Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

HTC Flyer

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Iata ca si HTC isi pregateste intrarea pe piata tabletelor.
Chiar dacă nu sunt chiar oficiale, specificațiile disponibile momentan sunt destul de promițătoare. Tableta cu ecran de 7 inch afișează o rezoluție de 1024 x 600 pixeli, la fel ca Samsung Galaxy Tab și folosește un procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255, găsit și în telefonul Desire HD.
Sursa

Clipul oficial poate fi vizionat AICI.

Ce parere aveti de aceasta tableta? Oare e o alegere proasta display-ul de 7 inch, cand toti merg acum pe cele de 10.1? Dar de Android 2.3 ce ziceti cand Motorola va lansa o tableta (XOOM) cu Android 3.0 Honeycomb (conceput special pentru tablete), la fel ca si noul Samsung Galaxy Tab 2?

Edited by SebyD, 16 February 2011 - 14:48.


#2
winner007

winner007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 22.11.2010
La 669 de Eur e cam scump.

#3
george169

george169

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.10.2010
Dumnezeule, spurcat spate are!

Asta o puteau lansa anul trecut... asa de proba... si anu asta ceva mai puternic, sa se bata cu iPad 2 si GTab2. Si + ca are un pret de toata frumusetea... 670 Euro.

#4
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Nu e mai spurcat decat la Galaxy Tab 2 :lol: Mi se pare de maxim prost gust.

Dar revenind la Flyer, parerea mea este ca ar fi fost o optiune buna, daca pretul era undeva la maxim 250 de euro. Nu inteleg ce se intampla cu producatorii de tablete. Parca nu invata nici unul din greselile altora. Multe Galaxy Tab-uri au fost returnate din multiple cauze, cea mai frecventa fiind  proasta implementare si optimizare a Android-ului (Samsung are o adevarata experienta din punctul asta de vedere inclusiv pe smartphone-uri) si lipsa posibilitatii unui upgrade la Android 3.0.
Multi nu au agreat nici display-ul de 7 inch. Samsung se pare ca si-a invatat lectia si lanseaza Galaxy Tab 2 cu un display de 10.1 inch si un procesor dual core. Nu mai spun de Motorola si noua tableta Xoom. Si cu toate aceste semnale, HTC lanseaza o tableta de fix 7 inch si procesor single core. Chiar nu imi dau seama ce e in capul lor.
Asteptam ca painea calda o tableta de la HTC, avand in vedere ca este cam singurul producator care implementeaza si optimizeaza cel mai bine Android pentru device-urile pe care le dezvolta. Nu sunt fan apple si nici nu imi doresc un device cu un sistem de operare... destul de limitat si restrictiv din multe puncte de vedere. Closed source nu imi mai inspira incredere de multa vreme.
Din pacate, pretul si caracteristicile tabletei de la HTC, sunt o mare dezamagire... parerea mea.

Poate spre toamna isi revin si lanseaza ceva decent.

Edited by SebyD, 16 February 2011 - 21:56.


#5
yzzy

yzzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2006
salut ,

am primit de ceva vreme cadou un HTC Flyer si eram curios de o chestie : HTC Flyer Android 2.3  se poate trece pe Android 3.1, Honeycomb  ???

multumesc

#6
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Oficial inca nu a aparut un astfel de update. Cei de la HTC l-au promis.
Dar daca nu ai rabdare dupa cei de la HTC, poti sa te duci pe forumul celor de la XDA. Asa poti sa treci la Android 3.1.

#7
yzzy

yzzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2006

View Postsandel_u, on 3rd October 2011, 01:16, said:

Oficial inca nu a aparut un astfel de update. Cei de la HTC l-au promis.
Dar daca nu ai rabdare dupa cei de la HTC, poti sa te duci pe forumul celor de la XDA. Asa poti sa treci la Android 3.1.
salut ,
nu prea inteleg , nu prea ma pricep ....
daca il duc la cineva care se ocupa cu decodari si alte alea imi poate trece htc pe Android 3.1  .... si htc cu configuratia pe care o are , o sa ruleze bine pe Android 3.1 ???
multumesc mult de raspuns

#8
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Asta nu stiu. Dar daca intri pe forumul celor de la XDA, poti sa vezi parerile lor. Eu uitandu-ma strict la specificatiile hardware, nu vad de ce nu ar merge bine.

#9
yzzy

yzzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2006

View Postsandel_u, on 3rd October 2011, 15:39, said:

Asta nu stiu. Dar daca intri pe forumul celor de la XDA, poti sa vezi parerile lor. Eu uitandu-ma strict la specificatiile hardware, nu vad de ce nu ar merge bine.
ok .. multumesc mult de raspunsuri ...

#10
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Dupa TouchPad, vine randul HTC Flyer sa coste doar 99$. Daca stiti pe cineva in state si va place modelul, go for it.

LE-Haha, la cateve minute dupa ce a iesit stirea pe net, deja este sold out pe magazinul online.

Edited by medley, 06 October 2011 - 15:31.


#11
sebi1964

sebi1964

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 31.10.2007
Visit My Website

#12
VladiMan

VladiMan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.11.2012
O observatie..: Nu am HTC Flyer, dar probabil display aspect ratio este 5:3 .. cumva neadecvat pt. fisiere .pdf format A4 (uzuale). Grosier (nu este precizat in specificatii), display width ar fi cca.9.26cm (cam cat la Kindle 6").. Daca pdf este cu continut tehnic.. mai bine renunti..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate