Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#25975
rstefan31

rstefan31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.08.2009
o miscare hoata si marsava a celor de la eurosport facuta in decembrie! atunci,stiind ca le expira contractele cu cablistii s-au temut ca vor ramane pe dinafara si au cumparat premier league ca sa-i determine pe operatori sa faca contracte noi iar acum au vandut PL intorcandu-se la programele lor de caca,ciclism ciclism ciclism hochei hochei hochei etc! cu PL au vrut doar sa se asigure ca vor fi prezenti in grilele cablistilor. eu as vrea ca rcs sa rupa contractul cu ei si sa-i zboare din grila!

#25976
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 05.12.2012
Dadu orgoliul in voi.
E treaba lor ce fac, trebuie si ei sa faca ce face toata lumea pentru a rezista pe +.
Vreti meciuri, sunt atatea stream-uri pe internet, e si posibilitatea sa aveti dolce sport cu bani pe net, puteti trece la alt operator.
Altii in alte tari pentru a vedea niste campionate puternice platesc mai mult decat am plati noi daca am avea Digi+Dolce si tot noi suntem cei mai nemultumiti.

#25977
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,748
  • Înscris: 07.02.2003

View Postrstefan31, on 15 martie 2014 - 23:39, said:

intorcandu-se la programele lor de caca
Adica revenind la un program variat, util si celor care nu sunt microbisti Posted Image Mie imi place snooker de ex...

#25978
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Dar, doar pentru cei de la UPC este snooker.......
V-ați molipsit și voi?

#25979
kosmap

kosmap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.01.2007
Va rog un sfat : de ce cablu ( convertor ) am nevoie pentru a conecta un Kaon NA 1600HD ( SPDIF ) cu un home-cinema ce are intrare doar optica, pentru a putea beneficia de 5.1 ???

Multumesc anticipat!

Kosmap

#25980
sandu2010

sandu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 01.09.2009
Iar nu se vede meciul Totenham vs Arsenal, pe grila Eurosport scrie clar că meciul trebuia să înceapă la ora 18:00. Din păcate se vede doar pe Dolce Sport 3, dar găsesc eu un streaming free fără plată. Vă dați seama că era prea frumos să avem EUROSPORT HD și Eurosport HD 2 și să și transmită meciuri din premier league in HD. Păcat de această afacere mârșavă al Eurosportului de a lăsa la mâna DOLCESPORT 3 meciuri din PL.

Edited by sandu2010, 16 March 2014 - 18:19.


#25981
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Eurosport isi da singur foc la valiza daca o sa dea (aproape) toate meciurile PL la dolce sport si lor or sa-si tina doar ciurucuri sau deloc. RDS n-o sa le ierte asta in veci si la expirarea contractelor (sau posibil chiar mai repede la prima scapare), or sa zboare din grila si nu stiu daca nu si din grila UPC si n-or sa mai intre veci. Si nici n-o sa mai fie nici un fel de presiune publica in favoarea lor, ba din contra. Sa-i vedem atunci cum mai fac smenuri, doar la un singur cablist important.

Edited by Clayman, 16 March 2014 - 19:11.


#25982
rstefan31

rstefan31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.08.2009

View PostClayman, on 16 martie 2014 - 19:10, said:

Eurosport isi da singur foc la valiza daca o sa dea (aproape) toate meciurile PL la dolce sport si lor or sa-si tina doar ciurucuri sau deloc. RDS n-o sa le ierte asta in veci si la expirarea contractelor (sau posibil chiar mai repede la prima scapare), or sa zboare din grila si nu stiu daca nu si din grila UPC si n-or sa mai intre veci. Si nici n-o sa mai fie nici un fel de presiune publica in favoarea lor, ba din contra. Sa-i vedem atunci cum mai fac smenuri, doar la un singur cablist important.

valiza lor a luat deja foc! dar ei inca nu s-au prins! eurosport au ajuns niste spertari care au reusit in decembrie sa prosteasca cablistii,sper ca rcs sa-i zboare din grila chiar de saptamana care vine!

#25983
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

View PostClayman, on 16 martie 2014 - 19:10, said:

Eurosport isi da singur foc la valiza daca o sa dea (aproape) toate meciurile PL la dolce sport si lor or sa-si tina doar ciurucuri sau deloc. RDS n-o sa le ierte asta in veci si la expirarea contractelor (sau posibil chiar mai repede la prima scapare), or sa zboare din grila si nu stiu daca nu si din grila UPC si n-or sa mai intre veci. Si nici n-o sa mai fie nici un fel de presiune publica in favoarea lor, ba din contra. Sa-i vedem atunci cum mai fac smenuri, doar la un singur cablist important.
Eurosport nu înseamnă premier league sau bundesliga.
Exista viata si dupa fotbal.Nu este cel mai bun program de sport din Europa din cauza ca a retransmis fotbal.
Sincer eu cred ca exagerați..si nu va dispărea Eurosport din grila ca vreți voi.
Ar dispărea doar daca cei de la rds ar hotara din motive obiective:

#25984
Cuneo

Cuneo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 22.05.2010

View Postdhaulagiri, on 14 martie 2014 - 23:51, said:

Dolce Sport este oferit pentru orice persoana care are o conexiune la internet.
Cei care se conecteaza din alte retele pot opta pentru unul dintre cele doua tipuri de abonament - 1,5 Euro+TVA pentru o zi sau 4 Euro+TVA pentru o luna de acces. Plata pentru accesul la continut se poate face prin SMS sau online, cu orice card bancar.

http://forum.softped...i-altor-retele/

Cit despre petitii... frectie la picior de lemn

Să aştepte dolce rahat să dau eu un eurocent pentru ei, sunt sigur că într-un an vor intra în faliment!

Edited by Cuneo, 16 March 2014 - 20:29.


#25985
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View PostCuneo, on 16 martie 2014 - 20:28, said:

Să aștepte dolce rahat să dau eu un eurocent pentru ei, sunt sigur că într-un an vor intra în faliment!

cam greu de intrat in faliment cu D-Telekom in spate...

Edited by dan b., 16 March 2014 - 20:54.


#25986
NightWishMaster

NightWishMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 16.12.2006

View Postkosmap, on 16 martie 2014 - 11:29, said:

Va rog un sfat : de ce cablu ( convertor ) am nevoie pentru a conecta un Kaon NA 1600HD ( SPDIF ) cu un home-cinema ce are intrare doar optica, pentru a putea beneficia de 5.1 ???

Multumesc anticipat!

Kosmap
De asa ceva. Detin unul identic cumparat de pe Amazon.fr si isi face treaba pentru care a fost creat.
http://www.allabouta...costooptof.html

#25987
aadd

aadd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 12.12.2007
Se pare ca a aparut si Antena HD.
Grila Antena HD difera de Antena 1 (exact ca TVR HD si TVR 1)

#25988
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Unde a apărut?

#25989
aadd

aadd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 12.12.2007

View Postalfa_alfa, on 18 martie 2014 - 09:37, said:

Unde a apărut?

Pe satelit, s-a lansat azi.
http://forum.softped...18-martie-2014/

Edited by aadd, 18 March 2014 - 10:00.


#25990
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.09.2006
Am o problema destul de enervanta: de azi nu mai pot receptiona canalele Intact din grila digitala RDS pe un LG 32 LH5000. Am dat o reactualizare pe transponderele respective dar degeaba; la unele canale imi apare "numai date" iar pe altele "lipsa semnal". Pe un tunner Terratec H5 totul e OK, canalele necriptate merg perfect; atat pe televizor cat si pe tunner puterea semnalului pe respectivele transpondere e de ~ 85% iar calitatea e de 100%. Aveti idee ce poate sa fie de face faza asta?

#25991
xulescul

xulescul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 02.08.2008
Aceeasi problema si la mine, Syneweap. Acelasi model de tv.

#25992
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Utv hd merge acum cu sunet dd 2.0, nu era pe 5 sau pe 5.1 înainte ? Nu am schimbat nimic la receiver, dar nu am mai vizionat programul de cel puțin o lună și știu sigur că mergea perfect pe 5.1. Acum arată că are semnal 5.1 pe receiver dar e sunet numai în boxele față,  iar televizorul spune ca are dd 2.0.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate