Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Cel mai crud dictator din istoria lumii moderne

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
257 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Cel mai crud dictator din istoria lumii moderne (232 membri au votat)

Care este cel mai crud dictator din istoria lumii moderne?

  1. Adolf Hitler (47 voturi [20.35%])

    Procentaj al voturilor: 20.35%

  2. Mussolini (1 voturi [0.43%])

    Procentaj al voturilor: 0.43%

  3. Josef Stalin (100 voturi [43.29%])

    Procentaj al voturilor: 43.29%

  4. Mao Zedong (14 voturi [6.06%])

    Procentaj al voturilor: 6.06%

  5. Omar al-Bashir (1 voturi [0.43%])

    Procentaj al voturilor: 0.43%

  6. Kim Jong-il (4 voturi [1.73%])

    Procentaj al voturilor: 1.73%

  7. Mahmoud Ahmadinejad (1 voturi [0.43%])

    Procentaj al voturilor: 0.43%

  8. Saddam Hussein (1 voturi [0.43%])

    Procentaj al voturilor: 0.43%

  9. Nicolae Ceausescu (1 voturi [0.43%])

    Procentaj al voturilor: 0.43%

  10. Mobutu Sese Seko Koko Ngbendu Wa Za Banga (8 voturi [3.46%])

    Procentaj al voturilor: 3.46%

  11. Robert Gabriel Mugabe (1 voturi [0.43%])

    Procentaj al voturilor: 0.43%

  12. Muammar Abu Minyar al-Gaddafi (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  13. Kim Ir-sen (2 voturi [0.87%])

    Procentaj al voturilor: 0.87%

  14. Pol Pot (50 voturi [21.65%])

    Procentaj al voturilor: 21.65%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#199
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.535
  • Înscris: 23.03.2008

 marcuzzzo, on 23rd December 2010, 09:06, said:

Iar asta insemna ca in conceptia lui Germania exista atata timp cat traia el.
Cred ca asta e in mintea oricarui dictator...."Ba daca mor eu moare si tara"....

#200
mirceavoda

mirceavoda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.466
  • Înscris: 08.11.2010
Crezi tu! Nu prea ai logică de securist. Sau ai lucrat la magazie; ai fost plotoner major.

#201
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.535
  • Înscris: 23.03.2008

 mirceavoda, on 23rd December 2010, 14:27, said:

Crezi tu! Nu prea ai logică de securist. Sau ai lucrat la magazie; ai fost plotoner major.
Eu nu prea am logica mai deloc...dar eu nu fusei securist de rand,sa dau raportul despre nea Gigi care vorbeste cu fi-su in Italia...eu am fost la nivel mediu spre inalt...

Te vad vorbaret...am mai pus intrebarea asta pe un topic pe aici...crezi ca o ideologie,o doctrina (cum ar fi comunismul) ar trebui trecuta la categoria Dictatura sau doar cel care conduce sub aceea ideologie ar trebui considerat Dictator???

#202
mirceavoda

mirceavoda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.466
  • Înscris: 08.11.2010
aaaaa, matale fusăși de ăla de rang mai înalt. Bănuiesc acum că matale fusăși pi la informații; cel puțin maior.
2) Comunismul intră la categoria dictatură; dictatura proletariatului, ce, ai uitat?

#203
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.180
  • Înscris: 02.01.2007
Comunismul adevarat presupune o revolutie continua , epurari ( crime la scara mare) continue la toate nivelele societatii ,

delatiunea ridicata la rang de politica de stat , infometarea populatiei , indobitocirea populatiei .

Pol Pot a reusit sa se apropie de apogeul abisal al idealului revolutionar comunist perpetuu , din fericire vietnamezii l-au calmat ,

ei au invatat de la francezi ca nu e bine sa exagerezi cu revolutia comunista perpetuua infaptuita de Pol Pot si ciracii sai khmerii rosii,

khmerii rosii fiind cei care chiar au mers pana aproape la extrema malefica abisala a comunismului revolutionar perpetuu  !

P.S. Pe langa regimul lui Pol Pot si al khmerilor rosii cel al lui nea Ceaska a fost Cico cu gheata !

Editat de Teophileos, 25 decembrie 2010 - 21:29.


#204
DesertShadow

DesertShadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 11.04.2014
L-am votat pe Stalin.Este responsabil pentru uciderea a milioane de cetateni sovietici prin intermediul NKVD-ului,ai foametei din Ucraina in anii '30,represalii impotriva populatiei din Tarile Baltice,masacrul ofiterilor polonezi de la Katyn,vina partiala pt. izbucnirea celui de-al doilea razboi mondial,deportarea multor  sovietici si a multor romani din Basarabia in toate colturile URSS ului,instituirea fortata a comunismului in Romania si a planului sau de a executa 50-100 de mii de ofiteri germani dupa incheirea conflictului.
Uite niste dictatori pe care i-ai uitat:Papa Doc(dictator haitian) si Fidel Castro.

#205
Resolute

Resolute

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 784
  • Înscris: 28.08.2013
L-am votat pe Pol Pot. Procentual, regimul khmerilor rosii a facut cele mai multe victime. 25% din populatia Cambogiei a fost eliminata in doar 4 ani (1975-79), si au fost inca cateva sute de mii de refugiati.

#206
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.263
  • Înscris: 03.03.2012
L-am pus pe Mao, doar pentru ca este mai mult ca sigur ca el a ucis cei mai multi oameni, ca avea de unde .
Ps : Este o gluma sa-l bagi pe Ceausescu intr-o companie selecta ca asta, o fi fost el dictator, dar nici chiar asa :D

#207
Resolute

Resolute

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 784
  • Înscris: 28.08.2013
^ sau pe Ahmadinejad

#208
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.910
  • Înscris: 25.01.2007

 Resolute, on 15 aprilie 2014 - 20:33, said:

L-am votat pe Pol Pot. Procentual, regimul khmerilor rosii a facut cele mai multe victime. 25% din populatia Cambogiei a fost eliminata in doar 4 ani (1975-79), si au fost inca cateva sute de mii de refugiati.
Si io am fost surprins ca Pol Pot nu e primul, Hitler si Stalin probabil sunt pe primele locuri din cauza expunerii lor publice mult mai mari.

#209
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.263
  • Înscris: 03.03.2012

 Resolute, on 18 aprilie 2014 - 15:02, said:

^ sau pe Ahmadinejad


Cred ca din ordinul democraticului Bush au murit mult mai multi oameni decat din ordinul lui Ahmadinejad. Privind din titlul topicului se subantelege ca dictatori sunt obisnuiti cu masacrele . Dar si conducatorii democratiilor sunt responsabile de masacre : Bush, Truman, Roosevelt, Churchil. Poate fi omu si dictator bine intentionat .

#210
Resolute

Resolute

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 784
  • Înscris: 28.08.2013

 slai, on 18 aprilie 2014 - 15:18, said:

Si io am fost surprins ca Pol Pot nu e primul, Hitler si Stalin probabil sunt pe primele locuri din cauza expunerii lor publice mult mai mari.

Ar fi si altii, care tot din cauza expunerii nu sunt in lista: Idi Amin, Lenin sau Robespierre.

 SucreBolivar88, on 18 aprilie 2014 - 15:38, said:

Cred ca din ordinul democraticului Bush au murit mult mai multi oameni decat din ordinul lui Ahmadinejad. Privind din titlul topicului se subantelege ca dictatori sunt obisnuiti cu masacrele . Dar si conducatorii democratiilor sunt responsabile de masacre : Bush, Truman, Roosevelt, Churchil. Poate fi omu si dictator bine intentionat .

Ai dreptate, dar eu m-as raporta mai degraba la victimele facute in randul propriului popor, nu la straini ucisi in razboaie. Prin asta cred ca masori cel mai bine cruzimea dictaturii.
Din cei de pe lista probabil in top 3 ar fi Pol Pot (1), Mao (2) si Stalin (3). Ceausescu, Mussolini, Hitler sau Ahmadinejad ar fi pe la coada.

Editat de Resolute, 20 aprilie 2014 - 14:45.


#211
BaiatulVesel

BaiatulVesel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 54
  • Înscris: 24.08.2016
Mao Zedong a ucis 45 de milioane de oameni în 4 ani prin "Marele Pas Înainte", de trei ori mai mult decât a ucis Holocaustul lui Hitler, şi 78 de milioane de oameni per total. Hitler a ucis 17 milioane, comunsimul peste 100 de milioane şi încă ucide şi în ziua de azi. Însă, mulţumită presei propagandiste, toată lumea ştie de Adolf Hitler, puţini însă şi de Mao Zedong sau Stalin.

#212
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.456
  • Înscris: 06.02.2008
Votez și eu pentru Stalin.

#213
lotharragnar

lotharragnar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.191
  • Înscris: 14.08.2016
Nu toti dictatorii au sfarsit bine pe patul de moarte inconjurati de rude.


Stalin a murit in urma unui atac de cord si a fost gasit de garzi   pisat pe el, imbracat in maieu si pantaloni de pijama.  Chiar si pentru un batran de 70 de ani si ceva, e o moarte foarte scarboasa si umilitoare.

Hitler si-a zburat creierii  ascuns ca un sobolan intr-un buncar  dupa ce si-a vazut   Germania Nazista  cum era distrusa din mai multe parti de fortele Aliate.

Mussolini a sfarsit impuscat si spanzurat ca un talhar de ultima speta , cadavrul fiind apoi batut de populatie de zici ca era o minge.

Saddam Hussein-arestat dupa ce s-a ascuns ca un sobolan si spanzurat

Gadaffi-sodomizat cu cutitul si impuscat


Ai spune ca intr-un fel exista vreo justitie divina , dar care se aplica doar in spatiul crestin.
Pentru spatiul asiatic exista Karma.

Pentru ca Mao Zedong , campionul suprem la genociduri,  fiind fumator, a murit din cauza mai multor boli pulmomare si cardiace+Parkinson si scleroza, murind la cel de-al treilea atac de cord la 82 de ani.  

Kim Jong Il a avut o moarte mai buna: a murit intr-un tren inconjurat de suita sa de servitori si militari.



Despre Pol Pot nu se stie sigur cum a murit, dar cert e ca a fost umilit dupa moarte, avand un mormant de  kkt.

Editat de lotharragnar, 24 august 2016 - 11:13.


#214
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.148
  • Înscris: 22.01.2013
eu am votat pe stalin si totusi cica cifrele ar spune ca mao tzedung a fi campionul
oricum ar fi diferenta dintre Hitler si ceilalti ar fi ca ailalti si-au masacrat si propriile popoare inclusiv pe timp de pace

#215
lotharragnar

lotharragnar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.191
  • Înscris: 14.08.2016

 Valmont43, on 27 august 2016 - 13:25, said:

eu am votat pe stalin si totusi cica cifrele ar spune ca mao tzedung a fi campionul
oricum ar fi diferenta dintre Hitler si ceilalti ar fi ca ailalti si-au masacrat si propriile popoare inclusiv pe timp de pace
Dap, Hitler ramane o curiozitate pentru ca a reusit sa atraga si sa mobilizeze masele propriului sau popor prin discurs.

Ceilalti, Stalin si Mao,  au fost nevoiti sa-si epureze propriile populare pentru a le tine la respect.

#216
marcuzzzo

marcuzzzo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.660
  • Înscris: 12.12.2008
Statistic vorbind, Pol Pot a fost cel mai necrutator dictator din istoria lumii. Nebunul ajunsese sa ucida aproape 2 milioane de cambodgieni dintr-un total de 8 milioane.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate