Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Hoteluri noi pe litoralul turcesc...

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
LILIELI

LILIELI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 21.04.2008

View Postw140, on 15th January 2011, 13:06, said:

Constructia hotelului (poze din 12.11.2010) pare destul de avansata http://www.side-mana...p_display_media
Mersi mult daca mai ai noutati sa ne ti la curent.Mersi

#20
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
in turcia exista hoteluri pt toate buzunarele si nicaieri in lume nu am gasit un raport calitate-pret mai corect ca in turcia, peste tot in lume preturile cresc iar turcia e o tara in plina dezvoltare
am fost prima oara in turcia in august 2000, la hotel surmeli si credeti.ma ca regretam ca nu alesesem amfiteatru din olimp
intre timp turcia e o alta tara, iar fiecare trebuie sa se intinda cit ii este plapuma, stabilirea unui buget este extrem de importanta, fiti constienti ca daca aveti buget 1000 euro pt 2 pers si vreti si avion in banii astia nu sinteti centauri
o vacanta poate fi frumoasa si la un hotel ieftin, cel mai bun hotel e ala pe care vi.l puteti permite.

cum zice si koder, niciodata in agentiile din romania nu veti putea gasi preturile din agentiile englezesti, preturile sint pt fiecare piata in parte, iar asta am mai scris.o aici acu' fo cititva ani si mi.ati sarit in cap ca nu e adevarat....din romania merg in turcia 100 mii turisti pe an iar din anglia merg milioane, cum dracu sa avem noi romanii acelasi pret cu ei?

#21
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Va rog frumos sa discutati despre Hoteluri noi din Turcia si nu despre monte carlo si acapulco si alte offtopicuri.

#22
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Sherwood Dreams ar eun proiect destul de interesant si daca reusesc sa il termine am observat ca nu are nici preturi foarte mari si se aliniaza politicii de pret din zona Bogazkent (Belek ieftin)
Cert este ca e deja pus in vanzare si are un EB de 18% pana pe 28 Feb.

#23
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

View Postkoder, on 16th January 2011, 13:50, said:

Sherwood Dreams ar eun proiect destul de interesant si daca reusesc sa il termine am observat ca nu are nici preturi foarte mari si se aliniaza politicii de pret din zona Bogazkent (Belek ieftin)
Cert este ca e deja pus in vanzare si are un EB de 18% pana pe 28 Feb.
Am citit pe mai multe forumuri ca au ramas mult in urma cu santierul si se pare ca nu-l vor termina, acum in decembrie erau inca la partea de constructie la rosu, nu trecusera la faza de finisaj , si mai sunt doar 4 luni pina la inceperea sezonului http://www.holidaych...hid_288966.html mai ales daca-l comparam cu pozele din noiembrie a santierului Eftalia Aqua http://www.side-mana...p_display_media

Edited by w140, 16 January 2011 - 17:15.


#24
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
De obicei constructia stagneaza doar ca nu mai au cash. Dealtfel in Turcia un hotel se poate construi in 6 luni (echipe mari de muncitori lucreaza zi si noapte) plus ca Sherwood nu e un hotel mare si au sanse sa il termine la timp.(bani sa fie)

#25
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008
-- NUME HOTEL ----------------- LOCATIE -------- DATA DESCHIDERE - CAMERE
=====================================================
Royal Holiday Palace ________ LARA______________ 01.04.2011
Maxx Royal Belek Golf & Spa __ BELEK _____________ 20.05.2011 _ 600
Sensimar _________________ BELEK/Bogazkent ____ 01.05.2011 _ 185
Zeynep Golf Hotel __________ BELEK  _____________ 01.06.2011 _ 180
Club Magic Life Imperial ______ BELEK__________________ 2011
Club Magic Life Imperial ______ KIRIS __________________ 2011
Sensimar Spa & Marina ______ KEMER_____________ 01.05.2011
Eftalia Aqua Resort __________ ALANYA/Türkler _____ 01.05.2011
Villa Side Residence _________ SIDE/Kumköy _______ 01.07.2011 _ 308
Seamelia __________________ SIDE/Evrenseki______ 01.05.2011
Port Side __________________ SIDE/Evrenseki______ 01.06.2011
White Gold_________________ SIDE ______________ 01.04.2011
Side Prences _______________ SIDE____________________ 2011
Side Star __________________ SIDE____________________ 2011
Seher Sun Palace Resort ______ SIDE/Evrenseki ______ 01.06.2011 _ 270
Crystal Palace Luxury Resort___ SIDE/Gündogdu ______ 01.06.2011
Kaya _____________________ IZMIR ______________ 01.01.2011
Marriott Hotel_______________ ANKARA ____________ 01.11.2011 _ 416
Mövenpick Hotel_____________ ANKARA _________________ 2011 _ 150
Dedeman __________________ EDIRNE  _________________ 2011 _ 160
Xanadu Snow White Hotel _____ ERZURUM ___________01.11.2011 _ 181
Venosa Beach Resort & Spa ____ DIDIM  _____________ 01.04.2011
Grand Estel_________________ MIDYAT
Hilton Convention Centre & Spa _ BURSA ____________ 01.07.2011 _ 170
Hampton by Hilton____________ BURSA ____________ 01.05.2011 _ 106
Crowne Plaza_______________ BURSA_____________ 01.09.2011 _ 200
Le Meridian_________________ ISTANBUL/Etiler______ 01.09.2011 _ 232
Dedeman Cavlak Thermal&Spa _ ISTANBUL___________ 01.11.2011
Dedeman Bostanci ___________ ISTANBUL __________ 01.11.2011
Radisson Blu Hotel ___________ ISTANBUL/Asia ______ 01.11.2011 _ 194
The Edition Hotel_____________ ISTANBUL/Levent ____ 01.03.2011 __ 78

Edited by w140, 20 January 2011 - 12:47.


#26
khelos

khelos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.04.2010

View Postsimov, on 14th January 2011, 11:33, said:

1.BELEK- Boğazkent se deschid 2 hoteluri noi dar micute:

Sensimar Belek Resort
Sherwood Dreams Resort dar dupa cum stau cu lucrarile nu stiu daca reusesc sa le termine la timp.
Sunt una langa alta intre Noa Club Victoria si Vera Club Hotel mare

2.SIDE

Crystal Palace Luxury Resort & Spa -Gündogdu-side 12 km
Port Side Resort -Evrenseki in spatele Seamelia langa Royal Dragon -nu e la mare dar aproape
Seamelia Beach Resort & Spa -Evrenseki intre Royal Dragon si Aydinbey Kings Palace
Seher Sun Palace Resort -Evrenseki-langa Monachus Park - nu e la mare, e laga sosea
Villa Side Residence -Kumköy-mic - nu e la mare- neinteresant
3.ALANYA

Eftalia Aqua-Türkler- uai  mai2011-side42 km-este despartit de mare de drumul principal spre Alanya


  Am uitat de Max Royal langa Club Voyage Belek (defapt am inteles ca face parte  din lantul Voyage) dar nu ccred ca multi vor putea merge dar au numai camere de lux, apartamente si vile.




Apropo dragi vanzatori de Turcia in 2011 cand aveti de gand sa ajungeti la preturi normale? Deocamdata nu ne putem apropia.

Salut !
As vrea sa stiu cum pot afla mai multe despre hotelurile care se inaugureaza acum ex: serwood dreams as vrea sa vad poze reale pt ca pe site-ul lor sunt randari .
si as  vrea sa stiu care sunt avantajele daca iau laun hotel inaugurat anul acesta as vrea sa merg in luna mai iunie


Salut !
As vrea sa stiu cum pot afla mai multe despre hotelurile care se inaugureaza acum ex: serwood dreams as vrea sa vad poze reale pt ca pe site-ul lor sunt randari .
si as vrea sa stiu care sunt avantajele daca iau laun hotel inaugurat anul acesta as vrea sa merg in luna mai iunie

#27
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

View Postkhelos, on 26th January 2011, 16:02, said:

Salut !
As vrea sa stiu cum pot afla mai multe despre hotelurile care se inaugureaza acum ex: serwood dreams as vrea sa vad poze reale pt ca pe site-ul lor sunt randari .
si as vrea sa stiu care sunt avantajele daca iau laun hotel inaugurat anul acesta as vrea sa merg in luna mai iunie
Uite poze:
Eftalia Aqua, poze din noiembrie http://www.side-mana...p_display_media
Royal Holiday Palace, poze din ianuarie http://www.holidaych...mp;mediaOrder=4
Sherwood Dreams, poze din decembrie http://www.holidaych...mp;mediaOrder=4
Sensimar Belek, poze din noiembrie http://www.side-mana...p_display_media

Edited by w140, 26 January 2011 - 16:23.


#28
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Pana vor aparea pozele reale va trece perioada reducerilor Early Booking asa ca nu prea e de asteptat.Daca vrei sa mergi la un hotel nou iti asumi cateva riscuri:

- nimeni nu a mai fost la hotelul ales inainte:) si deci nu prea vei gasi impresii
- in lunile mai iunie mai poate aparea cineva cu o bormasina in receptie
-nici un hotel nou nu are gradina si spatiile verzi terminate la inaugurare. In Antalya poti sa plantezi si un Palmier de 2 metrii si poti "pava" cy gazon dar pana se semene cu o gradina mai trece timpul
- serviciile pot lasa de dorit.Pana se aseaza lucrurile deja a trecut un sezon de vara!
-restaurantele  a la carte (o parte din ele) pot fi inchise

Ideea e ca turci se grabesc sa deschida hotelurile noi pentru a  atrage cash pt ultimele retusuri.

Avantaje:
-preturi promotionale (insa nu e cazul daca vorbim de Royal Holiday Palace)
- poti avea noroc si chiar sa nimeresti la un hotel bun


Oricum este o loterie....Cornelia Diamond cand a fost inaugurat (in primul an de functionare )a fost cu serviciile la pamant (spa-ul nu era deschis nu au deschis decat 2 restaurante a la carte) dar in anul 2010 a functionat impecabil au fost extrem de bine organizati. Neoficial anul trecut Cornelia Diamond a fost cel mai bun hotel din Belek. (cam asa se vorbea prin Antalya in lumea celor care lucreaza acolo in turism)

#29
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
O alta solutie ar fi sa va luati concediul in septembrie si sa incercati sa mergeti atunci la hotelurile nou aparute. Presupun ca pana atunci le termina (cel putin cele aflate in stadiul avansat) si in plus incep sa mai indrepte din eventualele deficiente intalnite pe timpul verii. Si parca in septembrie vremea si mai ales marea e mai calda decat in mai/inceputul lui iunie.

Edited by chrismo, 26 January 2011 - 17:34.


#30
khelos

khelos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.04.2010
Salut la toata lumea si multumesc pentru pareri si raspunsuri,totusi as mai avea cate o intrebare sau 9 notangel.gif vreau daca puteti sa-mi recomandati un hote buget in jur de 800 1000 pentru 2 persoane in turcia 5 stele uai perioada mai ,daca stiti ceva mai ok nu plin de rusi sau unde ati vine camerista o data la 2/3 zile si minibarul cu plata ca drq daia e uai trebuie totul free,asa daca aveam bani ma tiram la MARDAN:)),anul trecut am fost la un hotel de 5 stele TOP KAPY sau ceva de genu plin de rusi abia aveai loc la masa ,camerista uita sa mai vina minibarul al umplea in 8 zile de 2 ori plin de pisici de parca era crescatorie ,nu am nimic cu pisicile dar sunt dog lover:)) ,in fine cam varza .As vrea sa gasesc ceva ok recomandat de voi ,cineva care a fost de curand in sezon bineinteles.Pana acum am fost de 4 ori cel mai mult mi-a placut la QUEEN ELISABETH si PAPILON AISCHA la QUEEN am prin in 2007 parca era inaugurarea a fost totul super super in fiecare seara berbecut la protap si prepelite:)) nu mai vb de restul,deci in mare stiu care e treaba dar mai am nevoie de pareri sfaturi recomandari .
MULTUMESC ANTICIPAT

#31
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Sa nu recomanzi acum hotelul Queen Elizabeth nici la dusmani!

Ca sa iti recomandam mai multe hoteluri ar trebui sa stim perioada in care doresti sa mergi si mijlocul de transport  (transport individual nu?)

#32
khelos

khelos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.04.2010
Am scris perioada mai si ca mijloc de transport individual.Mersi

#33
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postkhelos, on 27th January 2011, 13:20, said:

Salut la toata lumea si multumesc pentru pareri si raspunsuri,totusi as mai avea cate o intrebare sau 9 notangel.gif vreau daca puteti sa-mi recomandati un hote buget in jur de 800 1000 pentru 2 persoane in turcia 5 stele uai perioada mai ,daca stiti ceva mai ok nu plin de rusi sau unde ati vine camerista o data la 2/3 zile si minibarul cu plata ca drq daia e uai trebuie totul free,asa daca aveam bani ma tiram la MARDAN:)),anul trecut am fost la un hotel de 5 stele TOP KAPY sau ceva de genu plin de rusi abia aveai loc la masa ,camerista uita sa mai vina minibarul al umplea in 8 zile de 2 ori plin de pisici de parca era crescatorie ,nu am nimic cu pisicile dar sunt dog lover:)) ,in fine cam varza .As vrea sa gasesc ceva ok recomandat de voi ,cineva care a fost de curand in sezon bineinteles.Pana acum am fost de 4 ori cel mai mult mi-a placut la QUEEN ELISABETH si PAPILON AISCHA la QUEEN am prin in 2007 parca era inaugurarea a fost totul super super in fiecare seara berbecut la protap si prepelite:)) nu mai vb de restul,deci in mare stiu care e treaba dar mai am nevoie de pareri sfaturi recomandari .
MULTUMESC ANTICIPAT
Incearca la LykiaWorld (langa Belek), Titanic, Baia Lara, IC Green Palace (nu e concept UAI si e cam vechiut, insa piscine super OK, iar hotelul parca e gradina botanica), Rixos Sungate si Rixos Lares.

#34
mita2008

mita2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.04.2008
salutare..astept ceva recomandari pentru anul acesta..am urmatoarele cerinte:

- buget: in jur de 1700€(2 adulti, transport cu avionul, toate taxele incluse)X 2 familii
- perioada sejur: sfarsit de mai, inceput de iunie( 10 nopti cazare oricand in aceasta perioada)
- cel mai important aspect il constituie distractia de seara oferita de resort( enterteiment, animatie, disco in aer liber, spectacole, karaoke etc)
- sa fie multe baruri, piscine, muzica, atmosfera de vacanta, de distractie in general
- mai conteaza si aspectele culinare(cafeaua ar trebui sa fie normala-espresso, ibric, turceasca, filtru- adica sa nu fie  ness sau solubila; cockteilurile sa fie OK, sa existe gratare zilnic, cat mai multe tipuri)
- nu ma intereseaza plaja, eventual sa existe ponton
- e de preferat sa aiba tobogane de adulti

#35
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

View PostSelam, on 15th January 2011, 02:58, said:

Turcia incepe sa se vanda din ce in ce mai scump, obisnuiti-va cu ideea.
...
...mai ales în acest an dacă avem în vedere și "concurența" din destinații de vacantă precum Grecia, Egipt, Tunisia, Algeria  :death: ...turcilor le rămâne să deschidă cât mai multe noi resorturi

Edited by w140, 29 January 2011 - 01:45.


#36
newmoon

newmoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.06.2010
Eu ma gandeam sa imi imi iau bilet la eftalia hotel sau eftalia village si poate am parte de o surpriza si ma trezesc la aqua...ca in cazu' saphirului din 2008!n-ar fi rau,dar e totusi o loterie...tine de noroc,din pacate...;))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate