Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

Romtelecom permite acces contra cost la exclusivitatile Dolce Sport din portalul video DolceTV.ro si pentru clientii altor retele

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

dhaulagiri

dhaulagiri

Senior Member

• Grup: Senior Members
Romtelecom permite acces contra cost la exclusivitatile Dolce Sport din   portalul  video DolceTV.ro si pentru clientii altor retele

Romtelecom a anuntat vineri ca incepand din 14 martie permite acces contra cost la exclusivitatile Dolce Sport din portalul video DolceTV.ro indiferent de reteaua din care se acceseaza aceasta platforma. Astfel, meciul Simonei Halep cu Agnieszka Radwanska, transmis in direct si in exclusivitate la Dolce Sport 1 si Dolce Sport HD, in aceasta noapte, incepand cu ora 03:30, poate fi vazut in direct pe internet si de clientii altor retele la un tarif de 1,5 euro plus TVA. Plata pentru accesul la continut se poate face prin SMS sau online, cu orice card bancar.
  • "Indiferent de reteaua din care acceseaza www.dolcetv.ro sau utilizeaza aplicatia Dolce Mobile TV, doritorii vor putea urmari online competitii transmise in exclusivitate pe Dolce Sport, precum Formula 1, WRC, Turneul celor 6 Natiuni, dar si Indian Wells, Fed Cup, Davis Cup si unele turnee din WTA Premier Events, Campionatele de Fotbal si Baschet ale Greciei si multe altele. Meciurile din UEFA Champions League, UEFA Europa League, din campionatele Italiei si Frantei, din cupele Angliei si Frantei, din Liga Campionilor la handbal masculin si feminin sunt, de asemenea, disponibile in portalul DolceTV.ro.
  • In aceasta noapte, incepand cu ora 03:30, Simona Halep joaca in semifinalele de la Indian Wells cu Agnieszka Radwanska (a doua favorita a turneului si numarul 3 mondial). Competitia transmisa in direct si in exclusivitate la Dolce Sport 1 si Dolce Sport HD poate fi urmarita si online pe www.dolcetv.ro. Finala va fi transmisa in direct duminica de la ora 21:00. Pasionatii de tenis mai au la dispozitie in exclusivitate Davis Cup si Fed Cup, dar si unele turnee din WTA Premier Events si ATP 500 Series", se arata in comunicatul Romtelecom.
Accesul la continutul DolceTV.ro este gratuit pentru utilizatorii care folosesc o conexiune de internet de la Romtelecom sau NextGen, ori acceseaza aplicatia Dolce Mobile TV cu o conexiune 3G de la COSMOTE Romania. Cei care se conecteaza din alte retele pot opta pentru unul dintre cele doua tipuri de abonament - 1,5 Euro+TVA pentru o zi sau 4 Euro+TVA pentru o luna de acces. Plata pentru accesul la continut se poate face prin SMS sau online, cu orice card bancar.

http://economie.hotn...ltor-retele.htm

Edited by dhaulagiri, 14 March 2014 - 19:07.

calin7mihai

calin7mihai

Member

• Grup: Members
Deja am făcut abonament.Se vede și dolcesport hd

Am conectat laptopul prin cablu hdmi și acum am și dolcesport și digisport -)))

don_dannielo

don_dannielo

Bah! Are we more than dumb sheep?

Care e logica Romtelecom?

calin7mihai

calin7mihai

Member

Pai încasează 5euro doar pe pachetul de sport. Cat daun la rds pe tot pachetul tv

viogeny

viogeny

Member

calin7mihai, on 14 martie 2014 - 19:25, said:

Se vede si dolcesport 2?La mine sunt numai niste dungi verticale

utopium

utopium

Guru Member

don_dannielo, on 14 martie 2014 - 19:28, said:

Vor sa faca bani, spre deosebire de altii. Bravo lor.

dhaulagiri

dhaulagiri

Senior Member

viogeny, on 14 martie 2014 - 19:46, said:

....La mine sunt numai niste dungi verticale

Ii vezi cuma pe jiji, mm sau borcea pe acolo?

viogeny

viogeny

Member

dhaulagiri, on 14 martie 2014 - 20:01, said:

Ii vezi cuma pe jiji, mm sau borcea pe acolo?

e transmisiune directa...cred ca se roaga gigiPosted Image .

marcel201

marcel201

Senior Member

Aveti disponibile doar posturile dolcesport ?

calin7mihai

calin7mihai

Member

Da. Doar dolcesport. Și pe aplicația din google play. Cu toate ca am digimobil.

Edited by calin7mihai, 14 March 2014 - 20:22.

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Cum e imaginea la televizor? SD si HD, evident...
Mersi!

calin7mihai

calin7mihai

Member

Pai nu e chiar ca pe cablu (antena),  se observa o mica diferența. Poți totuși încerca, pt  câteva zeci de secunde e lăsat liber

crislacor

crislacor

Cui îi pasă...?!

Multumesc!

mariusica24k

mariusica24k

Senior Member

don_dannielo, on 14 martie 2014 - 19:28, said:

sa vada si clientii rds formula 1 in HD Posted Image

JohnnyZet

JohnnyZet

Member

• Grup: Validating

mariusica24k, on 14 martie 2014 - 21:00, said:

sa vada si clientii rds formula 1 in HD Posted Image

Voiam sa zic: Poate doar in vreo 720x400 dar vad ca au facut cateva modificari.. Acum streamul e 1280x720..

omg99

omg99

Senior Member

4 euro nu e asa mult, ma asteptam sa fie mai mult mai ales ca acuma chiar au continut.

Daca Digi continua politica asta inchisa si totul pe gratis pentru clienti proprii nu ii vad bine.

Nu imi vine sa cred ca o spun dupa atata timp dar BRAVO ROMTELECOM sau nu, BRAVO T--.

Edited by danielavram, 14 March 2014 - 23:20.

utopium

utopium

Guru Member

danielavram, on 14 martie 2014 - 23:19, said:

4 euro nu e asa mult, ma asteptam sa fie mai mult mai ales ca acuma chiar au continut.
Pe de alta parte, cu 15 lei pe luna (deci mai ieftin, mai ales ca la aia 4 euro mai vine TVA) iti iei stick RDS daca vrei acces online la Digisporturi. Si ai si net mobil in pret ;)

dhaulagiri

dhaulagiri

Senior Member

Probleme cu platforma DolceTV.ro a Romtelecom: Meciul Simonei Halep cu Agnieszka Radwanska si continutul Dolce Sport nu au putut fi vizionate pe platforma online DolceTV.ro din alte retele, desii banii s-au incasat

[ http://lookpic.com/O/i2/673/ZmRkCYIB.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dupa ce Romtelecom a anuntat vineri ca permite accesul contra cost la exclusivitatile Dolce Sport, inclusiv la meciul Simonei Halep cu Agnieszka Radwanska, pe platforma online Dolcetv.ro, mai multi cititori HotNews.ro au semnalat ca desi au platit 5 euro pe abonament, nu au primit acces la continut. Din cele testate de noi, lucrurile se verifica cel putin din reteaua UPC. Pe de alta parte, unii sustin ca din reteaua RCS&RDS meciul Simonei a putut fi vazut fara probleme pe Dolce TV.
Romtelecom a transmis vineri la pranz un comunicat in care anunta ca incepand din 14 martie permite acces contra cost la exclusivitatile Dolce Sport din portalul video DolceTV.ro indiferent de reteaua din care se acceseaza aceasta platforma. Astfel, meciul Simonei Halep cu Agnieszka Radwanska, transmis in direct si in exclusivitate la Dolce Sport 1 si Dolce Sport HD, in aceasta noapte, incepand cu ora 03:30, poate fi vazut in direct pe internet si de clientii altor retele, dar contra-cost. Mai exact prin doua abonamente: 1,5 euro plus TVA pentru o zi sau 4 euro plus TVA pentru o luna de acces pe DolceTv.ro.

Iata ce ne-a comentat unul dintre cititorii HotNews.ro la aceasta stire:

mururoa27 [utilizator]:

Ar fi recomandabil ca pe viitor cand scrieti un articol sa verificati informatia
Ideea este in felul urmator, mi-am facut cont pe www.dolcetv.ro, in urma articolului vostru
am platit 5 euro (suma minima de alimentare a contului)
m-am dus pe sectiunea abonamente. Aici exista tarifele 1,5 euro/zi si 4euro/luna, dar nu poti selecta nimic
desi contul meu arata ca are 5 euro, streamurile nu merg mai mult de cateva secunde, dupa care primesc mesaj ca nu sunt abonat romtelecom bla bla bla
Nu scrie pe site ca daca nu esti abonat nu poti accesa site-ul. Scrie doar ca pentru abonati e gratis
Am sunat la suport la Romtelecom. Raspuns nu puteti accesa site-ul daca nu sunteti abonat
Am intrebat bine bine si eu atunci pentru ce am dat banii ? Ca nu scrie pe site nimic de genul asta. Ba dimpotriva, scrie ca daca vreau sa vad Formula 1, etc trebuie sa platesc
Vreau sa vad si am platit
ce fac acum ?
zice tipul de la suport, pai puteti vedea niste filme de banii astia
L-am intrebat daca el chiar crede ca e cineva care sa dea banii pe filmelor lor.
Eu unul o sa le fac plangere la protectia consumatorului
Nu cred ca iese ceva dar just for fun
Suma respectiva nu inseamna nimic pt mine dar ma deranjeaza nesimtirea celor de la Romtelecom"

Mesaje similare au fost trimise si de alti cititori HotNews.ro. Am testat si eu acest lucru si asa este, cel putin din reteaua UPC.

Mai exact, sunt abonat UPC si am incercat sa vad meciul Simonei Halep pe laptop. Dupa ce am respectat toti pasii de inregistrare si autentificare in sistem am vrut sa platesc un abonament - cel mai mic de 1,5 euro plus TVA.
Primua problema: desi sunt prezentate cele doua abonamente de 1,5 euro si de 4 euro, nu poti selecta nimic pentru a plati. Trebuie sa-ti incarci contul. Am ales sa platesc prin SMS si din greseala am platit cel mai mic abonament de 1 euro. Mentionez ca am transmis SMS din reteaua Orange si aceasta a fost singura modalitate de plata folosita de mine.
Foarte important de precizat este ca pe tot parcursul testarii platforma Dolce TV suferea modificari. Astfel, daca initial a existat optiunea sa platesti un SMS din alte retele cu 1 euro, ulterior aceasta a fost scoasa. Am achitat astfel inca 5 euro.
Acesta este motiviul pentru care la poza de articol veti vedea in cont 6 euro. Problema este ca dupa ce iti incarcai contul nu exista optiunea de a plati abonamentul de 1,5 sau de 4 euro.
Ulterior a aparut aceasta optiune de cumparare, am ales pachetul cel mai mic de 1,5 euro si cu toate acestea nu am putut vedea meciul. (vezi in poza cum contul a ajuns de la 6 euro la 4,5 euro).
Nici dupa ce am inchis si redeschis site-ul, nu am putut avea acces la continutul Dolce Sport decat pentru cateva secunde.
Exact cum a explicat si cititorul HotNews.ro mai sus, dupa cateva secunde, streamingul se opreste si iti apare un mesaj ca trebuie sa fii abonat Romtelecom.
Asa cum am mentionat mai sus suparator a fost si faptul ca platforma a suferit transformari privind informatiile afisate in toata aceasta perioada. Un exemplu este faptul ca pentru o perioada, in sectiunea abonamente a aparut si un pachet pe 6 luni la un tarif scazut de la 24 la 12 euro.
Acest abonament nu se regaseste nici in comunicatul de presa al Romtelecom si ulterior a fost scos de pe platforma.
Am sunat de mai multe ori la numarul 0219365 indicat in cazul in care utilizatorii intampina probleme pe perioada transmisiunilor LIVE dar de fiecare data am primit acelasi mesaj: "Apelul nu poate fi preluat momentan, va rugam reveniti".

La momentul finalizarii acestui articol (6:00) nu exista optiunea de a cumpara abonamentele care sa permita vizionarea continutului Dolce Sport din alte retele, desi eu cel putin mai am in cont 4,5 euro.
Oficialii Romtelecom si Cosmote nu au putut fi imediat contactati, dar HotNews.ro a solicitat un punct de vedere acestora si vom reveni cu explicatii imediat ce le vom obtine.

[ http://lookpic.com/O/i2/1362/o35i9maX.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://lookpic.com/O/i2/712/TUFqGKzD.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://lookpic.com/O/i2/1357/kiDsK11R.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://economie.hotn...i-incaseaza.htm

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate