Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Papa Benedict si prezervativele

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
98 replies to this topic

#55
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostThinkAbout, on 17 decembrie 2012 - 18:42, said:

Sofica te-am rugat sa te informezi inaninte de a-ti expune punctul de vedere
Papa Benedict este un om cult, cizelat, educat, poliglot si conduce bine Roma
In plus este un pivot care sprijina ceea ce voi numiti umanitate
Numa` ca nu se da mare, atata tot, el tace si face.
Draguta, Goebbels si Mengele erau de asemenea indivizi cultivati, educati si blah, blah, blah...
Doar apologetii papysti nu realizeaza faptul ca Benedictvs este de un conservatorism ridicol.

Si ca dovada, lumea sanatoasa la cap îl critica pe acest Papa imbecil:
http://www.gardianul...ea-s129027.html
Angela Merkel l-a mustruit pe Papa Benedict al XVI-lea

http://www.ziare.com...rto-eco-1121734
Papa Benedict, aspru criticat de Umberto Eco

http://adevarul.ro/n...1a48/index.html
Papa Benedict este criticat în Europa pentru afirmaţile legate de utilitatea prezervativului

Printr-o notă, Ministerul de Externe francez şi-a arătat „o foarte mare preocupare” legată de afirmaţiile lui Ratzinger. „Franţa exprimă o accentuală nelinişte faţă de efectele pe care le-ar putea avea afirmaţiile Papei”, se mai arată în notă.

Imediată şi reacţia Berlinului: „Prezervativele salvează viaţa la fel în Europa cât şi în alte părţi”.

Reacţia Spaniei trece nivelul declaraţiilor vizând trimitea a nu mai puţin de un milion de prezervative în Africa.

#56
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostSophistiKat, on 17 decembrie 2012 - 19:31, said:

Angela Merkel l-a mustruit pe Papa Benedict al XVI-lea
O protestanta care isi baga nasul peste tot incercand sa-si impuna parerile dicatoriale. Unii o numesc chiar Hitler in fusta.

View PostSophistiKat, on 17 decembrie 2012 - 19:31, said:

Papa Benedict, aspru criticat de Umberto Eco
Un ateu care a castigat o parte considerabila de publicitate criticand Biserica Catolica.

View PostSophistiKat, on 17 decembrie 2012 - 19:31, said:



Printr-o notă, Ministerul de Externe francez şi-a arătat „o foarte mare preocupare” legată de afirmaţiile lui Ratzinger. „Franţa exprimă o accentuală nelinişte faţă de efectele pe care le-ar putea avea afirmaţiile Papei”, se mai arată în notă.

Imediată şi reacţia Berlinului: „Prezervativele salvează viaţa la fel în Europa cât şi în alte părţi”.

Reacţia Spaniei trece nivelul declaraţiilor vizând trimitea a nu mai puţin de un milion de prezervative în Africa.

Politicieni in prag de alegeri.
Dupa cum spuneam, Papa s-a adresat catolicilor.... nu protestantilor, nici ateilor si cu atat mai putin curvelor care isi fac cununa de lauri din gimnastica practicata prin paturile mai multor barbati.... nici nimfomanelor.

Ce-mi place mie cand vad trisperatii inculti cum se dau de ceasul mortii sa critice Biserica Catolica. Spun ca nu ii intereseaza biserica si se lauda cu "rationalitatea" dar toata ziua se impiedica in biserica si nu pot sa traiasca nici 5 minute fara sa se gandeasca la ea :lol:

#57
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 20:57, said:

Dupa cum spuneam, Papa s-a adresat catolicilor.... nu protestantilor, nici ateilor si cu atat mai putin curvelor care isi fac cununa de lauri din gimnastica practicata prin paturile mai multor barbati.... nici nimfomanelor.
Dar menopauzistelor stafidate parasite de amantul evreu nu li s-a adresat? Chiar pe ele le-a omis? Posted Image

Edited by SophistiKat, 17 December 2012 - 21:08.


#58
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostSophistiKat, on 17 decembrie 2012 - 21:07, said:

Dar menopauzistelor stafidate parasite de amantul evreu nu li s-a adresat? Chiar pe ele le-a omis? Posted Image
Parca spuneai ca te-au parasit pe rand doi musulmani si de aici ti se trage islamofobia.
Acum spui ca era evreu?

View PostSophistiKat, on 13 decembrie 2012 - 23:11, said:

Dar desigur, cum sa adopti tu o pozitie rationala si de bun-simt, mai ales daca ar putea intra în contradictie cu dogma catolica...dar era de asteptat ca cineva care a fost proaspat abandonat de amantul evreu, traumele fiind înca proaspete, sa scoata aberatii pe tastatura.

Edited by Megs, 17 December 2012 - 21:24.


#59
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 19:22, said:

Dar la un partener constant si sigur nu te-ai gandit?
Stabilitatea intr-o relatie te fereste de sida mai mult decat o face un prezervativ.

Spune-i asta unui adolescent/unei adolescente. Daca tu ai impresia ca majoritatea oamenilor de pe lume isi gasesc pe cineva cu care isi pierd virginitatea si cu care raman pana la sfarsitul vietii, aiurezi. De asemenea, prezervativul este folosit si impotriva sarcinilor nedorite. Sper ca nu-ti imaginezi ca oamenii fac câti copii le da domnul.

Si nu, nu cred ca papa s-a adresat curvelor fiindca alea sunt prea destepte ca sa plece urechea la tampeniile lui si el o stie foarte bine - macar cu atata inteligenta il creditez.

#60
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View Postdyana25, on 17 decembrie 2012 - 22:44, said:

Spune-i asta unui adolescent/unei adolescente. Daca tu ai impresia ca majoritatea oamenilor de pe lume isi gasesc pe cineva cu care isi pierd virginitatea si cu care raman pana la sfarsitul vietii, aiurezi. De asemenea, prezervativul este folosit si impotriva sarcinilor nedorite. Sper ca nu-ti imaginezi ca oamenii fac câti copii le da domnul.

Si nu, nu cred ca papa s-a adresat curvelor fiindca alea sunt prea destepte ca sa plece urechea la tampeniile lui si el o stie foarte bine - macar cu atata inteligenta il creditez.

Adolescentilor le-as spune sa dea pe la scoala si sa puna mana pe carte. Instinctele primeaza doar la animale, nu la oameni.
Atata timp cat ai un partener stabil, pe care il cunosti bune, nu ai nevoie de prezervativ.

Nu te-am intrebat daca crezi ca s-a adresat curvelor ci ti-am zis clar ca nu s-a adresat curvelor.
Bag seama ca le cunosti bine, te invarti in mediul lor?

Edited by Megs, 17 December 2012 - 22:54.


#61
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 22:52, said:

Adolescentilor le-as spune sa dea pe la scoala si sa puna mana pe carte. Instinctele primeaza doar la animale, nu la oameni.
Atata timp cat ai un partener stabil, pe care il cunosti bune, nu ai nevoie de prezervativ.

Indiferent ce le-ai spune tu adolescentilor, ei ar face tot cum stiu ei. Daca-ti imaginezi ca la 19 ani te intereseaza numai integralele sau ca acorzi atentie vorbele unor ingusti la minte, care traiesc ca pe vremea strabunicii, te inseli. De asemenea, ideea ca un adolescent care mai vrea si altceva decat mate, bio si geogra e un animal la care primeaza instinctele e hilara. Sexul e o parte fireasca a vietii unui om si interesul acordat lui nu il face animal.

Oamenii au de-a lungul timpului mai multi parteneri, au si relatii stabile, si relatii mai putin stabile, si aventuri. Asta-i viata. Sigur, tu poti sa mergi pe ideea ca numai curvele au relatii mai scurte sau aventuri si sa-ti spui ca nu lor li se adreseaza papa, but then again, pe ideea asta ar merge orice tipa de 75 de ani. Unde mai pui ca prezervativele sunt bune si la prevenirea sarcinilor nedorite! Banuiesc ca in opinia papei nu trebuie sa alegem momentul in care avem copii ca-l maniem pe domnul, nu?

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 22:52, said:

Nu te-am intrebat daca crezi ca s-a adresat curvelor ci ti-am zis clar ca nu s-a adresat curvelor.
Bag seama ca le cunosti bine, te invarti in mediul lor?

Stii ce mi se pare amuzant la tine? Ca niciodata, nici  daca te straduiesti, nu reusesti sa fii mai mult decat o mahalagioaica, iar acum nici macar nu te-ai straduit.

#62
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View Postdyana25, on 17 decembrie 2012 - 23:17, said:

Indiferent ce le-ai spune tu adolescentilor, ei ar face tot cum stiu ei. Daca-ti imaginezi ca la 19 ani te intereseaza numai integralele sau ca acorzi atentie vorbele unor ingusti la minte, care traiesc ca pe vremea strabunicii, te inseli. De asemenea, ideea ca un adolescent care mai vrea si altceva decat mate, bio si geogra e un animal la care primeaza instinctele e hilara. Sexul e o parte fireasca a vietii unui om si interesul acordat lui nu il face animal.

Oamenii au de-a lungul timpului mai multi parteneri, au si relatii stabile, si relatii mai putin stabile, si aventuri. Asta-i viata. Sigur, tu poti sa mergi pe ideea ca numai curvele au relatii mai scurte sau aventuri si sa-ti spui ca nu lor li se adreseaza papa, but then again, pe ideea asta ar merge orice tipa de 75 de ani. Unde mai pui ca prezervativele sunt bune si la prevenirea sarcinilor nedorite! Banuiesc ca in opinia papei nu trebuie sa alegem momentul in care avem copii ca-l maniem pe domnul, nu?



Stii ce mi se pare amuzant la tine? Ca niciodata, nici  daca te straduiesti, nu reusesti sa fii mai mult decat o mahalagioaica, iar acum nici macar nu te-ai straduit.

Si daca niste idioti fac dupa cum ii duce pe ei mintea inseamna ca trebuie stabilitre reguli conform idiotilor? Tu gandesti cand vorbesti?
Ma cam indoiesc.
Sa inteleg ca strabunicii tai erau ingusti la minte? Numai ipocritii si cei fara neuroni cred ca daca trece vremea se invechesc sau se altereaza si anumite valori morale.

Asa cum spuneam, numai animalele se lasa prada instinctelor. Oamenii isi folosesc creierul chiar si cand fac sex.

Sa inteleg ca parintii tai te-au invatat ca oamenii se imperecheaza precum iepurii? Mama cu tata, tata cu bunica, bunica cu unchiul, unchiul cu vecina, vecina cu nasul, nasul cu soacra etc
Asta ai invatat si ai vazut in mediul tau? Interesante valori morale ai primit.

Edited by Megs, 18 December 2012 - 00:16.


#63
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 20:57, said:

1. O protestanta care isi baga nasul peste tot incercand sa-si impuna parerile dicatoriale. Unii o numesc chiar Hitler in fusta.

2. Un ateu care a castigat o parte considerabila de publicitate criticand Biserica Catolica.

3. Politicieni in prag de alegeri.
Ce pretexte jenante...

1. Tâmpitii sunt probabil cei care o numesc "Hitler în fusta". Aceasta protestanta a ajuns sa devina, timp de 2 mandate, prima femeie cancelar al Republicii Federale Germania, si detine calitati incontestabile de lider. Nici nu mai mentionam, si citez, "contribuția de importanță istorică la unificarea europeană și pentru rolul de importanță mondială jucat în înnoirea cooperărilor internaționale".

2. Umberto e mai mult decât un simplu ateu, e un intelectual de mare anvergura. De asta si detine pozitia de presedinte al Scolii Superioare de Studii Umanistice din Bologna.

3. Macar în prag de alegeri, politicienii mimeaza decenta si ratiunea, ca sa convinga electoratul. Bineînteles, electoratul nu e format din papysti obsedati de catolicism care sa înghita orice aberatie servita de Benedictvs idiotvs...

Edited by SophistiKat, 18 December 2012 - 00:24.


#64
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostSophistiKat, on 18 decembrie 2012 - 00:24, said:

Ce pretexte jenante...

1. Tâmpitii sunt probabil cei care o numesc "Hitler în fusta". Aceasta protestanta a ajuns sa devina, timp de 2 mandate, prima femeie cancelar al Republicii Federale Germania, si detine calitati incontestabile de lider. Nici nu mai mentionam, si citez, "contribuția de importanță istorică la unificarea europeană și pentru rolul de importanță mondială jucat în înnoirea cooperărilor internaționale".

2. Umberto e mai mult decât un simplu ateu, e un intelectual de mare anvergura. De asta si detine pozitia de presedinte al Scolii Superioare de Studii Umanistice din Bologna.

3. Macar în prag de alegeri, politicienii mimeaza decenta si ratiunea, ca sa convinga electoratul. Bineînteles, electoratul nu e format din papysti obsedati de catolicism care sa înghita orice aberatie servita de Benedictvs idiotvs...

1. Mataluta, nu mai citi presa doar acolo unde iti convine ca dovedesti ipocrizie.
Nu am contestat faptul ca nu a ajuns cancelar in doua mandate sau ca ar avea calitati de lider. Si Hitler avea calitati de lider.
Vezi insa cat este de criticata de intreaga Europa.

2. N-am contestat ca nu ar fi intelectual. Am spus ca este un ateu care si-a castigat o mare parte din popularitate criticand Biserica Catolica. Sunt destui intelectuali mult mai apreciati care nu isi castiga popularitatea criticand o institutie care sta in catul multora.
Functia aia e onorifica.
Tu ai fi in stare sa ridici si un rahat la nivel de tratat intelectual daca acesta ar critica Biserica Catolica.

3. Policicienii sunt dupa voturi. La fel ca tine sunt in stare sa inghita orice rahat daca acel rahar le satisface interesele. Asta se cheama fatanicie, ipocrizie.
Macar unii nu sunt pupatori de gaoaze buzerante.

#65
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 23:46, said:

Si daca niste idioti fac dupa cum ii duce pe ei mintea inseamna ca trebuie stabilitre reguli conform idiotilor? Tu gandesti cand vorbesti?
Ma cam indoiesc.
Sa inteleg ca strabunicii tai erau ingusti la minte? Numai ipocritii si cei fara neuroni cred ca daca trece vremea se invechesc sau se altereaza si anumite valori morale.

Da, oamenii care recunosc ca sexul e o parte fireasca a vietii lor sunt niste idioti. Ai dreptate, nu gandesc cand vorbesc. Spre deosebire de tine.
Regulile de acum 2000 de ani sunt inca valabile, ai din nou dreptate.

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 23:46, said:

Asa cum spuneam, numai animalele se lasa prada instinctelor. Oamenii isi folosesc creierul chiar si cand fac sex.

Da, exact, sunt unii care folosesc prezervativul cand fac sex ocazional sau cand sunt intr-o relatie stabila si nu vor sarcini. Si, mai ales, sunt oameni care hotarasc singuri cum sa-si traiasca viata sexuala, nu asculta de sfaturile unui cretin trecut de 85 de ani.

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 23:46, said:

inteleg ca parintii tai te-au invatat ca oamenii se imperecheaza precum iepurii? Mama cu tata, tata cu bunica, bunica cu unchiul, unchiul cu vecina, vecina cu nasul, nasul cu soacra etc

Daca atat te duce capul sa intelegi cand ti se spune ca oamenii folosex prezervativul din diferite motive, nu cred ca te poate ajuta nimeni.

#66
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View Postdyana25, on 18 decembrie 2012 - 10:47, said:

Da, oamenii care recunosc ca sexul e o parte fireasca a vietii lor sunt niste idioti. Ai dreptate, nu gandesc cand vorbesc. Spre deosebire de tine.
Mataluta, nu vorbeam de cei care recunosc ca sexul este o parte fireasca a vietii lor ca tu nu faci parte dintre ei. Eu vorbeam de cei care se lasa prada instictelor sexuale, care cred ca a-si plimba mimoza din muscata in muscata este adevarata viata si ceea ce conteaza cu adevarat.

View Postdyana25, on 18 decembrie 2012 - 10:47, said:

Regulile de acum 2000 de ani sunt inca valabile, ai din nou dreptate.
Numai niste ignoranti fara minte pot crede ca anumite reguli de acum 2000 de ani nu mai pot fi inca valabile si mult mai sanatoase, atat fizic cat si mental.
Asa cum spuneam, numai prostii cred ca ceea ce este vechi nu mai este valabil sau nu mai este bun.

View Postdyana25, on 18 decembrie 2012 - 10:47, said:

Da, exact, sunt unii care folosesc prezervativul cand fac sex ocazional sau cand sunt intr-o relatie stabila si nu vor sarcini. Si, mai ales, sunt oameni care hotarasc singuri cum sa-si traiasca viata sexuala, nu asculta de sfaturile unui cretin trecut de 85 de ani.
Exista si alte metode de a te feri de sarcini nedorite.
Eu consider ca numai o femeie fara creier foloseste prezervativul atunci cand se afla intr-o realatie stabila. Adica una proasta fraierita de barbat care vrea sa i-o traga fara sa aiba el nici o grija. Una desteapta l-ar lasa pe el sa-si faca griji. Posted Image
Nu vorbeam de curvele care zboara din barbat in barbat, de cele care promoveaza si sustin curvia si isi mai si cununa de lauri din asta.

View Postdyana25, on 18 decembrie 2012 - 10:47, said:

Daca atat te duce capul sa intelegi cand ti se spune ca oamenii folosex prezervativul din diferite motive, nu cred ca te poate ajuta nimeni.
Mataluta, eu am inteles de ce unii il folosesc. Tu insa nu ai inteles nici o iota din ceea ce spuneam eu. Dar sa stii ca nu aveam pretentii caci deja stiam cat te duce tartacuta.

Edited by Megs, 18 December 2012 - 11:14.


#67
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 11:02, said:

Mataluta, nu vorbeam de cei care recunosc ca sexul este o parte fireasca a vietii lor ca tu nu faci parte dintre ei. Eu vorbeam de cei care se lasa prada instictelor sexuale, care cred ca a-si plimba mimoza din muscata in muscata este adevarata viata si ceea ce conteaza cu adevarat.

Un om care se grabeste sa-i infiereze pe cei care folosesc prezervativul spunand ca sunt animale care nu-si controleaza instinctele sunt depasiti cu totul de lumea in care se traieste azi. Imi pare rau sa te anunt, dar mai exista si sex premarital, si pauze intre relatii serioase, si relatii mai scurte, asta e, nu ne casatorim toti virgini.

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 11:02, said:

Numai niste ignoranti fara minte pot crede ca anumite reguli de acum 2000 de ani nu mai pot fi inca valabile si mult mai sanatoase, atat fizic cat si mental.
Asa cum spuneam, numai prostii cred ca ceea ce este vechi nu mai este valabil sau nu mai este bun.

Da? Eu zic ca e altfel : numai prostii mai cred azi ca femeile adulterine trebuie lapidate, cum scria in vechiul testament, de pilda. Numai prostii mai cred azi ca barbatul e barbat, ma-ntelegi, deci e firesc sa se culce cu cat mai multe, pe cand ratata il asteapta fata mare si n-are nimic de comentat la aventurile lui, ca doar e femeie si nu vrea sa ramana nemaritata, iar dupa ce isi indeplineste scopul vietii - semnarea actului, evident - trebuie sa-i suporte in continuare escapadele. Numai prostii mai cred azi ca trebuie sa ne casatorim virgini si sa ramanem cu sotul/soata indiferent de cat de rau ne e cu el/ea. Numai maimutele necivilizate mai cred azi ca, in conditiile in care in Africa exista atat de multe persoane infectate cu hiv, trebuie sa-i influentam religios pe africani ca sa le bagam in cap ca nu e bine sa foloseasca prezervativul.

#68
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View Postdyana25, on 18 decembrie 2012 - 12:54, said:

Un om care se grabeste sa-i infiereze pe cei care folosesc prezervativul spunand ca sunt animale care nu-si controleaza instinctele sunt depasiti cu totul de lumea in care se traieste azi. Imi pare rau sa te anunt, dar mai exista si sex premarital, si pauze intre relatii serioase, si relatii mai scurte, asta e, nu ne casatorim toti virgini.

Mataluta, si cateaua mea pricepe mai bine ca tine.
Nu i-am infierat pe cei care folosesc prezervativele si cu atat mai putin am spus ca cei care le folosesc sunt animale.
Sunt destui care nu folosesc prezervativele si se lasa dusi prada instinctelor. Omul isi foloseste creierul chiar si cand face sex.

Inca o data dai dovada ca nu esti in stare sa intelegi propozitii simple.
Am contestat eu ca nu ar exista sex premarital? N-am contestat. Am spus eu ca lumea tre sa se casatoreasca virgina? N-am spus. Aberezi tu asa cum ne-ai obisnuit constant.
Daca unii si-ar folosi mai mult capul ar intelege ceea ce am spus, de la tine n-am pretentii. :console:

#69
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 11:02, said:

Exista si alte metode de a te feri de sarcini nedorite.
Eu consider ca numai o femeie fara creier foloseste prezervativul atunci cand se afla intr-o realatie stabila. Adica una proasta fraierita de barbat care vrea sa i-o traga fara sa aiba el nici o grija. Una desteapta l-ar lasa pe el sa-si faca griji. Posted Image

Nu hotarasti tu ce contraceptie e normal sa foloseasca altii. Daca prezervativul li se pare cel mai sigur, e clar ca pe ala o sa-l foloseasca. Hai sa o dam acum pe cat de fraiere sunt femeile care se protejeaza de sarcina prin prezervativ fiindca a zis un ratat de 90 de ani ca prezervativul nu e placut domnului.

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 11:02, said:

Nu vorbeam de curvele care zboara din barbat in barbat, de cele care promoveaza si sustin curvia si isi mai si cununa de lauri din asta.

Mai bine curva care promoveaza curvia decât virgina frigida. Parerea mea. Plus ca nu poti sa treci odata peste ideea ca folosirea prezervativului nu e bun indicator al curviei. Atat poti.

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 11:02, said:

Mataluta, eu am inteles de ce unii il folosesc. Tu insa nu ai inteles nici o iota din ceea ce spuneam eu. Dar sa stii ca nu aveam pretentii caci deja stiam cat te duce tartacuta.

Asta e un adevarat compliment de la cine care pe forum nu se ocupa decat cu mahalageala.

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 13:03, said:

Mataluta, si cateaua mea pricepe mai bine ca tine.
Nu i-am infierat pe cei care folosesc prezervativele si cu atat mai putin am spus ca cei care le folosesc sunt animale.
Sunt destui care nu folosesc prezervativele si se lasa dusi prada instinctelor. Omul isi foloseste creierul chiar si cand face sex.

Nuuuu... Dar te-ai gasit sa-mi zici de animale care nu-si controleaza instinctele cand am sustinut ca nu ai cum sa-i spui unui adolescent de nefolosirea prezervativului daca are partener stabil. Deci, cine foloseste prezervativul il foloseste fiindca e o curva(de ambele sexe, sunt sigura) care nu poate avea partener stabil si zboara din partener in partener.

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 13:03, said:

Inca o data dai dovada ca nu esti in stare sa intelegi propozitii simple.
Am contestat eu ca nu ar exista sex premarital? N-am contestat. Am spus eu ca lumea tre sa se casatoreasca virgina? N-am spus. Aberezi tu asa cum ne-ai obisnuit constant.
Daca unii si-ar folosi mai mult capul ar intelege ceea ce am spus, de la tine n-am pretentii. Posted Image

Pai cand ma iei cu " nu e nevoie de prezervativ pentru cei cu partener stabil", ce sa inteleg? Ca toti ne casatorim virgini, ca nu exista sex cu mai multi parteneri, ca nu exista aventuri, ca nu exista boli venerice, ca traim intr-o lume ideala in care nu e nevoie de prezervativ nici macar pentru sarcini nedorite  si ca femeile care nu dau dovada de comportamentul asta exemplar sunt curve. Stiu: atat poti.

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 13:03, said:

Daca unii si-ar folosi mai mult capul ar intelege ceea ce am spus, de la tine n-am pretentii. Posted Image

Nu-ti mai face caracterizarea pe forum si du-te sa odihnesti neuronul obosit care nu mai compileaza. Deja nu mai intelegi nici macar implicatiile propriilor tale afirmatii. Wait... nu le-ai inteles niciodata...

Iata:

View Postdyana25, on 17 decembrie 2012 - 22:44, said:

Spune-i asta unui adolescent/unei adolescente. Daca tu ai impresia ca majoritatea oamenilor de pe lume isi gasesc pe cineva cu care isi pierd virginitatea si cu care raman pana la sfarsitul vietii, aiurezi. De asemenea, prezervativul este folosit si impotriva sarcinilor nedorite. Sper ca nu-ti imaginezi ca oamenii fac câti copii le da domnul.

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 22:52, said:

Adolescentilor le-as spune sa dea pe la scoala si sa puna mana pe carte. Instinctele primeaza doar la animale, nu la oameni.

Deci, adolescentii care sunt interesati si de altceva decat de carte si folosesc prezervativul fiindca nu au parteneri stabili sunt animale la care primeaza instinctele.

View Postdyana25, on 17 decembrie 2012 - 23:17, said:

Indiferent ce le-ai spune tu adolescentilor, ei ar face tot cum stiu ei. Daca-ti imaginezi ca la 19 ani te intereseaza numai integralele sau ca acorzi atentie vorbele unor ingusti la minte, care traiesc ca pe vremea strabunicii, te inseli. De asemenea, ideea ca un adolescent care mai vrea si altceva decat mate, bio si geogra e un animal la care primeaza instinctele e hilara. Sexul e o parte fireasca a vietii unui om si interesul acordat lui nu il face animal.

View PostMegs, on 17 decembrie 2012 - 23:46, said:

Si daca niste idioti fac dupa cum ii duce pe ei mintea inseamna ca trebuie stabilitre reguli conform idiotilor?

Deci, adolescentii interesati si de altceva decat de mate, bio si geogra si neinteresati de ce zice strabunica sunt niste idioti.

Edited by dyana25, 18 December 2012 - 13:24.


#70
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View PostMegs, on 18 decembrie 2012 - 08:38, said:

1. Vezi insa cat este de criticata de intreaga Europa.
2. N-am contestat ca nu ar fi intelectual. Am spus ca este un ateu care si-a castigat o mare parte din popularitate criticand Biserica Catolica. Sunt destui intelectuali mult mai apreciati care nu isi castiga popularitatea criticand o institutie care sta in catul multora.
Functia aia e onorifica.
Tu ai fi in stare sa ridici si un rahat la nivel de tratat intelectual daca acesta ar critica Biserica Catolica.
3. Policicienii sunt dupa voturi. La fel ca tine sunt in stare sa inghita orice rahat daca acel rahar le satisface interesele. Asta se cheama fatanicie, ipocrizie.
Macar unii nu sunt pupatori de gaoaze buzerante.
1. Mataluta, Benedictvs idiotvs este criticat nu doar de comunitatea europeana, ci si de catre alti teologi.
http://www.spiegel.d...h-a-787325.html
Prominent Swiss theologian Hans Küng explains to SPIEGEL why the papal visit will do little to help the crisis in the Church and compares Benedict to Vladimir Putin in the way he has centralized power.

2. A criticat-o în mod justificat. Dar nici nu ma asteptam ca papystii sa accepte critica si sa-si asume erorile comise de-a lungul timpului...tu ai fi în stare sa-ti renegi propriul copil daca acesta ar îndrazni sa aiba o atitudine critica fata de papysm.

3. Deci a promova contraceptia si a trimite 1 milion de prezervative în Africa, dupa (i)logica ta, se cheama fatarnicie si ipocrizie. Interesant!

Gaoazele buzerante includ si pe cele ale lui da Vinci, Michelangelo, Proust, Wilde, Tchaikovsky, Thomas Mann, Julian Green, Rimbaud si înca vreo cativa care tie oricum îti sunt straini, deci e cât se poate de nobil sa-i pup.
Dar tu ramâi la gaoazele papyste, inchizitioniste si cruciate...

Avea dreptate Seliana când spunea ca institutia catolica este una terorista responsabila de genocide!

Edited by SophistiKat, 18 December 2012 - 13:45.


#71
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostSophistiKat, on 18 decembrie 2012 - 13:41, said:

Gaoazele buzerante includ si pe cele ale lui da Vinci, Michelangelo, Proust, Wilde, Tchaikovsky, Thomas Mann, Julian Green, Rimbaud si înca vreo cativa care tie oricum îti sunt straini, deci e cât se poate de nobil sa-i pup.
mataluta creata, diferenta dintre noi e ca eu le pup mintea tu insa ii ridici in slavi si ii pupi fiindca sunt buzeranti. Chiar nu iti dai seama cat de ipocrita esti?

View PostSophistiKat, on 18 decembrie 2012 - 13:41, said:

Avea dreptate Seliana când spunea ca institutia catolica este una terorista responsabila de genocide!

Singurul genocid este in capul tau.
Toata ziua dovedesti ignoranta crasa pe forum si mai astepti si aplauze.

#72
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

View PostThinkAbout, on 17 decembrie 2012 - 18:42, said:

Sofica te-am rugat sa te informezi inaninte de a-ti expune punctul de vedere
Papa Benedict este un om cult, cizelat, educat, poliglot si conduce bine Roma

ROMA ??!!
vrei sa zici Vaticanu' poate
iar Vaticanu-i STAT in caz ca nu stiai.
creca geografia la tine se limiteaza la vecinii Libanului.
(greu la deal cu boii slabi)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate