Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Set WC monobloc sau cu rezervor suspendat?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019
Tocmai mi-a fost montat un wc incastrat, geberit, vas kolo, placat cu rigips si faianta. Cand ma asez si ridic de pe el scoate un sunet ca un fel de parait. E normal? Ori se crapa ceva...?

#56
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014
Părerea mea:
e normal , dar e bine.
Cred ca s-a montat doar un strat de rigips, peste care s-a pus faianță,  iar acestea nu asigura o rigidizare destula a "sistemului".
Așa ca, mare grija cum te așezi și te ridici.

#57
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019
Mare grija ca altfel...ce s-ar putea intampla?
Mai am unul montat care nu face astfel de zgomot, nu cred ca are 2 straturi de rigips, dar in l9c de faianta am placat cu granit. Bine nici pe acesta de acum nu e faianta, e gresie.


#58
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014
Se poate crapă faianța,  sau gresia.
Granitul de la celalalt, fiind mai gros, asigura o rigiditate/rigidizare mai buna.

În rest, nu (prea) are ce sa se întâmple.  Vasul este prins de șuruburile suportului, așa ca va rezista.

#59
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019
Cel vechi e zidit cu caramida. M-am uitat pe sub placa de deasupra care nu e lipita.
Cel care a fost montat acum e si cam sus. Cred ca e cam cu 10 cm mai sus decat trebuie. O fi si asta un dezavantaj...se mai remediaza putin dupa ce va fi pusa si gresia pe podea, dar nu prea mult.

#60
danutlupu

danutlupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 20.05.2008
Gheul cam flambează fiind cu un singur rând de rigips și surubul de fixare vas apasă pe o faianță (gresie), așa face și la mine.

#61
FlyMe2

FlyMe2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 30.01.2019
Il aveti demult montat? S-a intamplat ceva cu faianta?


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate