Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Grecia 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#307
danielaionela

danielaionela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 12.07.2008

View Postm-larry, on 9th November 2011, 18:05, said:

Kali mera!!!
Am fost in cea mai mare parte a Greciei Continentale si Peloponezului,in insulele Ioniene si in Thasos.Acum normal ar trebui sa incep sa vizitez insulele dintre Grecia si Turcia si sa cobor pana in Creta,bineinteles ca nu in 2012 toate acestea. :deadtongue:
Pana una-alta mi-am propus ca,la fel ca in ultimii doi ani,sa merg din nou de Paste in tara asta superba,si o sa incerc sa gasesc ceva interesant(cazare si masa) in Metsovo.Am dormit o noapte  acolo acum vreo trei ani,in drum spre Zakinthos si mi-a placut foarte mult. :rolleyes:

Iti mai fac o propunere: Delfi sau localitatile din jur. Este un adevarat spectacol de sarbatori, sarbatori la care participa tot satul si turistii sunt invitati la petrecerea lor. Se mai organizeaza prin agentii de Paste, dar masa este la hotelul respectiv si nu are farmec. In delfi are loc in strada, sunt mii de persoane si multi, multi miei la frigare. Atat ca poate fi scump in acea perioada, fiind relativ aproape de Atena. Probabil ca si in Metsovo poate fi la fel.

#308
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,865
  • Înscris: 04.07.2010

View Postdaniel_LNC, on 13th November 2011, 15:52, said:

... te-ai gandit unde vrei sa mergi in 2012? ...
Eu am pus la punct o vacanþã în ciclade.
Mai rãmâne sã-mi conving soþia, care nu prea ar vrea. Anul ãsta (în Peloponez) i-ar fi plãcut mai mult dacã am fi fost cu încã un cuplu. Ea ar fi vrut mai multã plajã ºi mai mult timp pentru vizite prin magazine, în timp ce mie mi-ar fi plãcut sã vizitez tot ce era de vãzut.

Sãnãtate ºi tcb !

#309
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008
2008-Agios Georgios,Corfu-7 nopti
2009-Gouvia,Corfu-7 nopti
2010-Atena-6 nopti
2012-Sarti,Sithonia,Halkidiki-achitat deja avans august-septembrie(10 nopti) :coolspeak:

#310
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
suntem un grup de 6 familii si am vrea sa gasim ceva rezonabil cu chicineta,ce imi recomandati pt 2012?multumesc anticipat

#311
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009

View Postleonktp, on 26th December 2011, 23:39, said:

suntem un grup de 6 familii si am vrea sa gasim ceva rezonabil cu chicineta,ce imi recomandati pt 2012?multumesc anticipat

Rezonabil cu chicineta, in 2012, gasiti prin toata Grecia.
Cereti ceva va mai clar, daca vreti sa va fim de folos: pe o insula / pe continent, plecati cu auto/autocar/avion, plaja pt. copii, clubbing, sporturi?
Intrati pe topicuri si alegeti-va cateva destinatii si intreabati mai la obiect!

#312
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,747
  • Înscris: 26.08.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d3O0PWZYt-0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Va doresc in primul rand multa sanatate!
Sa aveti parte de caldura sufleteasca a celor din jurul vostru - ca in calduroasa Grecie si in viata mult senin - ca cerul elen...
Toate cele bune si care nu pot fi cuprinse / nominalizate intr-o urare!

ευτυχισμένο το νέο έτος !

La multi ani !


#313
danavl62

danavl62

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.03.2009
LA MULTI ANI si sa ne vedem cu bine si in 2012 in tara vacantelor minunate.

#314
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
La multi ani!

Daniel LNC, poate ar fi momentul sa deschizi topicul? Eventual tip chestionar, sa fie regulile clare?

#315
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

View PostApril26, on 2nd January 2012, 20:52, said:

La multi ani!

Daniel LNC, poate ar fi momentul sa deschizi topicul? Eventual tip chestionar, sa fie regulile clare?


rezolvat :thumbup:

#316
vmaster

vmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 24.06.2009
La Multi Ani !
Multumim d-lui BlueKing precum si Danei vl62 pentru urari.
Anul asta ne-am propus Elafonisos. E foarte mica si neinsemnata dar pt cei micutzi e buna.
Sa dea Domnul sa fim in stare sa realizam ce ne-am propus si vom pune si ceva foto de acolo, pt cei curiosi.
Am ochit si un camping ce pare dragutz si chiar la o plaja interesanta.
Cand se apropie momentu mai detaliez.

PS
Va rog nu mai postati foste destinatii din anii trecuti. Merci.

Edited by vmaster, 09 January 2012 - 09:57.


#317
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,522
  • Înscris: 14.03.2006
Eu am facut deja rezervare pentru iunie, Thassos, Limenas, vila Fhillipos. A fost cineva acolo?  :)

#318
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
In primul rand LA MULTI ANI tuturor celor care sufera de grecita  :P
Revenind la topic; in 2012 la fel ca in ultimii 3 ani - Alykes (Zakynthos). De fapt concediul nostru a devenit mai mult o intalnire de 3-4 saptamani cu prietenii nostri de acolo dupa care, impreuna, o luam hai-hui pe insula sau pe insulele vecine. Anul trecut a fost Kefalonia (din nou) si Ithaca (prima oara). Sper ca anul asta sa o luam spre Peloponez.

Edited by MagicTouch, 15 January 2012 - 09:22.


#319
Quinn_

Quinn_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 20.06.2010
Cu ce ati mers/mergeti pe insulele vecine? :)

#320
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

View PostQuinn_, on 15th January 2012, 11:57, said:

Cu ce ati mers/mergeti pe insulele vecine? :)
Masina prietenilor. Mentionez asta pentru ca anumite firme de inchirieri auto nu permit transferul masinii de pe o insula pe alta sau daca o faci esti pe cont propriu (asigurarea fiind valabila doar pe insula de pe care ai inchiriat masina). Exceptie fac firmele mari (gen Hertz) sau cele care sunt dispuse sa ofere asigurare extra (20 euro/zi).
Transferuri:
Ferry Agio Nikolaos (Zante) - Pessada (Kefalonia) 7.5euro/pers, 35euro masina. Durata intre 50 de minute si 1h si 10 (la intors marea a fost agitata)
Ferry Sami (Kefalonia) - Piso Aetos (Ithaca) 3.5 euro/pers, 8 euro masina. Durata - 20 minute.

Edited by MagicTouch, 15 January 2012 - 18:03.


#321
Quinn_

Quinn_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 20.06.2010
Multumesc pt detalii.

#322
cmdaniela2005

cmdaniela2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 04.08.2011
2012: Thassos, inca nu am decis, Skala Kallirachi sau Skala Potamia...

#323
BabyC

BabyC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 11.06.2010
Buna..deja m-a cupris febra cautarilor pentru vacanta de vara 2012..mi se pare ca m-a lovit un pic cam devreme anul acesta, insa imi place foarte mult sa ma documentez din timp si sa aleg o varianta cat mai buna..nu am mers niciodata la plesneala :)

Ca si voi sunt indragostita iremediabil de Grecia..si mi-am propus ca in fiecare an sa merg in alta parte...

Anul asta ma gandeam tot la o Insula - mi se pare mult mai frumos peisajul pe insula decat pe continent...dar as vrea o destinatia destul de usor accesibila - adica sa venim cu masina personala din Bucuresti, fara dormit intermediar si sa putrem face drumul intr-o zi..deci o insula nu prea indepartata, dar care sa aiba acces ok si cu ferry-ul..si eventual sa nu dam 100 EUR pe ferry la un drum :) Sper sa nu fiu prea pretentioasa :)

Pana acum ca si insule am fost in Thassos (2007 si 2010), Lefkada (2011), Kefalonia si Ithaka (ultimele 2 doar din croaziera, dar ne-am invartit un pic pe acolo cat sa ne facem o idee).

Aveti vreo sugestie, va rog?
Multumesc frumos!

#324
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Asa la o prima strigare: Corfu, Zakynthos si de ce nu (mai ales ca ati fost doar in croaziera), Kefalonia. Corfu am impresia ca e cea mai 'apropiata' de Bucuresti. In rest depinde de gusturi si ce anume doriti: peisaje mai salbatice, plaje mai bune, apa mai calda.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate