#54
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Considerati ca ateii sunt o rasa superioara ?

Ateii-13-Nu
Teistii-18-Da

Cand am vazut prima oara rezultatele asta am intrat de vreo 4 ori pe pagina sa vad daca chiar asa e  :w00t: . Ar trebui sa iti ridice semne de intrebare despre precizia pe care o are topicul Billy...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate