Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

clicknet fiber

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#91
razvanrm

razvanrm

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.06.2008
Oare in Cluj-Napoca este sau cand va fi fibra de la RTC?
Eu stau in cartierul Manastur pe langa Facultatea Bogdan Voda si am disponibilitate acum si contract incheiat VDSL Play 20 Mb/s si as vrea sa trec pe fibra.

#92
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
@abram_burel: pe partea de download arata bine dar upload-ul e pulbere la viteza aia. In ziua de azi sa ai upload de 6Mb/s la banii aia mi se pare slab. M-am convins acum ca nu o sa cumpar asa ceva. Poate doar daca vad dovezi clare ca se va schimba situatia ...

#93
liviu1990ro

liviu1990ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.01.2007
in ploiesti au venit cei de la romtelecom si au pus fibra.am net de la ei si merge foarte bine internetul si este foarte stabil. [ http://www.speedtest.net/result/1115939198.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  :coolspeak:

#94
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009
@razvanrm

Exista foarte multe scari cablate Romtelecom prin FTTB, in CLUJ iar numarul celor integrate in sistem este in crestere, in fiecare zi. Inclusiv in Manastur. Pentru a verifica exact daca exista ori cand urmeaza sa fie, te rog sa imi trimiti un PM cu nr tau RTC ori adresa exacta, pana la nivel de apartament.

Eventual, in Manastur poti avea alternativa serviciile Next Gen. Tot prin FTTB.

Mersi,

#95
razvanmarius

razvanmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2011
@experthouse

ai un PM

#96
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Voua va mai functioneaza FTTB-ul? Eu am trecut pe fibra (6 februarie) si de luni nu mai merge nimic. Modemul nu se mai sincronizeaza, in consecinta nu mai am nici telefon, nici internet, nici IPTV. Am dat n telefoane la ei. Pana azi au spus ca e un fir rupt. Astazi mi s-a spus ca de fapt sunt probleme cu "platforma". Nu se stie cand se vor remedia... Asta se intampla in Bucuresti, Drumul Taberei... ati auzit ceva de aceasta situatie?

#97
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

 horia.popescu, on 11th February 2011, 12:39, said:

Voua va mai functioneaza FTTB-ul? Eu am trecut pe fibra (6 februarie) si de luni nu mai merge nimic. Modemul nu se mai sincronizeaza, in consecinta nu mai am nici telefon, nici internet, nici IPTV. Am dat n telefoane la ei. Pana azi au spus ca e un fir rupt. Astazi mi s-a spus ca de fapt sunt probleme cu "platforma". Nu se stie cand se vor remedia... Asta se intampla in Bucuresti, Drumul Taberei... ati auzit ceva de aceasta situatie?
Nu se stie cand vor remedia??Bun raspuns dat de o companie asa de mare si profesionista.

#98
Lellia

Lellia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 18.06.2007

 horia.popescu, on 11th February 2011, 12:39, said:

Voua va mai functioneaza FTTB-ul? Eu am trecut pe fibra (6 februarie) si de luni nu mai merge nimic. Modemul nu se mai sincronizeaza, in consecinta nu mai am nici telefon, nici internet, nici IPTV. Am dat n telefoane la ei. Pana azi au spus ca e un fir rupt. Astazi mi s-a spus ca de fapt sunt probleme cu "platforma". Nu se stie cand se vor remedia... Asta se intampla in Bucuresti, Drumul Taberei... ati auzit ceva de aceasta situatie?

te ajut eu. se poate PM cu numarul, sa vedem care-i treaba?

#99
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Lellia, un plan de extindere exista pe undeva si se poate consulta? Eu unul vreau sa scap de UPC si nu prea am chef de RDS dar, daca RTC nu se misca suficient de repede in zona, ma tem ca raman fara optiuni. La voi m-as baga chiar si pe 2 ani in speranta unui serviciu mai bun decat la concurenta.

#100
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Nici eu nu inteleg de ce dureaza asa de mult extinderea, oare noi cei din orasele mai mici nu contam? Cat o sa mai asteptam sa avem si noi in sfarsit acces la fibra? Pana in 2015? Vor fi acoperite si orasele importante de pe litoral anul asta sau nu?

#101
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

 liviu1990ro, on 18th January 2011, 00:33, said:

in ploiesti au venit cei de la romtelecom si au pus fibra.am net de la ei si merge foarte bine internetul si este foarte stabil. [ http://www.speedtest.net/result/1115939198.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  :coolspeak:

Vad ca tot au probleme cu uploadul ...3 ani am fost RTC-Cist dar vad ca nici acum dupa app 1 an de reziliere nu sau gandit sa faca ceva cu upload-ul asta ... :nonobad:

#102
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

 experthouse, on 19th January 2011, 05:07, said:

@razvanrm

Exista foarte multe scari cablate Romtelecom prin FTTB, in CLUJ iar numarul celor integrate in sistem este in crestere, in fiecare zi. Inclusiv in Manastur. Pentru a verifica exact daca exista ori cand urmeaza sa fie, te rog sa imi trimiti un PM cu nr tau RTC ori adresa exacta, pana la nivel de apartament.

Eventual, in Manastur poti avea alternativa serviciile Next Gen. Tot prin FTTB.

Mersi,
nu-mi spune ca si RTC si NEXTGEN isi fac retea in aceasi scara :)

#103
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

 Bukovina, on 22nd March 2011, 14:34, said:

nu-mi spune ca si RTC si NEXTGEN isi fac retea in aceasi scara :)

Ba da, exista scari cablate si RTC si NextGen tot pe fibra! De ce ?

#104
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007
stie cineva care e statusul Clicknet Fiber in orasul Iasi? cand va fi disponibil?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate