Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...
 Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)
 

LED - Monitor vs. TV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Intrebarea mea, este, ca de multe ori, una simpla :P si anume:

Pot folosi cu rezultate satisfacatoare un TV LED Full HD pe post de monitor PC ?

Am fost fortat de imprejurari sa dau monitorul meu mare de 24", plus ca avea ecranul gaurit din greseala de mine :lol: In locul lui am pus un TV LCD Philips de 26", dar un model vai steaua lui, printre cele mai ieftine de acum 3-4 ani. Ei si vreau sa spun ca, desi pentru browsing si text este destul de nasol, in jocuri si filme e chiar misto sa ai ecranul maaare-maaare, plus ca are niste culori foarte clare.

Ei, si acum mi s-a pus pata: de ce sa iau eu un monitor tot de 24", cand mai pot pune niste bani (destul de putin din cate vad) si sa iau un TV LED de 26-27" Full HD ? Pentru ca nu am vazut monitoare mai mari de 24", la niste preturi rezonabile. Ideea mea e sa am o rezolutie cat de cat "citibila" de aproape si la detalii fine, iar la 1920*1080/26-27" mi se pare chiar OK, ca si numere. Acuma stau pe 1280*768 pe TV-ul asta :D Plus ca la TV mai beneficiez si de sumedenia de intrari/iesiri disponibile.

Voi ce spuneti ? Merge un TV LED sau tot mai bun e un monitor LED ? Ca si utilizare, sa zic ca m-ar interesa cam 60% jocuri/filme si 40% browsing/programare/altele.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004
Search ? http://forum.softped...t...=716517&hl=

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate