Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Grecia 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#379
OmuGabi

OmuGabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.12.2009
Si noi suntem indragostiti de Grecia:

2010 - Corfu - Paleokastritsa
2011 - Thassos - Golden Beach
2012 - Thassos - Pefkari

2013 - Posibil Parga (Camping Lichnas), era pe lista Lefkada  dar din cate am citit pe forum nu prea e accesibila cu copii mici, mai ales coasta vestica, asa ca ramane Lefkada excursie de o zi.

Edited by OmuGabi, 06 October 2012 - 14:41.


#380
amedeuss

amedeuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2011
La fel ca si in ultimii ani , si in 2013 am sa merg tot in Peloponez.Sper ca anul acesta sa stau mai mult in Peninsula Mani, mi-a ramas la suflet.

#381
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010
Salutare tuturor.
Este prima data cand intru in topicul de Grecia deoarece in ultimii 3 ani am fost doar in Turcia
As dori niste sugestii pentru concediul 2013,nu stiu acum mai nimic despre litoralul grecesc si inainte de a parcurge acest topic doresc ceva variante asemanatoare cu Turcia.
Hoteluri de 4,5 stele,AI,situate langa plaja,nisip fin,intrare lina in mare,fara pietre in mare, 2 adulti,transport cu avionul,sfarsitul lunii iunie,aproximativ 1000-1200 euro.
Multumesc anticipat si astept cu nerabdare sugestiile voastre.

#382
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
2008 - paralia si skiathos , first contact
2011 - skiathos
2012- zakynthos
2013 - santorini , clar :) dupa care revenim la skiathos .

#383
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
In 2013 am si eu programata o vacanta in Grecia dupa ce in 2010 am fost in Corfu-7 zile Sidari si 7 Acharavi iar in 2011 in Thassos. Vreau alta insula, Grecia e prea frumoasa ca sa nu vezi cat poti mai mult din ea..ideal in iunie, problema e ca sunt din Timisoara,  vreau cazare cu self catering la o viluta curata intr-o statiune linistita, cu peisaje superbe, apa calda si linistita Nu sunt genul care sta pe plaja ore in sir, vreau sa vizitez cat mai multe, de prefeart cu avionul sau autocarul si inchiriat o masina acolo 1-2 zile. Nu stiu inca ce insula...sunt atatea frumoase!!! O sa ma restrictioneze cred destinatia de plecare: Timisoara..nu as vrea sa mergem cu masina ca e obositor sa conduci 15 ore singur..
Oricum dupa ce o sa recitesc topicurile, tot indecisa o sa fiu unde sa merg, toate sunt frumoase!

#384
mihaita2012

mihaita2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.03.2012
Doritori de concediu in Nei Pori.
Anul acesta, in vara , vreau sa merg in Nei Pori cu trenul cu tichet Balkan flexipass, la vagon de dormit clasa a 2 a. Am inteles ca vagoanele de dormit clasa a 2 a , au 2 sau 3 paturi.Daca doreste cineva sa mearga (barbat) ,am ocupa o cabina din Bucuresti pana la Salonic.

Edited by mihaita2012, 12 January 2013 - 20:48.


#385
mihaita2012

mihaita2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.03.2012

View Postmihaita2012, on 12 ianuarie 2013 - 20:43, said:

Doritori de concediu in Nei Pori.
.......[Anul acesta, in vara , vreau sa merg in Nei Pori cu trenul cu tichet Balkan flexipass, la vagon de dormit clasa a 2 a. ]......
Va rog sa nu mai dati atentie acestui anunt pentru ca a cazut ...a cazut de tot .Nu am stiut pana cand nu m-am interesat  astazi si am aflat ca Grecia nu mai are transport de calatori pe calea ferata,cu Romania.

Edited by mihaita2012, 13 January 2013 - 19:20.


#386
aylla

aylla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 26.06.2007
2010 - august Olympic Beach

2011- iulie Halkidiki Kasandra Kalithea

2012- iulie Lefkada Nydri
2012-august Thassos Potos

2013-iunie ZAkynthos Vasillikos

#387
andysonyc

andysonyc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.04.2011
pt. bogdan 74

Grecia nu se compara cu Turcia din punctul de vedere al confortului. Ce ai avut la 5 stele in Turcia nu ai sa gasesti aici. Cel putin din stiu eu. Sunt multe altele ce te determina sa alegi Grecia... Ca sugestii Halkidiki - mai verde si mai putin animata Sithonia, mai populata Kassandra; Thassos... Pe aici am fost eu si mi-a placut foarte mult. Succes!

#388
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Postandysonyc, on 24 ianuarie 2013 - 18:40, said:

... Grecia nu se compara cu Turcia din punctul de vedere al confortului. Ce ai avut la 5 stele in Turcia nu ai sa gasesti aici ...
Aceste 2 afirmaţii sunt greşite dacă nu completezi cu sintagma "la aceiaşi bani".
Altfel spus, în Grecia găseşti acelaşi confort ca la 5 stele bune în Turcia (poate chiar mai mult confort - vorbesc din proprie experienţă), dar nu la aceiaşi bani. În plus, nu cunosc vreo agenţie (există, oare ?) care să-ţi facă vreo ofertă aşa cum a solicitat @bogdan74. Poate doar vreo agenţie din afara României ... şi probabil nu în intervalul 1000 - 1200 euro.

Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 24 January 2013 - 22:28.


#389
andysonyc

andysonyc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.04.2011
Absolut! Eu aveam in cap limita de suma, deci sorry completez "la acesti bani"...

#390
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,308
  • Înscris: 28.04.2006

View Postchelie_d, on 17 septembrie 2012 - 08:14, said:

Sithonia,Sarti,hotel Ammos este recomandarea mea.Hotelul este aproape de plaja,iar plaja din zonă este cu intrare lină în mare.
Am fost anul acesta acolo,2 familii cu 2 copii de 1,3 respectiv 1,4 ani și ne-am simțit extraordinar de bine.
Pe drum noi nu am avut probleme cu copii,s-au comportat foarte bine cei apoximativ 2200 de km facuți dus-întors,dar și pe Sithonia,în vizită la alte plaje.

Pentru vara lui 2013,eu cred că o să merg în Skiathos,probabil la început de septembrie 7-10zile

Salut,

Poti sa imi dai si mie te rog detalii despre cazare?...de preferat si ceva poze facute de tine?

Merci frumos.

#391
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008

View Postbela, on 07 februarie 2013 - 14:28, said:


Salut,

Poti sa imi dai si mie te rog detalii despre cazare?...de preferat si ceva poze facute de tine?

Merci frumos.
Salut,aici am scris câteva despre hotel : http://forum.softped....html#opinie496
Nouă ne-a plăcut mult hotelul,este situat într-o zonă liniștită în fața hotelului este și un mic parc,traficul în zonă este destul de redus.
Camerele sunt spațioase,curate,dotate cu 3 sau 4 paturi și : a.c.,internet wi-fi,frigider mare,tv,minichicinetă cu 2 plite(cu furculițe,farfurii,pahare,etc.......tot ce trebuie),plase împotriva țânțarilor,balcon(noi am avut balcon în exteriorul hotelului,unele camere au în interior).......
Cazarea noastră a fost într-o cameră cu 2 paturi(unul dublu și unul single=triplă),iar patul single a fost folosit pe post de dulapPosted Image Posted Image ,chiar la intrarea în hotel,să zic cumva la etajul 1. Baia este micuță,dar pe unde am fost eu cazat în Grecia cam așa a fost peste tot.
Poze la hotel și camere am făcut câteva,dar cele de pe site-ul hotelului(http://www.hotel-amm...temid=1&lang=en ) sunt exact la fel,sau cele puse de userul @aali_chris.
Dacă te mai pot ajuta cu ceva să-mi spui.

Numai bine.

#392
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,308
  • Înscris: 28.04.2006
Momentan, e mai mult decat suficient.
Iti multumesc pentru detalii.Posted Image

#393
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009
Salut!Ma vad nevoit sa va cer din nou sfatul!Dupa noile cerinte ale fetei mele adolescente,trebuie sa caut un loc cu o plaja de nisip,care sa corespunda si pentru fiul meu de 8 ani,dar sa fie in apropierea unei statiuni animate,ca sa nu se plictiseasca seara.M-am gandit pana acum la Nei Pori,care se afla langa Platamonas,care am inteles ca ar fi o statiune destul de mare ,sau undeva in Halkidiki.Ar fi fost bun si ceva langa Paralia Katerini,caci sub nici o forma nu vreau sa locuiesc acolo,dar cred ca e doar Olympic Beach si nu stiu cum este.In alta ordine de idei ,care ar fi cele mai animate statiuni din Halkidiki,si ce posibilitati de cazare ar fi in apropierea lor.Stie cineva ceva de Fourka,am gasit o cazare frumoasa acolo?Multumesc!

#394
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

View Postradurobertin, on 17 februarie 2013 - 15:22, said:

Salut!Ma vad nevoit sa va cer din nou sfatul!Dupa noile cerinte ale fetei mele adolescente,trebuie sa caut un loc cu o plaja de nisip,care sa corespunda si pentru fiul meu de 8 ani,dar sa fie in apropierea unei statiuni animate,ca sa nu se plictiseasca seara.M-am gandit pana acum la Nei Pori,care se afla langa Platamonas,care am inteles ca ar fi o statiune destul de mare ,sau undeva in Halkidiki.Ar fi fost bun si ceva langa Paralia Katerini,caci sub nici o forma nu vreau sa locuiesc acolo,dar cred ca e doar Olympic Beach si nu stiu cum este.In alta ordine de idei ,care ar fi cele mai animate statiuni din Halkidiki,si ce posibilitati de cazare ar fi in apropierea lor.Stie cineva ceva de Fourka,am gasit o cazare frumoasa acolo?Multumesc!

Multumesc pentru eventualele raspunsuri,dar nu mai e nevoie.In urma unui consiliu de familie si dupa aprige negocieriPosted Image  s-a stabilit,5 zile cura de aglomeratie la Paralia Katerini,si 5 zile de liniste la Ammoudia,langa Parga.Am facut deja rezervari pe Booking,sper sa fie ok.

#395
Anooria

Anooria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.06.2011
Buna ziua ,am o intrebare pentru cei care au calatorit in grecia cu autocarul insotit de copii,pentru un adolescent de 16 ani cu CI, insotit numai de mama este nevoie de alte acte ?(declaratii notariale  de imputernicire de la tata  etc? ) .Va multumesc.

#396
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Pentru minori trebuie acordul celuilalt parinte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate