Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Grecia 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#343
andysonyc

andysonyc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.04.2011

View Postleonktp, on 26th December 2011, 23:39, said:

suntem un grup de 6 familii si am vrea sa gasim ceva rezonabil cu chicineta,ce imi recomandati pt 2012?multumesc anticipat
Pt leonktp
Noi am fost 6-9 familii 3 ani la rand in Vourvourou Sithonia. A fost foarte frumos deoarece au o curte f mare si e super pt. familii cu copii. Ne-am cazat la Anna Studios. O familie de greci foarte cumsecade. O sa-i recomand mereu cu caldura. Daca ai intrebari o sa-ti raspund bucuros.

#344
sissi691

sissi691

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 31.05.2009
Am vazut un articol in presa electronica cum ca Grecia vrea sa reduca TVA-ul la anumite servicii in sezonul turistic, dar nu-l mai gasesc. Poate sa mai confirme cineva sau e doar un zvon?

#345
loredana1976

loredana1976

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2011
Buna ziua.
N-am fost niciodata in Grecia si anul acesta am vrea sa mergem o gasca de cateva familii cu copii,aprox 5 ani.Vrem sa mergem cu masina,deci undeva mai aproape.Dati-mi va rog niste sfaturi in privinta perioadei ar fi august este ok? Cu mancarea cum e ,plajele cum sint,mce sa alegem ca sint atitea locatii si variante ca ma uit pierduta printre topicuri.

mersi

#346
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008
Uita-te pe topicurile de Halkidiki sau / si Thassos, zonele corespund cel mai bine cerintelor tale.

#347
mmaximm

mmaximm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 31.01.2012
Buna tuturor.
Suntem un cuplu tanar si dorim sa petrecem un sejur in grecia, posibil in halkidiki sau unde mai recomandati, in N Greciei. Adica sa fie: o plaja semisalbatica, un peisaj aparte si un hotel cu mancare si camere bune?
Am citit cateva tread-uri si mi-am format o idee despre drum, etc. Dar vreau sa aflu o idee despre un loc mai necomercial, daca se poate.
Apreciez orice idee si va multumesc, de pe acum!
Maxim.

#348
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008
Cauta topicul de Vourvourou.... vezi, iti convine ce este pe acolo?
Ulterior poate revii si ne spui ce si cum ai decis, asa, de curiozitate...

#349
andysonyc

andysonyc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.04.2011

View Postloredana1976, on 30th January 2012, 16:48, said:

Buna ziua.
N-am fost niciodata in Grecia si anul acesta am vrea sa mergem o gasca de cateva familii cu copii,aprox 5 ani.Vrem sa mergem cu masina,deci undeva mai aproape.Dati-mi va rog niste sfaturi in privinta perioadei ar fi august este ok? Cu mancarea cum e ,plajele cum sint,mce sa alegem ca sint atitea locatii si variante ca ma uit pierduta printre topicuri.

mersi
Cu copii am fost si noi, sfarsitul lui iunie acum 2 ani si inceputul lui septembrie anul trecut. Anul acesta plecam din nou in iunie...

#350
alex63

alex63

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.12.2007

View Postloredana1976, on 30th January 2012, 16:48, said:

... in privinta perioadei ar fi august este ok?...

Parerea mea este ca ar fi de evitat luna august.Prima iesire a familiei mele in Grecia a fost in a 2-a jumatate a lunii iunie,dupa terminarea scolii copiilor,iar in al 2-lea an am fost in august si crede-ma ,am fost mirati sa vedem aceleasi locuri in doua ipostaze complet diferite:o data cu vegetatie luxurianta ,verde,plina de viata si a 2-a oara arsa de soare,parjolita as putea spune,stresanta si mai ales ...plina de greci.Da ,asta-i luna in care isi iau ei vacanta si  fi de evitat sa-ti intersectezi vacanta cu a lor...Noi de atunci de cate ori am mai fost in grecia am ales doar luna iunie,consideram ca asta-i luna cea mai potrivita ca sa o "simti"...Vacante placute va uram!

View Postmmaximm, on 31st January 2012, 15:22, said:

Buna tuturor.
Suntem un cuplu tanar si dorim sa petrecem un sejur in grecia, posibil in halkidiki sau unde mai recomandati, in N Greciei. Adica sa fie: o plaja semisalbatica, un peisaj aparte si un hotel cu mancare si camere bune?
Am citit cateva tread-uri si mi-am format o idee despre drum, etc. Dar vreau sa aflu o idee despre un loc mai necomercial, daca se poate.
Apreciez orice idee si va multumesc, de pe acum!
Maxim.
Incercati Skiathos...Puteti citi niste prezentari f.bune pe sectiunea respectiva...

Edited by alex63, 14 February 2012 - 01:35.


#351
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007

View Postmmaximm, on 31st January 2012, 15:22, said:

Buna tuturor.
Suntem un cuplu tanar si dorim sa petrecem un sejur in grecia, posibil in halkidiki sau unde mai recomandati, in N Greciei. Adica sa fie: o plaja semisalbatica, un peisaj aparte si un hotel cu mancare si camere bune?
Am citit cateva tread-uri si mi-am format o idee despre drum, etc. Dar vreau sa aflu o idee despre un loc mai necomercial, daca se poate.
Apreciez orice idee si va multumesc, de pe acum!
Maxim.

Thassos. Au plaje in afara statiunilor, o splendoare .

#352
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Pe unde si cand am fost si unde intentionam sa mergem in vara viitoare?

Am fost in:

2009: in Halkidiki: Neos Marmaras 7 zile, in iunie si in Toroni 7 zile; Sarti: 14 zile in septembrie;
2010: Thassos, august - septembrie: 7 zile in Potos, 7 zile in Skala Potamia;
2011: Lefkada, Pondi - Vasiliki, 14 zile in iunie, cu popas o zi la Metsovo si o zi la Sidirokastro;
2012: Lefkada, Pondi - Vasiliki, 14 zile, sfarsit de iunie - inceput de iulie, cu popas o zi la Metsovo si o zi la Sidirokastro.

Ne propusesem sa nu mergem de doua ori in acelasi loc, anul acesta vizam Corfu, dar decizia sportivilor din familie a fost: windsurf. Poate spre toamna ajungem si in Corfu.

Edited by April26, 06 March 2012 - 09:20.


#353
CarolP

CarolP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.03.2012
Salut.

Grecia e fff frumoasa. Si Romania insa
Am stat 4 ani in Atena. Experienta greceasca nu o poti uita.... Insulele sunt insa cu mult mai frumoase decat capitala.
Daca cineva e interesat, am scris despre calatoriile  in Grecia pe blogul:

http://romaninatena.blogspot.com

Cel mai mult mi-a placut calatoria la Meteora. Sper sa ajung insa in vara aceasta din nou acolo, iar anul viitor in Corfu.
Pentru barbatii care pot ajunge insa, recomand Agion Oros (Muntele Sfant).

Carol

#354
omidosu

omidosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2004
Salut.

Noi am fost prin 2006 la Paralia Katerini si chiar n-a fost rau, cu foarte mici exceptii (generate de conationali care urlau pe terase si mancau seminte pe plaja). Intre timp am mers relativ mult in Croatia, insa anul asta mergem iar in Grecia, in Thassos de data aceasta. Patru persoane, cu masina, in perioada 8-15 iunie, la hotelul Esperia din Pefkari, in sud-vestul insulei.

#355
AlinaFulg

AlinaFulg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.03.2009
Mie mi-a placut foarte mult in Kallithea (Halkidiki), marea de un albastru exceptional, apa limpede si statiunea dragută. Având în vedere ca in urma cu doi ani am fost doar în trecere pe acolo având cazare în altă zonă, anul acesta în august o să mergem în Kallithea.

#356
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
25 Martie - Ziua Nationala a Greciei

#357
dungatu

dungatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 24.04.2005
Am o dilema,unde este apa mai calda in intervalul 20-30 iunie,Thassos zona Golden Beach sau pe unul din bratele Sithonia respectiv Kasandra???
Trebuie sa multumesc toata familia si trebuie sa fie apa cat mai calda,anul trecut au cam racit in Lefkada in aceeasi perioada.
Concediu placut tuturor!

#358
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 28.04.2006
Thassos cred ca iese din discutie in perioad aia. Eu am fost la inceput de septembrie si nu era deloc calda apa.
Poate cei care chiar au fost in perioada data de tin iti pot spune mai exact.

#359
danavl62

danavl62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.03.2009

View Postdungatu, on 30th March 2012, 14:12, said:

Am o dilema,unde este apa mai calda in intervalul 20-30 iunie,Thassos zona Golden Beach sau pe unul din bratele Sithonia respectiv Kasandra???
Trebuie sa multumesc toata familia si trebuie sa fie apa cat mai calda,anul trecut au cam racit in Lefkada in aceeasi perioada.
Concediu placut tuturor!


Ai sanse mult mai mari ca apa sa fie mai calda in Halkidiki "intre brate".Din ce am urmarit si eu de-a lungul anilor (cauti pe google"aegean sea temperature" si apoi "poseydon sistem")  Egeea se incalzeste cel mai repede in acea zona.Si din experienta proprie pot sa confirm acest lucru.In 2009 in perioada 13-21 iunie apa avea vreo 23-24 grade.

#360
crecornel

crecornel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.07.2007

View Postdungatu, on 30th March 2012, 15:12, said:

Am o dilema,unde este apa mai calda in intervalul 20-30 iunie,Thassos zona Golden Beach sau pe unul din bratele Sithonia respectiv Kasandra???
Trebuie sa multumesc toata familia si trebuie sa fie apa cat mai calda,anul trecut au cam racit in Lefkada in aceeasi perioada.
Concediu placut tuturor!
Eu am fost in Thassos in perioada 20-27.09.2007 si apa a fost calda, dar nu stiu ce inseamna pentru tine calda. Apa a fost atat de incalzita de soare ca puteam sa stau si o ora fara sa ies afara din ea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate