Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

profesor deplasat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
314 replies to this topic

#19
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postadrianaa09, on 7th December 2010, 18:28, said:

Asa crezi tu. Cand esti singurul din clasa cu care face asa nu mi se pare deloc corect. Asta se cheama discriminare.
și tu de ce înghiți, că n-am înțeles?

#20
adrianaa09

adrianaa09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.04.2010

View Postadadoi, on 7th December 2010, 18:27, said:

mi se pare corect să te asculte când o pleznește pe ea prin cap.



dacă ești așa de convinsă, de ce n-ai răspuns?

Pentru ca m-am saturat sa tot tac in fata ei si sa o ascult cum pur si simplu isi bate joc.

#21
avlad18

avlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 26.07.2010

View Postautoplayer, on 7th December 2010, 18:24, said:

Aia este uniforma care e purtata de toti elevii. Daca nu iti permiti sa iti cumperi uniforma mergi la alta scoala unde nu se cere. De exemplu la Harvard se cere uniforma si daca nu ai bani de uniforma nu te lasa sa intri in scoala.
Eu nu stiu la ce licee comuniste din Romania inveti sau ai invatat tu, dar eu  nu am asa reguli la mine in liceu si invat la unul dintre cele mai bune din tara si te asigur ca  toata lumea se imbraca decent, ca pentr-un elev. Si inca un lucru, eu nu stiam ca trebuie sa ai bani de uniforma sa termini un liceu... In fine...

#22
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postadrianaa09, on 7th December 2010, 18:29, said:

Pentru ca m-am saturat sa tot tac in fata ei si sa o ascult cum pur si simplu isi bate joc.
ascultă la baba, puișor: scoate-i pe nas fizica, nu "am notă".

#23
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 08.01.2010
Ei bine ai aflat acum.

#24
adrianaa09

adrianaa09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.04.2010

View Postpelikanu, on 7th December 2010, 18:25, said:

Las' ca si eu am avut media 2 la fizica in primul semestru din clasa a IX-a.
Aveam si am gura mare cand ceva nu-mi convine - partea comica este ca nu imi pare rau.
Am trecut si de media 2, am trecut si de liceu, si de facultate, si de master.

Nu ma deranjeaza absolut deloc nota. Eu stiu ce am in cap si asta conteaza. M-a deranjat pur si simplu faptul pentru care a facut lucrul asta.

View Postadadoi, on 7th December 2010, 18:30, said:

ascultă la baba, puișor: scoate-i pe nas fizica, nu "am notă".

Deci numai asta conteaza? Daca ai fi fost in locul meu ti-ar fi placut sa te asculte pentru ca nu iti faci temele in clasa?

View Postavlad18, on 7th December 2010, 18:30, said:

Eu nu stiu la ce licee comuniste din Romania inveti sau ai invatat tu, dar eu  nu am asa reguli la mine in liceu si invat la unul dintre cele mai bune din tara si te asigur ca  toata lumea se imbraca decent, ca pentr-un elev. Si inca un lucru, eu nu stiam ca trebuie sa ai bani de uniforma sa termini un liceu... In fine...

Si eu ma imbrac chiar foarte decent. Pe ea o deranjeaza culoarea.
La liceul meu nu se poarta uniforma.
Ma duc la liceu sau la o inmormantare totusi?

#25
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006

View Postadrianaa09, on 7th December 2010, 18:32, said:

Eu stiu ce am in cap si asta conteaza.

Inseamna ca te tine sa-i dai peste nas obtinand macar locul 3 la olimpiada. Asa Adriana! Arata-i cine esti tu! Mergi la olimpiade si ia note mari si o sa-i para rau cand va vedea ca a gresit.

Edited by December, 07 December 2010 - 18:35.


#26
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007
Inveti in Bucuresti ?

#27
adrianaa09

adrianaa09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.04.2010

View Postx24, on 7th December 2010, 18:35, said:

Inveti in Bucuresti ?

Nu. Si am sa regret toata viata ca am venit la liceul la care sunt.


View PostDecember, on 7th December 2010, 18:35, said:

Inseamna ca te tine sa-i dai peste nas obtinand macar locul 3 la olimpiada. Asa Adriana! Arata-i cine esti tu! Mergi la olimpiade si ia note mari si o sa-i para rau cand va vedea ca a gresit.

Da, as putea sa fac si asta. Dar pur si simplu m-a facut sa urasc materia asta. Invat doar de nevoie.

#28
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006

View Postadrianaa09, on 7th December 2010, 18:38, said:

Da, as putea sa fac si asta.
Stim, stim.

#29
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postadrianaa09, on 7th December 2010, 18:32, said:

Nu ma deranjeaza absolut deloc nota. Eu stiu ce am in cap si asta conteaza. M-a deranjat pur si simplu faptul pentru care a facut lucrul asta.



Deci numai asta conteaza? Daca ai fi fost in locul meu ti-ar fi placut sa te asculte pentru ca nu iti faci temele in clasa?

draga mea, ai susținut că nu faci nimic pentru că ți-ai făcut deja temele, ca și cum asta ar fi fost tot ce puteai face. Ei bine, ea putea să presupună, foarte corect, că dacă nu mai ai altceva (de exemplu să-ți repeți lecția la fizică) înseamnă că știi totul perfect, și avea tot dreptul să verifice. După cum se vede, puteai face și altceva în ora aia.
A se observa că nu mă leg deloc de tonul pe care l-ai folosit cu ea și de faptul că eu una n-am văzut în viața vieților mele puștoaică de liceu să stea ca sfânta și să nu facă nimic, să nu vorbească măcar cu vecinii și alte astea.

Dacă vrei să-ți poți permite câte o obraznicie, n-ai decât să visezi materia. De câte ori te ascultă, demonstrează-i că știi. O să se plictisească repede, mai ales că o să devină ridicolă. Lasă aerele pentru ăia care au motive să le aibă.

Edited by adadoi, 07 December 2010 - 18:42.


#30
adrianaa09

adrianaa09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.04.2010

View Postadadoi, on 7th December 2010, 18:40, said:

draga mea, ai susținut că nu faci nimic pentru că ți-ai făcut deja temele, ca și cum asta ar fi fost tot ce puteai face. Ei bine, ea putea să presupună, foarte corect, că dacă nu mai ai altceva (de exemplu să-ți repeți lecția la fizică) înseamnă că știi totul perfect, și avea tot dreptul să verifice. După cum se vede, puteai face și altceva în ora aia.
A se observa că nu mă leg deloc de tonul pe care l-ai folosit cu ea și de faptul că eu una n-am văzut în viața vieților mele puștoaică de liceu să stea ca sfânta și să nu facă nimic, să nu vorbească măcar cu vecinii și alte astea.

Dacă vrei să-ți poți permite câte o obraznicie, n-ai decât să visezi materia. De câte ori te ascultă, demonstrază-i că știi. O să se plictisească repede, mai ales că o să devină ridicolă. Lasă aerele pentru ăia care au motive să le aibă.

Fizica aveam abia ultima ora asa ca nu vad de ce as citi la fizica.
Ei uite, ca eu chiar sunt o exceptie nici macar o data nu am vorbit ce nu trebuie la ora ei.
Vorbesti asa pentru ca nu o cunosti. In fine, toti colegi au fost de acord cu mine si chiar m-au felicitat pentru ca am avut curaj sa fac ceea ce ei nu au curaj.
Aere? Te rog frumos... nu ma cunosti deloc.

#31
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postadrianaa09, on 7th December 2010, 18:43, said:

Fizica aveam abia ultima ora asa ca nu vad de ce as citi la fizica.
Ei uite, ca eu chiar sunt o exceptie nici macar o data nu am vorbit ce nu trebuie la ora ei.
Vorbesti asa pentru ca nu o cunosti. In fine, toti colegi au fost de acord cu mine si chiar m-au felicitat pentru ca am avut curaj sa fac ceea ce ei nu au curaj.
Aere? Te rog frumos... nu ma cunosti deloc.

daaa, știu, ești unică, nimeni n-a mai fost ca tine.

"colegi" ar fi putut să-ți ia apărarea în fața ei, sau a dirigintelui, și nu acum, ci cam de pe când s-a observat că "te persecută" profa dacă sunt așa de solidari. Și, btw, n-ai părinți?

#32
Ozana

Ozana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 27.10.2007
:deadtongue: Profesori pe care sa nu-i duca capul ai sa gasesti la tot pasul. Zi de zi, ii spun bunicului meu care e profesor, ce profesori am. Saracul, pana si el imi spune, "Doamne, cat de tare a putut sa cada invatamantul la noi in tara."

Culmea e ca eu am avut probleme cu profesorii... de religie si de muzica!  :coolspeak:
Imi pare rau ca pana si restul userilor se leaga asa de tine, stiu ca e nedrept partea lor. Eu, una, la muzica in clasa a IX-a am avut media 5 si media 10 la matematica cu steluta si asta pentru ca sunt o fire mai rebela si cand simt nevoia sa imi fac dreptate, fac asta fara sa ezit ( mai ales cand stiu ca am dreptate.) Acum... fiind a XII-a, gurita imi cam tace, ca sa am o medie cat mai mare.
Problema este ca profesorilor nu le pasa cat si ce stii, ci mai degraba daca esti supus lor. Odata, ce se vor simti amenintati [de catre tine, normal]... te vor frige si asta ca sa iti vezi de treaba ta.

Edit:
De altfel... incearca s-o eviti sau daca te tine, s-o impresionezi, dar asta de cele mai multe ori nu iese, pentru ca multe actiuni de ale tale pot fi interpretate altfel, asa ca iti recomand sa o eviti-> nu o sa mai aiba ce sa-ti comenteze.

Edited by Ozana, 07 December 2010 - 18:51.


#33
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006

View Postadrianaa09, on 7th December 2010, 18:43, said:

Te rog frumos... nu ma cunosti deloc.
Acum o sa-ti bag replica pe care o uram din toata inima cand eram de varsta ta si mi-o ziceau aia mai batrani "noi ca tine am fost..."

Edited by December, 07 December 2010 - 18:50.


#34
adrianaa09

adrianaa09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.04.2010

View Postadadoi, on 7th December 2010, 18:47, said:

daaa, știu, ești unică, nimeni n-a mai fost ca tine.

"colegi" ar fi putut să-ți ia apărarea în fața ei, sau a dirigintelui, și nu acum, ci cam de pe când s-a observat că "te persecută" profa dacă sunt așa de solidari. Și, btw, n-ai părinți?

Chiar nu stiu de ce reactionezi asa. Nu am spus ca nimeni nu a mai fost ca mine, dar in fine.
Colegilor le este frica si ba da chiar am parinti. A fost mama la ea si in fata ei nu zicea absolut nimic. Nu stia cum sa se scoata ca vezi Doamne nu are nimic cu mine. Mai ca ii venea sa planga profesoarei. Asa ca iti spun eu sigur ca nu o cunosti.

#35
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostDecember, on 7th December 2010, 18:48, said:

Acum o sa-ti bag replica pe care o uram din toata inima cand eram de varsta ta si mi-o zoceau aia mai batrani "noi ca tine am fost..."
taci, moșule, că ei au inventat mersul pe jos și gaura din macaroană.
fii-mea se crizează de câte ori îmi spune vreo "nouă" metodă de copiat :D

#36
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006

View Postadadoi, on 7th December 2010, 18:51, said:

fii-mea se crizează de câte ori îmi spune vreo "nouă" metodă de copiat :D
Parca n-as cunoaste specimenul...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate