Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...
 Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)
 

Are cineva ADSL de la DIGICOM de 10, 15 euro. Cum

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
46 răspunsuri în acest subiect

#37
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Mie mi s-a intamplat o chestie putin bizara, apropo de contorizare. Eu am abonamentul de 10E acela cu 1Gb inclus intern+extern (din primele lansate). I-am intrebat, daca cu noile abonamente lansate am si eu metropolitanu gratis; mi s-a raspuns ca nu, eu spunandu-le ca pe contorizarea traficului imi apare si intern si extern, conform noilor abonamente. Mi s-a spus ca, vezi doamne, minunatul soft nu stie sa afiseze diferentiat pentru noile sau vechile abonamente, dar in mod sigur imi taxeaza tot. Eram si eu curios sa verifice, nu de alta, dar sa stiu cat sa ma intind. In luna noiembrie stiam sigur ca am facut 200Mb peste 1Gb si nu am primit nimic in plus la factura. Au deschis evidenta cu traficele, si stupoare, traficul meu inregistrat, era pe jumatate din cat facusem, adica doar externul. Astia-s prosti. Merg in pierdere, habar n-au sa taxeze in favoarea lor ... Mie imi convine, daca stiam, faceam 1Gb doar extern. Asa afaceri sa tot faci ...

#38
Chr1s

Chr1s

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 03.09.2005
Nu cred ca nu ai metropolitan nelimitat. Tu si acum platesti 10E? Nu ai reinnoit contractul? Daca nu, atunci se explica.

Sincer as fi extrem de multumit daca ar scoate porcaria asta cu trafic inclus. :)

#39
Chr1s

Chr1s

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 03.09.2005
Si incepand de astazi s-a rezolvat si problema cu pingul. 15-20 ms in RO. :worthy:

#40
pinkish

pinkish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 157
  • Înscris: 10.11.2002
ce noutati mai aveti, cei cu DIGICOM? sunt interesat sa-mi bag, e mai avantajos decat dela Romtelecom...

- viteza e constanta si spre maxim?
- pica des?
- sincronizari grele?

#41
BBLoo

BBLoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 39
  • Înscris: 15.05.2004

View Postpinkish, on Nov 4 2006, 04:12, said:

ce noutati mai aveti, cei cu DIGICOM? sunt interesat sa-mi bag, e mai avantajos decat dela Romtelecom...

- viteza e constanta si spre maxim?
- pica des?
- sincronizari grele?

Si pe mine ma intereseaza acest lucru.
Asa ca cei cu Digicom sunt rugati sa ne dea si noua niste raspunsuri.

#42
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.347
  • Înscris: 01.04.2006
M-am interesat de Digicom şi se pare că sunt firmă de apartament, nu au acoperire decât în Bucureşti. Partea bună este că nu trebuie să fii client Romtelecom neapărat :coolspeak: , dar plăteşti o taxă de 5 euro/lună atunci.

#43
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.788
  • Înscris: 29.04.2004
dacă n-aveau 60€ instalarea, treceam rapid la ei.

#44
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 823
  • Înscris: 08.01.2004

View Postpinkish, on Nov 4 2006, 04:12, said:

ce noutati mai aveti, cei cu DIGICOM? sunt interesat sa-mi bag, e mai avantajos decat dela Romtelecom...

- viteza e constanta si spre maxim?
- pica des?
- sincronizari grele?

- Eu am 768 kb/s, teoretic, in realitate nu am obtinut mai mult de 650. Asta e dezavantajul tehnologiei ADSL. Nu suporta distante prea mari. Eu sunt cam la 2,5 km de centrala din Aviatiei. E mult.
- nu pica des, cam o data pe luna; de fapt restartez modemul, apoi se sincronizeaza in 3,4 minute
- daca se intrerupe semnalul, asta mai mult de 2 ori intr-un an jumate nu s-a intamplat

#45
icename

icename

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 634
  • Înscris: 12.02.2005

View PostANTENA, on Nov 17 2006, 21:59, said:

- nu pica des, cam o data pe luna; de fapt restartez modemul, apoi se sincronizeaza in 3,4 minute
Ori pica ori restartezi tu modemul ?

#46
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 823
  • Înscris: 08.01.2004

View Posticename, on Nov 18 2006, 07:06, said:

Ori pica ori restartezi tu modemul ?

1 data sau de 2 ori pe luna restartez modemul ca nu mai merge, nu ca vreau eu. Dar dupa ce se resincronizeaza, totul revine la normal. Nu stiu daca asta e de socotit, intrerupere de semnal

#47
dabb

dabb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 81
  • Înscris: 10.04.2006

View Postmircea812, on Sep 24 2005, 13:40, said:

Am vazut toate discutiile de pana acum si pana sa ma hotarasc ce aleg au venit unii cu retea si in zona mea(baneasa). Am facut contract cu ei. In cateva zile ma conecteaza. 800 000 lei.   Acces internet 256 kbps.  10Mbps metropolitan.  100Mbps in retea. Trafic nelimitat .  Mathousallem com srl se numesc. Sper sa merite.


te rog sa ma tii si pe mine la curent cu tehnologia adsl....
caci ...adsl 2+ (inexistent in romania) nu ajunge la 100 M ...asa ca ..MINTE in alta parte .....vezi topicurile cu zidari....
btw.....stii tu care este distanta maxima peste o pereche de cupru pt a obtine viteza maxima pe adsl (2 sau 2+).....pt 100 M ar trebui sa ai cam....10-20 m.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate