Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Biciclete

- - - - -
  • Please log in to reply
5967 replies to this topic

#5383
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Tico.

#5384
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

 QuickSpeed, on 06 iulie 2017 - 15:03, said:

Atunci ți le montezi tu in magazin. Nu-i greu...

Bre...eu te inteleg intr-un oarecare fel...insa nu cred ca ma apuc sa strang toate aparatorile disponibile pt a vedea care intra prin spatiul ala nu foarte larg disponibil pe tribanul ala.
Eram curios daca cineva chiar a facut asta...la dat din gura multi cred ca se pricep.


#5385
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 the_lion, on 06 iulie 2017 - 15:05, said:

una de-asta mai nervoasa facuta in asa fel incat sa ma duca relativ uscat la birou.
La cat m-am rasfatat anul asta prin ploaie, nu imi mai fac griji Posted Image Sa ne gandim putin, cand e ud pe jos mergem mai incet, ca sa franam in siguranta. Baltoacele trebuie ocolite, naiba stie cat de adanci sunt. Concluzia, oricum mergem incet si ne ferim de apa, deci aparatorile nu prea au rost.

Edited by lucifer76, 28 May 2019 - 03:58.


#5386
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
'coae, câți crezi tu ca-si cumpãra triban d'ala flat? Și din ãștia, câți crezi ca-si pun apãrãtori precum gheiștii?
Du-te-n.... magazin și ia doua apãrãtori. Se strânge cu mana  un colier cu un șurub din plastic
Ala-i tot montajul!

#5387
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

 QuickSpeed, on 06 iulie 2017 - 15:14, said:

'coae, câți crezi tu ca-si cumpãra triban d'ala flat? Și din ãștia, câți crezi ca-si pun apãrãtori precum gheiștii?
Du-te-n.... magazin și ia doua apãrãtori. Se strânge cu mana  un colier cu un șurub din plastic
Ala-i tot montajul!

Bai prietene, ai oleaca grija la limbaj.
Viteji de-astia ca tine sunt gramezi in spatele tastaturilor. Ti-ai spus parerea, acu' poti sa-mi ignori preferintele cu mare stil.


#5388
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Am avut dreptate!!!

#5389
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

 lucifer76, on 06 iulie 2017 - 15:12, said:


La cat m-am rasfatat anul asta prin ploaie, nu imi mai fac griji :) Sa ne gandom putin, cand e ud pe jos mergem mai incet, ca sa franam in siguranta. Baltoacele trebuie ocolite, naiba stie cat de adanci sunt. Concluzia, oricum mergem incet si ne ferim de apa, deci aparatorile nu prea au rost.

Eu inteleg ce zici tu...dar eu o sa fiu ghei-ul ala de care pomenea coiosul mai devreme...deci probabil pantalon si camasa. La o viteza medie de 15km/ora as putea ajunge la birou netranspirat si in jumate din timpul facut cu transportul in comun sau masina.
Daca as fi in pantaloni scurti si tricou nu ar fi deloc problema.
Desi pot aborda si varianta de imbracat sport, am acces la dus la birou.

Attached Files



#5390
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Colanți, duș la birou...


#5391
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 the_lion, on 06 iulie 2017 - 15:22, said:

La o viteza medie de 15km/ora
Iti faci griji degeaba, nu o sa te stropesti.

#5392
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

 lucifer76, on 06 iulie 2017 - 16:03, said:


Iti faci griji degeaba, nu o sa te stropesti.

Nu stiu ce sa zic...acum vreo 10 ani mergeam la munca cu o cursiera. Stiu ca ma enervau maxim masinile care "spalau" asfaltul dimineata devreme. Cu siguranta viteza era mai mare, dar la slick-uri cred ca-ti arunca stropi si la o viteza mai mica. Probabil daca ai cauciucuri cu un mic profil ajuta la directionarea stropilor spre in spate la viteze mici.

Edited by the_lion, 06 July 2017 - 16:24.


#5393
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din experiența anilor de mers cu bița la serviciu (distanță mai mică dar nu asta e important) pot spune că apărătorile nu aduc mari avantaje. Roata față  aruncă apă pe picioare și cu apărători dar oricum, cea mai multă apă vine de sus.

Edited by MembruAnonim, 06 July 2017 - 16:31.


#5394
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,056
  • Înscris: 06.09.2008

 the_lion, on 06 iulie 2017 - 15:22, said:

Daca as fi in pantaloni scurti si tricou nu ar fi deloc problema.
Desi pot aborda si varianta de imbracat sport, am acces la dus la birou.

Asta e varianta cea mai probabila, si cu aparatori si cu prinderi din alea la glezna tot te murdaresti, tot atingi ceva.
Si la servici te schimbi, nu e mereu nevoie de dus, doar nu arati asa

Recomand aparatori cat mai complete, sa acopere cat mai mult din roti.

Cand e uscat merge direct imbracat de serviciu, sufleci pantalonii sa nu-i prinzi in lant.

[ http://www.coolthings.com/wp-content/uploads/2009/11/outlier1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sirgoofy, 06 July 2017 - 16:39.


#5395
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

 sirgoofy, on 06 iulie 2017 - 16:33, said:


Cand e uscat merge direct imbracat de serviciu, sufleci pantalonii sa nu-i prinzi in lant.

Imi place tipul, pantaloni, camasa...spd-uri in picioare 😁.

#5396
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
La slickuri habar nu am cum arunca apa, inca nu am folosit asa ceva pe udeala. Am mers odata cu un amic echipat cu de astea, dar nu mi-au placut cum frana, unde eu opream aproape instantaneu, bicicleta lui patina. Slickuri in oras sunt useless,doar nu esti la concurs.

#5397
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Mie-mi arunca apa de pe la 10-12km/h. E un cosmar sa merg incet pe ploaie pt ca nu am reusit sa-i montez aparatori (bicla e un MTB de-ala ieftin, modificat pe electric). De fapt i-am pus candva aparatori (adica am incercat): alea de plastic sunt o gluma, fiind prea scurte cu cativa cm buni; i-am pus apoi de metal, din cele pt bicicletele de oras, si dupa ceva vreme a agatat-o roata din spate si a mototolit-o, noroc ca n-am patit nimic grav in accidentul respectiv.

#5398
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
PE ploaie nu mai conteaza ca la cata apa cade de sus tot fleasca ajungi la destinatie. DUPA ploaie, pe soseaua uda, m-am uitat cand mergeam in grup la cei din fata mea, nici o sansa sa sara apa la viteze mai mici de 15kmh. Pe trotuar, pe unde sunt pavele, se scurge si se usuca instantaneu. Nu prea ma incanta pistele cu pavele dar sunt excelente dupa ploaie.

#5399
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
te stropesc masinile din lateral. poti sa montezi aripile lu' peste, da' tot te uzi la galosi!

#5400
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cele mai bune ar trebui sa fie alea apropiate de roti. si profilul conteaza. mergeti pe trotuare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate