Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Are cineva ADSL de la DIGICOM de 10, 15 euro. Cum

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,985
  • Înscris: 08.06.2005
Am vazut o oferta ADSL de la DIGICOM de 10, 15 euro. Daca are cineva spuneti-mi daca merita. Am cablu tv dar pe cei de la RCS-RDS ii doare-n cot si spun ca nu e posibil internet prin catv in zona unde locuiesc.Mersi.

#2
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Si eu sunt in situatia ta. Cei de la RDS mi-au dat cu flit. Cine sta la casa, nu pupa net prin cablu prea curand. Asa ca alternativa poate fi acest Digicom. La 10E pe luna, e o solutie rezonabila; decat 35E la Romtelecom!!! Zilele astea cei de la Digicom si-au marit acoperirea fata de ce e afisat pe site. Daca ai nr. de telef. care incepe cu 232 sau 233, esti norocos. Poti sa ii suni sa intrebi daca esti in aria de acoperire. Eu o sa ma duc sa fac contract si iti voi spune cam intr-o saptamana cum este. Fata de dial-up-ul care il folosesc acum, ar trebui sa fie ceva mai bun. Chiar daca e la 256kb/s.

#3
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
se poate si la casa internet prin cablu tv...dar ai de ales ori intre un abonament de 100 dolari ori o taxa de instalare de 150 dolari. Pe mine la casa in Arad m-a costat 60 dolari instalarea pentru ca am avut noroc de a fost un club de internet la vreo 400 m de mine.

#4
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

ANTENA, on Aug 17 2005, 20:25, said:

Si eu sunt in situatia ta. Cei de la RDS mi-au dat cu flit. Cine sta la casa, nu pupa net prin cablu prea curand. Asa ca alternativa poate fi acest Digicom. La 10E pe luna, e o solutie rezonabila; decat 35E la Romtelecom!!! Zilele astea cei de la Digicom si-au marit acoperirea fata de ce e afisat pe site. Daca ai nr. de telef. care incepe cu 232 sau 233, esti norocos. Poti sa ii suni sa intrebi daca esti in aria de acoperire. Eu o sa ma duc sa fac contract si iti voi spune cam intr-o saptamana cum este. Fata de dial-up-ul care il folosesc acum, ar trebui sa fie ceva mai bun. Chiar daca e la 256kb/s.

<{POST_SNAPBACK}>


La Romtelecom ai 1024 kbps    :P

#5
theonly1

theonly1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 23.07.2005
De acord cu voi, preturile la abonamente sunt mici, dar traficul inclus e aproape inexistent, iar depasirile se taxeaza destul de usturator:


Quote

ADSL pentru utilizatorii individuali

DigiCom Start
Viteza: pana la 256 Kbps
Trafic inclus: 1 GB
Depasiri: 0.02 € / MB
1 cont de e-mail de 10 MB
1 MB spatiu web

DigiCom Hobby
Viteza: pana la 256 Kbps
Trafic inclus: 2 GB
Depasiri: 0.02 € / MB
2 conturi de e-mail de 10 MB
2 MB spatiu web

DigiCom Family
Viteza: pana la 256 Kbps
Trafic inclus: 3 GB
Depasiri: 0.02 € / MB
3 conturi de e-mail de 10 MB
3 MB spatiu web

Mai bine va orientati spre ADSL-ul de la Romtelecom. E mai scump, dar traficul e nelimitat, chiar daca intervin anumite limitari de viteza.

Cunosc personal pe cineva care are ADSL de la Romtelecom si merge f. bine (chiar si dupa limitari).

#6
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Azi am facut contract la Digicom. Cam intr-o saptamana o sa va spun cum e. Am inteles ca acum acopera cam tot Bucurestiul. Ce e pe net, e depasit.

#7
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,985
  • Înscris: 08.06.2005
Mersi pentru informatii.ADSL de la RTL ajunge la 45-50 euro.Cam mult.

#8
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003
Antena
pai parca tu mai facea reclama la ADSL Digicom si acu vreo 4 luni  http://forum.softped...9571&hl=digicom
:nonobad:

#9
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Nu fac nici o reclama, e o alternativa la RDS pentru cine nu are posibilitatea. Eu unul si probabil multi altii, nu as da 40 de Euro la Romtelecom. Daca stau pe net prin dialup de 700.000 pe luna, de ce as da 40 de Euro? Depinde de fiecare, cat e dispus sa dea.

#10
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
3 GB si 256 kb/s pentru 20 E inseamna un raport calitate pret foarte mic. Cu 20E am 768kb/s si trafic nelimitat si 400 de minute RDS-Romtelecom, si 4000 minute RDS-RDS.
Suna mai atractiv ADSL-ul RT. Pacat ca au preturi mai mari. Eu personal cred ca renunt si la RDS si ma mut la o retea de cartier unde voi avea o viteza considerabil mai mare.

#11
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.08.2005

dixy, on Aug 22 2005, 00:58, said:

3 GB si 256 kb/s pentru 20 E inseamna un raport calitate pret foarte mic. Cu 20E am 768kb/s si trafic nelimitat si 400 de minute RDS-Romtelecom, si 4000 minute RDS-RDS.
Suna mai atractiv ADSL-ul RT. Pacat ca au preturi mai mari. Eu personal cred ca renunt si la RDS si ma mut la o retea de cartier unde voi avea o viteza considerabil mai mare.

<{POST_SNAPBACK}>

sint curios unde ai tu 768kb/s-pe metro.Din cite stiu eu ei dau viteza asta pe metro si au 256Kb/s pe web la abonamentele asa-zise "link"

#12
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Mi-am luat ADSL de la Digicom ! Eu sunt foarte multumit. 10E/luna cu 256 kb/s. Tipul care a venit cu modemul mi-a spus ca in curand vor scoate alta oferta, cu mai mult in aceeasi bani. Nu se stie inca ce: megi sau viteza. Am probat un dl din yahoo, si am vazut 30 kB/sec, ceea ce fata de dial-up e un progres de 7,5 ori. Si asta la jumate de pret! Pana acum plateam circa 700.000 traficul pe net. Asa ca il recomand celor care nu pot avea RDS. Conexiunea se face prin cablul telefonic, fara nici o obligatie catre Romtelecom si avand convorbirile telefonice in paralel cu netul pe acelasi cablu. Convorbirile nu se intrerup. Si totul doar la 10 Euro fara TVA.

#13
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

ANTENA, on Aug 31 2005, 19:11, said:

Mi-am luat ADSL de la Digicom ! Eu sunt foarte multumit. 10E/luna cu 256 kb/s. Tipul care a venit cu modemul mi-a spus ca in curand vor scoate alta oferta, cu mai mult in aceeasi bani. Nu se stie inca ce: megi sau viteza. Am probat un dl din yahoo, si am vazut 30 kB/sec, ceea ce fata de dial-up e un progres de 7,5 ori. Si asta la jumate de pret! Pana acum plateam circa 700.000 traficul pe net. Asa ca il recomand celor care nu pot avea RDS. Conexiunea se face prin cablul telefonic, fara nici o obligatie catre Romtelecom si avand convorbirile telefonice in paralel cu netul pe acelasi cablu. Convorbirile nu se intrerup. Si totul doar la 10 Euro fara TVA.

<{POST_SNAPBACK}>




Si mai zi-ne si ce tarfic inclus ai si cit platesti dupa ce il depasesti.... :death:

#14
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Le poti vedea pe site, mie nu-mi trebuie mai mult.

#15
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

ANTENA, on Sep 1 2005, 13:17, said:

Le poti vedea pe site, mie nu-mi trebuie mai mult.

<{POST_SNAPBACK}>



ADIK

ADSL pentru utilizatorii individuali

DigiCom Start
Viteza: pana la 256 Kbps
Trafic inclus: 1 GB
Depasiri: 0.02 € / MB
1 cont de e-mail de 10 MB
1 MB spatiu web

DigiCom Hobby
Viteza: pana la 256 Kbps
Trafic inclus: 2 GB
Depasiri: 0.02 € / MB
2 conturi de e-mail de 10 MB
2 MB spatiu web

DigiCom Family
Viteza: pana la 256 Kbps
Trafic inclus: 3 GB
Depasiri: 0.02 € / MB
3 conturi de e-mail de 10 MB
3 MB spatiu web


Cam mult..........................te arde la buzunar traficul  :cursing:

#16
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Ca sa beneficiez de ADSL de la Digicom trebuie sa fiu abonat Romtelecom? Ei isi instaleaza propria retea sau folosesc cablurile Romtelecom?

#17
Chr1s

Chr1s

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.09.2005

amic, on Sep 2 2005, 18:07, said:

Ca sa beneficiez de ADSL de la Digicom trebuie sa fiu abonat Romtelecom? Ei isi instaleaza propria retea sau folosesc cablurile Romtelecom?

<{POST_SNAPBACK}>


Da, trebuie sa ai in casa Romtelecom si folosesc cablurile Romtelecom. RTL trebuia sa vina sa iti bage o priza sa separe voce de date. In functie de cat de liberi sunt vin la tine (cam 1 saptamana). Imediat in aceeasi zi vin si cei de la DIGICOM.

#18
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Contractul se face pe minim 1 an?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate