Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Ce sa aleg Lcd sau Led ?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 08.04.2006
Tocmai deasta se vand mai multe LCD-uri pentru ca in magazinele superluminate ele stralucesc mai tare decat plasmele si iti fura ochii pe moment, dar acasa unde ai luminozitate mai scazuta nu prea bate nici un LCD o plasma mai ales una NeoPDP.

#38
costica

costica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 15.03.2003
LCD-uri se vand mai multe pentru ca sint mai ieftine la dimensiuni mai mici. cel mai vandut televizor lcd este cel de 32. plasmele nu se fac la dimensiuni asa mici deoarece procedeul de fabricatie este mai scump, ele renteaza doar la dimensiuni mari: peste 37-40

#39
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010

View Postmsjohntm, on 19th January 2011, 12:31, said:

Tocmai deasta se vand mai multe LCD-uri pentru ca in magazinele superluminate ele stralucesc mai tare decat plasmele si iti fura ochii pe moment, dar acasa unde ai luminozitate mai scazuta nu prea bate nici un LCD o plasma mai ales una NeoPDP.
Ce as putea gasi? o plasma mai performanta pana in 4500 ron? as vrea ceva de 46 -116cm

View Postinthemix, on 19th January 2011, 20:59, said:

Ce as putea gasi? o plasma mai performanta pana in 4500 ron? as vrea ceva de 46 -116cm
Gasesc ceva peste Panasonic G20 ? pe net nu prea am vazut nimic, teste cu modelul asta, este un model mai nou aparut,din cauza asta nu lam gasit testat pe niciunde ?

#40
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 08.04.2006
Cateva opinii aici

#41
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010

View Postmsjohntm, on 19th January 2011, 22:51, said:

Cateva opinii aici
Ahaa mersi , eu as vrea sa iau modelul asta::: Panasonic  TX-P46G20E , linkul pus de tine este pt. G20B ,este acelasi cu ce caut eu ?

#42
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 08.04.2006
Eu am observat ca se refera la serie acele teste. Nu am studiat care sunt diferentele intre B si E sau S de la coada. Adica nu am observat niciuna.

#43
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 21.09.2006
Recomandarea mea: http://www.ktn.ro/pr...-and-100hz.html  sau: http://www.domo.ro/A...FullHD_40LX810E. Tehnologie unica si revolutionara Quattron dezvoltata de Sharp, inventatorul LCD-ului. Eu am ramas impresionat de calitatea imaginii. Mi-am luat si eu un model de la Sharp si sunt extrem de incantat de alegerea facuta. Mai multe informatii despre tehnologia Quattron aici: http://www.sharp.eu/...ml/quattron.htm
Multa bafta !

#44
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010
Are cineva modelul asta ?http://www.avstore.r...0-kdl-46ex700/? , vreo impresie ceva despre el , la Sony e aceasi problema cu panelurile ca la Samsung ? asa am auzit? tot la noroc se merge cu panelurile ? astept pareri ceva sfaturi . Mersi frumos

Edited by inthemix, 20 January 2011 - 17:55.


#45
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010
Salut, am nevoie de ceva sfaturi ,sugestii , vreau sa returnez tv meu Samsung ,luat de pe emag, model LE46C653 -Panel AA01, cu ceva probleme cu unghiul de vizionare, si de imagine, vreau sa stiu daca merita sa-l schimb cu ledul asta Samsung- UE46C5100-5700 sau UE46B6000  , ambele cam la aceslasi pret cu lcd meu , numai mai slabe ca dotari (fara internet ,200 hz etc, ) ma intereseaza in primul rand calitatea imaginii !!!! merita sa iau ledul ? este mai bun la calitatea imaginii decat ce am eu ?,sau sa incerc sa iau acelasi model numai cu panel SQ , pe net nu am vazut mai nimik despre el ( led), testat ? Astept sugestii, sfaturii,repet ma intereseaza in primul rand calitat. imaginii !! Mersi

#46
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Pai ce probleme de calitate a imaginii are?
Unghiul de vizionare este si mai redus la LED, acolo orice deviatie peste 30 grade degradeaza nivelul de negru, contrastul si gama, in plus culorile au deviatii mai evidente.

#47
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010

View PostFC72, on 28th January 2011, 20:47, said:

Pai ce probleme de calitate a imaginii are?
Unghiul de vizionare este si mai redus la LED, acolo orice deviatie peste 30 grade degradeaza nivelul de negru, contrastul si gama, in plus culorile au deviatii mai evidente.
Imaginea devine destul de pixelata  si tulbure (blurreed) in unele momente si nu ai ce sai faci ,plus in scenele intunecate nu se intelege mar lucru, chiar daca am incercat sal reglez in toate felurile ,nimik nu se schimba,am citit pe net ca e problema din tv cu luminozitatea in scenele intunecate,se pierd mult din detalii akol, per total sant nemultumit de el , am avut un LG  42LH7020 inainte mai ieftin si pot sa spun k nu avea problemele astea deloc , la 1000 de euro kat am dat pe asta nu ma asteptat la teapa asta ,speram sa fie peste LG avut anterior ,numai ca se pare ca este invers .  :thumbdown:

#48
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010

View PostFC72, on 28th January 2011, 20:47, said:

Pai ce probleme de calitate a imaginii are?
Unghiul de vizionare este si mai redus la LED, acolo orice deviatie peste 30 grade degradeaza nivelul de negru, contrastul si gama, in plus culorile au deviatii mai evidente.
Vad ca te pricepi din ce am am vazut in posturile tale ,lucrezi in domeniu,la bani astia in jur de o mie de euro , ce ma-i sfatui sa aleg ? sa caut versiunea SQ la asta sant diferente ? sau sa trec la led dintre cele doua variante ,repet caut in primul rand calitatea imaginii !! sant la al doilea Lcd  si inca nu am scapat de imaginea tulbure (blurred) neclara in SD .pe cablu  (digital sau analog )in HD este mai mult decat ok. plasma inca nu sant hotarat sa iau , nu stiu daca merita sa dau atatia bani in ceva ce sar putea sa dispara,nu stiu ce valoare va mai avea dupa un an doi ,daca iti mai poti recupera makar jumatate  din banii investitti plus ca trebuie sa comporti cu "manusi " practic cu plasma,(rodaj ,imagine statica,etc )

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate