Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Antalya

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1066 replies to this topic

#37
cond

cond

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.06.2006
Major Beavis am uitat sa te intreb daca sti cumva cat era intrarea la Aquapark din Antalya . Am aflat de pe net ca este si deasemenea si in Bodrum dar e cam departe.
multumesc

#38
cond

cond

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.06.2006
:coolspeak:

View Postgomez99, on Jun 28 2006, 01:08, said:

chestia cu suveniru la receptie n-am auzit-o de la nimeni cunoscut direct si nici n-am practicat-o. poate e util daca te imprietenesti cu careva si vrei sa ii lasi o amintire. vinul local nu e nemaipomenit. da daca dai de un turc habotnic, nu bea alcool. cel mai simplu e sa spui ce vrei, si sa insisti politicos.
la turci spaga se cheama bacsis se sugereaza inainte si se da dupa - daca se presteaza cf asteptari. e considerat un gest firesc al unui client multumit.
eu am mers in turcia numai cu avionul, dar amicii mei care merg cu masina dorm de regula la un motel dupa ce trec vama, sau la izmir.
in antalya am fost doar in trecere, nu te pot ajuta cu belek. eu insa prefer sa stau mai aproape de oras, fiindca ma plimb mult pe jos, ma uit la lume, mai intri intr-un magazain - desi la turci iti trebuie inima tare pt asta.
  

       :coolspeak: OK!

#39
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Belek e zona super,o zona linistita la vreo 20 km de Antalya.Cat despre hotelul mentionat mai sus pot spune ca sunt altele mai bune in zona si la preturi sensibil egale!Daca vreti mai aproape de oras recomand zona Lara,cu o gramada de hoteluri noi.Nu uitati de optiunea Kemer pentru mai multa aventura!


ps-Pretul de intrare la Aquapark difera daca platesti la fata locului sau daca cumperi bilet de la ghidul din hotel (de la care nu se merita).Sunt doua astfel de parcuri,unul langa hotelul Dedeman (toata lumea stie de el)..si un al doilea in Konyalti peste drum de mall.

#40
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 26.11.2001

View Postcond, on Jun 30 2006, 21:34, said:

Iar pentru tine Don-King  o sa ne vedem acolo ? Ai mai fost plecat in concediu in Turcia?

lasa-mi un nr de tel sa te pot contacta, 99% plecam cu acelasi avion :)

#41
cond

cond

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.06.2006
cris. m. hotelul noi l-am ales deja, deci o sa vedem acolo daca merita sau nu bani.
multumim oricum pentru informatii.


View Postdon_King, on Jul 1 2006, 11:22, said:

lasa-mi un nr de tel sa te pot contacta, 99% plecam cu acelasi avion :)
nu pot sa-ti las numarul de tel pe forum,100%nu plecam cu acelasi avion  :D pentru ca noi venim cu masina!!!!!
ne vedem la hotel

#42
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 26.11.2001

View Postcond, on Jul 1 2006, 17:43, said:

nu pot sa-ti las numarul de tel pe forum,100%nu plecam cu acelasi avion  :D pentru ca noi venim cu masina!!!!!
ne vedem la hotel

si nu stii sa scrii un mesaj privat ?  :rolleyes:

#43
cond

cond

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.06.2006
ai dreptate , am vazut undeava posibilitatea de a scrie mesaj privat
dar recunosc ca nu utilizez foarte bine softul acestui  forum
daca ti neaparat sa ne contactam telefonic cand ajungem trimete-mi tu un mesaj privat cu numarul tau de telefon
ok?

#44
Teho

Teho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.07.2006
A fost cineva la hotel Belinda (7km de Side, 10 km Manavgat)

#45
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Da,e dragut hotelul.Era plin de olandezi si nemti cand am fost p-acolo.Nu uita sa vizitezi vestigiile antice din Side(si mai usor cu cumparaturile p-acolo;preturile sunt cu mult peste medie) si neaparat si turul cu vaporasul pe Manavgat.Atat mi-a ramas in minte de acolo.

#46
alextuhut

alextuhut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.06.2005

View PostMaestrro, on Jun 10 2006, 20:42, said:

Salut! A fost cineva la acest hotel? Imi puteti da cateva informatii?Am citit tot ce se putea despre acest hotel, si majoritatea parerilor au fost bune.Mi-ar fi de mai mare ajutor un sfat de la cineva care a fost deja acolo.
Multumesc,

Salut! Ai fost...?? ca vreau si eu sa ma duc.. vad ca nimeni nu a raspuns <_< Poate acum...pls!!!

#47
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
E un hotel super.La vreo 15 km de aeroport si vreo 10 km de oras.Mare,piscina in aer liber si acoperita...etc. :) Concept all inclusive ca la toate hotelurile din zona!

#48
cicorico

cicorico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 07.07.2006

Buna ziua,
indraznesc sa vin si eu cu o intrebare:
a mai fost cineva in Lares Park Hotel - cel din Antalya?

www.laresparkhotel.com

Cum vi s-a parut?
Multumesc  ;)


#49
printul_3000

printul_3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.03.2006
e dragut acolo

#50
Adi_B

Adi_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 04.01.2006

View Postprintul_3000, on Jul 20 2006, 09:27, said:

e dragut acolo

Ai fost acolo? Poti sa ne descrii cum a fost? Sau vorbesti din poze si postezi sa ajungi la 500......

#51
nicolaev

nicolaev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 26.07.2005
Vreau si eu ceva detalii ca plec pe 21 august la acest hotel. Pe www.tripadvisor.com nu sunt multe review-uri despre acest hotel si nici prea...elogioase la adresa lui.

#52
Edico

Edico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 16.03.2006
in primul rand vreau sa va intreb in legatura cu agentia Alibaba...sunt seriosi, chiar ofera ce scrie?
sunt alte agentii cu preturi mai bune si care sa respecte ce e scris in oferta.

in al doilea rand doresc sa ajung in Turcia, si mi s-a parut interesant la Bodrum, hotel 4*, 380Eur/pers, allinclusive, LABRANDA CORINTHIA, Gulluk. stie cineva despre ce e vorba.

de asemenea mi s-a parut interesant la Ortakent,  Club Sardunya, 3*, allinclusive, 357 euro/pers, tot in zona Bodrum.

cum este cu allinclusive, se merita?

cum e apa, cum e nisipul, cum sunt oamenii?

de ce da, de ce nu

Reason for edit: S-a mai discutat despre Bodrum pe forum. Cauta!!! In plus, ori discuti despre Bodrum ori faci chestionare despre Turcia. Fara topic-uri ghiveci please.By Masterboy

Edited by Masterboy, 06 August 2006 - 17:35.


#53
Adi_B

Adi_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 04.01.2006
Despre Kusadasi se discuta aici !
Despre vacante in Turcia (in special Bodrum si Antalya) si despre Alibaba aici !

Chiar era nevoie sa incepi un nou topic cu subiectele astea?
Folositi cu incredere functia search inainte de incepe un nou topic !

Chestionarul e foarte bun, poate asa aflam care e cea mai frumoasa/cautata statiune din Turcia ! Asa ca votati si spuneti-ne si noua de ce preferati o anumita statiune !!!

Edited by Adi_B, 28 July 2006 - 16:02.


#54
Edico

Edico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 16.03.2006
stiu adi unde se discuta despre kusadasi, multumesc oricum

topic deschis in mod special pentru bodrum, care nu a mai fost aprofundat nicaieri

am cerut informatii si despre restul pentru a reusi sa-mi fac o idee cat mai exacta despre bodrum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate