Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

clicknet fiber

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#1
catalinux1

catalinux1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 16.05.2010
e oficial de acum! au aparut pe site la romtelecom, abonamentele pe fibra optca!


Clicknet Fiber Power este alegerea supremă pentru orice utilizator de internet. Dacă vrei distracție pe net la cote maxime, alege abonamentul Clicknet Fiber Power și ai acces imediat la cele mai noi filme, seriale, jocuri sau muzică!

?Viteza în internet: până la 100 Mbps*
?Viteza în metropolitan: până la 100 Mbps*
?Trafic nelimitat
?Router Wi-Fi gratuit
?3 luni abonament gratuit - doar pentru comenzi online
?IP Static gratuit - doar pentru comenzi online

cu aria de acoperire stau ca prost!
aici http://www.romteleco...personal/fibra/

Edited by catalinux1, 17 December 2010 - 18:37.


#2
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Merge.Oferta buna fata de retelele "de cartier".

#3
goliviu

goliviu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 278
  • Înscris: 20.01.2008
Da. Foarte interesat. Intrebarea este: oare cat o sa treaca pana o sa fie implementat in toata tara VDSL-ul si apoi fibra??? Probabil ca o sa fim noi astia mai de la capatul tarii batrani,sau o sa fie alte tehnologii mai moderne ca fibra. Cine stie.

#4
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,124
  • Înscris: 25.02.2007
I want this  :bouncey:




Din pacate nu cred c-o sa ajunga curand la sate..  :sadwalk:

#5
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005
Poate-si actualizeaza si detaliile:

Quote

Informații adiționale
Viteza maxima - download 30 Mbps
Viteza maxima - upload 6 Mbps
Trafic Nelimitat
Extra IP Static + Clicknet e-mail powered by Google Apps > 7 GB
https://www.romtelec...iber-power.html

Ori e 100, ori e 30? :)

Ma interesa rata de transfer la upload...

#6
abram_burel

abram_burel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 24.09.2004

View Postsoft0811, on 19th December 2010, 13:38, said:

... Ma interesa rata de transfer la upload...

Viteza Up inca depinde de tehnologia utilizata pe ultima "suta de metri". Cata vreme e xDSL (ADSL, VDSL), conexiunea ramane asimetrica. VDSL a imbunatatit cu ceva asimetria si inca se mai poate. Pe fibra (ca si pe UTP/Ethernet) nu exista motive pentru asimetrie. In fond, toata reteaua de transport este... simetrica :)

#7
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,197
  • Înscris: 18.04.2008
La mine pe strada nu este :(

#8
DiamondGloss

DiamondGloss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.02.2009

View Postsoft0811, on 19th December 2010, 13:38, said:

Poate-si actualizeaza si detaliile:

https://www.romtelec...iber-power.html

Ori e 100, ori e 30? :)

Ma interesa rata de transfer la upload...
    Viteza de Upload este de maxim 6Mb , merge in 6Mb niciodata nu depaseste .  Asta pentru abonamentul Power .
     Deci , daca vrei sa vorbesti cu bunica din Canada o sa o vezi in frame-uri :)) , daca vrei sa ii trimiti o felicitare roaga-te sa nu pice curentul ca pana la craciun o sa ajunga :) ...
      Romtelecom ofera viteze pana in 100 Mb , DAR , exista si un dar - sa nu fie aglomera , orice test facut in browser ii contrazic total (in afara de serv.ro ce le apartine ) , viteze de 10 MB prinzi pe torrente ...dar nu seara ... dimineata ....Vitezele pe extern sunt bunicele , dar nu 100 Mb,  nu cred ca sunt limitati decat fizic ...
       Ei vand ceva sa fie in rand cu lumea , din pacate au vrut sa faca din kka bici ...si nu prea le-a reusit ...
      Inca o data e doar parerea mea ... din observatii personale ... nu cred ca e offtopic - si nici  "flame" . Stiu ca unii sunt obisnuiti ca in cazul unor critici , sau pareri negative sa dea "raport" la post .

#9
abram_burel

abram_burel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 24.09.2004
O parere personala nu strica niciodata, numai sa fie corecta :)
Daca e sa ne referim la cum o vedem pe bunica din Canada, pe ea o vedem pe... download, deci nu prea inteleg de ce trebuie sa fie in frame-uri :D
Pe de alta parte, sincer nu prea inteleg ce fel de felicitari trimiti tu... cumva ceva Blu-ray?
La viteza pe extern, te astept cu o demonstratie despre "garantarea vitezei".
Despre "teste facute in browser" insa, dom'le, sa ne ierti ;)

#10
DiamondGloss

DiamondGloss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.02.2009
Ai dreptate ...am scris in graba ... revin cu reply corect  maine ca acusi ma duc sa imi iau ceva combustibil >:) .... cu baietii ..
Te salut ...

#11
Defiant

Defiant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 30.01.2008

View Postgoliviu, on 18th December 2010, 16:24, said:

Probabil ca o sa fim noi astia mai de la capatul tarii batrani,sau o sa fie alte tehnologii mai moderne ca fibra. Cine stie.
stai linistit ca pe strada mea, in bucuresti, la numarul 29 poti sa ai vdsl power, iar la numarul 39 poti sa ai doar vdsl play. am verificat in myaccount.
nu ca m-ar fi ars sa trec neaparat la power, insa daca era vorba de fibra alta era povestea.

#12
abram_burel

abram_burel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 24.09.2004
Aplicatia de acoperire are un caracter... informativ. Asta nu e neaparat de rau :)
Se poate intampla ca la 29 sa fie 30M si la 39 20M, dar se poate si sa fie o eroare in estimarea vitezei disponibile pentru tine. Este o poveste lunga si in permanenta... perfectionare.
Pe de alta parte, e drept, VDSL nu inseamna fibra, dar inseamna ca fibra e pe aproape, uneori chiar foarte aproape ;)

#13
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postabram_burel, on 22nd December 2010, 17:07, said:

Aplicatia de acoperire are un caracter... informativ.
Probabil aceeasi aplicatie o utilizeaza si cei de la 931 de mi-au zis mie ca-i disponibil 20 mb si nu merge decat maxim 12.

Am bagat un mesaj la Contact din myaccount sa vad daca/cand va aparea si pe strada mea soarele, pardon, fibra RTC.

#14
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006

View Postabram_burel, on 22nd December 2010, 18:07, said:

Aplicatia de acoperire are un caracter... informativ.

Hai sa zicem orientativ ca suna mai real, informativ totusi se refera la ce vrem noi sa fie pana la urma, adica informarea clientului ;)

#15
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
Intrebarea e: aveti vreunul internetul asta prin fibra Power?
M-au sunat de la Romtelefon ca sa-mi prezinte oferta pentru ca blocul meu e in aria de acoperire. Acum am Mitnet tot cu 100Mb si pe scara mai si Fiberlink-ul de la RCS. Dintre astea ce ati alege?
A testat cineva oferta asta noua de la RTC ca nu m-as arunca asa fara o inca opinie ;)?

#16
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,124
  • Înscris: 25.02.2007
Eu m-as baga 1 an la toti 3 si as folosi in paralel. La sfarsit spui papapa la 2 dintre ei si ramai cu cel care merge cel mai bine in blocu tau.

#17
dras

dras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 11.03.2007
asa ar trebui dar daca mai vede sotia inca doua cabluri cred ca da foc la calculator ;)

#18
Romeo_NT

Romeo_NT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 11.01.2007
Un prieten de-al meu si-a facut abonament la RTC 30 Mbps,prin fibra.I s-a dat modem-ul aferent,care are si WLAN.
Prin conexiune LAN,viteza de descarcare ajunge la 30 Mbps,dar prin WLAN nu trece de 20 Mbps.
Imi poate spune cineva cum se explica aceasta reducere de viteza pe conexiune WLAN?Cardul wireless de pe laptop-ul in speta e de 54 Mbit,si suporta b/g/n.
Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate